Skocz do zawartości


 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

Ankieta: Ocena preparatu - Telfast 120 (0 użytkowników głosowało)

Jak oceniasz?

 1. Polecam (0 głosów [0.00%])

  Procent głosów: 0.00%

 2. Nie polecam (0 głosów [0.00%])

  Procent głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#1
Leksykon Leków

Leksykon Leków

  :)

 • Aktywny użytkownik
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 9417 postów
 • Płeć:Mężczyzna
Nazwa produktu leczniczego: Telfast 120

Skład: Fexofenadini hydrochloridum
Postać farmaceutyczna: tabletki powlekane
Dawka: 120 mg
Wielkość opakowania: 20 tabl.
Podmiot odpowiedzialny: Sanofi-Aventis Deutschland GmbH
Wytwórca: Sanofi Winthrop Industrie Sanofi-Aventis Deutschland GmbH Sanofi-Synthelabo Ltd.
Kraj wytwórcy (kod kraju): F, D, GB


Działanie
Lek przeciwhistaminowy, wybiórczy antagonista receptora H1. Feksofenadyna jest farmakologicznie czynnym metabolitem terfenadyny. Nie wywiera działania uspokajającego, ani nie wywołuje istotnych zmian odstępu QTc w obrazie EKG. Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego. Maksymalne stężenie w osoczu występuje po 1-3 h. Wiązanie z białkami osocza wynosi 60-70%. Lek metabolizowany jest w minimalnym stopniu. T0,5 w końcowej fazie eliminacji wynosi 11-15 h po podaniu wielokrotnym. Wydalany jest z głównie z żółcią, do 10% dawki wydalane jest z moczem w postaci niezmienionej.

Wskazania
Tabletki 120 - leczenie objawowe sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Tabletki 180 - leczenie objawowe przewlekłej idiopatycznej pokrzywki.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na feksofenadynę lub jakikolwiek inny składnik preparatu.

Środki ostrożności
Szczególnie ostrożnie stosować u pacjentów w podeszłym wieku oraz u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby. Należy zachować ostrożność u pacjentów z chorobą układu krążenia obecnie lub w wywiadzie (ryzyko wystąpienia tachykardii lub kołatania serca). Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania i skuteczności u dzieci poniżej 12 lat.

Ciąża i laktacja
Nie stosować w ciąży, z wyjątkiem bezwzględnej konieczności. Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane
Często: ból i zawroty głowy, senność, nudności. Niezbyt często: zmęczenie, bezsenność, zaburzenia snu, nerwowość, koszmary senne, biegunka, tachykardia, kołatanie serca. Rzadko: wysypka, pokrzywka, świąd, reakcje nadwrażliwości z objawami takimi jak: obrzęk naczynioruchowy, uczucie ucisku w klatce piersiowej, duszność, nagłe zaczerwienienie skóry i uogólnione objawy anafilaksji.

Interakcje
Jednoczesne stosowanie z erytromycyną lub ketokonazolem powoduje 2-3-krotne zwiększenie stężenia feksofenadyny w osoczu (nie zaobserwowano wpływu na odstęp QT ani nasilenia działań niepożądanych). Leki zobojętniające sok żołądkowy zawierające wodorotlenek glinu i magnezu zmniejszają biodostępność feksofenadyny - zaleca się zachowanie 2 h przerwy między podaniem tych leków i feksofenadyny. Nie zaobserwowano interakcji między feksofenadyną i omeprazolem.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci od 12 lat w sezonowym alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa: 120 mg raz na dobę; w przewlekłej pokrzywce idiopatycznej: 180 mg raz na dobę. Lek podaje się przed posiłkiem.

Uwagi
W trakcie stosowania preparatu można prowadzić pojazdy mechaniczne i wykonywać zadania wymagające koncentracji, jednak zaleca się sprawdzenie indywidualnej reakcji pacjenta na produkt.
 • 0

Doradca KFD

Doradca KFD
 • KFD pro

Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:
Mr.Olympia 1991-Haney po raz ósmy :) | ponad 120 zdjęć :) , BSN Axis-HT | 120 tabl. , Aminostar L-Arginine | 120 kaps. , Aminostar Kre-alkalyn | 120 i 240 kaps. , Dymatize Vanadyl | 120 kaps.0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

 Zamknij okienko