Skocz do zawartości


 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
~Grzegorz

~Grzegorz

  blood & guts

 • Mod Ogólny
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 57517 postów
 • Wiek: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Prawie 3 miasto / Warszawa
  • Staż [mies.]: 120
  Główne mięśnie biorące udział w ćwiczeniu: najszerszy grzbietu
  Mięśnie pomocnicze: ramienny, ramienno - promieniowy, obły większy, obły mniejszy, naramienny akton tylny, podgrzebieniowy, równoległoboczny, dźwigacz łopatki, czworoboczny część dolna, czworoboczny część środkowa, piersiowy mniejszy, piersiowy większy część środkowa
  Stabilizatory: długa głowa tricepsu, dwugłowy ramienia

  Dodany obrazek

  Wykonanie: Usiądź w siedzisku maszyny, zaprzyj uda o poduszki. Być może będziesz miał możliwość wyregulowania wysokości siedziska. Złap rączkę wyciągu (więcej w uwagach), patrz przed siebie lub lekko do góry, wypnij klatkę piersiową do przodu, a tułów odchyl lekko do tyłu. Weź wdech i zacznij ruch przyciągania. W momencie dotknięcia klatki rączką (lub niewiele przed) ściągnij łopatki, zrób wydech i powoli kontrolując ciężar powróć do pozycji wyjściowej, czyli do momentu maksymalnego rozciągnięcia mięśni.

  Uwagi: Podczas wykonywania ćwiczenia należy starać się nie kołysać tułowiem i nie odchylać go zbyt mocno do tyłu. Poprzez zmianę rączki wyciągu można wszechstronnie oddziaływać na mięśnie pleców. Ściąganie powinno być wykonywane głównie przez cofanie barków, ściąganie łopatek i zgięcie przedramion. Poza tym powinno być tylko wykończeniem ruchu (ćwiczenia), dzięki czemu unika się zbyt dużej pracy ramion w stosunku do pleców. Ćwiczenie to można wykonywać również za pomocą specjalnej maszyny.

  Rączki wyciągu: Na siłowni można spotkać się z rączką trójkątną wyciągu, pozwalającą na wykonanie ćwiczenia za pomocą chwytu młotkowego - angażuje się wtedy mocniej środkowe obszary pleców. Drugim typem rączki są tzw. "rogi". Podobnie jak w przypadku rączki trójkątnej pozwalają one na wykonanie ćwiczenia chwytem młotkowym, lecz nieco szerzej. Ćwiczenie można również wykonać jednorącz za pomocą pojedynczej klamry wyciągu, co pozwala na dodatkowe ruchy w nadgarstkach w celu mocniejszej pracy rotatorów ramion.


  Dodany obrazek  Dodany obrazek


  Dodany obrazek
  Dodany obrazek

  Dodany obrazek

  Dodany obrazek
  • 1

  Doradca KFD

  Doradca KFD
  • KFD pro

  Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
  Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:  0 użytkowników czyta ten temat

  0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

   Zamknij okienko