Mięśnie pomocnicze: pośladkowy wielki, przywodziciel wielki, płaszczkowaty łydki
Stabilizatory: kulszowo-goleniowe, brzuchaty łydki

Wykonanie: Usiądź w siedzisku maszyny. Połóż stopy na platformie (powinny w całości do niej przylegać) mniej więcej na szerokość barków (szerzej o tym w uwagach). Weź wdech, zwolnij blokadę ciężaru i rozpocznij wykonywanie ćwiczenia. W momencie, gdy nogi ugną się w kolanach pod kątem ok. 90 stopni zacznij wypychanie ciężaru, jednocześnie robiąc wydech.
Uwagi: Nie powinno się zbyt mocno uginać nóg, ponieważ powoduje to obciążenie dolnej części grzbietu. Podczas wyprostu nóg nie można blokować kolan, bo prowadzi to do zbyt dużego nacisku na stawy kolanowe. Podczas ćwiczenia nie należy podnosić pleców z oparcia.
Ustawienia stóp i kątów: Na siłowniach można spotkać się z różnymi suwnicami, ustawionymi pod różnymi kątami. Być może suwnica, na której będziesz ćwiczył będzie miała możliwość regulacji kąta nachylenia. Dzięki tej różnorodności i możliwością wprowadzenia zmian, możliwe jest ddziaływanie na mięśnie ud w różnorodny sposób, co z kolei pozwala na złamanie monotonii treningowej i potencjalnych korzyści z tego wynikających. Ustawiając stopy wyżej mocniej angażuje się mięśnie pośladkowe oraz kulszowo - goleniowe. Ustawiając stopy niżej bardziej zaangażowane są mięśnie czworogłowe uda. Szerokie ustawienie stóp oznacza większe zaangażowanie przywodzicieli (wewnętrzny obszar ud), zaś ustawiając stopy wężej bardziej angażuje się mięśnie czworogłowe (głównie ich zewnętrzną część).





