Skocz do zawartości

Zdjęcie

wpływ saa na wystapienie żółtaczki typ ''C''

- - - - - zoltaczka typu metanabol wplyw wystapienie zoltaczki

 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
buczerx

buczerx

  Wczuwa się w forum

 • Użytkownicy
 • PipPip
 • 93 postów
 • Wiek: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: 6 lat
  WITAM


  CZY STOSOWANIE SAA (METENABOLU) MA WPłYW NA POWSTANIE żółTACZKI TYPU C ??

  tryp c jest typowo wszczepiennym typem ,i chce wiedziec czy moze wystapic , w skutek oddziałowywania metanabolu na watrobe?

  chodzi o typ C !

  nie mówie tu o wstrzykiwaniu wirusa itp...
  • 0

  Doradca KFD

  Doradca KFD
  • KFD pro

  Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
  Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:

  #2
  EMBRYONALE

  EMBRYONALE

   Nowy na pokładzie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 48 postów
 • Wiek: 44
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: 6 lat

  WITAM


  CZY STOSOWANIE SAA (METENABOLU) MA WPłYW NA POWSTANIE żółTACZKI TYPU C ??

  tryp c jest typowo wszczepiennym typem ,i chce wiedziec czy moze wystapic , w skutek oddziałowywania metanabolu na watrobe?

  chodzi o typ C !

  nie mówie tu o wstrzykiwaniu wirusa itp...

  Witam. Jak sam napisałeś wirus zapalenia wątroby typu C jest typowo wirusem wszczepiennym i jedyną możliwością zakażenia się jest dostanie się wirusa do organizmu. Szereg leków, używek, itp., które osłabiają wątrobę i system immunologiczny może wpłynąć na osłabienie organizmu i nasilić działanie wirusa, lub stworzyć mu dosodne podłoże do rozwoju zapalenia, ale z mojej wiedzy wynika iż nikt jeszcze nie zaraził się tym wirusem poprzez zjedzenie tabletki itp (pod warunkiem że np. tabletka nie miała kontaktu z krwią zakażonego tzn. zakażona krew nie znajduje się na tabletce).
  Ponieżej zamieszczam krótki opis zapaleni wątroby typu C :

  Wirus zapalenia wątroby typu C


  250px_Em_flavavirus_HCV_samp1c.jpg  Wirus zapalenia wątroby typu C, HCV (z ang. Hepatitis C Virus) - otoczkowy ssRNA-wirus z rodziny Flaviviridae, rodzaju Hepacivirus. Jego średnica wynosi około 60-70 nm.

  HCV jest przyczyną wirusowego zapalenia wątroby typu C. Uznaje się go za przyczynę raka i marskości wątroby. Wirus HCV jest zdolny do wywołania nosicielstwa. Wykazuje dużą wrażliwość na środki i metody dezynfekcyjne, większą niż HBV, mniejszą niż HIV.


  Historia  Wirus HCV został zidentyfikowany bardzo późno, bo dopiero w 1989 roku, choć wcześniej wiedziano, że musi istnieć czynnik wywołujący zapalenia wątroby określane jako Nie-A-Nie-B (NANB Hepatitis). W późniejszym okresie wykryto także kolejne wirusy zapalenia wątroby nazwane HGV, GB-C i TTV. Badania nad ich wpływem na wątrobę trwają.


  Epidemiologia  Wg danych Państwowego Zakładu Higieny i Instytutu Hematologii i Transfuzjologii, uznawanych przez WHO, szacuje się, że w Polsce zakażone jest około 1,4% populacji, wśród dawców krwi przeciwciała anty-HCV wykrywa się u 0,5% osób.

  http://pl.wikipedia....rskość_wątroby" target=_blank>marskością i wodobrzusze, żylaki i krwawienia przełyku, żółtaczka, problemy z krzepliwością krwi, zaburzenia psychiczne, do śpiączki wątrobowej włącznie). Zapaleniu wątroby, wywołanemu przez HCV, często towarzyszą choroby autoimmunologiczne, w tym autoimmunologiczne zapalenie wątroby (AIH), które znacznie pogarszają rokowanie i czas przeżycia.

