Profilaktyka na cyklu i nie tylko.
Serce
Micro i macro elementy potrzebne twojemu sercu.
Plus kilka rad jak zadbać o nawazniejszy organ ludzkiego organizmu(Serce)
A - jak acetylosalicylowy
Najpopularniejszym lekiem zawierającym kwas acetylosalicylowy jest aspiryna. Z badań wynika, że przyjmowana codzienne w niewielkiej dawce (np. 100 mg) znacznie zmniejsza ryzyko zawału serca i udaru mózgu, szczególnie u osób zagrożonych chorobą wieńcową i miażdżycą. Kwas acetylosalicylowy nie dopuszcza, bowiem do tworzenia się zakrzepu, który zakłóca dopływ krwi i może doprowadzić do zawału serca. Aby uniknąć niekorzystnych działań na przewód pokarmowy (podrażnienia śluzówki żołądka), można zażywać aspirin protect, bestpirin, acard. Tabletki te są pokryte specjalną otoczką odporną na działanie soku żołądkowego i wchłaniają się dopiero w jelitach.
B - jak biopierwiastki
Selen , podawany łącznie z koenzymem Q10 oraz z witaminą E , chroni serce przed działaniem toksyn. Niedobór selenu może być przyczyną rozwoju choroby niedokrwiennej serca i zaburzeń krążenia mózgowego. Nasz organizm potrzebuje dziennie około 0,01 mg selenu. Jego głównym źródłem są owoce morza, podroby (uwaga na cholesterol!), kiełki pszenicy, otręby, tuńczyk, cebula, pomidory i brokuły.
Magnez wywiera dobroczynny wpływ na układ krążenia i ma udział w zapobieganiu chorobom serca. Znajduje się m.in. w kaszach, bananach, orzechach i warzywach liściastych. Każdy człowiek powinien przyjmować dziennie 250-350 mg tego pierwiastka. Więcej potrzebują osoby nadużywające alkoholu i kobiety przyjmujące środki antykoncepcyjne. Można skorzystać z gotowych preparatów z magnezem, pamiętając, że najlepiej się przyswaja wraz z witaminą B6.
C - jak czosnek
Jest wskazany w zapobieganiu miażdżycy. Zawiera allicynę - aktywną substancję, która hamuje zlepianie się płytek krwi i obniża poziom tłuszczów w surowicy krwi. Dla tych, którzy nie są w stanie jadać surowego czosnku z powodu intensywnego zapachu wyjściem są tabletki (np. alliofil, alliorut ).
D - jak dieta
1. Stosuj oliwę z oliwek i inne oleje roślinne tłoczone na zimno. Zwracaj uwagę na to, które nadają się do smażenia.
2. Wybieraj chude wędliny dobrej jakości, a z mięs - drób i cielęcinę. Dwa razy w tygodniu jadaj ryby, szczególnie morskie, tłuste. Zawarte w tłuszczu rybnym nienasycone kwasy tłuszczowe typu Omega-3 zmniejszają krzepliwość krwi, obniżają ciśnienie, polepszają elastyczność naczyń krwionośnych.
3. Jedz, co najmniej pół kilograma owoców i warzyw dziennie.
4. Kupuj produkty zbożowe o dużej zawartości błonnika (otręby, musli, chleb pełnoziarnisty).
E - jak eliksir
Odkryty we Francji ponad 30 lat temu hormon nadnerczy - dehydroepiandrosteron (DHEA) - okrzyknięty został eliksirem młodości XXI w. Dane epidemiologiczne wskazują na to, że wyższe stężenia DHEA w organizmie mają wpływ na naszą długowieczność i w pewnym stopniu zapobiegają występowaniu chorób serca oraz niektórych postaci nowotworów (np. skóry). Jak wykazały badania prowadzone w Wirginii (USA), mężczyźni chorujący na chorobę wieńcową mają mniejsze stężenie DHEA w osoczu krwi niż zdrowi panowie w tym samym wieku. Poziom dehydroepiandosteronu naturalnie obniża się wraz z wiekiem, ale można przyjmować go w formie gotowych preparatów (np. biosteron ).
