Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poradnik dla osób składających domową siłownię.

* * * * * 3 głosów

 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
Vin Diesel

Vin Diesel

  teamKFD

 • Mod Ogólny
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 17046 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Miasto:Santa Monica, CA

*
POPULARNY

Niniejszy poradnik to pewnego rodzaju uaktualnienie i poszerzenie tematu ~Game: Zanim napiszesz temat, czyli...

 

Tworzenie własnej, domowej siłowni to mogłoby się wydawać proces bardzo łatwy. Patrząc jednak na co rusz pojawiające się nowe tematy "Co mam kupić? okazuje się, że mamy z tym sporo problemów.

 

Aby wyjść temu na przeciw postanowiłem stworzyć mały poradnik. Jest on skierowany przede wszystkim do osób, które chcą stworzyć swoją własną Gold's Gym. 

 

To co kupimy będzie zależało w głównej mierze od tego jakimi finansami dysponujemy (Generalnie obowiązuje jedna zasada: za jakoś trzeba płaci) oraz miejscem, które mamy na to przeznaczone.

 

Całość podzieliłem na dwie części: ogólną i szczegółową. W części ogólnej podam najistotniejsze, przydatne wiadomości czym należy się kierować przy zakupie, na co zwracać uwagę a czego lepiej unikać. W części szczegółowej przedstawię kilka propozycji sprzętu, który warto kupić. W miarę możliwość część ta będzie aktualizowana.

 

 

 

 

CZĘŚĆ 1: WIADOMOŚCI OGÓLNE

 

 

 

1. Co jest potrzebne, aby móc swobodnie ćwiczyć:

a) ławka regulowana

b) stojaki

c) gryfy + obciążenia

d) drążek

e) poręcze

*f) wyciąg

 

Aby móc zrobić konkretny trening nie potrzeba nam wymyślnych maszyn czy magicznych urządzeń. Powyższy zestaw to praktycznie wszystko czego na potrzeba. Przećwiczymy na nim bez problemu całe ciało, każdą partię.

* osobiście uważam, że wyciąg nie jest konieczny i niezbędny. Jeżeli jednak posiadasz całą resztę lub masz spory zapas gotówki to można się w niego zaopatrzyć.

 

 

2. Ławka zintegrowana ze stojakami czy osobna:

Tutaj zdecydowanie praktyczniejszym rozwiązaniem jest kupno osobno ławki i osobno stojaków. Pozwoli nam to swobodniej ćwiczyć i bez problemu będzie można wykonać takie ćwiczenia jak przysiady czy wyciskanie żołnierskie.

 

 

3. Jaka ławka:

Przy wyborze ławeczki należy zwrócić uwagę na grubość profilu z jakiego jest wykonana. Im większy/grubszy tym ławeczka będzie wytrzymalsza.

Kolejna sprawa to możliwość regulacji oparcia i siedziska. Pozwoli nam to wykonywać ćwiczenia na mięśnie klatki piersiowej pod różnymi kątami (skos ujemny, skos dodatni).

Aby wygodnie się nam ćwiczyło zwracajcie uwagę, na grubość i materiał z jakiego wykonane jest oparcie i siedzisko.

Czego się wystrzegać?

 

 

4. Akcesoria do ławki:

Dużo ławek daje nam możliwość montażu różnego rodzaju akcesoriów: prasa do nóg, wyciąg, modlitewnik. Można się bez nich spokojnie obejść. Nie są one konieczne a kilka stówek kosztują. Jeżeli jednak masz $$ i chcesz to można kupić.

Za przydatną uważam prasę do nóg, która nie tylko pozwoli nam wykonywać prostowanie czy uginanie nóg, ale również będzie mogła posłużyć za blokadę podczas wyciskania na skosie ujemnym (będziemy mieli o co zaprzeć się nogami, aby się nie zsunąć).

W niektórych ławkach montowane są uchwyty do rozpiętek. Uważam je za całkowicie nie potrzebne i radzę unikać.

