Skocz do zawartości

Zdjęcie

v

- - - - -

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
uzytkownik_902940

uzytkownik_902940

    Generał Admirał

  • Aktywny użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4239 postów
Temat jest zmienionym artykułem (był czymś w rodzaju quizu) Cy Willson'a z T-mag'a.
Artykuł zawiera podstawowe pytania na nasz ulubiony temat, wraz z krótkimi odpowiedziami.


Prawda czy fałsz


1. "Piramida" lub "tapering" ułatwia twojemu organizmowi wejści i wyjście z cyklu.Fałsz. Robienie piramidy nie ma uzasadnionych podstaw. Wprowadzanie androgenów w organizm w małych dawkach i potem zwiększanie nie pomaga organizmowi "przyzwyczaić" się do "obcych" androgenów.

Tapering tylko wydłuża czas potrzebny do odblokowania osi podwzgórz-przysadka-jądra. Branie małych dawek powoduje zatrzymanie wydzielania LH, często nie dając efektu anabolicznego. Więc jeśli lubisz małe przyrosty i zablokowanie przysadki rób piramide.
2. Odczekanie pomaga oczyścić się receptorom.Fałsz. Okazuje się, że receptory androgenów zwiększają się odpowiadając na zaaplikowanie egzogennych androgenów. Nie ma czegoś takiego jak „zatkanie” albo „oczyszczenie” receptora. To kwestia zwiększania bądź zmniejszania pobierania receptorow androgenów, idąc dalej (upstream - iść pod prąd), zwiększa lub zmniejsza pobieranie AR mRNA.
3. Po 3 - 4 tygodniach czujesz, że cykl wchodzi i zaczynasz widzieć rezultaty.Fałsz. Nie ma czegoś takiego jak czas, po którym czujesz, że koks działa i zaczynasz widzieć rezultaty. Poprostu jest to kwestia uzyskania odpowiedniego stężenia androgenów, utrzymania go, a potem zaczyna się przyspieszenie syntezy protein.
4. Choć sterydy są nielegalne, nie zawsze to znaczy, że są lepsze od suplementów.Prawda. Ludzie zazwyczaj uważają, że jeśli coś jest nielegalne to musi działać lepiej. Prawda jest taka, że ma to mało wspólnego z legalnościu lub nie.

Dla przykładu kupowany na czarnym rynku clenbuterol, nie musi być lepszy od legalnego suplementu.
5. Tren może doprowadzić do wypadania włosów, ale finasteride(Proscar) zapobiegnie temu. Fałsz. Branie finasteride pomaga tylko przy androgenach ulegających 5-alfa redukcji, tworzących bardziej androgenny związek. Trenbolon nie ulega 5-alfa redukcji i branie inhibitora 5-alfa reduktazy (finasteride) nie pomoże.
6. Wzrost agresji jest w większości mitem. Prawda. Zasadniczo dowiedziono, że wysokie dawki Testosteronu podawane zdrowym mężczyznom nie powodowały wzrostu agresji w zachowaniu, może natomiast wzrosnąć u osobników, z zaburzeniami psychicznymi.

Inaczej mówiąc, jeśli jesteś uważany za osobe pokroju Mike'a Tyosna, branie androgenów nie jest najlepszym pomysłem, jednak u normalnych mężczyzn nie powinno to stanowić problemu.
7. Sterydy dla zwierząt nie są efektywne u ludzi. Fałsz. Molekuła Testosteronu cypionate jest molekułą Testosteronu cypionate, bezwzględu na to czy na ampułce jest pies, czy nazwa dużego koncernu farmaceutycznego.
8. Robienie małych cykli, w krótkich okresach czasowych, pozwala zachować przyrosty, ponieważ budujesz mało masy.Fałsz. Jest to zależne od retencji wody i stopnia obtłuszczenia.
9. Zastrzyki w rózne partie mięśniowe nic nie dają.Prawda. Obrzęk "kłutej" partii mięśniowej jest spowodowany zapaleniem i objętością wstrzykniętego oleju.
10. Wszystkie sterydy są anabolikami.Fałsz. Nie wszystkie sterydy są anaboliczne. Dla przykładu estradiol i progesteron są sterydami, ale ani jeden ani drugi nie jest anabolikiem. Ludzie zbyt często mylą słowo "sterydy" ze słowem "sterydy anaboliczne".
11. Wszystkie sterydy są androgenami.Fałsz. Cholesterol, progesteron, estradiol,kortyzol, etc., są wszytskie "sterydami" nie będąc androgeniczne. Co sprawia, że steryd jest androgenem? Steryd może być nazywany androgenicznym tylko wtedy, jeśli odziaływuje w znaczący sposób z receptorem androgenicznym.
12. Sterydy doustne są bezpieczniejsze od iniekcyjnych. Fałsz. To się może niektórym wydawać dziwne, ponieważ nie wbijasz sobie ostrej igły.
Androgeny mające grupe methylową na wiązaniu C-17 (17 alfa-alikilowe) są dużo bardziej toksyczne od innych, mogą również spowodować większe negatywne zmiany w lipidach krwii
13. Wszystkie sterydy aromatyzują.Fałsz. Większość dostępnych teraz androgenów nie aromatyzuje. Oxandrolon, methenolon, oxymetholon, stanozolol nie aromaztyzują.
Aha, jeśli nie wiesz co znaczy aromatyzować, lepiej nie bierz sterydów.
14. Wszystkie sterydy konwertują do DHT.Fałsz. Aby androgen mógł ulec 5-alfa redukcji do dihydrotestosteronu (DHT), zazwyczaj musi mieć podwójne wiązanie na C-4. Większość dostępnych dziś androgenów nie redukuje do DHT.
15. Nie można zapobiec aromatyzacji.Fałsz. Takie związki jak letrozole(Femara) i anastrozole(Arimidex) chronią przed aromatyzacją, będąc inhibitorem aromatazy.
16. Sterydy powodują raka.Fałsz. Nie ma żadnych dowodów, popierających twierdzenie, że sterydy powodują raka w jakiej kolwiek tkance, sterydy są używane do przeciwdziałania wyniszczeniu spowodowanym AIDS, rakiem, poważnymi poparzeniami i uszkodzeniami wątroby oraz anemi połączonej z leukemią lub uszkodzeniem nerek. Pośrednio przez katalizacje Testosteronu do estradiolu, Testosteron może zwiększyć prawdopodobieństwo raka piersi i prostaty, ale temu można zapobiec używając inhibitorów aromatazy.
17. Sterydy powodują rozrost prostaty.Fałsz. DHT rzeczywiscie wydaje się odgrywać rolę w BPH, estrogen może odgrywać nawet wieksza rolę. Większośc mężczyzn, którzy nie są wrazliwi na BPH spowodowane androgenem, będą się dobrze czuli uzywając zasadniczo jakiegokolwiek androgenu, chociaz stosowanie małych dawek finasteride, jednoczesnie używajac testosteronu, nie jest złym pomysłem pod warunkiem, że nie robi się tego przez dlugi czas.
Krótkie odpowiedzi


18. Definicja ginekomastii. Ginekomastia jest rozrostem tkanki piersiowej u mężczyzn. W większości przypadków jest to spowodowane estrogenami, ale może być również wywołane przez progesteron. GH/IGF-1 i prolaktyna równiez mają wpływ na rozrost gruczołu w piersi.
19. Wymien dwa leki zapobiegające ginekomastii.Tamoxifen, jako antyestrogen lub antagonista estrogenów.
Anastrozole(Arimidex) jako inhibitor aromazaty, który zatrzymuje konwersje do etradiolu.
Ekstra info


20. W którym roku wyizolowano pierwszy androgen? W 1931 Tschering i Butenandt wyizolowali androsterone, uzyskali około 15 mg z ~15,000 litrów męskiego moczu. W 1935 Laqueur wyizolował nasz ulubiony androgen - Testosterone z byczych jąder. To wskazywało, że androsterone było metabolitem Testosteronu, wydalonym w moczu. Wyobrażcie sobie jaką przyjemność musi sprawaić parca z moczem i byczymi jajami! Powinniśmy zdecydowanie podziękować tym panom za ich bezinteresowny trud.
21. Jaka jest zawartość testosteronu w ludzkich jądrach? Ile śrdenio waży jądro? Ile średnio testosteronu produkują ludzkie gonady na dobe?Koncentracja Testosteronu w jądrach to ~300 ng/g mokrej tkanki. Średnia waga ludzkiego jądra to ~15 g. Dorosła osoba średnio produkuje około 5-7 mg testosteronu na dobę.
Przekład: Slim z pomocą Mr T.
  • 0