Jump to content

Photo

Panowie uważajcie na impotencje

- - - - -

 • Please log in to reply

#1
LIL'

LIL'

  BEWARE

 • Aktywny user KFD
 • PipPipPipPipPipPip
 • 3851 posts
 • Wiek: 35
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Bydgoszcz
  • Staż [mies.]: rośnie
  Mężczyźni pracujący przez kilka godzin dziennie z laptopem na kolanach ryzykują bezpłodność - uważają badacze z Uniwersytetu Stanu Nowy Jork ...

  Eksperyment przeprowadzony przez amerykańskich urologów dowodzi, że mężczyźni korzystający z kolan jako komputerowego stolika, wystawiają swoje narządy płciowe na niekorzystne nagrzewanie. Problemem jest fatalne połączenie wielogodzinnego utrzymywania nóg w pozycji złączonej - przez co moszna nagrzewa się od ciepła ciała - z energią cieplną emitowaną przez notebooka. Pilotażowe badania przypadków 29 ochotników w wieku od 21 do 35 lat pokazały, że wzrost temperatury krocza może być znaczny. W ramach eksperymentu ochotnikom mierzono temperaturę okolic narządów płciowych podczas pracy z laptopem trzymanym na kolanach, jak i podczas utrzymywania pozycji siedzącej bez komputera. Okazało się, że już samo siedzenie ze złączonymi nogami przez godzinę powoduje nagrzewanie się moszny o 2,1 stopnia Celsjusza. Obecność komputera zwiększa temperaturę o kolejne 0,7 stopnia.

  Taki wzrost temperatury może mieć negatywny wpływ na płodność - związki pomiędzy wielogodzinnym wystawianiem męskich „klejnotów” na działanie podwyższonej temperatury a obniżeniem jakości nasienia są dobrze udokumentowane. Oczywiście na co dzień trudno uniknąć takich sytuacji, ale według kierującego zespołem badawczym Yefima Sheynkina, sytuacja z komputerami przenośnymi jest wyjątkowo groźna. "To nie jest krótkotrwała, okazjonalna ekspozycja, ale powtarzalne używanie komputera, z wystawianiem się na takie samo nagrzewanie latami - wiele razy każdego dnia - przez całą nową generację mężczyzn” - mówi Sheynkin.

  Choć argumentacja Sheykina brzmi niezwykle logicznie, kwestia negatywnego wpływu komputerów przenośnych na męskie organy rozrodcze pojawiła się jak dotąd na forum medycznym tylko raz i to w ujęciu dość anegdotycznym. W roku 2002 prestiżowe pismo "The Lancet” opisało przypadek naukowca, który korzystając z laptopa poparzył sobie penisa. Teraz jednak może okazać się, że obniżenie płodności spowodowane korzystaniem z notebooków to poważny problem pokoleniowy. Problematyka staje się więc prawdziwie "gorącym” tematem, a zagadnienie chłodzenia laptopów nabiera zupełnie nowego znaczenia.

  Szczegółowy raport z eksperymentów zespołu Uniwersytetu Stanu Nowy Jork zostanie umieszczony w lutowym wydaniu pisma "Human Reproduction”. Badacze już teraz zapowiadają dalsze, pogłębione studia.

  erodzina.com
  • 0

  Doradca KFD

  Doradca KFD
  • KFD pro

  Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
  Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:  0 user(s) are reading this topic

  0 members, 0 guests, 0 anonymous users

   Zamknij okienko