 

 

5. Jakie stojaki:

Tutaj zbyt wielkiej filozofii nie ma.  Na rynku jest sporo różnych modeli. Na co proponuję zwrócić uwagę to: zastosowany profil, wysokość minimalna i maksymalna oraz czy posiada dodatkowe uchwyty asekuracyjne (przydatne gdy ćwiczymy bez asekuracji). 

 

 

6. Gryfy:

Tutaj wyróżnić możemy dwie główne kategorie:

a) olimpijskie - średnica na obciążenia wynosi 50mm, średnica części chwytnej ok. 28-31mm. Gryfy te cechują się dużą wytrzymałością.

b) standardowe - najczęściej spotykane to gryfy o średnicy 25mm, 28mm i 30mm. Gryfami o średnicy 25/26mm w ogóle bym sobie nie zwracam głowy. Są mało komfortowe w używaniu i mniej wytrzymałe. Generalnie proponuję te o średnicy 30mm, które zapewniają dobrą wytrzymałość (najczęściej producenci podają tutaj 200kg) oraz wygodę w użytkowaniu.

 

Spotkać możemy w gryfach zaciski śrubowe i sprężynowe? Te pierwsze (śrubowe) polecam do gryfów krótkich (te od hantli), które dość często pracują w pozycji pionowej. Natomiast do gryfów prostego/łamanego polecam zaciski sprężynowe. Jest to szybki i wygodny sposób na zakładanie i zdejmowanie obciążenia.

 

Przy wyborze gryfów zwracajcie uwagę na to, aby były pełne, a nie puste w środku. Ta opcja najczęściej pojawia się przy zestawach z obciążeniem bitumicznym.

 

Długość gryfu: najpopularniejsze gryfy mają długość ok 180cm oraz 213-218cm. Wybierając odpowiedni gryf do naszej siłowni zwróćcie uwagę czy będzie on pasował do stojaków (mowa o stojakach łączonych bo z dzielonymi nie ma tutaj problemu), tzn. czy część chwytna gryfu wkomponuje się w przestrzeń między stojakami. Druga kwestia: im dłuższy gryf tym mamy więcej miejsca na założenie obciążeń. Może to być szczególnie przydatne dla osób, które dysponują większą ilością mniejszych nakładów (dwie dwudziestki [20kg] na stronę zajmą miej miejsca niż dwie dziesiątki [10kg] i cztery piątki [5kg] a ciężar jest ten sam).

 

Długość gryfików: najczęściej spotykane to 35cm, 40, 45cm. Osobiście za optymalne uważam 40cm (nie za krótkie, nie za długie) - można na nie założyć już ładny ciężar (zależy to oczywiście od tego jaką szerokość i średnicę mają nasze obciążenia) i swobodnie ćwiczyć o nic nie hacząc. 

Mała dygresja: osobiście do gryfów długich używam obciążenia żeliwnego, gdzie w przewadze są większe nominały, natomiast do hantli używam obciążenie stalowe - przy swojej wadze są mniejsze i cieńsze od żeliwnych odpowiedników a co za tym idzie więcej możemy ich założyć na gryf.

 

Gryf łamany: mocno czy lekko? Najlepiej było by poćwiczyć na jednym i drugim i wybrać ten, który nam bardziej odpowiada. Spotkałem się z wypowiedziami Userów i jedni wolą taki a drudzy taki. Osobiście wybrałbym mocno łamany (z tej racji, że można zastosować uchwyt młotkowy) co z lekko łamanym już nie jest możliwe w taki sposób.

 

 

7. Obciążenie:

Spotkać możemy 3 rodzaje: żeliwne, stalowe oraz bitumiczne. Tutaj jedyne czego nie polecam to obciążenia bitumicznego: z racji na swe rozmiary zajmuje sporo miejsca na gryfie o raz jest słabej jakości. Nie posłuży nam na długo.

Osobiście wolę kupić raz a porządnie. I też tak Wam radze. Lepiej na początek kupić mniej żeliwnego i systematycznie dokupować niż kupić bitumiczne i po miesiącu/dwóch wymieniać na żeliwne/stalowe.

