Jump to content


 • Please log in to reply

Poll: Ocena preparatu - Zymafluor (0 member(s) have cast votes)

Jak oceniasz?

 1. Polecam (0 votes [0.00%])

  Percentage of vote: 0.00%

 2. Nie polecam (0 votes [0.00%])

  Percentage of vote: 0.00%

Vote Guests cannot vote

#1
Leksykon Leków

Leksykon Leków

  :)

 • Aktywny użytkownik
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 9417 posts
 • Płeć:Mężczyzna
Nazwa produktu leczniczego: Zymafluor

Skład: Natrii fluoridum
Postać farmaceutyczna: tabletki
Dawka: 1 mg
Wielkość opakowania: 100 tabl. 250 tabl.
Podmiot odpowiedzialny: Novartis Consumer Health GmbH
Wytwórca: Famar Italia Novartis Consumer Health GmbH
Kraj wytwórcy (kod kraju): I, DDziałanie
Preparat fluoru, zwiększający odporność zębów na próchnicę. Wspomaga remineralizację i hamuje wytwarzanie przez bakterie kwasów niszczących szkliwo zębów. Biodostępność fluorku sodu po podaniu doustnym wynosi około 100%. Po wchłonięciu jest on odkładany w kościach i zębach; fluorki są ponadto fizjologicznym składnikiem płynów ustrojowych.

Wskazania
Zapobieganie próchnicy zębów.

Dawkowanie
Dzieci z regionów, w których zawartość fluoru w wodzie pitnej wynosi do 0,3 mg/l, doustnie: 6-24 mż. 0,25 mg dziennie; 2-4 lata 0,5 mg dziennie; powyżej 4 lat 1 mg dziennie. Dzieciom z regionów, w których zawartość fluoru w wodzie pitnej wynosi 0,3-0,7 mg/l podaje się preparat dopiero po ukończeniu 2 lat, tj.: 2-4 lata 0,25 mg dziennie; powyżej 4 lat 0,5 mg dziennie.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na fluor lub inne składniki preparatu, niemowlęta do ukończenia 6 mż.

Szczególna ostrozność
Nie stosować, jeśli zawartość fluoru przekracza 0,7 mg/l w wodzie pitnej lub 0,01 mg/m3 w powietrzu atmosferycznym. Ostrożnie stosować u dzieci z niewydolnością nerek, moczówką prostą i cukrzycą.

Stosowanie innch leków
Związki wapnia (także produkty mleczne), magnezu i glinu osłabiają wchłanianie fluoru z preparatu (należy zachować 2 h przerwę między podaniem preparatu oraz leków zawierających te pierwiastki).

Działanie niepoządane
Może wystąpić przemijające zaczerwienienie skóry, pokrzywka. Długotrwałe stosowanie dawki 2 mg dziennie może wywołać przebarwienie szkliwa zębów (fluoroza).

Srodki ostrożności
U małych dzieci należy stosować preparat pod nadzorem osób dorosłych oraz przestrzegać zalecanych dawek. Zaleca się podawanie preparatu przez co najmniej 200-250 dni w roku. Krople można stosować w postaci nierozcieńczonej lub po połączeniu z wodą, herbatą, sokiem (nie należy mieszać ich z mlekiem). Dzieciom starszym zaleca się ssanie tabletki.

Ostrzeżenia ogólne
Pamiętaj przed użyciem preparatu zapoznaj się z oryginalną ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Informacje prezentowane na portalu www.abcLeki.pl nie mają charakteru konsultacyjnego i w żaden sposób nie mogą zastępować lub ograniczać kontaktów pomiędzy pacjentem, a lekarzem.

Opisy preparatów mają wyłącznie charakter informacyjny. Nie oznaczają, że stosowanie opisanego preparatu jest bezpieczne, skuteczne i właściwe w Twoim przypadku. Informacje te nie mogą zastępować fachowej porady lekarza lub farmaceuty. Dlatego zawsze przed zastosowaniem preparatu skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. W przypadku wątpliwości, niezrozumienia tekstu zwróć się o pomoc do lekarza lub farmaceuty.
 • 0

Doradca KFD

Doradca KFD
 • KFD pro

Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

 Zamknij okienko