Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przegląd preparatów wspomagajacych cykle SAA

- - - - -

 • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany

#1
N13

N13

  Na KFD prawie jak w domu ;)

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPip
 • 1414 postów
 • Wiek: 32
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:lubuskie
  • Staż [mies.]: 7lat

  *
  POPULARNY

  Przegląd preparatów wspomagających cykle SAA


  N13 & dr_drops


  Spis treści:

  • Leki na nadciśnienie
   a. Na receptę
   b. Bez recepty
  • Serce
  • Witaminy i minerały
  • Wątroba
  • Krwotoki
  • Żołądek
  • Antyoksydanty
  • Ginekomastia
   a. Estrogenowa
   b. Progesteronowa
  • Skóra
  • Nerki
  • Stawy
  • Blokery DHT
   a. Na receptę
   b. Bez recepty
  • Rozstępy
  • Cholesterol
  • Koncentracja
  • Uspokajające
   a. Na recpetę
   b. Bez recepty
  • Przeciwzakrzepowe
  • SERM
  • Jądra
  • Jelita


  1. Leki na nadciśnienie

  a. NA RECEPTĘ

  Prestarium (dawka od2,5 do 5mg dzień)

  Hamuje syntezę związku podwyższającego ciśnienie krwi w wyniku zwężenia naczyń krwionośnych oraz powodującego zatrzymywanie soli i wody w ustroju. Enzym ten może również wpływać na na pogłębienie się niewydolności serca. Ciśnienie krwi obniża się w godzinę, a największe obniżenie ciśnienia następuje po 4-6 godzinie od momentu przyjęcia leku. Efekt działania Prestarium utrzymuje się przez 24 godziny.

  Załączony plik  krabicka_PrestariumA5.png   29,28K   56 pobrań


  Amlozek (dawka od 5-10mg dzień)

  AMLOZEK jest preparatem przeznaczonym dla osób cierpiących z powodu nadciśnienia tętniczego (w monoterapii lub skojarzeniu z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi) oraz dławicy piersiowej (stabilnej i naczynioskurczowej) ? w monoterapii lub z innymi lekami przeciwdławicowymi.

  Załączony plik  images_opakowania_opak6.jpg   8,26K   26 pobrań


  b. BEZ RECEPTY

  Omega-3 (dawkowanie od 3do 6gram dzień)

  Kwasy tłuszczowe są niezbędnym do życia źródłem energii i budulcem z wszystkich komórek ciała człowieka, zbudowane są z łańcucha węglowodorowego zakończonego grupą karboksylową. Stanowią ważnym elementem energetycznym i budulcowym dla komórek. Wchodzą w skład zarówno fosfolipidów jak i glikolipidów. Bez tłuszczy człowiek nie mógłby funkcjonować ponieważ są one elementem budulcowym błon komórkowych. Uczestniczą w biosyntezie substancji o działaniu hormonów tkankowych (prostaglandyny, tromboksany). Kwasy tłuszczowe różnią się między sobą porządkiem cząsteczek wodoru i węgla oraz liczbą cząsteczek węgla. Kwasy tłuszczowe zawierają od 4 do 24 atomów węgla w łańcuchu i od 0 do 6 podwójnych wiązań, które określają ich stopień nasycenia.

  Załączony plik  Ultimate_Omega3.gif   11,69K   43 pobrań


  Koenzym q10 (dawkowanie od 60 do 90mg dzień)

  Koenzym Q10 jest substancją o charakterze witaminy, która jest produkowana w organizmie w ograniczonym zakresie. Jest nazywana ?eliksirem młodości?, bowiem odpowiada za wytwarzanie energii w organizmie i chroni przed przyspieszonym starzeniem.

  Załączony plik  koenzymq10.jpg   22,46K   34 pobrań


  Czosnek(wg.zaleceń na opakowaniu )

  Jakie właściwości ma czosnek? Przeróżne i na pewno wszystkie wysoce skuteczne. Oto jak działa:

  * walczy z wirusami,
  * działa przeciwzakrzepowo,
  * pokonuje bakterie,
  * skutecznie rozprawia się z pasożytami,
  * działa przeciwgrzybicznie,
  * jest świetnym przeciwutleniaczem.

  Załączony plik  2.jpeg   58,62K   31 pobrań


  arjuna(dawka od 1000mg do 1500mg)

  Ostatnie badania naukowe wykazały, że Arjuna zawiera specyficzne, aktywne substancje zwane glikozydami trójterpiny takie jak: arjunetozydy I, II, II, IV, arjunina i arjunetyna. Kora jej jest bogata w saponiny, naturalne antyoksydanty (przeciwutleniacze takie jak: flavonoidy arjunoniny, ajrunolon, leteilina ), kwas galusowy, oligomeryczna proantocyanidyna, fitosterol, oraz bogata jest w minerały takie jak wapń, cynk, magnez i miedź. Regularne zażywanie Arjuna polepsza wydolność serca, zwiększa jego siłę skurczu, obniża poziom frakcji cholesterolu LDL.
  Kora drzewa Arjuny jest bogata w Co-enzym Q-10, który jest powszechnie zalecany przez kardiologów i stosowany jako osłona serca przed chorobą wieńcową. Duża dawka Co-enzymu Q-10 zapobiega zawałom serca. Łagodzi także skutki marskości wątroby. Ma również własności obniżania podniesionego ciśnienia krwi i redukuje częstoskurcz. Uważany jest za czynnik ochraniający układ krążenia i ma właściwości regulacji gospodarki lipidowej.

  Załączony plik  15679231484a6724723ee22.jpg   34,13K   25 pobrań  tauryna(dawka od 5 do 7gram dziennie)

  Funkcją biochemiczną tauryny jest m.in. sprzęganie kwasów żółciowych przed wydaleniem ich z wątroby. Tworzą się sole kwasów żółciowych - kwas taurocholowy i taurochenodeoksycholowy. Zwiększa to rozpuszczalność kwasów żółciowych, a co za tym idzie poprawia ich zdolności emulgujące tłuszcze w świetle przewodu pokarmowego. Tauryna pomaga transportować kreatynę do mięśni co powoduje jej bardziej efektywne wykorzystanie, a także przyśpiesza regenerację mięśni po wysiłku. W miarę wysiłku organizm przestaje wytwarzać wymagane ilości tauryny i następuje jej niedobór[potrzebne źródło].

  Tauryna działa jak transmiter metaboliczny i ma dodatkowo efekt detoksykujący oraz wzmacnia siłę skurczu serca. [3]

  Tauryna wpływa na ośrodkowy układ nerwowy. Przypisuje się jej funkcje neuroprzekaźnika. Jest m.in. agonistą receptorów GABA(A). Tauryna miałaby poprawiać funkcje poznawcze i pomagać w nauce poprzez zwiększenie metabolizmu komórek glejowych i, pośrednio, wszystkich neuronów.