Czego unikać:

Spoiler

 

 

8. Drążki do podciągania:

Do wyboru mamy montowane do sufitu/ściany oraz stacjonarne (droższa wersja).  Zwracajcie uwagę na ilość uchwytów - im więcej tym większe możliwości na treningu. Ważny jest max ciężar, który drążek wytrzyma (waga ciała /+ dodatkowe podczepiane obciążenie).

Co wybierzemy zależy od naszych zasobów pieniężnych i możliwości zamontowania tego typu sprzętu w domu/piwnicy/garażu.

 

 

9. Poręcze:

Do wybory mamy montowane do ściany bądź stacjonarne. Tutaj zwróćcie uwagę na wytrzymałość poręczy (maksymalne obciążenie) oraz w przypadku poręczy stacjonarnych na ich stabilność.

Zaletą większości poręczy montowanych do ściany jest możliwość ćwiczenia mięśni brzucha (unoszenie nóg). Stąd dobrze, jeżeli uchwyty do trzymania są regulowane (przód/tył). Pozwoli to dobrać odpowiednią odległość dla osoby ćwiczącej. Nie każdy model ma opcję regulacji tych uchwytów.

Pamiętajcie, że aby móc swobodnie wykonywać unoszenie nóg poręcze należy zamontować na odpowiedniej wysokości (tak aby nie haczyć nogami o podłoże).

 

 

10. Wyciąg:

Jeżeli masz siłownię wyposażoną w wyżej wymieniony sprzęt, a dysponujesz gotówką to można pomyśleć nad wyciągiem. Umożliwi on nam wykonywanie dodatkowych ćwiczeń na plecy,barki, triceps czy biceps.

Do wyboru mamy stacjonarne, przykręcane do ściany bądź montowane do ławek. Co wybierzemy zależy od tego jakimi dysponujemy funduszami, możliwościami przestrzennymi oraz ciężarami, jakimi operujemy/ćwiczymy.

Na co chciałbym tutaj zwrócić uwagę: ćwiczenia na wyciągu mają być uzupełnieniem takich ćwiczeń jak podciąganie na drążku czy wiosłowanie. Nie widzę sens kupowania wyciągu tylko po to, aby zamiast podciągania czy wiosłowania ćwiczyć plecy poprzez ściąganie linek z dołu/góry/boku i Bóg wie jak jeszcze.

 

 

11. Atlasy:

Porządne atlasy kosztują. W zamian za te pieniądze śmiało można stworzyć bardzo dobrą siłownię opartą na wolnym sprzęcie, który pozwoli nam na znacznie wszechstronniejszy trening. Atlasom mówię NIE!

 

 

 

 

CZĘŚĆ 2: SZCZEGÓŁOWA

 

Bardzo często możecie zauważyć, że polecam Wam sprzęt od Marbo. A to z tej racji, że sam taki mam (i jestem zadowolony). Grube zamówienie składałem dla kumpla (również jest zadowolony)

jak i na forum sporo użytkowników wyraża pozytywne opinie.

 

Jednak aby nie być stronniczym oraz, aby Kupujący miał większe pole do działania podam poszczególne sprzęty z innych firm. Zrezygnowałem tylko z firmy Kelton z tej racji, że w podobnej a częściej niższej cenie dostaniemy podobny lub lepszy sprzęt.

 

Wszędzie są linki, także można bardzo szybko sprawdzić jakie parametry ma wdany sprzęt a także bardzo łatwo możemy porównać te same rzeczy z innych firm.

 

Postanowiłem zrezygnować z układania gotowych zestawów. Poniższy sposób jest dużo lepszy, ponieważ każdy może sam wybrać co mu bardziej odpowiada a przede wszystkim dopasować do swoich możliwości finansowych.

 

Należy wziąć pod uwagę fakt, że kupując u jednego Sprzedawcy płacimy raz za wysyłkę. Jeżeli zdecydujemy się kupić u kilku to automatycznie zwiększą się koszta dostawy. Co w ostatecznym rozrachunku wyjdzie na to samo jak byśmy kupili droższe ale u jednego Sprzedającego (Co z tego, że ten ma stojaki tańsze o 20zł jak te 20zł trzeba będzie wydać na kolejną przesyłkę?).

