Mięśnie pomocnicze: piersiowy mniejszy, naramienny akton przedni, trójgłowy ramion, równoległoboczny, dźwigacz łopatki, najszerszy grzbietu, obły większy
Stabilizatory: czworoboczny część dolna

Wykonanie: Stań pomiędzy dwoma poręczami tak, aby ich "rączki" były skierowane prostopadle do Ciebie. W początkowej fazie wskocz na poręcze i unieś swój ciężar na rękach, prostując je, w taki sposób, aby znalazły się wzdłuż Twojego tułowia. Wykonaj ruch w dół, uginając ręce w łokciach i robiąc tzw. pompkę (od której pochodzi nazwa ćwiczenia). Przy ruchu do dołu weź wdech. Podczas ruchu powrotnego wyprostuj ręce, jednocześnie robiąc wydech. Jest to ćwiczenie trudne, wymagające odpowiedniego doświadczenia. Łokcie w trakcie całego ćwiczenia powinny być nieco oddalone od tułowia. Tułów powinien być lekko pochylony.
Uwagi: Jest to ćwiczenie bardzo dobrze rozwijające dolne części klatki piersiowej. Należy zwrócić uwagę na to, aby w głównym stopniu pracowały mięśnie piersiowe (nie trójgłowe ramion). Wpływ na ten fakt ma odpowiednia pozycja podczas wykonywania ćwiczenia i odpowiednie oddalenie łokci od tułowia. Im bardziej jest się pochylonym do przodu, tym bardziej pracuje klatka, a im bardziej pionowo tym bardziej pracuje triceps. Aby odciążyć ich pracę można również nie prostować rąk do końca. Przy swobodnym wykonywaniu zamierzonych powtórzeń, można dołączyć do pasa dodatkowe obciążenie.





