Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podpowiedzi Mistrzów

* * * - - 1 głosów podpowiedzi mistrzow

 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
Mentor-

Mentor-

  Na KFD prawie jak w domu ;)

 • Aktywny user KFD
 • PipPipPipPipPip
 • 1769 postów
 • Wiek: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:nigdy nie śpi..
  • Staż [mies.]: sporo
  Rady mistrzów to znakomite uzupełnienie wiedzy kazdego uprawiającego kulturystykę.


  Paweł Brzóżka

  Dodany obrazek
  Nie dajmy zwodzić się domniemaniu, że im bardziej intensywne będą nasze treningi, tym lepsze rezultaty będą nam przynosić.Nie zawsze intensywność,a już napewno nie intensywność przesadna, jest żródłem sukcesów.potrzebne są także, a może przedewszystkim:wiedza,doświadczenie oraz dokładna znajomość reakcji swoich mięśni na serwowane im bodżce.Dobrze jest, jeżeli zasadę "im więcej,tym lepiej" i to na każdym z etapów treningów,poprzedza jej odwrotność, a mianowicie "im mniej-i rozsądniej -tym lepiej".
  Osobiście każdą grupe mięśniową trenuje raz w tygodniu.Intensywność treningów zwiększam nie przez rozbudowę ich objętosci,lecz przez stosowanie odpowiednich metod i technik treningowych.A konkretnie, mój sposób na zwiększenie maskulatury,to treningi od 60 do 75 minut,znaczne ciężary,prawidłowa technika wykonywania ćwiczeń, dobrze dobrane metody treningowe i rozsądna liczba serii.

  Andrzej Maszewski
  Dodany obrazek
  Kiedyś, po intensywnych treningach, przeszkadzało mi odczuwane i to przez kilka kolejnych dni, zmęczenie ćwiczonych mięśni.Niekiedy tak mnie to deprymowało, że nachodziła mnie chęć odsuwanie kolejnych treningów w czasie.
  Czasami nawet to robiłem.niemniej choćby z tego powodu, że z natury jestem człowiekiem zdyscyplinowanym, dręczyło to moje kulturystyczne sumienie.
  Rozpoczłem więc poszukiwanie rozsądnego wyjścia i udało się.Po prostu, w miejscewydłużenia czasu przeznaczonego na pełną regeneracje, zaczołem jej przyśpieszenie.Uprzednio nawet sobie nie wyobrażałem, jak bardzo pomocny w tym przyśpieszaniu może być np.dobrze wykonany prysznic (gorący,zimny,częściej przemienny), natryski, bicze wodne, czy choćby nawet samo pływanie.A przeciez to tylko ułamek możliwosci.Czasami zapominamy chocby o dobrze przeprowadzonej gimnastyce porannej, uzupełnionej ćwiczeniami rozciągającymi.
  Zupełnie inną sprawa jest czas trwania przerw między seriami.Zacznę od treningów na masę.
  Aby zmuśić do pracy maksymelnie możliwą liczbę włókien mieśniowych, przerwy między seriami robię na tyle długie, aby dać mięśniom nieco odetchnąć, ale zarazem na tyle krótkie, aby nazbyt nie rozmakowały się w odpoczywaniu.Tylko mieśnie, które w czasie przerw między seriami zdołają jedynie zakosztować odpoczynku, w kolejnych seriach włączają do pracy coraz to większą liczbe włókien mięśniowych.Na tym miedzy innymi jest oparta zasada wysiłku pogresywnego.
  Jak długie są te przerwy?To zależy od wielu niezmiernie ważnych czynników, w tym także od wyczucia i znajomości własnego o0rganizmu.
  inaczej jest przy treningach na siłe.tam, aby móc przystąpić do kolejnej serii, mięśnie być po poprzedniej w miarę dobrze wypoczęte.Tu czas trwania przxerw ulega znacznym wydłużeniu.


  Hubert Olborski

  Dodany obrazek

  Pamiętajmy, że aby mieśnie rozwijały się prawidłowo, należy pić dużo płynów,głównie wody.Osobiście polecam niegazowaną.Jest to zrozumiałe, gdyż organizm nasz w przeszło 60% skłąda się z wody.W wypadku mięśni jest to nawet 75%.
  Skoro woda jest głównym składnikiem mięśni, to trzeba zapewnić im odpowiednią jej podaż.
  Warto też wiedzieć, że u człowieka w ciągu doby wymianie podlega około 5% ogólnej ilości zawartej w organizmie wody, co oznacza, ze całkowita jej wymiana taka następuje co 20 dni.U osób intensywnie trenujących wymiana taka następuje nawet co 6 dni.
  Skoro potrzeby organizmu poddawanego wysiłkowi są tak duże, to naszym obowiązkiem jest im sprostać.Ja wypijam dziennie 8 litrów wody, z czego podczas treningu 3 litry.

