Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyczyny i skutki "chorobliwego" odchudzania... [dieta/zdrowie].

- - - - -

 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
ANATOM

ANATOM

  Cieplice Family-Runners

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPip
 • 2529 postów
 • Wiek: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Jelenia Góra-Cieplice
  • Staż [mies.]: 11 lat
  Anoreksja:
  Anorexia nervosa, czyli jadłowstręt psychiczny, wbrew swojej nazwie, wcale nie polega na utracie apetytu, ale na świadomym i rygorystycznym jego ograniczeniu. Na anoreksję chorują osoby w różnym wieku i z różnych środowisk, ale najczęściej dotyka ona dziewczęta między 12 a 21 rokiem życia. Chłopcy zapadają na tę chorobę 10 razy rzadziej.

  Zwykle zaczyna się niewinnie. Młode dziewczęta w okresie dojrzewania nie zawsze akceptują swoje nowe kobiece kstałty i próbują się odchudzać, najpierw ograniczają kalorie, później eliminują kolejne potrawy. Wreszcie do życia wystarcza im 300 kcal. Jedzenie pozostaje wciąż w centrum ich zainteresowania. Uprawiają sporty w celu spalenia nawet tej minimalnej ilości kalorii. Anorektycki są z regóły osobami inteligentnymi, wrażliwymi, ambitnymi, aktywnymi, choć ich kontakty z otoczeniem są raczej powierzchowne. Motywy działania anorektyczek są różne: może to być chęć rozładowania agresji poprzez autoagresję czyli samozniszczenie, odrzucenie roli kobiety, konflikty rodzinne, uwaga wypowiedziana przez kogoś z otoczenia na temat ich wyglądu, potrzeba poczucia władzy nad własnymi słabościami czyli apetytem.

  OBJAWY
  1/Anorektyczka je niechętnie i w samotności,
  2/dokładnie zlicza kalorie spożytych potraw, tabele kaloryczne zna na pamięć,
  3/odchudza się mimo idealnej wagi,
  4/intensywnie uprawia sporty, głównie z myślą o spalaniu kalorii,
  5/jest osłabiona, odczuwa zimno, brak jej energii do życia,
  6/ma problemy z koncentracją co powoduje obniżenie poziomu ocen w szkole,
  7/ma problemy z miesiączkami, aż do ich całkowitej utraty

  KONSEKWENCJE
  Wyniszczony organizm zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Dziewczyna przestaje miesiączkować, zanikają piersi. Pojawiają się zaburzenia pracy serca i nerek. Wypadają włosy, wiotczeje skóra. psują się zęby,boli głowa, brak energii w dzień i bezsenność w nocy, omdlenia, osteoporoza. Skrajne wyczerpanie prowadzi do śmierci.

  LECZENIE Niezbędna jest opieka psychologa. Przy zaawansowanej chorobie leczenie powinno odbywac się w szpitalu, przy zastosowaniu kroplówki. Bardzo ważne jest odpowiednie odżywienie całego organizmu pokarmem wysokoodżywczym, doskonale zbilansowanym do potrzeb. tego typu pożywieniem może być Koktajl proteinowy Herbalife, który wspaniale zregeneruje wszystkie komórki chorego organizmu i przywróci je do pracy. W celu doskonalszej odnowy powinno zastosować sie błonnikowe tabletki dietetyczne, które przygotują układ pokarmowy do odpowiedniego wchłaniania i poprawią metabolizm, energii doda NRG-naturalna Guerana, zlikwiduje senność w dzień. Anoreksja to wielkie wyzwanie nie tylko dla chorej ale dla całego otoczenia, rodziny, bliskich, znajomych

