Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyciskanie francuskie hantla jednorącz

- - - - - trening tricepsa wyciskanie francuskie hantli jednoracz

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
BOSSY

BOSSY

    Bóg spamu ;)

  • Aktywny użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 19845 postów
  • Płeć:Mężczyzna
Główne mięśnie biorące udział w ćwiczeniu: trójgłowy ramienia
Mięśnie pomocnicze: łokciowy
Stabilizatory: prostowniki nadgarstka, zginacz łokciowy nadgarstka, przywodziciele nadgarstka.

Dodany obrazek

Wykonanie: Usiądź na ławeczce (najlepiej opierając się o oparcie) i weź hantle do ręki. Następnie wyprostuj ramię w taki sposób, aby znalazła się ona w pionie w stosunku do podłoża. Rozpocznij ruch uginając przedramię w łokciu w taki sposób, aby w końcowej fazie ciężar znalazł się za Twoją głową (równocześnie weź wdech). W celu zaliczenia pełnego powtórzenia wykonaj ruch powrotny kończąc tuż przed zablokowaniem łokcia, jednocześnie robiąc wydech. Łokieć podczas całego ćwiczenia powinien być skierowany na zewnątrz, a nie do środka tułowia oraz należy trzymać go w stabilnej pozycji.

Uwagi: Jest to jedno z najczęściej stosowanych ćwiczeń na tę partię mięśniową. Pozwala na większą koncentrację na poszczególnych mięśniach. Bardzo ważną rolę odgrywa technika. Należy odpowiednio dobrać ciężar tak, aby nie obciążać nadto stawów łokciowych. Ponad to trzeba zadbać o pełną koncentrację i zwrócić uwagę, aby ruch inicjowały tricepsy, a nie np. przedramię. Nadgarstki podczas całego ćwiczenia powinny być zablokowane, żeby nie angażować zbyt mocno ich przywodzicieli. Podczas całego ćwiczenia powinno się kontrolować oddech. Serie treningowe powinna poprzedzić solidna rozgrzewka.

Ćwiczenie można wykonywać również stojąc. W takim przypadku jest jednak mocniej obciążany kręgosłup i w stabilizację pozycji zaangażowane są mięśnie grzbietu.

Dodany obrazekDodany obrazek


Dodany obrazek
Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek
  • 3

Doradca KFD

Doradca KFD
  • KFD pro

Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników