Skocz do zawartości


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
pytan4

pytan4

    Wczuwa się w forum

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 132 postów
Hej. Tu Marcin. Mojej siostrze wycięto tarczycę wraz z przytarczycami. Od ponad 5 lat zażywa Calperos 1000mg 2 razy dziennie, Alfadiol 100mg raz dziennie, Eltroxin na przemian 150, 200mg dziennie. Niedawno okazało się że w nerkach występują drobne zwapnienia i pogarsza się to z tygodnia na tydzień. Czy mogły one powstać w wyniku zażywania tych leków po operacji? Skąd te zwapnienia? Moze dawki przyjmowane leków sa nieodpowiednie. Prosze o pomoc.
  • 0

Doradca KFD

Doradca KFD
  • KFD pro

Siemka, sprawdź ofertę specjalną:




Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:

#2
diapapa

diapapa

    Wczuwa się w forum

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 156 postów
Leki wyglądają na dobrze stosowane, zgodnie z zaleceniem lekarzy. Mozliwe,że po operacji przytarczyc substancje zaarte w hormonach doprowadziły do nefrokalcynozy to zwapnienie nerek. Jest to dość poważna sprawa, jeśli będzie postępować i nie będzie leczona może doprowadzić do niewydolności nerek
Trzeba zrobić USG,ale nie tylko i inne badania biochemię krwi, morfologię, czynność przytarczyc, badanie moczu żeby wyjaśnić przyczynę, jak również wprowadzić odpowiednie leczenie.
  • 0

#3
ropczyce16

ropczyce16

    Wczuwa się w forum

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 160 postów
Te badania i oczywiście sprawdzenie TSH w organizmie musza byc kontrolowane i opiane przez lekarzy. Wtedy może zrozumiecie i będziecie pewni jak dalej postępowac.
Do najczęstszych przyczyn takich zwapnień należą skłonność do kamicy lub nadczynność przytarczyc, która powoduje zwiększone stężenie wapnia we krwi
  • 0




0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

 Zamknij okienko