Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompki na poręczach

* * * * * 2 głosów trening tricepsa pompki poreczach

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
BOSSY

BOSSY

    Bóg spamu ;)

  • Aktywny użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 19845 postów
  • Płeć:Mężczyzna
Główne mięśnie biorące udział w ćwiczeniu: trójgłowy ramienia
Mięśnie pomocnicze: łokciowy, naramienny akton przedni, równoległoboczny, dźwigacz łopatki, najszerszy grzbietu, piersiowy większy, piersiowy mniejszy
Stabilizatory: czworoboczny część dolna, dwugłowy ramienia

Dodany obrazek

Wykonanie: Stań pomiędzy dwoma poręczami tak, aby mieć ich "rączki" skierowane prostopadle przed sobą. W początkowej fazie należy wskoczyć lub wejść na nie i unieś swój ciężar na kończynach, prostując je, w taki sposób, aby znalazły się wzdłuż Twojego tułowia. Wykonaj ruch w dół, uginając przedramiona w łokciach i robiąc tzw. pompkę (od której pochodzi nazwa ćwiczenia). Przy ruchu do dołu weź wdech. Podczas ruchu powrotnego wyprostuj przedramiona, jednocześnie robiąc wydech. Łokcie w trakcie całego ćwiczenia powinny być skierowane równolegle wzdłuż tułowia. Jest to trudne ćwiczenie i wymaga odpowiedniego doświadczenia.


Uwagi: Jest to ćwiczenie, które bardzo dobrze rozwija mięśnie trójgłowe ramion. Podczas jego wykonywania należy zwrócić uwagę na odpowiednią pozycję. Powinno się bardziej (niż przy tym samym ćwiczeniu wykonywanym na klatkę piersiową) przyciągać łokcie do tułowia, dzięki czemu mocniej angażuje się tricepsy. Im bardziej jest się pochylonym do przodu, tym bardziej pracuje klatka, zaś im bardziej pionowo, tym bardziej pracują mięśnie trójgłowe ramion. Przy swobodnym wykonywaniu zamierzonych powtórzeń można dołączyć do pasa dodatkowe obciążenie.

Dodany obrazekDodany obrazek


Dodany obrazek
Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek
  • 4

Doradca KFD

Doradca KFD
  • KFD pro

Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników