Skocz do zawartości

Zdjęcie

Plastyka nosa

- - - - -

 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
LIL'

LIL'

  BEWARE

 • Aktywny user KFD
 • PipPipPipPipPipPip
 • 3851 postów
 • Wiek: 35
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Bydgoszcz
  • Staż [mies.]: rośnie
  Powodami, dla których najczęściej przeprowadza się operację nosa są wrodzone lub pourazowe skrzywienia przegrody nosowej oraz ogólne niezadowolenie z jego kształtu.
  Wady budowy nosa mogą powodować zaburzenia w oddychaniu, które w następstwie dają szereg innych dolegliwości - senność , zmęczenie, czy bóle głowy. Objawy te zwykle szybko ustępują po operacji przynosząc ulgę pacjentowi.
  Ponadto, nos ma bardzo duże znaczenie dla wyglądu twarzy. Dla osób obdarzonych nosem o wielkości lub kształcie, którego nie akceptują, zabieg chirurgii plastycznej ma bardzo istotne znaczenie psychologiczne. Pacjenci po operacji czują się swobodniejsi w kontaktach z innymi ludźmi, lepsi i bardziej dowartościowani.

  Niezbędne badania przed zabiegiem
  Przed samym zabiegiem korekcji niezbędna jest wizyta u lekarza specjalisty, który szczegółowo zapozna pacjenta z procedurą i leczeniem. Dodatkowo niezbędne jest przeprowadzenie badań laboratoryjnych morfologii, czasu krwawienia i krzepnięcia, grupy krwi oraz badania EKG. Zdarza się również, że lekarz poprosi pacjenta o wykonanie zdjęć rentgenowskich nosa i zatok.

  Przeciwwskazania
  Nie ma wyraźnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu korekcji nosa. Przeszkodą może być cukrzyca, niedokrwistość, nieuregulowane ciśnienie, ropne zapalenie zatok i twarzy.

  Możliwe powikłania
  Po zabiegu korekcji nosa czasami zdarzają się krwawienia, krwotoki, infekcje oraz zropienia nosa. Rzadziej może wystąpić powstawanie blizn przerostowych i niewielka asymetria kształtu nosa.

  Zabieg i rekonwalescencja
  Zabieg zwykle przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Pacjent przebywa w klinice około 2 dni. Po operacji nos stabilizowany jest opatrunkiem gipsowym, a do przewodów nosowych wprowadzane są setony gazowe nasączone maścią. Pełna rekonwalescencja trwa 2-3 tygodnie. Bóle ustępują najczęściej po 10 dniach. Całkowite efekty zabiegu ze względu na opuchliznę widoczne są dopiero po kilku lub kilkunastu tygodniach.

  Na podstawie pulsmed.com.pl
  • 0

  Doradca KFD

  Doradca KFD
  • KFD pro

  Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
  Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:  0 użytkowników czyta ten temat

  0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

   Zamknij okienko