IMADLO , to wtedy zmienic split na fbw 3x ? Kurde nie wiem juz sam :/

Trening bicepsa i klatki
#21
Napisany 05 styczeń 2017 - 13:33

#22
Napisany 05 styczeń 2017 - 14:50

A i do tego jeszcze pytanie do tych , ktorzy robia fbw. Jak to jest , bo jak mam split to np jednego dnia robie biceps i klatę. Wtedy dosłownie katuję te partię ze względu na ilość ćwiczeń ,powtórzeń i intensywność , a w FBW ile jest ćwiczeń na daną partię np w zestawie A a ile w zestawie B? Czy fbw zmusza do takiego samego wysiłku? Chodzi mi o to , czy mięśnie będą tak spompowane po FBW jak po splicie ??
#23
Napisany 05 styczeń 2017 - 15:51

raczej nie spompujesz, aż tak mięśni jak na splicie, pamiętaj jednak, że na treningu FBW pracują wszystkie mięśnie i bodziec jest trzy razy w tygodniu. więc globalnie bodziec do wzrostu jest większy. Zauważ też ile czasu zajmuje regeneracja mięśni - ćwiczenie partii raz na tydzień to marnowanie potencjału.
#24
Napisany 05 styczeń 2017 - 16:51

Jimi a byłbyś w stanie pomoc mi ulozyc owy plan pod moj sprzęt i mozliwosci?
#25
Napisany 05 styczeń 2017 - 18:30

FBW 4x w tyg to przesada.
Zajedziesz się tylko ,wiem bo sam próbowałem
też próbowałem i w końcu przerzuciłem się na push/pull, a potem na góra dół (treningi najmniej ze sobą kolidują), ale co drugi dzień daje radę jak najbardziej, zwłaszcza jak trening jest nieprzewalony
Co do planu to praktycznie napisałem co powinno w nim być, ale niech stracę
A
Przysiady 5s 3-6 powt
Żurawie 3s 10 powt
Wyciskanie sztanga na ławce poziomej 4s 6-8 powt
Wiosłowanie sztangą 4s 6-8 powt
OHP 4s 7-10 powt
biceps 2-3 serie 7-12 powt
B
Martwy ciąg 5s 3-6 powt (serii może być mniej na początku)
Wykroki 3s 10 powt
Podciąganie podchwytem 4s max (jak max większy od 10 to dowal obciążenie)
Wyciskanie hantli na skosie 4s 6-8 powt lub dipsy 4s max (obciążenie - patrz góra) - osobiście wole dipsy
Wznosy ramion z hantlami w pochyleniu tułowia 3 s
triceps (cokolwiek) 2-3 serie 6-10 powt
#26
Napisany 05 styczeń 2017 - 18:51

Od siebie mogę zapodać bardzo dobry, sprawdzony, znaleziony tu na forum plan Push&Pull. Efekty po nim są bardzo dobre, więc widać, że działa.
#27
Napisany 05 styczeń 2017 - 19:00

Na fbw zrobiłem największe postępy siłowe i masowe.
Jednak ciężkie fbw plus ciężka praca fizyczna = zjechane stawy i generalnie przeciążony CUN.
Przerzuciłem się na góra/dół 3 x w tyg i pogodziłem dalsze robienie postępów z regeneracją.
#28
Napisany 05 styczeń 2017 - 19:11

Jimi , dzieki bardzo za ulozenie , ale w tym planie jest tylko 1 cwiczenie na biceps tak? Nie jest to za malo? Do tego nie mam żadnych poreczy ani drazka takze niestety u mnie podciagania i dipsy odpadają. Chyba nie ogarniam :/
#29
Napisany 05 styczeń 2017 - 19:33

nie jest jedno, masz też podciąganie podchwytem (nr 1 na biceps zdaniem wielu forumowiczów), zauważ też że robisz 3 treningi w tygodniu wiec wychodzi jak byś miał 3 ćwiczenia na biceps w splicie (partia raz w tygodniu). Z brakiem poręczy i drążka nie doczytałem lub zapomniałem, ups, ja nie ogarnąłem . Zamiast dipsów były wypisane hantle na skosie, zamiennie więc nie problem. Zamiast podciągania wrzuć inne wiosłowanie może być sztanga podchwytem, półsztangą neutralym, hantle i mocno pomyśl nad drążkiem, to mała inwestycja, a opłacalna. Do czasu skołowania drążka możesz dorzucić coś na biceps do zestawu B...tak ze 2 serie
IMADŁO ja mam prace siedzącą, łatwiej u mnie o regeneracje, ale za to mam kręgosłup w "świetnym" stanie
Edytowany przez Jimi79, 05 styczeń 2017 - 19:44 .
#30
Napisany 05 styczeń 2017 - 19:37

Jimi , jezeli chodzi o ten drazek to uwierz mi ze nie mam gdzie. W pokoju mam laweczkę , a nie mam miejsca nigdzie w domu zawiesić tego drążka , choć wiem ze bardzo by się przydał. Probowalem tez polozyc sztangę na krzesła , ale są za niskie ,albo ja mam zbyt długie ręce haha :D W sumie to wolałbym FBW , ale z większym naciskiem na łapy + plecy. Może sprobuje coś ułożyc i ocenicie ?
#31
Napisany 05 styczeń 2017 - 19:44

A:
Uginanie ramion ze sztangą 4x12
Wyciskanie hantli na ławce skośnej 4x8-10 powtórzeń
MC 4x8
Przysiady ze sztangą 4x8 lub 5x6 ??
Wyciskanie hantli zza głowy 4x8
Motylki 4x12
Wiosłowanie nachwytem 3x8
Wiosłowanie podchwytem 3x8
B:
Wyciskanie sztangi na ławce prostej 4x10
Wąskie wyciskanie sztangi 4x10-12
Uginanie ramion z hantlami 4x12 (supinacja)
Wspięcia 4x15-18
Wykroki 4x12
Wiosłowanie hantlami w oparciu o ławeczkę 3x8
Szrugsy 3x20
Jeżeli chodzi o regenerację to jest okej , bo poza siłownią nie mam większego wysiłku fizycznego + sen białko i kreatyna .
#32
Napisany 05 styczeń 2017 - 20:38

Wyrzuć jedno wiosło z A
W B daj OHP
I zmień kolejność :nogi>plecy>klatka>barki>bic+tric
#33
Napisany 05 styczeń 2017 - 20:43

Założyłem nowy temat z nowym planem , wypowiadajcie sie tam , dzięki i pozdro :)
http://www.kfd.pl/fb...iu-336799.html/