 

 

 

1. ŁAWKI TRENINGOWE

 

Ławka regulowana MH-L115 - Marbo Sport

Spoiler

Recenzja - Pig-With-A-Wig

Recenzja - Doniu123

 

 

Ławka dwustronna MS-L101 - Marbo Sport

Spoiler

Recenzja - Niveal

Recenzja - potan

Recenzja - Vin Diesel

Recenzja - Bossek

Recenzja - Pifcio30

 

 

Ławka dwustronnie regulowana MS-L102 - Marbo Sport

Recenzj  a - HunterFM  

 

 

Ławka składana MS-L114 - Marbo Sport Ławka składana MS-L114 - Marbo Sport

Spoiler

 

 

MAGNUS MC-L005

 

 

MX2041 MAGNUS EXTREME

Spoiler

Recenzja - osiemq

 

 

Ławka Masiv

Spoiler

 

 

 

2. STOJAKI

 

Stojaki pod sztangę regulowane (2 sztuki) MH-S001 - Marbo Sport Stojaki pod sztangę regulowane (2 sztuki) MH-S001 - Marbo Sport

 

 

Stojaki wielopoziomowe MH-S104 - Marbo Sport

Recenzja - Bossek

 

 

 

Stojaki pod sztangę (2 sztuki) MS-S101 - Marbo Sport

 

 

Stojaki z asekuracją MS-S108 - Marbo Sport

Recenzja - Pifcio30

 

 

Stojaki wielopoziomowe (2 sztuki) MS-S105 - Marbo Sport

Spoiler

Recenzja - Davqu

 

 

Stojaki łączone z asekuracją MS-S104 - Marbo Sport Stojaki łączone z asekuracją MS-S104 - Marbo Sport

Spoiler

Recenzja - potan

 

 

Magnus MC-S002

Spoiler

 

 

Magnus Power MP1061

Spoiler

 

 

MX2060 Magnus Extreme

Spoiler

 

 

MX2061 Magnus Extreme

Spoiler

Recenzja - osiemq

 

 

Masiv stojaki

Spoiler

 

 

 

3. DRĄŻKI DO PODCIĄGANIA

 

Drążek uniwersalny do ściany i sufitu (6 chwytów) MH-D002 - Marbo Sport Drążek uniwersalny do ściany i sufitu (6 chwytów) MH-D002 - Marbo Sport

 

Drążek multifunkcyjny do ściany i sufitu MS-D103 - Marbo Sport

 

Drążek regulowany do ściany i sufitu MS-D102 - Marbo Sport

Spoiler

 

Magnus Power MP1025

Spoiler

 

Magnus Power MP1037

Spoiler

 

Drążek do sufitu Masiv

Spoiler

 

Drążek do ściany Masiv

Spoiler

 

 

 

4. PORĘCZE

 

Stacjonarne poręcze do pompek MH-D011 - Marbo Sport

Spoiler

 

Poręcz stacjonarna do ćwiczeń MH-U101 - Marbo Sport Poręcz stacjonarna do ćwiczeń MH-U101 - Marbo Sport

 

Poręcze do ściany MH-D101 - Marbo Sport

Spoiler

 

Poręcze do ściany MS-D101 - Marbo Sport

Spoiler

 

Magnus Power MP1014

Spoiler

 

Magnus Extreme MX2011

Spoiler

 

poręcze regulowane Masiv

Spoiler

 

Kelton Havy stacjonarna poręcz prosta HD10

Spoiler

 

 

 

_____________________________

 

aktualizacja:

 

12 grudnia 2014r.

podzielono grupę drążek/poręcze.

uzupełniono informacje na temat drążków i poręczy.

dodano kategorię poręcze w części szczegółowej.

 

15 grudnia 2014r.

dodano ławki z odświeżonej linii semi-pro firmy Marbo.

 

2 lutego 2015r.

dodano odnośniki z  recenzjami sprzętu użytkowników Forum

 

 

 

________________________________________________

 

Jeżeli macie jakieś uwagi/sugestie/propozycje to piszcie


Edytowany przez Vin Diesel, 03 kwiecień 2015 - 11:17 .

