Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnieśmy naszą kulturę fizyczną [teoria].

- - - - - podniesmy nasza kulture fizyczna teoria

 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
ANATOM

ANATOM

  Cieplice Family-Runners

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPip
 • 2529 postów
 • Wiek: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Jelenia Góra-Cieplice
  • Staż [mies.]: 11 lat
  Podnieśmy naszą kulturę fizyczną.

  "Dobry" styl życia to taki, w którym umie się korzystać z dobrodziejstw zorganizowanej aktywności ruchowej, wspartej higienicznym trybem życia i wierze, że chorobie "starzenia" oraz otyłości można przeciwstawić się z wielkim skutkiem.

  Sprzymierzeńcem człowieka w walce o przedłużenie młodości oraz utrzymanie proporcjonalnej sylwetki jest ruch - ciągle jeszcze niedoceniana "broń" w walce z przedwczesną starością organizmu oraz z niedomaganiami współczesnego człowieka - otyłość.

  Jeśli nie włączyłeś się jeszcze do grona miłośników aktywności ruchowej, zrób to dziś lub jutro! Rozpoczynając od podjęcia lekkiej aktywności typu: marsze, marszobiegi, trucht, lekki bieg oraz inne ćwiczenia indywidualne. Częstotliwość przerw wypoczynkowych w ćwiczeniach dostosuj do samopoczucia i reakcji własnego organizmu na wysiłek fizyczny. Po pewnym czasie organizm samorzutnie będzie wyznaczał ilość i jakość wysiłku, pozbawiając Cię kompleksów.
  Wielu z nas prezentuje wysoką kulturę osobistą, jednak często kultura fizyczna tych osób jest na bardzo niskim poziomie.

  Człowiek wyróżniający się wysoką kulturą fizyczną oraz higieną życia, powinien dbać o swoje ciało w kategoriach estetycznych oraz zdrowotnych. Człowiek taki powinien umieć dokonać pomiaru własnego ciśnienia krwi oraz tętna. I wykonać tę czynność dwa razy dziennie.
  Są to bardzo ważne czynności, gdyż dzięki znajomości tych parametrów możemy niejako monitorować funkcjonowanie naszego układu krążeniowego, który bardzo pozytywnie reaguje na podjęty wysiłek fizyczny i zmiany tę są obserwowalne już w niedługim czasie od momentu podjęcia aktywności ruchowej. Dokładny opis jak dokonywać pomiarów znajdzie się w odrębnym dziale.

  Tak więc apelując do wszystkich użytkowników tego portalu jak i do tych osób, które trafiły tu przypadkowo chciałbym abyście zadbali nie tylko o Waszą "psyche" ale także i o ciało. Człowiek powinien rozwijać się w myśl starożytnej zasady KALOS KAGATHOS - co w tłumaczeniu znaczy, aby być mądrym i pięknym, odznaczać się harmonijną pełnią zalet duszy i ciała. Ta bardzo mądra maksyma ludziom o wysokiej kulturze fizycznej powinna przyświecać każdego dnia.


  autor: Paweł Łukaszewicz /anatom/
  deltoideus@poczta.onet.pl

  • 0

  Doradca KFD

  Doradca KFD
  • KFD pro

  Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
  Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:  0 użytkowników czyta ten temat

  0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

   Zamknij okienko