Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozpiętki na ławce skos górny / w bramie

* * * * * 2 głosów bramie

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
BOSSY

BOSSY

    Bóg spamu ;)

  • Aktywny użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 19845 postów
  • Płeć:Mężczyzna
Główne mięśnie biorące udział w ćwiczeniu: piersiowy większy
Mięśnie pomocnicze: piersiowy mniejszy, zębaty przedni, naramienny akton przedni, dwugłowy ramienia
Stabilizatory: trójgłowy ramienia, mięśnie przedramion, ramienny

Dodany obrazek

Wykonanie: Ustaw ławkę pod kątem 20-45 stopni. Połóż się na niej tak, aby pośladki i grzbiet przylegał bezpośrednio, a stopy wesprzyj stabilnie na podłożu. Weź w dłonie sztangielki i ugnij lekko łokcie. Prostopadle do tułowia wykonaj ruch na zewnątrz, jednocześnie weź wdech. Kiedy sztangielki wędrują do góry należy zrobić wydech. Przy ruchu do dołu, w końcowej fazie, dobrze jest przez chwilę zatrzymać sztangielki, w celu lepszego napięcia mięśni. Łokcie w trakcie całego ćwiczenia powinny być oddalone od tułowia.

Uwagi: Jest to bardzo skuteczne ćwiczenie, działające w pierwszej kolejności na górną część klatki piersiowej. Jest alternatywą dla rozpiętek na ławce płaskiej. Ważną rolę odgrywa odpowiednia technika. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby plecy przylegały bezpośrednio do ławeczki, a stopy były osadzone pewnie na podłożu. Łokcie w trakcie ćwiczenia powinny być zablokowane. Trzeba zwróć szczególną uwagę na dobór odpowiedniego ciężaru, ponieważ ćwiczenie wymaga dokładności i płynności ruchów, które powinny być pełne. Nie powinno się odbijać sztangielek od siebie. Przedni akton mięśni naramiennych pracuje słabiej niż przy wyciskaniu. Przy ruchu w dół można niżej opuścić łokcie. Ważną rolę odgrywa płynny oddech. Serie treningowe powinna poprzedzić solidna rozgrzewka.

Ćwiczenie można wykonywać zamieniając sztangielki linkami wyciągu dolnego. Jest to ćwiczenie izolowane i nadaje sie do wstępnego zmęczenia mięśni.

Dodany obrazekDodany obrazek


Dodany obrazek
Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek
  • 0

Doradca KFD

Doradca KFD
  • KFD pro

Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników