Skocz do zawartości


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
uzytkownik_315926

uzytkownik_315926

    Cieplice Family-Runners

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2529 postów
Wyobraź sobie, że nagle zniknęły te dwie niepotrzebne fałdki tłuszczu na brzuchu, albo skóra na pupie stała jędrna i gładka a po skórce pomarańczowej nie ma nawet śladu. Albo wyobraź sobie, że spotykają Cię obie te rzeczy... Myślisz - operacja plastyczna albo seria kosztownych zabiegów... Nie. Jest taka pigułka... ale zapraszam do lektury.

W 1988 roku środowisko naukowe poruszyła wiadomość o wynikach pewnych eksperymentów prowadzonych na cierpiących na nowotwory szczurach. Wtedy właśnie odkryto właściwości CLA, które pomagały w walce z rakiem.

Najlepiej udokumentowaną substancją redukującą tłuszcz i modelującą sylwetkę jest koniugowany kwas linolenowy, czyli CLA. W jednym z badań klinicznych nad CLA podawano 60 kobietom i mężczyznom 6g dziennie tej substancji lub identyczne kapsułki zawierające placebo. Pod koniec 28 tygodniowej próby stwierdzono, że grupa CLA zrzuciła więcej kilogramów i uzyskała więcej masy mięśniowej. Ponadto kobiety z grupy CLA straciły więcej na wadze tłuszczowej i wadze całkowitej, co oznacza, że preparat miał pozytywny wpływ na proporcje ciała. Oprócz poprawy stosunku tłuszczu do mięśni, który zaobserwowano, zanotowano także mniej skutków ubocznych towarzyszącym diecie. CLA zapobiega złemu samopoczuciu rozdrażnieniu i uczuci braku energii spowodowanych ograniczeniem kalorii.

Inne doświadczenie, tym razem norweskich badaczy, pokazało, że zażywanie CLA przynosi widoczne efekty także bez ograniczania podaży kalorii!

Najwięcej CLA zawiera czerwone mięso (wieprzowina, jagnięcina), tłusty twaróg, jaja, masło, tłuste mleko, żółty ser, nie znaczy to jednak, że dieta składająca się przede wszystkim z tych produktów przyniesie efekty jak w wymienionych eksperymentach! CLA w pożywieniu jest za mało, dlatego należy przyjmować kwas linolenowy (CLA) w postaci suplementu.

Domyślam się, że dbając o sylwetkę unikasz powyższych pokarmów, bo zawierają za dużo tłuszczu - jesteś w licznej grupie kobiet, które powinny zażywać CLA.

Jak działa?
Ogólnie można powiedzieć, że CLA nie pozwala na rozrastanie się komórek tłuszczowych, blokuje enzymy, które pomagają pęcznieć komórkom tłuszczowym. Tłuszcz zamiast być wchłaniany przez komórki tłuszczowe jest przerzucany do mięśni i wykorzystany jako energia.

Oczywiście, jeżeli dodamy odpowiedni trening, efekty będą szybciej widoczne i większe. Poprawa będzie widoczna w postaci smuklejszej sylwetki i bardziej wymodelowanej figury.

Właściwości CLA:
- Przyspiesza metabolizm
- Obniża poziom cholesteroli i trójglicerydów
- Obniża poziom insuliny
- Łagodzi reakcje alergiczne na niektóre pokarmy
- Wzmacnia system odpornościowy organizmu
- Podwyższa termogenezę (zwiększa zdolność organizmu do produkcji ciepła, czyli uwalniania energii)
- Silny antyoksydant (neutralizuje wolne rodniki)
- Działanie antykataboliczne
- Działanie antyalegiczne
- Działanie antyrakowe

Dawkowanie:
W celu redukcji tkanki tłuszczowej i wspomagania beztłuszczowej masy mięśniowej zaleca się od 1g do 3g, a niekiedy nawet 5g CLA dziennie (zależy od wagi ciała, nasilenie treningu itp.) Preparat przyjmuje się w podzielonych dawkach, 3 razy dziennie w czasie lub tuz po posiłku.

Na podst. materiały informacyjne, materiały dostępne w Internecie, "Odżywki i preparaty wspomagające w sporcie" [red.]W.Tomaszewski

AUTOR POSTU: LUIZA

  • 0

Doradca KFD

Doradca KFD
  • KFD pro

Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego: