Jump to content

Photo

"Produkcja sterydów. Apteka i undery. Jak z jakością?"

- - - - -

 • Please log in to reply

#1
Fedoro

Fedoro

  Chyba zostanę tu na dłużej

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPip
 • 1121 posts
 • Wiek: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: ~6lat

  *
  POPULAR

  Laboratorium podziemne nie musi być podwórzem, na którym w skrzynce wytwarzane są anaboliki. Z reguły są to koncerny farmaceutyczne, które nie są zarejestrowane z powodów czysto finansowych, głównie chodzi o uniknięcie drogich procedur rejestracyjnych oraz opłat za koncesje.
  Błogosławieństwo czy przekleństwo?

  PRZEKLEŃSTWO.

  Wydaje się, że wśród europejskich producentów leków, zrodził się nowy trend. Z każdym rokiem znika z półek aptecznych coraz więcej sterydów anaboliczno/androgenicznych, a ich nabycie jest coraz trudniejsze z powodu niskiej produkcji. Jeszcze przed kilku laty można było nabyć leki anaboliczne w więkoszości krajów europejskich bez recepty. Dziś wielu aptekarzy w Hiszpanii, Turcji i w Grecji obawia się wydania anabolików z powodu coraz surowszych kontroli.

  Problem ten udało się rozwiązać dwóm grupom ludzi. Jedni to faszerze, próbujący zastapić coraz mniejszą liczbę oryginalnych substancji ich podróbkami o łudząco podobnym wyglądzie. Drudzy to laboratoria podziemne działające coraz bardziej jawnie.

  Najwięcej wątpliwości dotyczy zawartości oferowanych preparatów. Ponieważ, jak sama nazwa wskazuje chodzi tu o preparaty nielegalne, nie podlegające państwowej kontroli. Regularnie pojawiają się na ich temat różne fałszywe informacje, powodowane najczęściej niewiedzą.

  International Pharmaceuticals, Niemcy

  O firmie tej krąży wiele plotek. W poprzedniej "zielonej" książce "Sterydy anaboliczne" 1994, wkradł się błąd. Podano tam, że wszystkie produkty IP są podróbkami. Spowodował to wgląd w spis niemieckich producentów, w którym przeoczono jednak informację, że chodziło o produkty exportowe, które nie wymagają rejestracji. Od 1982 IP produkuje wszystkie swoje towary na export, omijając tym drogie procedury rejestracji w Niemczech.

  Wszystkie produkty IP zleca produkcję swoich serii renomowanym niemieckim producentom farmaceutycznym. Nie powstaja więc one, jak się często słyszy, gdzieś w wannie na podwórzu. Potwierdzają to wszystkie niezależne testy, przeprowadzane co roku. Jakość ta nie zmienia się od ponad 20 lat, w przeciwnym razie IP nie utrzymałaby się na rynku i znikłaby.

  British Dragon, Tajlandia

  Podobnie jak IP, również BD zleca produkcję firmom farmaceutycznym. Jako miejsce produkcji podaje się Chiny, jako miejsce dystybucji Tajlandię. BD wybrał taką drogę zapewne ze względu na ścisłe ograniczenia w dystrybucji sterydów w Chinach.

  Na swoich stronach internetowych wyjaśniają brak numeru licencji na produktach, surowymi przepisami FDA (Food and Drug Administration), zapewniając jednocześnie o zachowaniu wszystkich norm dotyczących jakości i czystości.

  Niezależne testy również nie stwierdziły żadnych uchybień w czystości preparatów.

  BŁOGOSŁAWIEŃSTWO.

  Laboratoria podziemne produkują pełną gamę najpopularniejszych anabolików w dobrej cenie, oraz przede wszystkim substancje, które od pewnego czasu zniknęły z rynku albo są trudno dostępne na rynku, czy wręcz trudno dostępne drogą "apteczną"


  WYPOWIEDZI UŻYTKOWNIKÓW:

  W zasadzie w obecnych czasach większość SAA na rynku to undery. Jeszcze w ubiegłym dziesięcioleciu undery były mało znane i też mało ich było na rynku. Sam osobiście mam b. mały staż na underach, oczywiście zawsze under będzie bardziej ryzykowny niż legalny produkt farmaceutyczny. Owszem undery zachęcaja niższa ceną jak też większymi stężeniami i obfitymi dawkami w duzych opakowaniach jednostkowych w przeciwienstwie do legalnych SAA, które występują w niższych stężeniach jak też zawsze w dawkach jednorazowych.

  Sam zastanawiam się nad zastosowaniem pewnych środkow z grupy underów, więc wnikam w metodę produkcji anabolików jak też w niezbędne warunki zachowania czystości i higieny produkcji: haccap, iso 9001, ghp, gmp, tom.

  WNIOSKI:

  Duze opakowanie zbiorcze w przyp. undera warunkuje częste pobieranie środka cały czas z tego samego opakowania, po przez wielokrotne przebijanie gumy igła zmieniana za kazdym razem. Jednak w miejscu wbicia powstaje otwór przez który wraz z igłą dostają się do środka bakterie jak też pewna ilość powietrza w ktorym rownież w zalezności od wilgotności i zanieczyszczeń znajdują się bakterie. Wraz z wbiciem igły do środka też dostają się cząsteczki gumy, która teraz reaguje z alkoholem użytym jako rozpuszczalnik do SAA. To wszystko wbija sobie delikwent w tyłek!

  Kolejna sprawa to temat produkcji SAA do której urzywa sie oleju i alkoholu, jakiego? Metanolu? Albo innego szkodliwego badziewia, jako rozpuszczalnika i środka dezynfekujacego. Filtry jak i katalizatory stosowane w zakladach prod. farm. są wykonane z platyny lub innego szlachetnego metalu, który nie dostaje się do produktu, wątpie by do produkcji underow stosowano filtry platynowe, zamiast platyny stosuje sie kadm, ktory dostaje się do produktu i to zanieczyszczenie wbija sobie teraz delikwent w tyłek. Zanieczyszczenia nieorganiczne jak metale ciężkie na stałe zostają wbudowane w struktury naszych tkanek - toksykologia.

  Kolejna sprawa to stopień zanieczyszczeń organicznych. Czyli nawet jeśli produkt jest oczyszczany poprzez likwidacje bakterii promieniowaniem UV to martwe bakterie trzeba usunąć z produktu. Jesli nie to i tak w organizmie powstanie odczyn zapalny zależnie od ilości martwych lub co gorsza żywych namnażających się bakterii beztlenowych. Skutek ich działania jest trudny do przewidzenia.

  KOLEJNA WYPOWIEDŹ:

  Czytalem obydwie niemieckie publikacje w skrócie wersji polskiej. W sumie najprawdopodobniej firma IP byla sponsoren tych publikacji w wersji niemieckiej, bo wychwala się ją tam w niebogłosy. Jaka jest jakość IP? Ja nie stosowałem ich produktów, ale znam ludzi którzy stosowali i nie byli zachwyceni, choć są miasta w ktorych IP króluje. Co do Unichema czy Eurochema nie słyszalem jeszcze narzekań, jednak były problemy z stanazonolem w strzałach, wiadomo woda, a nie olej, poza tym w normalnych lab. farm. produkuje się leki ze wszystkimi atestami jakości HACCAP, ISO 9001 i testami na pirogenność środka. W przypadku undrów owszem jakaś czystość musi być zachowana, ale nie ma ścisłej normy pod którą możemy podłozyc produkt. Wyglad na to, że będę miał w Styczniu możliwość przebadania kilku underów w labolatorium analitycznym, zapłace za to i będę wiedział co w tym jest. W brew pozorom zanieczyszczenia nieorganiczne są najgorsze, bo one zostają wbudowane w nasze tkanki na zawsze! Po za tym sami zobaczcie jak łatwo jest wypromować podziemny produkt np. EAP ! Ktoś coć napisze inny doda, że jest fajnie i juz całe masy małolatow chca to nabyc.

  Podobnie jak z odżywkami, rekalama i już w sklepie mam sporo klientów którzy chca nabyć produkt reklamowany, mało tego jeśli im zaprzeczam to się obrażają, że nie popieram produktu który jest reklamowanu przez pana X który jest super pakerem zawodnikiem i idolem podworkowej młodzierzy. Fakt, że undery jednak pewną czystość muszą mieć, bo inaczej wszyscy je stosujący juz dawno mieliby problemy ze zdrowiem. Mnie jednak chodzi o działanie zanieczyszczeń nieorganicznych, ktore się kumuluja i dają znać o sobie po wielu wielu latach. W sumie jak sięgne pamiecia nieco ponad 10 lat wstecz ten problem nie istniał, albo środek byl legalny albo podrobiomy, teraz jeszcze dochodzi dylemat underow - co w nich jest naprawdę? Nie chodzi mi o środek aktywny czyli steryd bo ten zazwyczaj jest - widze po efektach moich kolegow stosujacych je - jednak zastanawiam się w temacie zanieczyszczeń? Sprobujcie zakupić środek legalny w 10ml flaszce, nie ma takich z przyczyn o ktorych pisałem na wstępie.  Gumka
  - wielokrotne przebijanie nie oznacza całkiem powstania trwałego otworu. Dobre gumki, renomowanych producentow, mają taką ciekawą właściwość, że po przebiciu i wyjęciu igly, otwor sam sie "zakleja"

  Alkohol
  - Nie używa się etanolu, metanolu, używa się całkiem innego alkoholu. Alkohol jest właśnie środkiem zapemniającym sterylność produktu farmaceutyczne produkty mają zwykle 1-2% alkoholu. Undery, zależy jeżeli to dobry under, produkowany w super warunkach, mozę mieć taką samą zawartość alkoholu jak produkt apteczny, ale zwykle dla pewności daje się więcej alkoholu 5-10 % i tu pojawia się problem, wzrost zawartosci alkoholu oznacza bolesność przy iniekcji. Zalezy to jeszcze od indywidualnych predyspozycji danej osoby, ale generalnie źle zrobiony produkt under, gdy producent wie, że odpowiednio nie zapewnił sterylności i dał więcej alkoholu w to miejsce, będzie bolesny przy iniekcji, szczegolnie krótkie estry.

  Olej
  - Zwykle to rafinowany olej arachidowy, sezamowy, z pestek winogron o jakości farmaceutycznej, ale robiac tzw. "domówki" można użyć zwykłego jadalnego oleju, trzeba go tylko wysterylizować.

  Filtry
  - Tu też zależy od firmy, jeżeli ktoś chce zrobić dobry produkt, zapewnić dobrą sterylność używa jałowych filtrow PVDF, renomowanych producentów, do tego każdy filtr nie jest wieczny, niektóre starczaja tylko do filtracji 50 ml, więc wszystko zależy od producenta, jeden będzie stosował dobre filtry i odpowiednio często je wymieniał inny będzie oszczędzał.

  Promieniowanie UV
  - Nadaje się tylko do powierzchniowej sterylizacji, nie wnika w do ciał stałych i płynów, więc jest tylko metoda pomocnicza.

  Temat produkcji znany pobieżnie,wiadomości pochodzą od osoby, która zna się na tym bardzo dobrze, ma odpowiednia wiedzę z zakresu chemii, obycie w labolatorium, skończone studia na kierunku chemicznym wg. relacji tej osoby, przy odpowiedniej wiedzy, nakladzie finansowym, dostępie do pewnych półproduktów, można zrobić soczek o jakości praktycznie identycznej z apteczną.

  P.S
  Patrząc na wiele spraw finansowych, poczynając od głupiej gumki, filtrów itd. pojawia się pytanie z cenami. Osobiscie jestem zdania, że nie ma dobrego taniego undera każdy produkt z niskimi cenami słychać powszechnie, żę okazywał się zwykle syfem, np. powrót IP ktoś kto poniesie duże nakłady, dba o jakość, będzie życzył sobie odpowiedniej ceny. Więc under, underowi nie równy!

  żródło info net .

  Edited by ~Gieksiarz, 18 April 2012 - 21:14 PM.

  • 7

  #2
  ~Gieksiarz

  ~Gieksiarz

   Super spamer

  • Aktywny user KFD
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8142 posts
 • Wiek: 50
  • Płeć:b/d
  Federo plus idzie dobra robota szykuję się dobry temat mam tylko prośbę podaj zródło arta, czy może to jest wyrywek artów w necie.B-)
  • 0

  #3
  Fedoro

  Fedoro

   Chyba zostanę tu na dłużej

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1121 posts
 • Wiek: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: ~6lat
  to jest poskladane z kilku artykulów. :rolleyes:

  Edited by Fedoro, 18 April 2012 - 21:09 PM.

  • 0

  #4
  ~Gieksiarz

  ~Gieksiarz

   Super spamer

  • Aktywny user KFD
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8142 posts
 • Wiek: 50
  • Płeć:b/d
  Dobra ja edytuje za twoja zgodę i wpiszę żródło net.:-)
  • 0

  #5
  lelelel

  lelelel

  • KFD pro
  • PipPipPipPipPip
  • 1739 posts
 • Wiek: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  fajnie ze coraz wiecej sie pojawia takich tematow na forum az milo sie czyta no i duzo sie mozna dowiedziec ;p

  pzdr
  • 0

  #6
  Fedoro

  Fedoro

   Chyba zostanę tu na dłużej

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1121 posts
 • Wiek: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: ~6lat
  niemam nic przeciwko :devil: jeszcze moze dzisiaj wstawie o tym trenie enanie bo wlasnie go tlumacze bo tlumacz google narobil bykow ze hoho...
  • 0

  #7
  ~Gieksiarz

  ~Gieksiarz

   Super spamer

  • Aktywny user KFD
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8142 posts
 • Wiek: 50
  • Płeć:b/d
  Ja też szukałem tren enan niestety albo sa arty w języku szekspira a w naszym języku szczątkowe info.

  Produkcja ug ze szczątkowych info wiem że jak większość osób by widziało jak niektóre firmy robią ug to by je nie wbijało.

  Edited by ~Gieksiarz, 18 April 2012 - 21:27 PM.

  • 0

  #8
  Fedoro

  Fedoro

   Chyba zostanę tu na dłużej

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1121 posts
 • Wiek: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: ~6lat
  zaczalem to tlumaczyc i pisze ogolem o trenbolonie. niby caly czas widnieje nazwa Trenbolon Enanthate ale pisze ogolem o trenie.
  • 0

  #9
  ~Gieksiarz

  ~Gieksiarz

   Super spamer

  • Aktywny user KFD
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8142 posts
 • Wiek: 50
  • Płeć:b/d
  wrzuc to do swojego tematu będzie wszystko w jednym temacie o trenie i się podwiesi temat w najciekawszych.

  http://www.kfd.pl/mo...onu-192147.html
  • 0
  0 user(s) are reading this topic

  0 members, 0 guests, 0 anonymous users

   Zamknij okienko