Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozpiętki na ławce poziomej / w bramie

* * * * * 3 głosów trening klatki piersiowej rozpietki lawce poziomej bramie

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
BOSSY

BOSSY

    Bóg spamu ;)

  • Aktywny użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 19845 postów
  • Płeć:Mężczyzna

*
POPULARNY

Główne mięśnie biorące udział w ćwiczeniu: piersiowy większy
Mięśnie pomocnicze: piersiowy mniejszy, zębaty przedni, naramienny akton przedni, dwugłowy ramienia
Stabilizatory: trójgłowy ramienia, mięśnie przedramion, ramienny

Dodany obrazek

Wykonanie: Weź w dłonie sztangielki, połóż się na ławce poziomej (płaskiej), stopy postaw stabilnie na podłożu i ugnij nogi w kolanach tak, aby utworzył się kąt prosty. Ćwiczenie rozpocznij trzymając hantle w wyprostowanych rękach, prostopadle do podłoża, następnie wykonaj ruch na zewnątrz, lekko uginając ręce w łokciach i biorąc jednocześnie wdech. Kiedy sztangielki wędrują do góry zrób wydech. Przy ruchu do dołu, w końcowej fazie, dobrze jest przez chwilę zatrzymać sztangielki, w celu lepszego napięcia mięśni. Łokcie w trakcie całego ćwiczenia powinny być oddalone od tułowia.


Uwagi: Bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednia technika. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby plecy przylegały bezpośrednio do ławeczki, a stopy były osadzone pewnie na podłodze (nie kładź ich ugiętych na ławce). Ćwiczenie wymaga dokładności i płynności ruchów, które powinny być pełne. Łokcie w trakcie ćwiczenia powinny być zablokowane. Nie powinno się odbijać sztangielek od siebie. Przedni akton mięśni naramiennych pracuje słabiej niż przy wyciskaniu. Przy ruchu w dół można niżej opuścić łokcie. Ważną rolę odgrywa płynny oddech. Serie treningowe powinna poprzedzić solidna rozgrzewka.

Istotną rolę odgrywa odpowiedni dobór obciążenia. Należy wziąć taki ciężar, który pozwoli na wykonanie zakładanej serii treningowej. Jest to ćwiczenie izolowane i nadaje sie do wstępnego zmęczenia mięśni.

Ćwiczenie można wykonać zamieniając sztangielki linkami wyciągu dolnego. Rozwija ono wewnętrzne i zewnętrzne partie klatki piersiowej.


Dodany obrazekDodany obrazek


Dodany obrazek
Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek
  • 5

Doradca KFD

Doradca KFD
  • KFD pro

Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

 Zamknij okienko