Jump to content

Photo

Seksualny kalendarz – od 20 do 50 roku życia

- - - - -

 • Please log in to reply

#1
luiza

luiza

  Na KFD prawie jak w domu ;)

 • Aktywny user KFD
 • PipPipPipPipPip
 • 1738 posts
 • Wiek: 44
  • Płeć:Kobieta
  • Miasto:WO
  Libido kobiety zależne jest od wielu czynników – przede wszystkim od hormonów, od zdrowia fizycznego, psychiki, genów, ale także od wieku. Młoda, 20-letnia kobieta ma inne potrzeby niż jej 30-letnia koleżanka, a jeszcze bardziej różni się od pani w wieku 50 lat. Oczywiście to, czy mamy ochotę na seks, zależne jest także od naszego poczucia bezpieczeństwa, od tego, czy jesteśmy w dobrym nastroju, no i oczywiście od partnera – czy jest dla nas odpowiedni, jaki mamy do niego stosunek… Na to składa się wiele różnych czynników, jednak w tym tekście chcę skupić się na zależności libido od wieku.

  Około 20

  W tym wieku libido kobiety zaczyna się powoli kształtować. Wpływ na nie ma wiele różnych czynników, m.in - młode kobiety mają często kompleksy (które z wiekiem zazwyczaj mijają) na punkcie swojej urody i seksualności, co ma bardzo duży związek z brakiem ochoty na miłość. Często wstydzą się swojego ciała, nie chcą pozwolić oglądać się partnerowi, boją się, iż źle wypadną w jego oczach. Obawiają się także iż chłopak uzna, iż nie są wystarczające dobre w łóżku. Pełne obaw, są często nieśmiałe i nie potrafią wyrazić jasno swoich potrzeb. Nie znają także swojego ciała na tyle dobrze, aby móc określić swoje marzenia, fantazje…Im dalej od dwudziestki, tym bardziej zaczyna rosnąć ochota na seks. Wszak wiek dwudziestu kilku lat, to okres młodzieńczej beztroski, kiedy większość kobiet nie ma jeszcze męża, a nawet stałego partnera, pragnie zdobyć jak najwięcej doświadczeń, „wyszumieć się” póki można. Nie są obarczone obowiązkami rodzinnymi, nie mają dzieci, mężów. Niektórzy uważają, że niezamężne kobiety uprawiają seks dużo częściej niż zamężne. Jednak największa ochota na seks dopiero nastąpi

  30 i więcej

  Kobieta w tym wieku już wie, czego oczekuje od seksu. Doskonale zna swoje potrzeby, pragnienia. Zazwyczaj jest już też na tyle doświadczona, że wie także czego oczekiwać od partnera. Takim paniom seks przynosi dużo więcej satysfakcji i spełnienia. To właśnie w tym okresie większość kobiet przechodzi największą fascynację seksem! Ważny jest także fakt, iż w tym wieku kobiety mają już zwykle stałego partnera, czują się bezpieczniej i pewniej. Są bardziej świadome, nie szukają już szczęścia metodą „prób i błędów”, skończył się także okres seksualnych eksperymentów z różnymi partnerami. ( Oczywiście, to wcale nie znaczy, iż nie ma wyjątków od tej reguły! ) Ten wiek to także dla wielu czas rodzenia dzieci, w związku z czym na pewien okres zanika zainteresowanie seksem, jednak to na szczęście nie znaczy, że po urodzeniu dziecka nie mamy ochoty na miłość! Wręcz odwrotnie, niektóre panie dopiero po ciąży przeżywają najbardziej intensywny seksualnie okres!

  Po 40


  Dzieci duże, sytuacja zawodowa stabilna, rodzina, dom… Chociaż powoli zaczyna się zmieniać gospodarka hormonalna, organizm przygotowuje się do menopauzy, seks jest wciąż bardzo ważnym elementem życia. Kiedy sytuacja kobiety jest stabilna, bez przeszkód może rozkoszować się erotycznymi przeżyciami i poczuć się znów jak dwudziestolatka! Nic nie stoi na przeszkodzie, by eksperymentować w łóżku. Chociaż zazwyczaj kobiety w tym wieku uprawiają seks rzadziej niż ich młodsze koleżanki, to daje im on wiele satysfakcji i radości. Niestety, wraz ze zbliżaniem się do menopauzy często trudniej jest osiągnąć orgazm, następują nieprzyjemne dolegliwości, jednak można je, załagodzić dzięki współczesnej medycynie. Największym problemem w tym wieku jest… partner. U mężczyzn 40-letnich i starszych zaczynają się problemy z erekcją, tracą często zainteresowanie seksem. Na szczęście nad rozwiązaniami tych problemów w pocie czoła pracują naukowcy!

  50 i dalej

  Około 50 kobiety zaczynają tracić zainteresowanie seksem, ich libido znacząco maleje. Zmienia się także ciało kobiety, wygasa cykl miesięczny – natura robi swoje, zmieniają się nawet organy płciowe. Zaczyna się jednak nowe życie, które wcale nie musi być gorsze od poprzedniego! Nikt nie powiedział, że w tym wieku nie można czy nie należy już uprawiać seksu. Na pewno będzie on wyglądał inaczej niż 20 lat wcześniej, jednak nadal może dawać rozkosz i wiele satysfakcji. Chociaż nie tak dziki i namiętny jak kiedyś, to nadal daje poczucie bliskości i spełnienia. W tym wieku odkrywa się zupełnie nowe, nieznane dotąd sfery własnej psychiki i ciała.

  puellanova.pl

  • 0

  Doradca KFD

  Doradca KFD
  • KFD pro

  Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
  Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:  0 user(s) are reading this topic

  0 members, 0 guests, 0 anonymous users