Skocz do zawartości


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
Leksykon Leków

Leksykon Leków

    :)

  • Aktywny użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9417 postów
  • Płeć:Mężczyzna
Nazwa produktu leczniczego: Zovirax Intensive

Skład: Aciclovirum
Postać farmaceutyczna: krem
Dawka: 50 mg/g
Wielkość opakowania: 1 dyspenser 2 g 1 op. 2 g
Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
Wytwórca: Glaxo Operations UK Ltd. GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A.
Kraj wytwórcy (kod kraju): GB, PL

Załączony plik  zovirax.jpg   50,57K   0 pobrań


Kup -Zovirax IntensiveNajtaniej w Polsce
Dodany obrazek

Działanie
Acyklowir jest lekiem przeciwwirusowym, o silnym działaniu na wirusa herpes simplex typu 1 i 2 in vitro oraz wirusa półpaśca. Toksyczność acyklowiru wobec komórek gospodarzy u ssaków jest mała. Po wniknięciu do komórek zakażonych wirusem opryszczki, acyklowir ulega fosforylacji do postaci czynnej - trójfosforanu acyklowiru. Trójfosforan acyklowiru działa jako inhibitor i substrat swoistej polimerazy DNA wirusa opryszczki, zapobiegając dalszej syntezie wirusowego DNA bez zakłócania normalnych procesów komórkowych. Skraca czas utrzymywania się wykwitów pęcherzykowych, przyspiesza gojenie oraz ustępowanie świądu i bólu. Wczesne zastosowanie kremu (przed pojawieniem się pęcherzyków) może całkowicie zapobiec dalszemu rozwojowi opryszczki. Preparat jest przeznaczony do stosowania miejscowego w pierwotnej i nawracającej opryszczce warg i twarzy.

Wskazania
Leczenie nawrotowej opryszczki warg i twarzy, wywołanych przez wirusa opryszczki pospolitej herpes simplex.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na acyklowir, walacyklowir, glikol propylenowy lub pozostałe składniki preparatu.

Środki ostrożności
Krem powinien być stosowany wyłącznie na opryszczkę umiejscowioną na wargach i twarzy. Nie należy stosować preparatu na błony śluzowe np. ust lub oczu, nie wolno stosować kremu w leczeniu opryszczki narządów płciowych. Należy stosować preparat bardzo ostrożnie, aby nie dopuścić do kontaktu produktu z oczami. Osoby zarażone opryszczką należy przestrzegać przed rozprzestrzenianiem wirusa, zwłaszcza w trakcie występowania czynnych zmian skórnych. Nie zaleca się stosowania kremu przez osoby z obniżoną odpornością. Ze względu na zawartość glikolu propylenowego, preparat może powodować podrażnienie skóry. Ze względu na zawartość alkoholu cetostearylowego, preparat może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Ciąża i laktacja
W ciąży stosować w przypadku, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane
Często: łagodne wysuszenie lub złuszczenie skóry. Niezbyt często: przemijające uczucie pieczenia lub mrowienia, swędzenie. Rzadko: rumień, kontaktowe zapalenie skóry. Bardzo rzadko: nagłe reakcje nadwrażliwości, w tym obrzęk naczynioruchowy.

Dawkowanie
Miejscowo na skórę. Preparat nakładać 5 razy na dobę na chorobowo zmienione miejsca na skórze co około 4 h, z przerwą nocną. Leczenie należy prowadzić co najmniej przez 4 dni. Jeżeli nie nastąpiło zagojenie zmian skórnych leczenie można przedłużyć do 10 dni.

Uwagi
Leczenie należy rozpocząć natychmiast po pojawieniu się pierwszych objawów.
  • 0

Doradca KFD

Doradca KFD
  • KFD pro

Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

 Zamknij okienko