F - jak flawonoidy
Ta grupa substancji obecnych m.in. w owocach (np. jagodach), warzywach i czerwonym winie skutecznie chroni nasz układ sercowo-naczyniowy. Nie tylko bronią lipidy przed utlenianiem, (czyli tłuszcze przed jełczeniem), ale też sprzyjają rozszerzaniu naczyń krwionośnych w sercu, przez co zapobiegają arteriosklerozie (stwardnieniu ścian tętnic). Badania wykonywane w Holandii, Finlandii i USA potwierdziły, że starsze osoby, które spożywają mało produktów obfitujących we flawonoidy częściej zapadają na chorobę wieńcową i częściej umierają z jej powodu.
H - jak herbata
Zrezygnuj z tradycyjnej, w której jest mało korzystna dla serca teina, na rzecz zielonej, zawierającej antyoksydanty (zwalczają szkodliwe wolne rodniki w organizmie). Możesz popijać (najlepiej pięć filiżanek dziennie) ciepłą albo schłodzoną w lodówce z kostkami lodu.
K - jak koenzym
Z pewnością mięsień sercowy jest naszym najciężej pracującym narządem. Bez przerwy kurczy się i rozkurcza, zapewniając nieprzerwany obieg krwi w całym organizmie. Dobrą wydajność naszej pompy zapewnia m.in. koenzym Q10 produkowany przez wątrobę i dostarczany w pożywieniu. Gdy jest go za mało, grozi nam niewydolność mięśnia sercowego. Podobnie jak aspirynę koenzym Q10 można zażywać profilaktycznie w dawce 100 mg dziennie i w ten sposób polepszyć pracę serca.
L - jak likopen
Należy do grupy barwników z grupy karotenów. Charakterystyczną czerwoną barwę pomidory zawdzięczają właśnie likopenowi. Poza nimi pigment ten obecny jest także w czerwonych grejpfrutach i arbuzach. A co ma wspólnego z sercem? Otóż jest jednym z najsilniejszych antyutleniaczy. Jak wykazały badania prowadzone w kilku ośrodkach naukowych w Europie (m.in. we Włoszech), mężczyźni, którzy jedzą 3-5 pomidorów dziennie, mają wyższą odporność, rzadziej chorują na raka prostaty i rzadziej mają zawały serca.
M - jak migdały
Zjadanie 100 g migdałów dziennie obniża nieco poziom cholesterolu we krwi (a on jest przecież głównym sprawcą miażdżycy). Wprawdzie migdały, tak jak orzechy włoskie, są tłuste, zawierają jednak głównie tłuszcz jednonienasycony, który ma zdolność obniżania stężenia "złego" cholesterolu (LDL).
O - jak otyłość
Szkodzi układowi krążenia i nie możesz do niej dopuszczać. Oblicz BMI (Body Mass Index, czyli wskaźnik masy ciała), dzieląc swój ciężar w kilogramach przez wzrost w metrach podniesiony do kwadratu. Jeśli masz BMI większe niż 30 - cierpisz na otyłość. Musisz rozsądnie zrzucić niepotrzebne kilogramy. Uważaj: drakońskie, jednoskładnikowe diety nie są zdrowe. Najlepiej zdecyduj się na jakąś odmianę diety śródziemnomorskiej - ludzie z południa Europy najrzadziej zapadają na choroby układu krążenia. Odchudzanie nie musi przynieść efektów z dnia na dzień. Ważne, by osiągnąć zalecaną przez lekarza wagę i utrzymać ją bez specjalnych wyrzeczeń.
P - jak przekwitanie
Zbliżająca się menopauza zwiększa ryzyko choroby serca, które z wiekiem dalej wzrasta. Badania wykazały, że u kobiet po menopauzie podnosi się stężenie lipidów i cholesterolu we krwi. Naukowcy są zdania, że te zmiany mogą być spowodowane kombinacją starzenia się, przybierania na wadze i spadku poziomu estrogenów. W porę porozmawiaj, więc z lekarzem o hormonalnej terapii zastępczej.
R - jak ruch
Ruszaj się więcej. Osoby mało aktywne fizycznie są dwa razy bardziej narażone na choroby serca. Należy, więc dużo chodzić (przynajmniej pół godziny dziennie w dość szybkim tempie), gimnastykować się (rano przez 15-20 minut), jeździć na rowerze, pływać. Ruszaj się jednak z rozwagą i unikaj przeciążeń. Pamiętaj o zasadzie "3 x 30 x 130". Oznacza ona, że każdy z nas powinien ćwiczyć, co najmniej 3 razy w tygodniu i przynajmniej przez 30 minut każdego z treningów jego serce powinno bić z prędkością ok. 130 uderzeń na minutę.
S - jak stres
Unikaj sytuacji stresowych. Nerwowy tryb życia powoduje, że z nadnerczy uwalnia się do krwi nadmiar katecholamin (głównie adrenaliny), które przyspieszają pracę serca, podnoszą ciśnienie krwi i wywołują gwałtowne skurcze naczyń wieńcowych. Zamiast się wściekać, policz do dziesięciu, pooddychaj głęboko lub stłucz talerz. Naukowcy zauważyli, że im częściej przeżywamy stresy, tym bardziej przeciążamy nasz układ krążenia i wtedy rośnie ryzyko zawału.
U - jak używki
Rzuć palenie. Paląc zmniejszasz swoją zdolność do wymiany gazowej w płucach i we krwi, okradasz organizm z tlenu i przyspieszasz rozwój miażdżycy. Polub natomiast czerwone wino. Zawiera ono polifenole, które są korzystne dla układu krążenia i zapobiegają miażdżycy, a także zwiększają ilość tzw. dobrego cholesterolu (HDL). Zalecany jest jednak nie więcej niż kieliszek dziennie.
W - jak wypoczynek
Dbaj o wypoczynek. Sen daje wytchnienie sercu, dlatego śpij co najmniej osiem godzin na dobę i nie odżegnuj się od sjesty po południu. Nie przepracowuj się - pamiętaj, że nie ma ludzi niezastąpionych. Dziel urlop na dwie części i korzystaj z niego dwa razy w roku.
Z - jak związki
Nie chodzi tu tylko o miłość między dwojgiem ludzi (która powoduje żywsze bicie serca), ale o życie w harmonii z otoczeniem. Znajdź więc czas dla rodziny, przyjaciół, znajomych. Dzwoń do nich, pisz listy, spotykaj się z nimi. Świadomość, że możesz liczyć na bliskie ci osoby, na pewno korzystnie wpłynie na twoje serce.
Wątroba
Leki przydatne podczas przyjmowania AAS -17aa
Esseliv
Preparat wspomaga przywrócenie funkcji czynnej części wątroby po zatruciach toksycznych.
WSKAZANIA:
Ostre i przewlekłe choroby wątroby (w tym: po alkoholowe uszkodzenie wątroby, toksyczne i polekowe uszkodzenia wątroby, przewlekłe zapalenie wątroby), pomocniczo we wspomaganiu leczenia zaburzeń czynnościowych wątroby, dróg żółciowych oraz kamicy żółciowej.
Silimarol
Preparat podaje się po posiłkach. Dawka początkowa 140 mg 3 razy na dobę, dawka podtrzymująca 70 mg 3 razy na dobę.
IMO ostropest nie nadaje się do naszych celów.
Hepatil :
Hepatil tabletki polecany jest w celu wspomagania pracy wątroby. Zawiera asparaginian omityny. Który pomaga w odtruwaniu i regeneracji komórek wątroby m.in w przypadku zmian zapalnych, po alkoholowych oraz wynikających z nadmiernego stosowania produktów leczniczych.
Hepatil zabezpiecza przed uszkadzającym działaniem toksyn
Rapacholin
Liv 52
Essentiale Forte
Ogólnie wyżej wymienione środki warto zacząć stosować jeszcze przed użyciem środków zawierających 17aa.
Dodam jeszcze ze warto przy medykamentach oralnych zaopatrzyć się w osłonki na żołądek.(Lakcid)
Nerki
Leków osłonowych jako takich niema, zaleca się:
- Picie dużej ilość wody 4-6 litrów dziennie , a nawet więcej.
- Warto zainwestować w sok z żurawin, wystarczy 50ml ED
- Ginjal.
- Witamina C.
- Wyciąg z czosnku, wyciąg z pokrzywy
- Powyższe wskazówki należy stosować przy styczności z steroidami niezwykle obciążającymi nerki. (Finaplix)
Takie objawy jak zmieniona barwa moczu lub, co gorsze krew w moczu, może skończyć się tragicznie. Najczęściej pokazanie się krwi w moczu kończy się śmiercią!!!
Pamiętajmy ze nadmiar leków, obciąża nerki.
Skóra-Tradzik
Czyli środki zapobiegawcze.
Witaminy
A/E/F
Lekarstwa
Benzacne 10 % - masc
Brevoxyl - masc
Cynk(Zincas)/maść cynkowa
Zineryt
Davercin
Vascocitrol
Methiovit
Finasteride /Dutasteride
Cemaflavone
Izotretinoina=Izotek-Isotrexin-Isotrex-Roaccutane-Accutane(antybiotyk) - pochodna witaminy A. Nie należy przyjmować równocześnie Izotreinoiny wraz z vit. A ponieważ może dojść do hiperwitaminozy. Jest w postaci maści i tabletek.
Limecyklina - Tetralysal - Tetracyklina (Antybiotyk)
Do wody kąpielowej dodawać nadmanganian potasu / chlorek żelaza
Kąpiele stosować, co 3/4 dni
Trądzik występujący po zażywaniu sterydów może być to androgenny/sterydowy.
Oczywiście może to być różowaty czy nawet fluorowy, ale nie o to mi tutaj chodzi.
Specyfiki anty androgenne
Cyproteron - Androcur - Blokuje receptory, do których przyłączają się androgeny Testosteron,Methandrostenolon etc.
Podczas stosowania mężczyzna może zostać bezpłodny.
Flutamid - Apotex - Blokuje receptory i hamuje działanie androgenów .
Skóra-Włosy
Środki wskazane przy wypadaniu włosów.
Nizoral,używany c3d ,usuwa z głowy łojotok, który jest nadmiernie wytwarzany na cyklu,przez który wypadają włosy. Min.
Szampony blokujące powstawanie Dwuhydrotestosteronu(DHT), który jest głownie odpowiedzialny za wypadanie włosów na głowie i tym samym porost ich na innych częściach ciała (plecy, klatka piersiowa etc.) np. Nisim
Finasteride/Dutasteride
Dodam ze stres powoduje wydzielanie prolaktyny. Nadmiar tego hormonu powoduje wypadanie włosów.
Prostata
Inhibitory 5-alfa reduktazy
Finasteryd - Proscar,Penester,Zentiva etc.
Inhibitor DHT typu II obniża stężenie Dihydrotestosteronu w surowicy o 70-75%
Dutasteryd -(Avodart) Inhibitor typu I i II , obniża stężenie DHT w surowicy o 90-95%
Naturalne alternatywy.
Saw Palmetto, Sistosterol, kora z śliwki afrykańskiej, nasiona dyni.
Ginekomastia - Zapobieganie
Estrogenowa
IA - Exemestane,Letrozole,Anastrozole, Mesterolone,6-oxo
AE - Tamoxifen, Clomifen, Raloxyfen
Progesterenowa
Kabergolina, bromokryptyna , vit.B6
Leczenie
Andractim(DHT) lub zabieg chirurgiczny.
Stawy
Glukozamina
Żelatyna(Kolagen)
Joint therapy, (np. firmy Trec)
Nandrolon, najlepiej, decanoate lub laurate (okres półtrwania estrów)
W dawce tygodniowej 100/50 mg.
Oraz :Boldenon,Methenolone
Tarczyca
Jod
Selen
Witamina H-biotyna

Profilaktyka na cyklu
Rozpoczęte przez
uzytkownik_696912
, sie 29 2006 21:12 (
13 odpowiedzi na ten temat
)
profilaktyka cyklu watroba
#1
Napisany 29 sierpień 2006 - 21:12

#2
Napisany 29 sierpień 2006 - 21:17

Wojtas ty to lubisz klikac ale z dobrym efektem podwiesic to bo jak nie to powiesze.
Cukierek z soczkiem polecial.
Cukierek z soczkiem polecial.
Edytowany przez Brian, 29 sierpień 2006 - 21:33 .
#3
Napisany 29 sierpień 2006 - 21:19

Napisz dokładnie z jakich stron dziobałeś żeby nie było nieporozumień.
Napisane elegancko, troche rozwlekle (musiałem to napisać żeby nie było że oceniam w samych superlatywach)
Masa profilaktyki, tu zawarłes odpowiedz na wiele problemów laików będąc ON.
Soc
pozdrawiam
Napisane elegancko, troche rozwlekle (musiałem to napisać żeby nie było że oceniam w samych superlatywach)
Masa profilaktyki, tu zawarłes odpowiedz na wiele problemów laików będąc ON.
Soc
pozdrawiam
#4
Napisany 29 sierpień 2006 - 21:26

hmm dziekuje skozystalem tylko z apteki on line niepamietam jaki dokladnie byl adres ..wpisalem w google smogle i bylo... tylkoz tej strony zabralem ceny i opisy srodkow :)
czekam na komentaze
poprawiam caly czas zeby bylo si....
czekam na komentaze

poprawiam caly czas zeby bylo si....
Edytowany przez Wojta$, 29 sierpień 2006 - 23:58 .
#5
Napisany 29 sierpień 2006 - 21:26

Bardzo dobrze opracwany art!
Bardzo przydatny, oszczędzi napewno pełno pytań nt. osłonek na cyklu. Wszystko w jednym, nawet szukać nie trzeba.
Wojtek soczek jak wejdzie. =D
edit: Podwiesić rzecz jasna.
Bardzo przydatny, oszczędzi napewno pełno pytań nt. osłonek na cyklu. Wszystko w jednym, nawet szukać nie trzeba.
Wojtek soczek jak wejdzie. =D
edit: Podwiesić rzecz jasna.
#6
Napisany 29 sierpień 2006 - 22:18

Bardzo dobry temat, nie wszystkie preparaty siezna niektórzy wogóle nie zwracają uwagi na profilaktyke mnie np zaciekawiło branie sylimarolu przed cyklem orali.
Według mnie powinienbyć w podwieszonych.
Gratulejszyn dla autora bogaty zbiór info.
Only GKS.
Według mnie powinienbyć w podwieszonych.
Gratulejszyn dla autora bogaty zbiór info.
Only GKS.
#7
Napisany 30 sierpień 2006 - 14:12

jak wiadomo m.in. cynk zwiększa produkcje insuliny w trzustce.
aby zwiększyć efektywność insuliny należałoby spożywać chrom w ilościach nie większychniż 200mcg ed, do wit. e można by jeszcze dożucić wit A. jest dostępna A+E.
do efektywności insuliny przyczynia sie m.in. tauryna, no i niby pobudza (na mnie akurat nie bardzo chce działać.)
aby zwiększyć efektywność insuliny należałoby spożywać chrom w ilościach nie większychniż 200mcg ed, do wit. e można by jeszcze dożucić wit A. jest dostępna A+E.
do efektywności insuliny przyczynia sie m.in. tauryna, no i niby pobudza (na mnie akurat nie bardzo chce działać.)
#8
Napisany 30 sierpień 2006 - 14:50

Bardzo ciekawy artykuł :)
#9
Napisany 30 sierpień 2006 - 15:47

Wojtas dodaj tam jeszcze włosy -nizoral ,uwzywany c3d ,usuwa z głowy łójotok który jest nadmiernie wytwarzany na cyklu ,przez który wypadają włosy , acha czosnek tez obniza ciśnienie tętnicze, no i cynk jest dobry na włosy ,dobry art ,pozdro
#10
Napisany 30 sierpień 2006 - 16:02

wrzucam do najciekawszych
#11
Napisany 30 sierpień 2006 - 16:06

Dodalem Pako dzieki :) poszukam jeszcze czegos i uzupelnie 
dzieki Irko

dzieki Irko

#12
Napisany 18 luty 2007 - 11:53

Spoko artykuł :)profesionalnie napisany i wogóle
#13
Napisany 18 luty 2007 - 12:03

Na wypasie, miła lektura, miłę wskazówki, na pewno bardzo przydatne 
ale tematy na forum dotyczące tego i tak będą się pojawiać... takie życie..

ale tematy na forum dotyczące tego i tak będą się pojawiać... takie życie..
#14
Napisany 18 luty 2007 - 12:30

Znakomicie.....wszystko ładnie i czytelnie rozpisane....