  Załączony plik  1211562687.jpg   17,67K   23 pobrań  argininia(jest również do innych spraw:),dawkowanie 4-6gram dziennie)

  Arginina przyczynia się do zwiększenia wydolności pracujących mięśni, co w czasie treningu siłowego objawia się znacznym przyrostem siły i wytrzymałości, a w okresie potreningowym do szybszej regeneracji organizmu. Efekty te są chwilowe i na dłużej się nie utrzymują. Długotrwała suplementacja argininą (10g/3x dzień; 3g/3x dzień przez 10-14 dni) nie daje żadnych pozytywnych efektów ani u maratończyków, ani u osób ćwiczących na siłowni.

  Załączony plik  633822265622812500_aakg.jpg   112,71K   26 pobrań  GABA(dawkowanie 1500mg dzień)

  GABA odpowiada za zmniejszanie pobudliwości i rozluźnienie mięśni, stąd zablokowanie jego działania powoduje zespół niespokojnych nóg, a w sytuacjach znacznego braku konwulsje, a nawet śmierć. Z tej przyczyny podanie dużej dawki czystego tujonu powoduje konwulsje i śmierć. Ratunkiem jest zwiększenie powinowactwa GABA w receptorach nie zajętych przez tujon za pomocą agonistów receptora benzodiazepinowego, np. alkoholu etylowego. Na zmniejszanie pobudliwości i relaksację mięśni wpływ mają również endorfiny i egzogenni agoniści receptorów opioidowych np. morfina, fentanyl i petydyna. W przypadku długotrwałego przyjmowania agonistów receptorów GABA, benzodiazepinowych lub opioidowych następuje tolerancja, która po odstawieniu powyższych sprawia, że efekt pozostałych endogennych agonistów tych receptorów jest niewystarczający ? substancje egzogenne uodporniły organizm na swoje endogenne odpowiedniki. W tej sytuacji powstaje nadprzewodnictwo powodujące znane objawy odstawienia, co jest nazywane uzależnieniem fizycznym lub fizjologicznym.

  Załączony plik  Gaba.jpg   119,17K   10 pobrań  cravisol(głog, melisa ,jemioła) (dawkowanie 4 razy dziennie po 5 ml)

  Pomocniczo w schorzeniach serca spowodowanych osłabieniem kurczliwości mięśnia sercowego, zmianami miażdżycowymi, zwłaszcza naczyń wieńcowych, nadciśnieniem tętniczym, ogólną niewydolnością krążenia obwodowego.

  Załączony plik  596d00fd3b9522e1a73c27767187d3bd.jpg   11,67K   24 pobrań  Intractum Visci(dawkowanie 2,5 ml preparatu 3 razy dziennie z niewielką ilością płynu)

  Pasożytujące na gałęziach topoli lub jabłoni ziele jemioły zawiera związki cholinowe, które wpływają rozszerzająco na naczynia krwionośne. Jemioła działa również przeciwskurczowo i przeciwkrwotocznie, a także wpływa na poprawę przemiany materii.

  Załączony plik  3.jpeg   29,07K   9 pobrań  2.Serce

  doppel hertz(Stosować doustnie 2 ? 3 razy dziennie po 20 ml)

  Tradycyjny ziołowy produkt leczniczy o wzmocnionym, ziołowym składzie zgodnym z nowymi wymaganiami unijnymi dotyczącymi produktów ziołowych. Doskonały smak. Lek roślinny stosowany tradycyjnie jako środek wspomagający czynność serca i układu krążenia.

  Załączony plik  preview_DSCF8098_0.JPG   80,39K   24 pobrań  Acard(dawkowanie od 75mg do 300mg dziennie)

  Hamuje agregację płytek krwi. Specjalnie skonstruowana otoczka powoduje, że tabletka rozpada się dopiero w jelicie cienkim, co pozwala ochronić śluzówkę żołądka i dwunastnicy przed podrażnieniem.

  Załączony plik  acard_0_075g_60_tabletek.jpg   22,92K   34 pobrań  Aspargin(dawkowanie od 3 do 6tabletek dzień)

  Preparat ma zastosowanie w niemiarowościach i nadpobudliwości serca, chorobie wieńcowej, rekonwalescencji pozawałowej, przeciwdziała ubocznym skutkom długotrwałego stosowania glikozydów nasercowych i leków moczopędnych.

  Załączony plik  aspargin_590x477.jpeg   28,46K   36 pobrań  3.Witaminy i minerały

  multiwitamina i zestaw minerałów (wg. zaleceń na opakowaniu)

  Olimp Vita-Min Multiple Sport® to kompleksowa kompozycja witamin (Vita-Plex®) wraz z kompleksem specjalnych ekstraktów(Hepa-Prost Detox®) wpływających na regenerację i ochronę wątroby oraz prostaty. W skład zestawu wchodzi druga kapsułka (Chela-Min®), z wysoko przyswajalnymi, najwyższej jakości składnikami mineralnymi w formie chelatów aminokwasowych firmy Albion®. Oba kompleksy Vita-Plex® oraz Chela-Min® ułatwiają pokrycie podstawowego zapotrzebowania na niezbędne mikroskładniki pokarmowe organizmu, obarczonego ciężkimi wysiłkami fizycznymi takimi jak treningi w kulturystyce i fitness.

  Załączony plik  vita_min_60kaps_multiple_sport.jpg   23,63K   55 pobrań
  4.Wątroba

  esseliv(początkowo 600 mg 3 razy na dobę, w leczeniu podtrzymującym 3 razy na dobę 300 mg)

  Wskazaniami do stosowania tabletek Esseliv są: ostre i przewlekłe choroby wątroby, w tym: - toksyczne i polekowe uszkodzenia wątroby, - poalkoholowe uszkodzenia wątroby, - przewlekłe zapalenie wątroby.

  Załączony plik  edd13a1c1108686b9ed47e22b86f2a19.jpg   13,26K   63 pobrań

  essentiale(2 kaps. 3 razy dziennie, następnie 1 kaps. 3 razy jako dawkę podtrzymujące)

  Essentiale Forte stosowany jest wspomagająco w przewlekłych chorobach wątroby o różnej etiologii oraz w stanach po uszkodzeniach wątroby spowodowanych alkoholem, substancjami toksycznymi, niektórymi lekami i innymi czynnikami.

  Załączony plik  preview_DSCF7498.JPG   74,53K   32 pobrań

  Liv 52(2-3 tabletki 3-4 razy dziennie)

  Liv 52 pobudza czynność wątroby, działa ochronnie na wątrobę. Regeneruje uszkodzone komórki wątrobowe. Działa wspomagająco w stanach po toksycznych zatruciach wątroby i stanach rekonwalescencji.

