Skocz do zawartości

Zdjęcie

Trening dla zawodników sztuk walki

* * * * * 1 głosów trening siłowy mma boks dieta

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
uzytkownik_870479

uzytkownik_870479

    Nowy na pokładzie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 42 postów

siema, witam forumowiczów :) Zaczynamy! Trenuję boks tajski orócz tego oczywiście regularnie chodzę na siłownie, pod koniec września zacząłem robić trening typowo siła-masa :) Oczywiście dobra dieta jest ogarnięta na nic nie narzekam. Na początku listopada doznałem kontuzji na sparingu (przesunięcie kości w stawie łokciowym), teoretycznie ręka jest już sprawna i po 4 tygodniach bezczynności wróciłem na treningi tajskiego i nie czuję żadnego uszczerbku na tej ręce. Wracam też już na siłownie i kompletnie nie wiem jak mam się zabrać do wszystkiego (nie miałem nigdy poważniejszej kontuzji, to moja pierwsza). Stwierdziłem, że odstępuję od mojego treningu bo troszke boje się dużych obciążeń. Chciałbym przejść na trening siłowy typowy dla zawodników sztuk walki. Z tego co słyszałem na różnych seminariach i to co przekazali mi inni starsi zawodnicy to wykonują oni na siłowni podane niżej ćwiczenia : 

 

1-Martwy ciąg

2-Przysiady ze sztangą

3-Podciąganie się na drążku z obciążeniem (np. kamizelka 15kg+)

4-Wyciskanie na klatkę

5-Wstawanie z kettlebell'em

6-Rwanie(podrzut) sztangi / ew. wyciskanie na barki stojąc

7-Wykroki ze sztangą

8-Wiosłowanie

9-Wstępowanie na ławeczke z hantlami

10-Pompki na poręczach z obciążeniem

11-Biceps sztangą 

 

Jak zapewne większość z nas wie trening "powinien" zamykać się w około 30 seriach. Chciałbym więc robić po 3 serie każdego ćwiczenia, ewentualnie jednego trochę mniej a drugiego trochę więcej :). Co do samych ćwiczeń; uważam je za dobre, powinny one spełnić swoją rolę i zbudować siłę u wojownika  %)  %). Do was kieruję pytanie co o tym myślicie, co byście zmienili i przypuszczając że każde ćwiczenie po 3 serie to po ile powtórzeń proponujecie robić? Zależy mi na waszej opinii i liczę na pomoc! :D Mam w mojej magicznej półeczce kilka odżywek dobrze wam znanych które póki co dobrze spełniały swoją rolę. Oto one : 

-BCAA xtra od activlaba

-nitrobolon od treca

-beta alanina z KFD

-i na spróbowanko wziąłem monohydrant krety od universala

-oprócz tego jakieś amino w tabsach :)

-pvl mutant mass 

 

To wszystko Panie i Panowie liczę na pomoc, chcę jak najszybciej wracać do mega formy i ciągle się rozwijać pnąc się do przodu, piona!

 
  • 0

Doradca KFD

Doradca KFD
  • KFD pro

Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego: