Skocz do zawartości

Zdjęcie

TANIA DIETA

* * * * * 26 głosów blender

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
BornToFight

BornToFight

    Struś Pędziwiatr

  • Aktywny użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8975 postów
  • Wiek: 35
    • Płeć:Kobieta
    • Miasto:najstarsze
    • Staż [mies.]: 28

    *
    POPULARNY

    Witam %-)

    ponieważ na Forum często czytamy "nie mam tyle siana na jedzenie" postanowiłam założyć ten temat i liczę na Waszą współpracę, aby pokazać, że zdrowa dieta nie musi wcale tak wiele kosztować

    Jak wszędzie liczy się spryt i rozeznanie w temacie %) a komuś kto zaczyna swoją przygodę z dietą trochę czasu zajmuje ogarnięcie tematu, a także ukrócimy wykręty, że się nie da %)

    PRZYKŁAD:

    już kiedyś o tym pisałam: Fasola czerwona w puszce Dawtona w Polo kosztuje 1,99,- w Kauflandzie 1,79,- a w Netto 1,57,-

    albo avocado w wielu marketach kosztuje ok. 4zł, a w Tesco jego stała cena to ok. 1,80 i coraz częściej pojawia się okazja 2 za 2 zł

    Piszcie jakie macie sprawdzone produkty, gdzie je kupujecie i za ile
    oraz

    wrzucajmy aktualne promocje z marketów, gdzie na przykład jest okazja żeby kupić tuńczyka 3 puszki w cenie 2.

    proszę również o nie SPAMowanie, żeby temat był przejrzysty


    • 22

    Doradca KFD

    Doradca KFD
    • KFD pro

    Siemka, sprawdź ofertę specjalną:




    Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:

    #2
    Mainevant

    Mainevant

      Team KFD

    • Partner KFD
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
    • 26420 postów
  • Wiek: 34
    • Płeć:Mężczyzna
    • Miasto:Piła
    Ja może powiem coś na temat wody mineralnej/

    Woda mineralna- najlepiej kupować 5 litrowe baniaki- zawsze wychodzą taniej niż zgrzewki czy pojedyncze butelki a w Biedronce czy Lidlu można dostać takie 5 l butle w cenie nie więcej jak 2 zł.

    Z mięsem też można oszczędzić-sznycle z indyka w Piotrze i Pawle są powyżej 10 zł a w Biedronce czy Lidlu można kupić je za 7-8 zł.
    Różnica jest.
    W ten właśnie sposób można zaoszczędzić sporo kasy./
    • 4

    #3
    BOSSY

    BOSSY

      Bóg spamu ;)

    • Aktywny użytkownik
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
    • 19845 postów
    • Płeć:Mężczyzna
    Makaron BIO żytni razowy - 250g - 1,69 zł - Real Kraków
    Płatki owsiane górskie Halina - 400g - 1,59 zł - Real Kraków
    Ryż brązowy - 400g - coś koło 2-2,60 zł - muszę sprawdzić - Biedronka
    • 0

    #4
    ~Majkel

    ~Majkel

      Na KFD prawie jak w domu ;)

    • Użytkownicy
    • PipPipPipPipPip
    • 1728 postów
  • Wiek: 29
    • Płeć:Mężczyzna
    • Miasto:Stąd

    *
    POPULARNY

    PRODUKTY Z BIEDRONKI:

    Ryż brązowy 400g 4x100g - 1,99zł
    Makaron durum 500g - ok 2,90zł
    Ser twarogowy chudy 250g - 2,20zł
    Puszka pomidorów bez skorki 400g - 1,59zł
    Jaja klasy L 10szt. - 4,99
    Woda mineralna nie gazowana 1,5l - 0,59 lub 0,69zł - zgrzewka 6 butelek coś ok 3,60zł
    Papryka czerwona świeża - ok 7zł/kg (cena z wczoraj)
    Ogórki, cebula, czosnek, - cena zależy od dnia - ale bardzo niskie ceny
    Winogron, banan, grejpfrut, arbuz, - cena zależy od dnia - ale bardzo niskie ceny (nie raz promocja to naprawdę niskie np banan kilko 1,99)
    Chleba razowy z mąki razowej - 2,20 (gram nie pamiętam ile coś ok 6/7 kromek po ok 80g )
    Makrela wędzona - 1kg - 12/14zł pakowane próżniowo (poprawione) coś mi się faktycznie pomyliło, ale mniej więcej są pakowane po 300/400g i to wynosi coś ok 4zł
    Kasza gryczana 400g 4x100g - 1,99zł
    Mleko 0,5% 1,5l - 1,69zł
    oliva z olivek 500ml - ok 11zł (tutaj nie jestem pewny co do ceny być może 12zł)

    EDIT:
    Olivki w słoiku czarne, zielone - cena to 6,99 ale gram to nie wiem ile ale spory ten słoik. (sprawdzę to jeszcze)

    EDIT:
    Grejpfrut czerwony 1kg - 4,97
    • 9

    #5
    BOSSY

    BOSSY

      Bóg spamu ;)

    • Aktywny użytkownik
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
    • 19845 postów
    • Płeć:Mężczyzna
    Majkel z tą makrelą to coś pomieszałeś %-) Jest 12-14 zł za kg pakowana próżniowo %)
    • 0

    #6
    ~Majkel

    ~Majkel

      Na KFD prawie jak w domu ;)

    • Użytkownicy
    • PipPipPipPipPip
    • 1728 postów
  • Wiek: 29
    • Płeć:Mężczyzna
    • Miasto:Stąd
    Racja już poprawione, coś mi się pomyliło %-)

    PRODUKTY Z LEWIATAN'U:

    Płatki owsiane górskie KUPIEC 400g - 2.20
    Pierś z kurczaka - tutaj warto zaglądać po pierś z kurczaka, czasami dają promocję np 12/13zł kg - przeważnie zawsze świeże.
    Dorsz - coś ok 20zł/kg (lecz nie wiem czy to tanio)
    • 0

    #7
    rudi_1980

    rudi_1980

      Chyba zostanę tu na dłużej

    • Użytkownicy
    • PipPipPipPip
    • 1113 postów
  • Wiek: 38
    • Płeć:Mężczyzna
    • Miasto:Wroclaw
    • Staż [mies.]: 46
    Piersi z kurczaka - 11,99 Auchan Wrocław :)
    • 0

    #8
    devx

    devx

      Wczuwa się w forum

    • Użytkownicy
    • PipPip
    • 61 postów
    • Płeć:Mężczyzna
    • Miasto:WWA
    • Staż [mies.]: 7
    Nie wiem w której Biedronce znalazłeś makrelę wielkości 300-400g. Ja zazwyczaj szukam jak największych sztuk i zazwyczaj jest to waga 200-300g.
    Co do oliwek czarnych/zielonych, to słoik 200g kosztuje 3zł z groszami.

    Jeżeli chodzi o produkty żywnościowe typu Tesco, Biedronka, "z kciukiem" (to chyba Real), czyli niby podróbek, które są dużo tańsze od markowych, to okazuje się, że w wielu przypadkach przepłacamy za samo logo.
    Przykłady na tym blogu:
    http://ukrytejedzenie.blogspot.com/
    • 0

    #9
    Kamil G.

    Kamil G.

      Się rozkreca

    • Użytkownicy
    • PipPipPip
    • 285 postów
  • Wiek: 29
    • Płeć:Mężczyzna
    • Miasto:Lubuskie
    • Staż [mies.]: Kilka
    Netto:
    Płatki owsiane górskie 500g-1,80
    Twaróg chudy 200g-1,70
    Nie pamiętam ile dokładnie ale jabłka są tanie i bardzo smaczne.
    • 0

    #10
    Kamil G.

    Kamil G.

      Się rozkreca

    • Użytkownicy
    • PipPipPip
    • 285 postów
  • Wiek: 29
    • Płeć:Mężczyzna
    • Miasto:Lubuskie
    • Staż [mies.]: Kilka
    Tak sklep netto.
    A dzisiaj w tesco zakupiłem 500g makaronu durum za ok 2,5 więc też cena niezła. Mają też dość tani ryż brązowy, w podobnej cenie co makaron (za "komplet" ryż+makaron 5 złotych zapłaciłem).
    • 0

    #11
    ~Maruda

    ~Maruda

      GTFO!!

    • Aktywny użytkownik
    • PipPipPipPipPipPipPipPip
    • 9523 postów
  • Wiek: 30
    • Płeć:Mężczyzna
    • Miasto:ja mam wiedzieć?!
    • Staż [mies.]: -

    Płatki owsiane górskie Halina - 400g - 1,59 zł - Real Kraków

    Bossy, to cena regularna czy promo?
    w innych sklepach te płatki to koszt ok 2,5zł %-)

    btw, kupując płatki owsiane uważajcie - bardzo wiele opakowań jest otwarte
    nie wiem czemu ma to służyć, oprócz tego, że łatwiej się tam rozwiną robaki.
    Będąc w Stokrotce chciałem kupić najtańsze płatki (coś ok 2zł za 400g) i wszystkie opakowania jakie mieli, były przedziurawione w tym samym miejscu %)
    Podobnie było w TESCO, gdzie chyba z 5 minut przewalałem opakowania tanich płatków, bo większość miała dziurawe opakowania .


    Stokrotka:
    naturalna woda źródlana (niskosodowa) Jura Skałka 1.69zł 5l.

    Polecam też surówki Grześkowiak, jako tanie źródło zróżnicowanych świeżych warzywek, ceny wahają się od 5.99 do bodajże 8,49zł za kilogram surówki, niestety listy sklepów gdzie je można kupić nie znam, a na stronie też o tym nie wspominają.

    Edytowany przez ~Maruda, 16 czerwiec 2010 - 07:10 .

    • 0

    #12
    BOSSY

    BOSSY

      Bóg spamu ;)

    • Aktywny użytkownik
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
    • 19845 postów
    • Płeć:Mężczyzna

    Bossy, to cena regularna czy promo?
    w innych sklepach te płatki to koszt ok 2,5zł %-)



    W poprzednim tygodniu było promo za 1,29 zł %)
    • 0

    #13
    l3ave

    l3ave

      Nowy na pokładzie

    • Nowi na forum
    • Pip
    • 19 postów
  • Wiek: 31
    • Staż [mies.]: 8
    cyc z kuraka 11.99zl - inter marche
    ryz brazowy 5x100gr - 1,99 zl inter marche.
    ryz bialy jak ktos lubi to 0,69 zl inter marche :D
    • 0

    #14
    devx

    devx

      Wczuwa się w forum

    • Użytkownicy
    • PipPip
    • 61 postów
    • Płeć:Mężczyzna
    • Miasto:WWA
    • Staż [mies.]: 7
    hehe, rzeczywiści sklep NETTO, myślałem, że chodzi o ceny netto %-)

    TESCO:
    Muszyna 1,5l, cena ok. 1,7zł, bardzo dobra woda, często jest na promocji za połowę tej ceny :)

    Naturalna woda mineralna "Muszyna skarb życia" jest wodą wysokozmineralizowaną o ogólnej zawartości minerałów powyżej 1 500 mg/dm3.