  Załączony plik  LIV.52.jpg   7,13K   25 pobrań

  hepatil(1 do 2 tabletek 3 razy na dobę)

  Hepatil stosowany jest w schorzeniach: ostre zapalenia wątroby i marskość wątroby niezależnie od etiologii, stany przedśpiączkowe oraz śpiączka wątrobowa. Ponadto zapobiegawczo w ostrej, podostrej i przewlekłej hiperamonemii.

  Załączony plik  hepatil_40_2.jpg   12,43K   23 pobrań

  sylimarol(dawkowanie 210-280mg dziennie)

  Sylimarol działa ochronnie na wątrobę oraz słabo żółciotwórczo. Hamuje syntezę substancji, które są odpowiedzialne za odczuwanie bólu (prostaglandyn). Zmniejsza utlenianie tłuszczów. Pobudza procesy przemiany materii.
  Zaburzenia w czynnościach wątroby, rekonwalescencja po zapaleniu wątroby.

  Załączony plik  sylimarol.jpg   76,12K   31 pobrań  5.Krwotoki

  Witamina K+C

  Funkcje witamin K w organizmie:

  * regulują wytwarzanie protrombiny
  * zapewniają krzepliwość krwi i powodują zatrzymanie krwawienia
  * zmniejszają nadmierne krwawienia miesiączkowe
  * odgrywają rolę w gospodarce wapniowej i mineralizacji tkanek
  * hamują rozwój raka piersi, jajnika, okrężnicy, żołądka, pęcherzyka żółciowego, wątroby i nerki


  Załączony plik  1_4b1ea511e55c.jpg   37,13K   22 pobrań
  6.Żołądek

  Manti

  Manti jest lekiem złożonym, który świetnie sobie radzi z gastrycznymi dolegliwościami , gdyż jest potrójnie skuteczny - natychmiast usuwa wszystkie dolegliwości, pomaga leczyć podrażnienia żołądka oraz chroni żołądek na dłużej tworząc warstwę ochronną na jego ściankach.
  Manti można stosować przy objawowym leczeniu dolegliwości związanych z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, nieżytem żołądka, nadkwaśnością i innymi zaburzeniami żołądkowymi.

  Załączony plik  manti_plyn_b.jpg   29,11K   30 pobrań


  lacidofil

  Bakterie mleczne stanowią bardzo ważny element flory bakteryjnej jelit. Są one naturalnymi przeciwnikami większości bakterii, grzybów i pleśni powodujących zaburzenia w funkcji jelit. Zapobiegają namnażaniu się tych niepożądanych mikroorganizmów i dlatego otrzymały nazwę probiotyki.

  Załączony plik  lacidofil.jpg   4,77K   16 pobrań


  lakcid

  Probiotyk. Preparat należy stosować: w czasie i po antybiotykoterapii, przy biegunkach m.in. podróżnych, profilaktycznie dla utrzymania prawidłowego składu mikroflory jelitowej; w poantybiotykowym zapaleniu jelit - rzekomobłoniaste zapalenie okrężnicy.

  Załączony plik  13261.3.jpg   14,25K   18 pobrań


  7.Antyoksydanty

  Detox

  Rewolucyjny sposób oczyszczania organizmu i przywracania mu optymalnej równowagi. Detox Botanical wzmacnia organizm poprzez uwolnienie go od wielu toksyn i zanieczyszczeń, które na co dzień przyjmujemy w pożywieniu (konserwanty, barwniki), korzystając z używek (papierosy, alkohol) czy wdychamy z powietrzem (spaliny samochodów). Wszystkie te związki toksyczne kumulują się w organizmie, a ich zaleganie oraz brak oczyszczania może spowodować jego zatrucie.

  Załączony plik  detox_produkt_1.jpg   7K   127 pobrań


  Tad (600mg co 5dni domięśniowo lub dożylnie)

  Glutation w formie iniekcyjnej. Najsilniejszy antyoksydant komórkowy.

  Załączony plik  Tationil_Ampoules.JPG   18,13K   133 pobrań


  8.Ginekomastia

  a. PROGESTERONOWA

  Witamina B6 (200-300 mg zapobiegawczo ,600-800 mg dziennie gdy wystapia symptomy)

  Witamina B6 bierze udział w przemianie aminokwasów, ułatwia ich rozkład, przemianę tłuszczów i węglowodanów, umożliwia magazynowanie energii, uczestniczy w tworzeniu enzymów, hormonów, hemoglobiny, uczestniczy w powstawaniu prostaglandyn, ma wpływ na ciśnienie krwi, skurcze mięśni, pracę serca, prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, zwiększa odporność organizmu, łagodzi skutki uboczne leków, wspomaga leczenie nerek, zmniejsza nadmierne wydalanie kwasu szczawiowego z moczem, zapobiega tworzeniu się kamieni nerkowych, pomaga zwalczać ból i zesztywnienia nadgarstka i dłoni, łagodzi objawy tzw. napięcia przedmiesiączkowego, a więc depresji, drażliwości, bolesności piersi, bólów głowy (skuteczna dawka to 50 do 100 mg chlorowodorku pirydoksyny na dobę, przy czym 100 mg na dobę zdaje się wykazywać większą skuteczność)[2]. Wspomaga leczenie łojotokowego zapalenia skóry, wypadania włosów, zapalenia warg i języka. Mimo sprzecznych wyników badań, często podkreśla się że suplementacja witaminą B6 w zespole cieśni nadgarstka może przynieść znaczne złagodzenie objawów przy jednocześnie niewielkim ryzyku dla pacjenta w zalecanych dawkach (do 200 mg na dobę)[3]. Regularne przyjmowanie dużych dawek witaminy B6 istotnie zmniejsza ryzyko zapadnięcia na chorobę Parkinsona u osób palących papierosy[4]. Odnotowano korzystny wpływ połączenia magnez+witamina B6 na zachowanie dzieci z autyzmem[5].

  Załączony plik  1650.jpg   69,12K   85 pobrań  bromocorn(dawka 2,5mg dzień podzielona na dwie)

  W celu zahamowania nadmiernego wydzielania mleka lub konieczności przerwania wydzielania pokarmu. Lek stosowany bywa również w zespołach chorobowych, w których dochodzi do nadmiernego wydzielania hormonów przysadki mózgowej, zaburzeniach miesiączkowania, w niepłodności. Lek stosowany jest również u mężczyzn w niedorozwoju gruczołów płciowych oraz w niepłodności o hormonalnej przyczynie. Niekiedy lek bywa stosowany w chorobie Parkinsona.

  Załączony plik  dscn8401st5.jpg   54,21K   26 pobrań  Dostinex

  Zapobieganie laktacji po porodzie lub celu zahamowania laktacji już rozpoczętej. Lek stosowany bywa także w gruczolaku przysadki, w którym dochodzi do nadmiernego wydzielania hormonów przysadki mózgowej (tzw. hiperprolaktynemia), co powoduje zaburzenia miesiączkowania, niepłodność (brak jajeczkowania), mlekotok.

  Załączony plik  dostinex_box_bg.jpg   9,09K   14 pobrań  norprolac

  Norprolac jest selektywnym antagonistą receptorów D2 dopaminy. Preparat zatrzymuje wydzielanie się prolaktyny. Lek zaczyna działać w 2 godziny po zażyciu, a działanie utrzymuje się przez 24 godziny.

  Załączony plik  article_images.php.jpeg   3,36K   15 pobrań
  b. ESTROGENOWA

  tamoxifen(dawkowanie 10mg podtrzymujaco 40-50mg gdy wystapia symptomy)

  Wiąże się z receptorami estrogenowymi wewnątrz komórek nowotworowych co prowadzi do zahamowania (działa antagonistycznie) syntezy czynników wzrostu i pobudza tworzenie receptorów progesteronowych. Efektem tego jest zmniejszenie podziału komórek nowotworowych (wrażliwych na działanie estrogenów).

  Lek wiąże się również z receptorami estrogenowymi w kośćcu (agonista) zwiększając gęstość kości.

  Tamoksyfen powoduje także zmniejszenie stężenia w osoczu wolnego estradiolu, co prowadzi do pobudzenia wydzielania przez przedni płat przysadki mózgowej FSH, który stymuluje jajniki do wytwarzania estrogenów w okresie przedmenopauzalnym.

  Prawdopodobnie indukuje uwalnianie czynnika transformującego TGF β.

  Załączony plik  Tamoxifen.JPG   583,42K   64 pobrań  Arimidex(dawkowanie od 025 do 1mg dzień)

  Leczenie zaawansowanego raka sutka u kobiet po menopauzie. Leczenie uzupełniające wczesnego raka sutka u kobiet po menopauzie, u których stwierdzono w nowotworze obecność receptorów estrogenowych.

  Załączony plik  arimidex.jpg   16,89K   56 pobrań  9.skóra

  nizoral(włosy na głowie)

  Lek Nizoral, szampon leczniczy jest wskazany w leczeniu i profilaktyce następujących chorób skóry, wywołanych przez drożdżaki z rodzaju Malassezia (wcześniej nazywane Pityrosporum):
  - łupieżu owłosionej skóry głowy (złuszczanie się naskórka owłosionej skóry głowy w postaci białych łatwo oddzielających się łusek)
  - łojotokowego zapalenia skóry (brązowawo-czerwone plamy na klatce piersiowej i na twarzy, które złuszczają się w postaci białych lub żółtych łusek)
  łupieżu pstrego wywołanego przez Pityriasis versicolor (małe, białe plamki na skórze klatki piersiowej)

  Załączony plik  3d_hi_nizoral_01.jpg   26,12K   13 pobrań  potówki mydło siarkowe

  Dzięki specjalnym właściwościom siarki mydło ma działanie antybakteryjne i przeciwłojotokowe. Delikatnie przesusza skórę, skutecznie ją oczyszcza i łagodzi objawy trądziku oraz stanów zapalnych, przywracając skórze zdrowy wygląd. Pomaga zachować naturalne pH skóry, nie podrażnia, nie uczula. Polecane jest także do mycia włosów przetłuszczających się ze skłonnością do tłustego łupieżu.

  Załączony plik  565846462_MED.jpg   21,48K   41 pobrań


  potówki protex

  Mydło antybakteryjne Protex Herbal jest niezbędnym środkiem pielęgnacyjnym dla wszystkich, którzy mają problemy z cerą. Doskonale oczyszcza skórę, zapewniając jej jednocześnie odpowiednią pielęgnację i ochronę. Mogą go używać osoby młode z problemami skóry, jak również starsze, u których odporność na bakterie jest osłabiona. Mydło Protex Herbal jest doskonałym kosmetykiem na lato, niezbędnym w każdej walizce. Jasnozielony kolor i delikatny ziołowy zapach podkreślają właściwości wariantu.

  Załączony plik  protex.jpg   31,2K   30 pobrań  ropnie benzacne

  Benzacne przeciwdziała trądzikowi młodzieńczemu - dzięki temu że wywołuje łuszczenie się zgrubiałej warstwy naskórka oraz uwolnienie substancji tłuszczowej z mieszka włosowego - łoju, który jest budulcem wągrów. Benzacne niszczy bakterie w gruczołach łojowych oraz wysusza powierzchnię zainfekowaną trądzikiem.

  Załączony plik  1002.jpg   22,92K   20 pobrań  ropnie maść cynkowa

  W stanach zapalnych skóry, otarciach naskórka i trądziku.

  Załączony plik  fa94f96148692cec8d4bebe0744bae61.jpg   5,93K   26 pobrań  trądzik CYNK

  Cynk jest jednym z niezbędnych mikroelementów - fakt ten został potwierdzony dopiero w 1957 r. Jest obecny w centrach aktywnych wielu (około 200) enzymów uczestniczących w różnych procesach, w tym w przemianach metabolicznych. Ponadto wiele czynników transkrypcyjnych, białek regulatorowych i innych typów białek wiążących DNA zawiera tzw. palce cynkowe. W związku z tym cynk ma wpływ na wszystkie podstawowe procesy życiowe. Bierze udział między innymi w mineralizacji kości, gojeniu się ran, wpływa na pracę układu odpornościowego, prawidłowe wydzielanie insuliny przez trzustkę oraz na stężenie witaminy A i cholesterolu. Ma swój udział w regulacji ciśnienia krwi i rytmu serca. Jest też niezbędny przy syntezie związków regulujących wzrost i rozwój roślin. Cynk zwiększa produkcję plemników.

  Jego minimalne dzienne spożycie wynosi 5 mg, zalecane 15-20 mg. Wchłanianie z przewodu pokarmowego kształtuje się na poziomie 10-40% i zachodzi głównie w jelicie cienkim. Wchłanianie z pokarmu jest regulowane hormonalnie i zależy od zapotrzebowania (zwiększa się w stanach niedoboru). Białka zwierzęce i kwas cytrynowy ułatwiają absorpcję cynku, natomiast żelazo i miedź utrudniają ją.

  Niedobór cynku powoduje niedokrwistość, spowolnienie tempa wzrostu, wady wrodzone, złe gojenie się ran, łuszczycopodobne zmiany skórne, zapalenia skóry i utratę owłosienia, złą tolerancję glukozy, biegunki, utratę apetytu. U dorosłych mogą również wystąpić: kurza ślepota, zmniejszenie odporności, zaburzenia w grasicy i węzłach chłonnych, zaburzenia smaku i węchu (ocenia się, że przyczyną ok. 25% objawów zaburzeń smaku i węchu jest niedobór cynku). Może sprzyjać miażdżycy tętnic, ponieważ zmniejsza odporność komórek na uszkodzenia. U dzieci niedobór cynku sprawia, że są niższe niż rówieśnicy i gorzej się rozwijają umysłowo. Niedobór pierwiastka u roślin powoduje chlorozę i karlenie liści.

  Załączony plik  c_big958149.jpg   15,13K   55 pobrań
  10.Nerki

  wyciąg z żurawiny

  Suplement diety. Preparat wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych. Preparat polecany szczególnie osobom podatnym na infekcje dróg moczowych. Wspomagająco przy rozwiniętym stanie zapalnym dróg moczowych.

  Załączony plik  1930.jpg   25,57K   29 pobrań

  11.stawy.

  glukozamina

  Glukozamina jest naturalną substancją regenerującą stawy i odbudowującą nową i zdrową chrząstkę.
  Pozyskuje się ją dzisiaj w postaci ekstraktu ze skorupiaków - krabów, krewetek, homarów. Obecna jest również w chrząstce rekinów.
  W organizmie ludzkim stanowi ważny składnik kolagenu – naturalnego spoiwa wiążącego komórki, nadającego elastyczność tkance łącznej w chrząstce i ścięgnach i budującego chrząstkę.
  Pod względem biochemicznym tworzy molekułę białkowo-węglowodanową, czyli aminocukier, składający się z aminokwasu i cukru (glukozy).

  Załączony plik  gluk1000.jpg   16,28K   35 pobrań  chondroityna

  Chondroityna działa przeciwbólowo i zwiększa ruchomość stawów. Posiada dużą biodostępność przez co jest świetnie wchłaniana z układu pokarmowego. Siarczan chondroityny zwiększa wytrzymałość i sprawność stawów co zostało poparte badaniami naukowymi.

  Załączony plik  chondroityna.jpg   8,24K   15 pobrań  msm

  MSM is promoted as a natural source of sulfur by the supplement and health food industry. There is no Dietary Reference Intake (DRI) or Daily Value established for sulfur. MSM is sold as a dietary supplement that is marketed with a variety of claims, and is commonly used (often in combination with glucosamine and/or chondroitin) for helping to treat or prevent osteoarthritis. The biochemical effects of supplemental methylsulfonylmethane are poorly understood. Some researchers have suggested that MSM has anti-inflammatory effects.[3][4] Any health effects of dimethyl sulfoxide (DMSO) may be mediated, at least in part, by MSM.[5][6] Stanley W. Jacob, M.D., of the Oregon Health and Science University, reports using MSM to treat over 18,000 patients with a variety of ailments.[7] According to one review, "The benefits claimed far exceed the number of scientific studies. It is hard to build a strong case for its use other than for treating arthritis problems."[8]

  Załączony plik  msm500caps.jpg   48,57K   12 pobrań

  12.Blokery DHT

  a. NA RECEPTĘ

  Penester

  Stosowany wyłącznie u mężczyzn do kontrolowania przebiegu i leczenia łagodnego rozrostu gruczołu krokowego w celu zmniejszenia rozmiarów gruczołu krokowego, poprawy przepływu moczu i zmniejszenia objawów łagodnego rozrostu stercza, zmniejszenia ryzyka ostrego zatrzymania moczu oraz zmniejszenia ryzyka konieczności przeprowadzenia zabiegu operacyjnego.

  Załączony plik  245n9fa.jpg   35,96K   33 pobrań  b. BEZ RECEPTY

  Saw palmeto

  Ultimate Nutrition Saw Palmetto powstrzymuje zamianę testosteronu na dwuhydrotestosteron (DHT), co może zapobiegać powiększeniu prostaty, ale też i innym towarzyszącym temu kłopotom. Wiadomo, że DHT powoduje trwale wyniszczanie mieszków (cebulek) włosowych a więc przyspiesza proces łysienia. Blokada produkcji DHT dzięki Ultimate Nutrition Saw Palmetto pomoże również zatrzymać procesy trwałej utraty włosów u mężczyzn.

  Załączony plik  prostanill_laboratoria.JPG   11,93K   89 pobrań
  13.Rozstępy

  kolagen

  Kolagen – główne białko tkanki łącznej. Posiada ono bardzo wysoką odporność na rozciąganie i stanowi główny składnik ścięgien. Jest odpowiedzialny za elastyczność skóry. Ubytek kolagenu ze skóry powoduje powstawanie zmarszczek, w trakcie jej starzenia. Kolagen wypełnia także rogówkę oka, gdzie występuje w formie krystalicznej. Kolagen jest powszechnie stosowany w kosmetykach, zwłaszcza w kremach i maściach przeciwzmarszczkowych. Stosuje się go też jako wypełniacz w chirurgii kosmetycznej – np. do wypełniania ust.

  Załączony plik  olimp_kolagen120t.jpg   22,05K   53 pobrań  cepan

  Krem Cepan powoduje uelastycznienie blizny, jej spłaszczenie i zblednięcie. Zastosowanie preparatu odpowiednio wcześnie zapobiega powstawaniu blizn.
  Alantoina, heparyna oraz wyciągi roślinne wpływają na metabolizm tkanki łącznej, ograniczają nadmierny wzrost ziarniny i zapobiegają tworzeniu się przerosłych blizn.
  Składniki te wzmagają pęcznienie, zmiękczenie i rozluźnienie tkanki bliznowatej, wpływając korzystnie na strukturę kolagenu. Zmywalne wodą podłoże kremu (emulsja o/w) sprzyja przenikaniu substancji czynnych w głąb blizny.
  Krem przyśpiesza regenerację tkanki zmniejszając stopień reakcji zapalnej, a także znosi uczucie napięcia i świądu.


  Załączony plik  cepan_packshoty.jpg   3,12K   10 pobrań  Krem z mocznika

  # Zastosowanie: rogowacenie okołomieszkowe
  # wyprysk w fazie nadmiernego łuszczenia
  # przewlekła suchość skóry
  # jako środek przyspieszający regenerację skóry między okresami sterydoterapii zewnętrznej Działanie: Preparat skutecznie zapobiega nadmiernemu rogowaceniu skóry. Poprzez zwiększenie nawilżenia warstwy rogowej naskórka przyspiesza procesy regeneracji skóry w przebiegu wielu dermatoz, działa przeciwzapalnie Pilarix krem zawiera:
  # kwas salicylowy 2% - ułatwia oddzielanie się nawarstwionych rogowaceń naskórka
  # mocznik 20% - silnie nawilża, zwiększa elastyczność warstwy rogowej naskórka
  # panthenol - działa kojąco, przeciwzapalnie w przypadkach podrażnień, niezależnie od przyczyny
  # alantoinę - przyspiesza regenerację skóry chorobowo zmienionej, podrażnionej, biologicznie uszkodzonej Dawkowanie: Stosować 2 x dziennie lub według wskazań lekarza.

  Załączony plik  Pilarix_krem_100ml931.jpg   4,86K   25 pobrań

  14.Cholesterol

  niacyna

  Współdziała w syntezie i rozkładzie węglowodanów, kwasów tłuszczowych i aminokwasów, w przemianach metabolicznych mających na celu uwalnianie energii, uczestniczy w tworzeniu czerwonych ciałek krwi, hamuje toksyczne działanie związków chemicznych i leków, reguluje poziom cholesterolu we krwi, rozszerza naczynia krwionośne, oddziałuje korzystnie na system nerwowy i stan psychiczny, poprawia ukrwienie skóry i kondycję włosów.

  Załączony plik  1850.jpg   63,9K   15 pobrań  lecytyna

  W organizmie człowieka lecytyna jest obecna w każdej komórce ciała, zwłaszcza jako składnik błon komórkowych. Bierze udział w rozmaitych procesach przemiany materii, jest bardzo ważnym elementem składowym mózgu i tkanki nerwowej - chroni osłonkę mielinową, stanowi barierę ochronną ścian żołądka, bierze udział w gospodarce cholesterolem. W badaniach na szczurach wykazano, że lecytyna pochodząca z soi znacząco obniża poziom cholesterolu i triglicerydów, podwyższając jednocześnie poziom HDL[3][4]. Wykazuje pozytywne działanie na funkcje poznawcze u osób z ich osłabieniem[5], jednakże nie ma znaczących dowodów na pozytywne działanie lecytyny u osób z demencją[6]. Ponadto opóźnia procesy starzenia, pełni funkcje ochronne wobec wątroby, wspomaga wykorzystanie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach[potrzebne źródło]

  Załączony plik  LECYTYN_A1200_FORTE.jpg   13,11K   13 pobrań


  15.Koncetracja

  Żen-szeń

  * Dodaje energii, skraca czas reakcji, poprawia umiejętność koncentracji i zapamiętywania[4],
  * Poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego,
  * Podnosi witalność w średnim i starszym wieku,
  * Zwiększa odporność na stres,
  * Obniża poziom glukozy we krwi (ważne przy wadliwej tolerancji cukru),
  * Pomaga w redukcji nadwagi,
  * Posiada właściwości antyoksydacyjne,
  * Wykazuje działanie przeciwnowotworowe[5].


  Załączony plik  633822263244375000_zenszen.jpg   32,66K   21 pobrań  Guarana

  Działanie: Guarana działa stymulująco, znosi zmęczenie fizyczne i psychiczne, zwiększa umiejętność koncentracji i zapamiętywania. Działanie guarany można w pewnym uproszczeniu przyrównać do działania kawy. Ponieważ jednak kofeina z guarany nieco wolniej się wchłania z przewodu pokarmowego, to jej działanie utrzymuje się do 6 godzin, a więc ok. 2 godziny dłużej od kawy – jest przy tym jednak łagodniejsze, mniej intensywne. Guarana wykazuje poza tym działanie antyoksydacyjne oraz przeciwbakteryjne[4]. Zmniejsza ryzyko wystąpienia zawałów i udarów[5]. Oprócz "zwyczajowej" postaci, guarana często sprzedawana jest w przystępniejszych formach – w tabletkach oraz w kapsułkach, których zażywanie pozwala uniknąć jej wyjątkowo gorzkiego smaku.

  Załączony plik  250_23200177949ad429655edf.jpg   5,51K   10 pobrań


  16.Uspokajające

  a. NA RECEPTĘ

  Chlorprothixen

  Lek wykazuje działanie przeciwpsychotyczne, uspokajające i znoszące lęk. Lek wpływa na poprawę nastroju, działa słabo przeciwdepresyjnie. Wykazuje również działanie znoszące nudności, wymioty.

  Hydroxyzyna

  Hydroxyzinum hamuje pewne funkcje mózgu oraz blokuje działanie substancji własnej ustroju - histaminy, która uaktywnia się m. in. w stanach uczuleniowych. Dzięki tym działaniom preparat znosi uczucie napięcia, niepokoju, strachu, zaburzenia równowagi umysłowej a także łagodzi świąd w pokrzywce skórnej. Preparat przynosi ulgę w świądzie po 1 godzinie od momentu zastosowania a efekt działania leku utrzymuje się przez 24 godziny. W stanach niepokoju i napięcia ulga następuje po 15 minutach od momentu zażycia leku, a działanie to utrzymuje się przez 12 godzin.


  Relanium

  Relanium działa tłumiąco na centralny system nerwowy, co daje odprężenie psychiczne, zwłaszcza w sytuacjach stresu. Relanium działa uspokajająco w stanach niepokoju i lęku. Relanium ułatwia zasypianie. Lek podany doustnie wywołuje efekt nasenny w ciągu jednej godziny, natomiast podany dożylnie działa przeciwdrgawkowo; iniekcje do leczenia stanu padaczkowego.
  b. BEZ RECEPTY

  ALC

  Substancja ALC dostarcza organizmowi tzw. grup acetylowych do produkcji acetylocholiny – bardzo ważnego neurotransmitera w układzie nerwowym oraz w połączeniach nerwów i mięśni. Związek ten wpływa ponadto na wydzielanie dopaminy – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za nastrój, procesy myślowe, koordynację ruchową i odporność na stres. Utrzymuje również prawidłową aktywność nerwowego czynnika wzrostu NGF, odpowiedzialnego za zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie neuronów. ALC jako skuteczny aktywator rozmaitych procesów fizjologicznych w tkance mózgowej wykazuje także bezpośredni wpływ na funkcjonowanie przemian energetycznych w komórkach nerwowych. Miedzy innymi zwiększa w ich wnętrzu aktywność mitochondriów (piecy komórkowych produkujących energię), w efekcie czego usprawnia pracę całego mózgu


  Załączony plik  85.jpg   7,36K   18 pobrań  malatonina

  Obecnie sprzedawana jest w postaci tabletek bez recepty jako lek (ATC N 05 CM 17) ułatwiający zasypianie w zaburzeniach rytmu dobowego u pacjentów niewidomych oraz w zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych (zespół nagłej zmiany strefy czasowej). Jest szybko metabolizowana w organizmie na 2 metabolity: 6-hydroksymelatoninę i 6-sulfotoksymelatoninę.

  Załączony plik  1772872466.jpg   20,37K   9 pobrań  zielona herbata

  W kilku ostatnich dziesięcioleciach zielona herbata przechodziła wiele testów medycznych, których celem było ustalenie, czy rzeczywiście, jak się powszechnie sądzi, ma ona właściwości zdrowotne, a szczególnie przypisywany jej wpływ na zmniejszenie ryzyka zachorowania na choroby serca oraz na niektóre odmiany raka[1]. Sądzi się także, że spożywanie zielonej herbaty pomaga w kontrolowaniu wagi ciała.

  Załączony plik  Green_Tea.jpg   3,52K   8 pobrań  melisa

  # ma działanie uspokajające, stosowana też w bezsenności, depresji oraz nerwicy
  # pomaga w bólach głowy, bólach menstruacyjnych i zespole przewlekłego zmęczenia
  # zmniejsza wzdęcia i gazy, pomaga przy rozstrojach żołądka i przewodu pokarmowego
  # zmniejsza napięcie jelita grubego, rozkurcza mięśnie gładkie jelit, działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo
  # pomaga w wywołaniu menstruacji
  # podczas gorączki schładza organizm
  # pobudza trawienie, zwiększa wydzielanie soku żołądkowego
  # zwalnia napięcie obwodowych naczyń krwionośnych, odpręża i regeneruje system nerwowy
  # maść z melisy łagodzi zranienia i ukąszenia przez owady
  # kompresy likwidują bolesne obrzęki
  # inhalacje pomagają przy atakach alergii i kaszlu

  Załączony plik  melisa2.jpg   27,72K   5 pobrań

  17.Przeciwzakrzepne

  Ginko bilboa

  Miłorząb jest używany jako środek opóźniający starzenie, szczególnie w układzie krwionośnym i nerwowym. Ma on wzmacniać naczynia krwionośne, dlatego jest często zalecany w profilaktyce choroby wieńcowej serca, udaru mózgu oraz osobom starszym z objawami demencji takimi jak: dezorientacja, utrata pamięci, bóle głowy, depresja, zawroty głowy, szum w uszach oraz skarżącym się na skurcze nóg spowodowane upośledzonym przepływem tętniczym. Badania na populacji 6 tys. osób wykazały jednak, że miłorząb nie spowalnia tempa spadku sprawności umysłowej oraz nie wpływa na pamięć, język, uwagę, ani inne funkcje mózgowe[2]

  Załączony plik  999.jpeg   43,1K   9 pobrań  Aspirin protect

  Preparat polecany jest w hamowaniu agregacji krwinek płytkowych w niestabilnej chorobie wieńcowej, świeżym zawale mięśnia sercowego, po zabiegach operacyjnych lub interwencyjnych na naczyniach; w zapobieganiu: zakrzepicy naczyń wieńcowych. (Aspiryna)

  Załączony plik  1_522d8e5ad4f6.jpg   28,59K   8 pobrań
  18.SERM

  clomid

  Załączony plik  Clomid_50_musle_man.jpg   132,48K   210 pobrań  19.Jądra

  HCG

  Załączony plik  nhnhn.jpeg   19,63K   397 pobrań  20.Jelita

  Probiotyki

  zwane również czynnościową żywnością – są to podawane doustnie wyselekcjonowane kultury bakteryjne lub drożdży, najczęściej pałeczki kwasu mlekowego (Lactobacillus), których zadaniem jest korzystne dla zdrowia działanie w przewodzie pokarmowym, poprzez immunomodulację oraz zachowywanie prawidłowej flory fizjologicznej. W większości przypadków korzystne oddziaływania probiotyków dotyczą wyłącznie warunków in vitro. Zaproponowano, że jeżeli wpływ drobnoustrojów na leczenie choroby został zbadany naukowo i ma dowiedzioną skuteczność należy używać nazwy czynnik bioleczniczy.

  Załączony plik  probiostick_10sasz.jpg   33,17K   70 pobrań

  Edytowany przez dr_drops, 20 grudzień 2010 - 19:25 .

  • 26

  #2
  Skullcandy

  Skullcandy

   Się rozkreca

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 721 postów
 • Wiek: 32
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Poznań
  • Staż [mies.]: 56
  ooo widze kawal dobrej roboty :) Good Job
  • 0

  #3
  Luk1985

  Luk1985

   KFD to mój dom ;)

  • Aktywny użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3066 postów
 • Wiek: 35
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: 30
  Napisz jeszcze krotkie info przy lekach ;)
  Fajna robota
  • 0

  #4
  P I M P

  P I M P

   Where's My Bitches ?

  • Aktywny user KFD
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3273 postów
 • Wiek: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:KFD.PL
  • Staż [mies.]: 56
  A ja powiem, ze to juz zostalo powiedziane tylko dodales obrazki:

  http://www.kfd.pl/be...ny-cykl-73.html

  http://www.kfd.pl/pr...yklu-13958.html

  Ale to moje zdanie, niech ktos z GTW sie wypowie czy zatwierdzamy projekt czy nie.
  • 0

  #5
  naja

  naja

   NAJA KFD

  • Aktywny user KFD
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5212 postów
 • Wiek: 38
  • Płeć:Mężczyzna
  napewno warto dodac do najciekawszych tematow dzialu - obrazki sa waznei jest to przeglad po preparatach - nie ogolu, zmienie nazwe tematu i ten podpis z bykami ort ;)
  temat do rozbudowy i upgradu , mysle ze po usystematyzowaniu wiadomosci i zapelnienu wszystkich mozliwosci mozna skleic w calosc z tymi tematami co podal templarek i jako jeden wrzucic w podwieszone dla wikszej klarownosci.
  • 0

  #6
  KazariaN

  KazariaN

   Się rozkreca

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 260 postów
 • Wiek: 31
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:--Łodź--
  • Staż [mies.]: 60
  pisalem z N13 odnosnie tematu
  powiedzial ze doda dawkowanie i krotki opis, wiec dajmy mu troche czasu, bo widac, ze nie jest to do konca zrobione

  a same znalezienie i zamieszczenie tylu zdjec pochlania czasu

  Edytowany przez N A J A, 09 grudzień 2009 - 18:03 .
  a Ty co adwokat %)

  • 0

  #7
  naja

  naja

   NAJA KFD

  • Aktywny user KFD
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5212 postów
 • Wiek: 38
  • Płeć:Mężczyzna
  aha niech kazdy podsuwa jakies leki preparaty odnoscnie kazdej kategori aby zrobic wielka baze - mysle ze bedzie to fajna opcja ;) na tradzik napewno izotec, roacuttane, brevoxyl ... oj duza to bezie baza takze wrzucajcie takze pomysly na kataegorie i specyfiki i najlepiej mysle podzieli np:
  skora:
  leki bez recepty
  leki na recepte
  suplementy diety
  produkty spozywcze:
  inne: np solarium , solanki etc
  • 0

