Jump to content

Photo

Zopitin 7,5 mg tabletki powlekane

* * * * * 7 votes

 • Please log in to reply

Poll: Ocena preparatu - Zopitin 7,5 mg tabletki powlekane (0 member(s) have cast votes)

Jak oceniasz?

 1. Polecam (0 votes [0.00%])

  Percentage of vote: 0.00%

 2. Nie polecam (0 votes [0.00%])

  Percentage of vote: 0.00%

Vote Guests cannot vote

#1
Leksykon Leków

Leksykon Leków

  :)

 • Aktywny użytkownik
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 9417 posts
 • Płeć:Mężczyzna
Nazwa produktu leczniczego: Zopitin 7,5 mg tabletki powlekane

Skład: Zopiclonum
Postać farmaceutyczna: tabletki powlekane
Dawka: 7,5 mg
Wielkość opakowania: 10 tabl. 20 tabl. 30 tabl. 100 tabl.
Podmiot odpowiedzialny: Vitabalans Oy
Wytwórca: Vitabalans Oy
Kraj wytwórcy (kod kraju): FINWskazania
Krótkotrwałe leczenie bezsenności (przejściowej, krótkotrwałej lub przewlekłej) u osób dorosłych.

Dawkowanie
Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek należy przyjmować tuż przed wieczornym spoczynkiem. Uwaga! Leczenie powinno trwać możliwie jak najkrócej. Przy długotrwałym stosowaniu skuteczność leku Zopitin zmniejsza się i może prowadzić do lekozależności. Z tego powodu zaleca się, aby czas stosowania leku był możliwie jak najkrótszy (zwykle kilka dni) i nie powinien przekraczać 4 tygodni. Podczas stosowania leku nie należy pić alkoholu. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne
Bardzo często: gorzki lub metaliczny smak w ustach, suchość w ustach, zmęczenie następnego ranka po zastosowaniu leku. Niezbyt często: ból głowy, zawroty głowy, nudności. wymioty, zaburzenia smaku. Ponadto może wystąpić: uogólniona reakcja alergiczna, wysypka, swędzenie, amnezja, koszmary senne, halucynacje, drażliwość, agresywność, utrata orientacji, depresja, zaburzenia libido i pogorszenie bezsenności. Występowanie działań niepożądanych jest zależne od wielkości dawki. Pojawiają się one zwykle na początku terapii i ustępują wraz ze zmniejszaniem dawki. Lek upośledza sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn. Nie zaleca się prowadzenia pojazdów ani obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu w dniu następnym po zastosowaniu leku.

Poinformuj lekarza
Gdy masz nadwrażliwość na zopiklon lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, niewydolność oddechową, ciężką postać zespołu bezdechu sennego, zaburzenia czynności wątroby, nużliwość mięśni. Gdy przyjmujesz inne leki wpływające na czynność ośrodkowego układu nerwowego (nasenne, uspokajające, przeciwdepresyjne, przeciwdrgawkowe,narkotyczne leki przeciwbólowe), erytromycynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży oraz karmienia piersią.
 • 0

Doradca KFD

Doradca KFD
 • KFD pro

Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

 Zamknij okienko