    • 0

    #15
    W1978

    W1978

      KFD Silver

    • KFD pro
    • PipPip
    • 83 postów
  • Wiek: 40
    • Płeć:Mężczyzna
    • Miasto:Wrocław
    Owsiane górskie 500g 1,29 - Kaufland Wrocław

    A tak ogólnie ile Was kosztuje żarcie? Ja zakupy robię raz na tydzień, wychodzi ok. 130-150 pln. Czasami jak czegoś zabraknie dokupuję w tygodniu, ale to już rzadko się zdarza.
    • 0

    #16
    claris94

    claris94

    • Użytkownicy
    • PipPipPipPipPipPip
    • 2077 postów
  • Wiek: 25
    • Płeć:Mężczyzna
    • Miasto:okolice warszawy
    • Staż [mies.]: dużo
    Ryż sonko brązowy 4x 100g + 100g gratis = 500g = 2,20zł real
    platki owsiane 500g gorskie polgreen - 1,59 delikatesy Emiś
    woda mineralna niegazowana 6x 1L 3zł real
    • 0

    #17
    BOSSY

    BOSSY

      Bóg spamu ;)

    • Aktywny użytkownik
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
    • 19845 postów
    • Płeć:Mężczyzna
    Proszę nie spamować w tym temacie, o czym BTF wspomniała w pierwszym poscie !!! Podajemy tylko ceny i sklepy
    • 0

    #18
    mamvga

    mamvga

      34latek robi miensnie xD XD :p ;P

    • Użytkownicy
    • PipPipPipPipPipPip
    • 2544 postów
  • Wiek: 32
    • Płeć:Mężczyzna
    • Miasto:ełrochem
    • Staż [mies.]: 10lat
    a gdzie podroby
    wątroba - duża ilość glutaminy arginigy i cytrulina czasem po 3 zł za kg %-) %) %)
    nerki troszkę więcej ww a fat podobnie ale za to ile mineralów ta sama cena

    mózg http://www.nal.usda....ist_nut_edit.pl w 100 gramach znajduje się blisko 26 gram białka same rzadkie aminokwasy jak izoleucyna tryptofan i seryna
    za 10 zł można być wielkim tylko trzeba mieć łeb a i nawet podroby mogą być zjadliwe a nawet pyszne i po odpowiedniej obróbce ubogie w tłuszcz

    a soja zawiera dużo glutaminy http://www.nal.usda....ist_nut_edit.pl

    Edytowany przez mamvga, 17 czerwiec 2010 - 15:58 .

    • 0

    #19
    BornToFight

    BornToFight

      Struś Pędziwiatr

    • Aktywny użytkownik
    • PipPipPipPipPipPipPipPip
    • 8975 postów
  • Wiek: 35
    • Płeć:Kobieta
    • Miasto:najstarsze
    • Staż [mies.]: 28

    PROMOCJE TESCO od 17-23 czerwca




    * FILET Z PIERSI KURCZAKA 11,99,-

    * JAJA KL. L 12+3 GRATIS 5,99,-

    * TUŃCZYK W PUSZCE - ALE SAŁATKOWY 2 opakowania za 4zł

    * ŁOSOŚ NORWESKI 9,99,- za 2 opakowania


    MARKET NETTO oferta 21-27 czerwca



    * MINTAJ MROŻONY1 KG - 7,99,-
    • 0

    #20
    BornToFight

    BornToFight

      Struś Pędziwiatr

    • Aktywny użytkownik
    • PipPipPipPipPipPipPipPip
    • 8975 postów
  • Wiek: 35
    • Płeć:Kobieta
    • Miasto:najstarsze
    • Staż [mies.]: 28

    KAUFLAND oferta 19-25.06


    tak mnie zainteresowało w gazetce

    * POLĘDWICA ŁOSOSIOWA 14,90zł/kg zamiast 22,90zł/kg

    * SZPROT WĘDZONY 7,90zł/kg

    * JAJA SMAKOWITE %) KL. L 6,99,- za 20 szt.

    * SEREK WIEJSKI Mlekovita 200gr 1,49,-

    * PRZYPRAWY PRYMAT 0,89gr




    a jak ktoś tęskni za czasami komuny może również wyjść z marketu z octem 20% tańszym %-)

    Edytowany przez BornToFight, 19 czerwiec 2010 - 12:46 .

    • 0




    0 użytkowników czyta ten temat

    0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

     Zamknij okienko