  Drogi i mechanizm zakażenia

  http://pl.wikipedia....rwuar_zarazków">Źródło zakażenia stanowią ludzie chorzy na WZW i nosiciele. HCV przenosi się podczas kontaktu krwi własnej z krwią nosiciela. Potencjalnie zakaźny jest każdy materiał zawierający krew. Wirus przenosi się w czasie zabiegów medycznych: pobierania i transfuzji krwi, zabiegów operacyjnych i innych, a także przez zabiegi niemedyczne, takie jak wykonywanie tatuażu, wstrzykiwanie narkotyku niesterylną igłą lub strzykawką itd. Prawdopodobieństwo zakażenia przez produkty krwiopochodne wynosi 3,3%. Możliwość okołoporodowej transmisji wirusa z matki na noworodka wynosi około 5-6%. Jak dotąd nie znaleziono skutecznej szczepionki przeciw HCV. W wielu przypadkach możliwe jest zahamowanie działalności wirusa w organizmie, a nawet zahamowanie procesu jego namnażania, dzięki takim środkom jak interferon i rybawiryna. W trakcie badań jest szereg nowych leków, takich jak wiramidyna czy kwas lukrecjowy.  Do zakażenia HCV najczęściej dochodzi podczas zabiegów medycznych:

  - operacji, zabiegów chirurgicznych, badań (np. bronchoskopia);

  - zabiegów
  stomatologicznych;

  -
  zastrzyków;

  - pobierania krwi bez zmiany rękawiczek przez pielęgniarkę;

  - dializ;

  - przyjmowania produktów krwiopochodnych i narządów (zwłaszcza przed 1992 r.);

  - usuwania
  znamion.

  - Można się też zakazić podczas:

  - manikiuru, pedikiuru;

  - wizyty u fryzjera (zranienie brzytwą, żyletką, nożyczkami);

  - akupunktury;

  - używania tych samych przyborów kosmetycznych przez członków rodziny;

  - robienia tatuaży;

  - bójki (jeśli doszło do kontaktu z krwią);

  - uprawiania sportów kontaktowych (boks, judo), jeśli doszło do kontaktu z krwią;

  - stosunek seksualny (prawdopodobieństwo zakażenia jest niskie i wynosi około 3% w 25- letnim współżyciu monogamicznym; inne doniesienia naukowe szacują, że prawdopodobieństwo zakażenia poprzez stosunki seksualne wynosi poniżej 1%);

  - praktyk sado-maso;

  - skaleczeń, ran, zadrapań podczas naprawiania sprzętu (zwłaszcza medycznego);

  - używania dożylnie narkotyków;

  - używania dożylnie środków dopingujących;

  - podczas transfuzji krwi i przeszczepów (właściwie przed 1992 r.);

  - podczas ciąży i porodu;

  - udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków bez zachowania należytego zabezpieczenia;

  - pracy z chorymi na HCV, bez zachowania należytego bezpieczeństwa przy kontakcie z krwią;

  - pracy z materiałem zakaźnym (np. w laboratorium) bez zachowania zasad bezpieczeństwa.

  W przypadku każdego kontaktu z krwią osoby zakażonej

  może dojść do infekcji.

  Zakażenie HCV nie jest zaliczane do chorób przenoszonych drogą płciową. Ryzyko zakażenia przez kontakty seksualne jednak istnieje, ze względu na możliwość uszkodzenia naskórka i/lub błony śluzowej narządów rodnych. Nie ma dowodów na zakaźność spermy u osób zakażonych tylko HCV. Jakkolwiek ryzyko zakażenia przez kontakt z nasieniem wydaje się większy, jeżeli występuje koinfekcja HIV.
  Zakażenie HCV nie jest zaliczane do chorób przenoszonych drogą płciową. Ryzyko zakażenia przez kontakty seksualne jednak istnieje, ze względu na możliwość uszkodzenia naskórka i/lub błony śluzowej narządów rodnych. Nie ma dowodów na zakaźność spermy u osób zakażonych tylko HCV. Jakkolwiek ryzyko zakażenia przez kontakt z nasieniem wydaje się większy, jeżeli występuje koinfekcja HIV.


  Wirus HCV
  nie przenosi się przez:


  kichanie i kaszel;

  trzymanie za ręce;

  całowanie się;

  używanie tej samej toalety, wanny, prysznica;

  spożywanie żywności przygotowywanej przez osobę zakażona HCV (jeżeli żywność nie miała kontaktu z krwią tej osoby);

  trzymanie kogoś w objęciach, przytulanie;

  pływanie w tym samym zbiorniku wodnym;

  zabawa z dziećmi, sport (jeśli nie dochodzi do uszkodzeń ciała).  Ryzyko zarażenia wirusem HCV zwiększa się znacząco u osób zarażonych wirusem HIV. Szacuje się, że 30-40% zarażonych HIV choruje także na HCV.

  Test pozwalający wykryć zakażenie można wykonać za około 30 zł w każdym wojewódzkim mieście w Polsce. Badanie w kierunku HCV może zlecić lekarz pierwszego kontaktu, ale nie jest ono refundowane.  Źródła


  Sexual transmission of hepatitis C virus Ghosn J, Leruez-Ville M, Chaix ML

  (wikipedia)
  pg28_lrg.gif


  Pozdrawiam, Marcin

  Edytowany przez EMBRYONALE, 14 marzec 2008 - 20:00 .

  • 0
  0 użytkowników czyta ten temat

  0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników