Skocz do zawartości

Zdjęcie

Porównanie Białek

- - - - -

 • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany

#1
Kamil-Nowakowski

Kamil-Nowakowski

  HI TEC NUTRITION

 • Partner KFD
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 11988 postów
 • Wiek: 37
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Giżycko
  • Staż [mies.]: długo
  Jakie Białko? Jakie właściwości?

  O pozytywnych właściwościach suplementowania białka nie musimy dyskutować, fakty mówią za siebie.

  Zwiększenie syntezy białkowej i regeneracji

  Odzywki białkowe, poprzez dostarczenie większej ilości białka dla organizmu, stymulują syntezę białkową, co powoduje większy/dodatkowy wzrost masy mięśniowej. W połączeniu z treningiem ten efekt zostaje jeszcze mocniej uaktywniony.


  Szybkie dostarczenie aminokwasów

  Po treningu stosując odpowiedni mix z Wheyprotein, Soja Isolat i węglowodanów, pozwoli to nam w jak najszybszym czasie dostarczyć do uszkodzonych mięsni, niezbędne aminokwasy do naprawy ich, inaczej mówiąc po treningowy katabolizm zostaje w krótkim czasie zatrzymany.

  Białka w postaci isolatów lub hydrolizatów sa najszybszymi białkami, aminokwasy docierają najszybciej ze wszystkich innych rodzaj białek i pożywienia do komórek mięśniowych.


  Pomocnik diety

  Poprzez odpowiednia ilość białka, podczas diety można zapobiec katabolizmowi. Podczas diety występuję niedobór energii i występuję proces, w którym organizm produkuje glukozę z aminokwasów z komórek mięśniowych, poprzez wzmożoną suplementacje białkową ten proces zostaje zablokowany, ponieważ wystarczającą ilość aminokwasów znajduje sie we krwi.


  Białko w ciągu dnia

  Odzywki białkowe sa bardzo skuteczne w stresowych dniach, kiedy brakuje nam na wszystko czasu, wtedy bardzo łatwo i szybko można wypić sobie odżywkę białkową i uzupełnić niezbędne białko. Dodając do odzywki białkowej np. Mleko, płatki owsiane i olej liany możemy zastąpić pełen wartościowy posiłek.


  Redukuje poziom cukru we krwi

  W niedawno w opublikowanych badaniach, w 10 osobowej grupie podawano cukier raz bez i raz z odzywka białkową, u osób gdzie cukier był podawany razem z odzywką białkową poziom cukru we krwi był dużo niższy.
  Skoki poziomu cukru we krwi sa szczególnie podczas diety niepożądane, ponieważ decydują o stymulacji insuliny, co może doprowadzić do wzmożonego apetytu, dodatkowo hamuję spalanie tkanki tłuszczowej.


  Wybór białka

  Jest to problem wielu osób, jakie wybrać białko przy tak dużej ofercie:
  mieszanki białkowe, kazeina, Wheyprotein, białko jajeczne, Sojaprotein, białko pszeniczne jak Konzentraty, Isolaty, Hydrolisaty itd.

  Zrobiliśmy dla państwa porównanie kilku białek z firmy PEAK


  Anabolic Protein Fusion– Anabolic Protein Professional


  Makrosubstancje

  Pomimo tej samej ilości kalorii w 100g, Anabolic Protein Professional jest tu zwycięzcą.
  Minimalna ilość węglowodanów i tłuszczu powodują ze jest to idealne białko w fazie przygotowania do zawodów jak i w dietach: Low-Carb, Low Fat i No-Carb.
  Dwa rodzaje białek maja bardzo wysoka zawartość białka (86,8% bei Anabolic Protein Fusion i 90,3% bei Anabolic Protein Professional). Taka zawartość białka świadczy o jakości tego produktu, białka, które zawierają inne rodzaje białek nigdy nie uzyskają takiej zawartości białka w produkcie.


  Witaminy

  Witaminy zawarte w odzywkach białkowych sa potrzebne, rekompensują zwiększone zapotrzebowanie na witaminy dodatkowo witaminy biorą udział w rożnych procesach, trawienie, wchłanianie i innych związanych z procesami białkowymi.
  W tej kategorii również wygrywa Anabolik Protein Professional, ponieważ zawiera minimalnie więcej z każdej witaminy.


  Profil aminokwasów

  W tej kategorii nie jesteśmy w stanie pokazać zwycięscy.
  Ponieważ oby dwa białka składają sie z prawie tych samych białek, różnią sie tylko procesem produkcyjnym ich profil aminokwasów jest bardzo podobny.
  Chciałby zauważyć jedynie na różnicę w argininie. Tutaj na prowadzenie wychodzi Anabolic Protein Fusion 3,3gr w 100gr, przy30 g porcji jest to 1 g. Jeden gram przed treningiem mieć lub nie mieć stanowi delikatna różnicę.


  Szczególne substancje

  oby dwa białka zawierają enzymy i ekstrakt z szpinaku (ß-Ecdysteron)


  Laktaza

  Wersja Professional nie zawiera laktazy w przeciwieństwie do Anabolic Protein Fusion

  Uzasadnienie

  Laktaza jest enzymem, który rozkłada laktozę, aby przeszła przez jelito cienkie. Jeżeli brakuje tego enzymu nie może zostać rozłożone w jelicie cienkim wtedy zostaje rozłożone poprzez bakterie w jelicie grubym, co powoduje problemy z trawieniem.
  Ponieważ w Anabolic Protein Professional na 30g występuje tylko 0,15gr węglowodanów nie ma takiej potrzeby aby występował ten enzym. Dodatkowo jest to produkt dla sportowców zaawansowanych, którzy i tak przyjmują swoje białko z woda.
  Anabolic Protein Fusion jest białkiem dla wszystkich osób, sportowcy, kobiety, osoby na diecie itd oprócz 0,5gr węglowodanów na 30 g jest dodatkowo wzbogacony o laktazę, ponieważ te białko jest spożywane chętnie z mlekiem. Mleko zawiera dużą ilość laktozy, dlatego tez ten enzym zapobiega, jakim kolwiek problemów z trawnością.


  Papain / Bromelain

  Oby dwie substancje powodują lepsze trawienie białka, dzieżki nim zawarte białko w Anabolik Protein lepiej i szybciej jest wykorzystane do budowy mięśni.
  Bromelain zawiera dodatkowo antyoksydacyjne jak i immunologiczne właściwości.


  Piperina

  Piperina stymuluje metabolizm i jest zawarta wyłącznie w wersji Professional.


  Ekstrakt z szpinaku (Beta-Ecdysteron)

  Ta substancja zwiększa syntezę białkową, powoduje to szybszy wzrost masy mięśniowej.


  Anabolik Protein Fusion – Micellar Casein

  Makrosubstancje

  Porównując makrosubstancje oby dwa produkty sa podobne, małe różnice w tłuszczu i węglowodanów nie odgrywają żadnej roli. Mniejsza zawartość białka w Casein jest spowodowana rodzajem białka, mimo tego jego 82,4gr w 100g, świadczy o bardzo wysokiej jakości surowcu.


  Witaminy

  W tej kategorii wychodzi na prowadzenie Anabolic Protein Fusion, który zawiera 25% zalecanej dziennej dawki witamin, Casein Micellar zawiera dużo mniej witamin.


  Profil aminokwasów

  Anabolic Protein Fusion jest tu bezkonkurencyjny, jego duża zawartość EAA a w szczególności BCAA, które sa najważniejsze do syntezy białkowej, bija Caseine na głowę.


  Specjalne substancje

  Oby dwa białka zawierają enzymy trawienne i laktaze.


  Podsumowanie


  Anabolic Protein Professional

  Jest to produkt z przeznaczeniem dla zaawansowanych sportowców, makrosubstancje, witaminy, profil aminokwasów jak dodatkowe substancje sa tak dobrane, aby w jak najszybszym czasie duże ilości białka mogły zostać przyswojone. Anabolic Protein Professional jest białkiem dla osób, które chcą wystartować w zawodach, dobre zastosowanie tego białka jest podczas różnych rodzaj diety.


  Anabolic Protein Fusion

  Białko #1 w PEAK/HI TEC, jest to białko które cieszy sie najlepszym powodzeniem, wszystkie trenujące osoby jak i osoby na diecie mogą profitować z jego wysokiej zawartości białka, bardzo dobrym profilu aminokwasów ( szczególnie BCAA ), wystarczająca ilość witamin i niezbędne dodatkowe substancje które pozwolą na lepsze trawienie białka jak i szybsze/kompletne przyswojenie jego przez organizm.


  Casein Micellar

  Jest to białko z specjalnym przeznaczeniem, mianowicie jest to TIMERELEASED białko, które stosujemy wtedy kiedy wiemy ze nie będziemy mieli przez dłuższy czas dostępu do posiłku, jak w nocy, podróży itd. Casein Micellar jest w takiej technologii produkowane i posiada taki profil aminokwasów aby przez dłuższy czas ( do 8h ) równomiernie miał organizm dopływ aminokwasów.
  • 0

  Doradca KFD

  Doradca KFD
  • KFD pro

  Siemka, sprawdź ofertę specjalną:  0 użytkowników czyta ten temat

  0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

   Zamknij okienko