  #8
  Electrohunter

  Electrohunter

   Ryjówkarz Kokardo-Aksamitny

  • Mod Ogólny
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18027 postów
 • Wiek: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Czarnobyl
  • Staż [mies.]:
  Ten temat ma spory potencjał. Można go ładnie rozbudować i poukładać a wtedy będzie bardzo obrazowy i wszystkim pomocny. Należy pamiętać że zbiór firm produkujących owe środki jest przypadkowy i nie jest żadną reklamą. Aha Templarek, nie wiem co Cię tak zmieniło, ale na wszystko narzekasz i najchętniej zamkną byś każdy temat i tu jest duży błąd z Twojej strony panie kolego...
  • 0

  #9
  -MAD-

  -MAD-

   Get Big or Die Tryin'

  • KFD Mod
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7592 postów
 • Wiek: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:USA
  • Staż [mies.]: 7lat
  Ode mnie
  Stawy Animal Flex
  Cisnienie krwi Hawthorne Berry
  Uklad trawienny (ogolnie) - Blonnik
  • 0

  #10
  P I M P

  P I M P

   Where's My Bitches ?

  • Aktywny user KFD
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3273 postów
 • Wiek: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:KFD.PL
  • Staż [mies.]: 56

  Ten temat ma spory potencjał. Można go ładnie rozbudować i poukładać a wtedy będzie bardzo obrazowy i wszystkim pomocny. Należy pamiętać że zbiór firm produkujących owe środki jest przypadkowy i nie jest żadną reklamą. Aha Templarek, nie wiem co Cię tak zmieniło, ale na wszystko narzekasz i najchętniej zamkną byś każdy temat i tu jest duży błąd z Twojej strony panie kolego...  Jak to mowia Life is brutal i nikogo nie oszczedza w tym mnie i tak jakos mam hustawki nastrojow z roznych przyczyn, przepraszam jezeli kogos urazilem swoimi wypowiedziami ale taki jestem czasami.

  Sory za offa.

  Edytowany przez Templarek, 09 grudzień 2009 - 18:50 .

  • 0

  #11
  N13

  N13

   Na KFD prawie jak w domu ;)

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1414 postów
 • Wiek: 32
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:lubuskie
  • Staż [mies.]: 7lat
  chłopaki rozbudowac to mozna i to zrobie kazdy z tych środków zrobi sie np. dawkowanie na cyklu itd. pomyślałem ze bedzie to przydatne a wszystkich srodków nieda sie spamietac tak odrazu;)
  • 0

  #12
  KazariaN

  KazariaN

   Się rozkreca

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 260 postów
 • Wiek: 31
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:--Łodź--
  • Staż [mies.]: 60
  a Ty co adwokat %) to bardzo popularny tekst na promocyjnym forum, widac ze co niektorzy przesiaduja

  Edytowany przez KazariaN, 09 grudzień 2009 - 19:43 .

  • 0

  #13
  Wojteklub

  Wojteklub

   Chyba zostanę tu na dłużej

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 900 postów
 • Wiek: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:B-B
  Solidne i czytelne. Great job %)
  • 0

  #14
  ~Gieksiarz

  ~Gieksiarz

   Super spamer

  • Aktywny user KFD
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8142 postów
 • Wiek: 49
  • Płeć:b/d
  zapomniałęs o kilka ważnych preparatach

  gino estrogenowe femara
  gino progesteronowe dostinex, norprolac.
  serm to też nolva.
  nerwy agresja przy silnych androgenach np tren np relanium, xanax, sedam, oxazepam, hydroksyzyna.
  wątroba heparangen.
  depresja SSRI , SNRI, SARI, TLPD coaxil.


  wszystko na receptę radzę używać tych preparatów tylko w przypadkach gdy słabsze środki zawodzą.
  ale ogólnie art oki
  • 0

  #15
  N13

  N13

   Na KFD prawie jak w domu ;)

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1414 postów
 • Wiek: 32
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:lubuskie
  • Staż [mies.]: 7lat
  jak ktoś coś znajdzie niech dopisze żeby było czytelnie i przejrzyscie zrbi sie z tego duży artykuł
  • 0

  #16
  xxTreneRxx

  xxTreneRxx

   Nowy na pokładzie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 49 postów
 • Wiek: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:warszawa
  • Staż [mies.]: 50
  swietna robota :) przyda sie poczatkujacym..
  mozna dodac do tego potas dla miesnia sercowego :)
  • 0

  #17
  M o c n y

  M o c n y

   Mod dopingu

  • Mod
  • PipPipPipPip
  • 1266 postów
 • Wiek: 37
  • Płeć:Mężczyzna
  Fajny pomysł i bardzo dobry temat.Każdy doda coś od siebie powstanie nam ładny przekrój środków.Naprwdę fajnie ,że Ci się chciało Newell :-P Jak będę miał chwilę to dam Ci na Pw też parę fotek z opisami.
  • 0

  #18
  Broo

  Broo

   Się rozkreca

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 207 postów
 • Wiek: 37
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Wałbrzych
  • Staż [mies.]: Długo
  Jeśli chodzi o nadciśnienie to nie może zabraknąć Axtil lek dobry tani i można go kupić bez recepty oczywiście jak się dobrze poprosi
  • 0

  #19
  Luk1985

  Luk1985

   KFD to mój dom ;)

  • Aktywny użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3066 postów
 • Wiek: 35
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: 30
  Dorzuc leki nasenno - uspokajajace

  Electro zostaw Templarka moze na offie jest :%)
  • 0

  #20
  Gasparitos

  Gasparitos

   Się rozkreca

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 647 postów
 • Wiek: 30
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:XXX
  • Staż [mies.]: lot
  Pilarix ten krem jest naprawde dobry na rozstepy mocznik w nim zawarty naprawde redukuje rozstepy do białego wyglądu zaczerwienionych miejsc.
  Można tez na recepte zamówić maść którą farmaceuci robią za ok .20zł pierw idzie sie do lekarza rodzinnego on przepisuje recepte ze składem na ten krem a potem oni go robią krem ten nie ma nazwy produkują ok. 200g jest w nim zawarte :

  UREA 40,0
  LEKOBASAE od 200,0
  Mocznik 20^%
  vit.A 2,0
  vit.E 2,0

  Ładnie znika rozstęp. Do tego można dorzucić Kolagen + rutinoscorbin i krem No-scar z masy perłowej to potęguje likwidacje i wybielanie rozstepów.
  Polecam takie rozwiązanie dla osób mających problem z rozstepami.
  • 0
  0 użytkowników czyta ten temat

  0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

   Zamknij okienko