 • 37

Doradca KFD

Doradca KFD
 • KFD pro

Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:

#2
Piotr197

Piotr197

  KFD to mój dom ;)

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPip
 • 2071 postów
 • Wiek: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: 3lata

  Dobry artykuł, sam gdy trenowałem na domowej siłowni popełniłem błąd kupując taka ławkę jak dałeś w spoilerze. Cała się ruszała, stojak niestabilny, prasa do nóg chwiała na boki, a uchwyt do rozpiętek to już wgl patologia. Tak samo obciążenie bitumiczne  jest tańsze, ale zajmuję dużo miejsca. Jak ktoś planuję ćwiczyć lata na takiej domowej siłowni, lepiej niech zainwestuje trochę kasy, bo potem tylko trzeba dokupywać. 


  • 1

  #3
  Marllo

  Marllo

   KFD Silver

  • KFD pro
  • PipPipPip
  • 450 postów
 • Wiek: 25
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Limanowa
  • Staż [mies.]: 3 lata

  Plastik u mnie siedzi już trzeci rok bro ;) 


  • 1

  #4
  Shady96

  Shady96

   KFD Premium

  • KFD pro
  • PipPipPipPip
  • 870 postów
 • Wiek: 24
  • Płeć:Mężczyzna

  Dodam,że trzeba też mieć dobrą podłogę żeby móc swobodnie robić mc. u mnie np. krzywe deski i jest lipa.


  • 0

  #5
  Mr-Nobody

  Mr-Nobody

   KFD Silver

  • KFD pro
  • PipPipPip
  • 676 postów
 • Wiek: 21
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Elbląg
  • Staż [mies.]: 22+

  Bardzo dobry poradnik ! 
   

  Z pewnością przyda się początkującym ;)

   

  +


  • 1

  #6
  -Damian

  -Damian

  • KFD pro
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3271 postów
 • Wiek: 24
  • Płeć:Mężczyzna

  Art napisany jasno i konkretnie. Widzę, że tworzysz teksty w taki sam sposób, jak trenujesz - po wendlerowsku, czyli bez zbędnego pier :cenzura:  nia. %)

   

  Plusik. Takich poradników powinno być więcej na KFD.


  Edytowany przez NieDyskutuj, 11 grudzień 2014 - 19:10 .

  • 0

  #7
  Vin Diesel

  Vin Diesel

   teamKFD

  • Mod Ogólny
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17046 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Santa Monica, CA

  Art napisany jasno i konkretnie. Widzę, że tworzysz teksty w taki sam sposób, jak trenujesz - po wendlerowsku, czyli bez zbędnego pier :cenzura:  nia. %)

   

  Plusik. Takich poradników powinno być więcej na KFD.

   

  To już nie tylko trening, to styl życia %)


  • 1

  #8
  Lemmy.

  Lemmy.

   KFD Silver

  • KFD pro
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3555 postów
 • Wiek: 25
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: xx

  Dobry artykuł niedługo się przyda :-)


  • 0

  #9
  Wojak.

  Wojak.

   KFD Gold

  • KFD pro
  • PipPipPip
  • 374 postów
 • Wiek: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: 4 lata

  http://www.marbo-spo...arbo-Sport.html Dodałbym również te stojaki do poradnika ;)


  • 1

  #10
  Vin Diesel

  Vin Diesel

   teamKFD

  • Mod Ogólny
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17046 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Santa Monica, CA

  http://www.marbo-spo...arbo-Sport.html Dodałbym również te stojaki do poradnika ;)

   

  zrobione. Właśnie te stojaki zamówiłem dla kumpla. Nie miałem okazji z nich skorzystać ale prezentują się solidnie i bardzo fajnie. W planach mam napisanie recenzji większej ilości sprzętu od Marbo (nowa wersja home). Zobaczymy czy się uda.


  • 1

  #11
  DonDzejdzej

  DonDzejdzej

  • KFD pro
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Płeć:Mężczyzna

  W pkt 6 można tez dodać, jaką długość gryfu ogólnie najlepiej kupić i jaka długość sprawdzi się do hantli (35,40 czy 45 cm) :-)


  • 1

  #12
  siwy1234

  siwy1234

  • KFD pro
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
 • Wiek: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Olsztyn
  • Staż [mies.]: 24

  Co do obciążenia bitumicznego to mam je ponad rok i jest ok tylko bardzo dużo miejsca zajmują, czyli tez nie polecam

   

  A co do obciążenia to stalowe,tanie, nowe (3,50) za kg można bez problemu kupić bez problemu na olx,


  • 0

  #13
  Vin Diesel

  Vin Diesel

   teamKFD

  • Mod Ogólny
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17046 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Santa Monica, CA

  W pkt 6 można tez dodać, jaką długość gryfu ogólnie najlepiej kupić i jaka długość sprawdzi się do hantli (35,40 czy 45 cm) :-)

   

  Uzupełnione. Dodałem też kilka zdań na temat gryfu łamanego - mocno czy lekko.


  • 0

  #14
  osiemq

  osiemq

   Osiemq

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3443 postów
 • Wiek: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Kalisz
  • Staż [mies.]: 2.2014

  :D


  bedzie dla pokolen hehe
  dodalbym jeszce gryf insportline
  http://allegro.pl/gryf-prosty-insportline-rb-72-180-cm-30-mm-niegwin-i4776951065.html

  dodalbym jeszce

  kat.

  dla poczatkujacych sprzet
  dla sr-zaaw
  i dla takich co podnosza ciezarowke hehe
  naprawde siwetny art.


  • 0

  #15
  cichy312

  cichy312

   Się rozkreca

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 265 postów
 • Wiek: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: 6

  Bardzo fajnie się czyta i na pewno przyda sie wielu osobom. :)


  • 0

  #16
  Vin Diesel

  Vin Diesel

   teamKFD

  • Mod Ogólny
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17046 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Santa Monica, CA

  dodalbym jeszce gryf insportline

   

  akurat co do gryfów to mam pewne wątpliwości czy jest sens podawać jakieś odnośniki. Wielkich różnic między nimi nie ma a czy podawanie kilkuanastu linków praktycznie przedstawiających to samo jest sensowne? Nie wiem. Co Wy na to ?  Bardzo fajnie się czyta i na pewno przyda sie wielu osobom. :)

   

  dzięki. starałem się w miarę jasno i prosto ując to co najistotniejsze.


  • 0

  #17
  cichy312

  cichy312

   Się rozkreca

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 265 postów
 • Wiek: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: 6

  Wiem że to juz nie za bardzo sprzęt do siłowni ale  jeżeli ktos ma miejsce to  warto zainwersowac w lustro , lustra  oraz dobre nagłosnienie bo muzyka dobrze motywuje :) 

  Oraz w gumowe wycieraczki ?:D Chodzi mi o  to że gdy robimy martwy ciąg i czesto nie mamy sił , zdarzy sie troche ostro odłozyć na podłoge sztange z wieloma kg to lepiej nie zostawic dziury w podłodze  i  troche mniej hałasu ;P To tak na wszelki wypadek :P


  Edytowany przez cichy312, 11 grudzień 2014 - 22:47 .

  • 0

  #18
  osiemq

  osiemq

   Osiemq

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3443 postów
 • Wiek: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Kalisz
  • Staż [mies.]: 2.2014

  nie przesadzajmy juz...
   


  • 0

  #19
  cichy312

  cichy312

   Się rozkreca

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 265 postów
 • Wiek: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: 6

  Zależy kto co uwaza za drobną przydatną rzecz ,ale nie będziemy sie tu spierac bo to nie miejsce na spam :)  Jak tam uważasz , przyszło mi do głowy to napisałem ;) 


  • 0

  #20
  wochu24

  wochu24

   KFD Silver

  • KFD pro
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7717 postów
 • Wiek: 37
  • Płeć:Mężczyzna
  Jeśli,chodzi o poręcze to można dodać ,że najlepiej regulowane. Nie każdy krótkie łapki" i po zakupie będzie problem;)
  • 0
  0 użytkowników czyta ten temat

  0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

   Zamknij okienko