  Warto pamiętać-że czynnikiem co najmniej równoważnym do treningów jest dieta.Przecież"robienie"masy mieśni, ich siły i rzeżby można rozpocząć dopiero wtedy, gry organizm(także poprzez dietę) jest do tego odpowiednio przygotowany.Dopiero intensyfikacja treningów-oprócz stale ważnej diety-jest warunkowana stanem fizycznego przygotowania mięśni do coraz większej wydolności.A zatem pierwotna do każdego wysiłku i każdego jej pogresywnego zwiększenia, jest zawsze dieta.To ona w pierszym rzędzie musi sprostać wymaganiom stawianym przed organizmem.Wszelkie w tym względzie odstępstwa bądż zaniedbania mogą uzewnętrzniać się przemęczeniem, stagnacją, przetrenowaniem, urazami i kontuzjami.

  Bez materiałów nie ma budowy, bez paliwa nawet najlepszy silnik stanie, taka jest waga diety.

  Dariusz Karpiński
  Dodany obrazek
  Czesto i dużo mówi się o metodach i technikach treningowych, konstruowaniu planów treningowych itp. , mniej o bezpieczeństwie na treningach. A pamiętajmy, że dla trenujących jest to sprawa nad wyraz ważna.
  Każdy uraz, każda kontuzja, to dla czynnego kulturysty - rzec można - klęska. To przeerwa w treningach, spadek formy, to tygodnie, a nawet miesiące straconej pracy nad formą, a niekiedy strata całego sezonu treningowego.
  Pamiętajmy aby - głównie przy ćwiczeniach trudnych - korzystać z zabezpieczeń w postaci: oosoby (osób) ubezpieczającej, pasa zabezpieczającego, pasków mocujących, opasek zabezpieczających itp. A ponadto:
  -ciężary dobierać takie, abyśmy to my sami - a nie one - decydowali o sposobie wykonania powtórzeń.
  -nieustannie pamętać o perawidłowym układaniu ciała, głównie zaś kręgoslupa.

  Sądzę też, że sperawą niemniej ważną jest zagadnienie, jakie ciężary sa lepsze, duże czy małe? Pozwolę sobie wtrącić kilka zdań na ten temat.
  Otóż sprawą kluczową przy rozbudowie muskulatury, jest zmuszenie do pracy jak największej liczby włókien szybkokurczliowych (białych) i wolnokurczliwych (czerwonych). Problem tkwi w tym, że pierwsze czyli białe, rozwijają się najlepiej, gdy ćwiczymy ciężarami dużymi przy mniejszej liczbie powtórzeń w seriach. Drugie zaś czerwone rozwijają się lepiej przy mniejszych ciężarach i większej liczbie powtórzeń. Dobrze więc robią ci, którzy ćwiczą ciężarami dużymi i mniejszymi, pod tym jednak warunkiem, że ćwiczeń z ciężarami dużymi wykonują znacznie więcej. To bowiem włukna białe decydują o końcowych rezultatach


  Radosław Słodkiewicz
  Dodany obrazek
  Maszyny czy wolne ciężary? To pytanie często zadają sobie osoby ćwiczące, a zwłaszcza te z niewielkim stażem treningowym.
  Osobiście uważam, że nie ma lepszych ćwiczeń na rozwój mięśni, niż ćwiczenia z użyciem wolnych ciężarów, czyli sztangi i sztangielek. W odróżnieniu odćwiczeń na maszynach, nie narzucają one toru ruchu ciężaru, co umożliwia stosowanie różnych technik wykonywania tego samego ćwiczenia. Barzo istotne jest też, że w trakcie ćwiczeń wolnymi ciężarami, angażowana jest większa liczba mięśni, w tym mięśnie odpowiedzialne za utrzymanie rówowagi. Ma to istotny, rzec można dodatkowy, wpływ na proces rozwoju mięśni. Doceniając wartość ćwiczeń wolnymi ciężarami są one podstawą moich treningów. Jeżeli chodzi o kulturystów początkujących, to radzę im, aby swoje treningi opierali na ćwiczeniach z użyciem maszyn. Są bezpieczniejsze. Intensywnośc treningów, a więc i liczba wykonywanych serii nie może uniemożliwiać pełnej regeneracji trenowyanych mięśni przed kolejnym treningiem. Nalezy przy tym pamiętać, że im trenujemy większym ciężarem, oraz im więcej wykonujemy serii, tym mięśnie będa bardziej zmęczone, a zatem będą potrzebowały dłuższego czasu na wspomnianą wyżej regenerację. Każde niedbanie w tym względzie, może odbić się na trenowanych mięśniach przetrenowaniem.
  Teraz kilka wskazówek ku przestrodze:
  1.Im mięśnie większe, tym więcej serii.
  2.Im większy ciężar, tym mniej serii.
  3.Im większa wewnętrzna koncentracja, tym mniej serii.
  4.Im dłuższy staż treningowy, tym więcej serii.
  5.Im większa częstotliwość treningów, tym mniej serii.

  Żródło:Czasopismo"Kulturystyka i Fitnes"
  • 0

  Doradca KFD

  Doradca KFD
  • KFD pro

  Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
  Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:
  Liga Mistrzów sezon 2012/13 , Porównanie starszych i nowszych mistrzów. , Plan treningowy na siłę | Plan na SIŁE. Proszę o konkretne wypowiedzi, podpowiedzi. , W TRAKCIE ROCZNEJ BOMBY --Pytania Podpowiedzi , Dieta na masę | Proszę o sugestie i podpowiedzi : )  0 użytkowników czyta ten temat

  0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

   Zamknij okienko