  Bulimia:
  Bulimia jest chorobą o podłożu psychicznym, podstawowym objawem jest niepohamowane objadanie się na zamianę z głodzeniem. Dotyka ona najczęściej kobiety po 25 roku życia. Dorosły człowiek potrzebuje spożyć dziennie ok 2-3 tys. kcal, natomiast bulimiczka pochłania ich nawet 15 tys. i to za jednym razem. Zjada wszystko co ma pod ręką, nawet produkty bez koniecznego przygotowania. Po takim ataku obżarstwa chora ma poczucie winy i jak najszybciej chce sie pozbyć tego co zjadła, zażywa olbrzymie ilości środków przeczyszczających i prowokuje wymioty. W przeciwieństwie do anorektyczki bulimiczka nie ma uczucia głodu, nie czuje smaku ani zapachu, może jeść bez końca. Robi to tylko w celu rozładowania napięcia, stresu. Chora nie potrafi zapanować nie tylko nad jedzeniem, ale i nad emocjami. obżarstwem reaguje na codzienne kłopoty. Specjaliści twierdzą, że bulimia jest skutkiem zaburzonych relacji miedzy matką a córką, utratą kogoś bliskiego, ucieczką przed życiowymi kłopotami, samotnością, molestowaniem fizycznym i seksualnym, alkoholizmu w rodzinie. Zdarza się, że kobieta choruje równocześnie na bulimię i anoreksję, choroby występują naprzemiennie lub jedna przechodzi w drugą.

  OBJAWY
  1/ chora ma masę ciała w normie lub niewiele powyżej czy poniżej jej, mimo to jedzenie wywołuje u niej ogromny stres,
  2/ je bardzo nieregularnie, pochłania olbrzymie ilości jedzenia lub głodzi się drakońskimi dietami,
  3/ wzmożonym apetytem reaguje na stres-je do 15 tys kcal za jednym razem,
  4/pokarmy spożywa w napięciu i smutku,
  5/ atakom obżarstwa towarzyszą wyrzuty sumienia i poczucie winy,
  6/ w celu zmniejszenia napięcia po jedzeniu prowokuje wymioty i zażywa duże dawki środków przeczyszczających,
  7/ ma olbrzymie wachania wagi w krótkim okresie nawet do 10 kg w ciągu miesiąca.

  KONSEKWENCJE
  Na szczęście bulimia nie wyniszcza tak organizmu jak anoreksja. Ponieważ bulimiczka bierze coraz więcej środków przeczyszczających i odwadniających następuje utrata płynów ustrojowych i biopierwiastków, zaburzenie poziomu elektrolitów. Pojawiają się przewlekłe zaparcia. Po dłuższym okresie dochodzą bóle brzucha, zaburzenia koncentracji i hipoglikemia. Przełyk drażniony palcami w celu wywołania wymiotów jest wielka raną, kwasy żołądkowe wydostające się podczas wymiotów niszczą szkliwo zębów. Na skórze pojawiają się rozstępy spowodowane ciągłymi wahaniami wagi. Niekiedy dochodzi do śmierci w wyniku pęknięcia przełyku lub żołądka. Towarzysząca chorobie depresja może doprowadzić do samobójstwa.

  LECZENIE
  Jedyna skuteczną metoda leczenia jest psychoterapia. Umożliwia ona zrozumienie powodów powstawania napadów głodu i pozwala nauczyć się przetrwania i panowania nad napięciem i stresem bez rozładowywania ich poprzez jedzenie. Konieczne jest uregulowanie diety, ale w taki sposób, aby chora nie czuła, że tyje. Pożywienie powinno być optymalnie odżywcze, ale nie wysokokaloryczne. Doskonały tutaj w zastosowaniu jest Koktajl proteinowy Herbalife, zregeneruje on chore organy, pobudzi do pracy wszystkie komórki, dostarczy wszelkich koniecznych witamin i mikroelementów, a jednocześnie nie spowoduje, odpowiednio stosowany, tycia i przybierania w tkankę tłuszczową a jedynie pięknie odbuduje tkankę mięśniowa. W celu przygotowania układu pokarmowego do doskonalego wchłaniania powinniśmy zastosować błonnikowe tabletki dietetyczne, które oczyszczą jelito i uregulują metabolizm. Przy przewlekłych zaparciach pomoże błonnik aktywny-fiberbond oraz aloes. Energii do życia doda NRG-naturalna Guarana. Łaknienie pohamuje termojetics-herbatka ziołowa. Witamin i mikroelementów doda preparat Witaminy i minerały, pochodzenia całkowicie naturalnego.

  Ortoreksja:
  Oprócz anoreksji i bulimii w ostatnim czasie została opisana nowa choroba o podłożu psychicznym zwana ortoreksją. Polega ona na chorobliwym skupianiu uwagi na zdrowym żywieniu. Może dotknąć każdego. Zaczyna się powoli, najpierw rezygnujemy z określonych potraw, na przyklad w celu zmniejszenia objawów alergii, później dochodzą kolejne produkty lub ich całe grupy. W końcu pozostaje nam kilka rodzajów pożywienia. I do nich przywiązujemy nadmierną wagę, aby były jeszcze zdrowsze zaczynamy sami je uprawiać, piec, hodować. Zakupy robimy tylko w specjalnych sklepach ze zdrową żywnością. Najmniejsze odstępstwo od ustalonej diety wywołuje w nas wielkie poczucie winy. Z tego powodu zaczynamy unikać kontaktów towarzyskich, restauracji wyjazdów, chyba, że możemy zabrać ze sobą własne pożywienie.

  Wierzymy, że tylko taka dieta pozwoli nam żyć dobrze, cieszyć się dobrą formą i zdrowiem do późnej starości. Przestaje liczyć się smak potraw, a ważny jest tylko skład. Życie zaczyna się obracać wokół jedzenia. Przyczyną choroby jest nadmierna, nieuzasadniona dbałość o własne zdrowie. Najczęściej na ortoreksję zapadają osoby bardzo skoncentrowane na sobie i dążące do perfekcji. Dieta wypełnia pustkę w ich życiu. Chcą całkowicie kontrolować swoje zdrowie i wygląd.

  OBJAWY
  1/ myślisz o jedzeniu kilka godzin dziennie,
  2/ najważniejsza jest jakość potraw, a nie ich smak i wygląd,
  3/ drobiazowo analizujesz wszystko co zjadłeś,
  4/ zaczynają się pojawiać problemy zdrowotne pomimo tak zdrowej diety,
  5/ masz poczucie winy przy każdym odstąpieniu od ustalonej diety,
  6/ rezygnujesz z życia towarzyskiego

  KONSEKWENCJE
  Organizm jest pozbawiony wielu koniecznych witamin i mikroelementów. Zaczynają chorować poszczególne organy. Stan fizyczny i psychiczny znacznie się pogarsza. Pojawiają się dolegliwości typu; choroba jelita, osteoporoza, nadciśnienie, niedokrwistość i wiele innych

  LECZENIE
  Konieczna jest porada psychologa, chorzy nie żyją normalnie, ale trudno im to sobie uświadomić. Aby zmniejszyć konsekwencje ortoreksji ważne jest zastosowanie w diecie suplementów, które uzupełnią braki w składnikach pokarmowych. Można tu przede wszystkim polecić Koktajl proteinowy, będący doskonałą kompozycją wszystkich koniecznych witamin, mikroelementów, węglowodanów, białek, tłuszczu i innych. Dodatkowo należałoby koktajl uzupełnić tabletkami witaminowo-mineralnymi o całkowicie naturalnym pochodzeniu. Niezbędny w prawidłowej diecie błonnik dostarczymy dzięki Błonnikowym tabletkom dietetycznym i aktywnemu błonnikowi-Fiberbond,. Cały organizm pobudzi do życia i doda energii NRG-naturalna Guarana. Zdrowa dieta nie polega tylko na spożywaniu określonych potraw, ale przede wszystkim na skutecznym uzupełnianiu braków w pożywieniu.


  źródło zdrowieity.pl

  Dodał: CzArNuLkAaaa
  • 0

  Doradca KFD

  Doradca KFD
  • KFD pro

  Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
  Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:  0 użytkowników czyta ten temat

  0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

   Zamknij okienko