Nandrolon wykorzystywany w BB moze niesc z soba takie powiklania z ukladem kwionosnym ale jego glowne medyczne zastowosanie uwzgledniajac dawki lecznicze nie wywoluja takich skutkow jakie wyzej opisales.
A sam nadrolon nie jest glownym powodem problemow sercowo naczyniowych.
Naistotniejszym czynnikiem jest tryb zycia i sposob odzywiania.
Zwrocic tez trzeba uwage ze to u mezczyzn najczesciej wystepuja problemy sercowe,zawaly,zatory ,nadcicnienie u kobiet jest to mniejszy procent ale bardziej smiertelny.

Nandrolon - nnie taki piękny jakim go malują
#1
Napisany 18 styczeń 2015 - 02:50

#2
Napisany 12 styczeń 2015 - 22:07

Jeszcze do niedawna w kręgu osób zajmujących się stosowaniem dopingu, panowało przekonanie jakoby nandrolon to jeden z bezpieczniejszych saa. Cechujący się niewielkimi skutkami ubocznymi, wychwalanegona wszystkich boardach zajmujących się tą tematyką.
Czy coś się zmieniło w tej kwestii?
Niedawne badania przeprowadzone na ludzkich komórkach, wykazały degradacyjny wpływ nadrolonu na śródbłonek naczyń krwionośnych przy niewielkim stężeniu, 11 razy mniejszym od testosteronu!
Udowodniono, że długotrwale stosowanie saa takich jak nandrolon i testosteron, zwiększa ryzyko śmiertelnej niewydolności serca.
Dlaczego saa zwiększają ryzyko niewydolności serca?
Istnieje kilka niewykluczających się wzajemnie teorii, tłumaczących ten aspekt.
- Najpowszechniej znaną jest rozrost serca do nienaturalnej wielkości, która zagraża samemu sercu.Przerost mięśnia sercowego nie następuję w krótkim czasie, wymagane jest długoterminowe stosowanie saa. Przyśpieszenie hipertrofii serca z cala pewnością ułatwi równoczesne stosowanie hormonu wzrostu, co do tego wszyscy są zgodni.
- SAA w bezpośrednio uszkadzają serce i naczynia krwionośne. Stosowane w wysokich stężeniach, zabijają komórki serca, oraz przyczyniają do powstawania bardzo groźnych zakrzepów.
- Zwężanie naczyń krwionośnych, to kolejny przykry skutek stosowania androgenów.
Komorki śródbłonka wyścielające naczynia krwionośne, są kluczowym czynnikiem wszystkich wymienionych wcześniej niekorzystnych procesów. Sterydy powodują nienaturalne utwardzenie powierzchni komórek śródbłonka, co bezpośrednio doprowadza do przerostu mięśnia sercowego, oraz podwyższenia ciśnienia krwi. Utwardzone komórki staja się bardzo podatne na skrzepy.
Badacze wystawili komórki śródbłonka naczyń krwionośnych na działanie testosteronu, prekursora testosteronu- adrostendionu, oraz dwóch prekursorów nandrolonu. Następnie rejestrowali stężenia androgenów, przy których polowa komórek przestawała rosnąć.
Rezultaty przedstawia tabela.
Najniebezpieczniejszym dla układu krwionośnego jest steryd, który najbardziej ogranicza wzrost komórek śródbłonka . Z tabeli jasno wynika,że nandrolon pod tym względem niema sobie równych..
Źródło:
Toxicol Lett. 2007 08 marca; 169 (2): 129-36.
#3
Napisany 15 styczeń 2015 - 11:54

#4
Napisany 15 styczeń 2015 - 12:38

Czego pozytywnego, można spodziewać się po sterydach ?
#5
Napisany 15 styczeń 2015 - 12:52

#6
Napisany 15 styczeń 2015 - 12:53

#7
Napisany 15 styczeń 2015 - 14:04

Każdy steryd to gwałtowna zmiana w naszym organiźmie.. Ja rozumiem, że kulturystyka, że wiele aspektów i walorów min. estetyczne. Ale tak psuć zdrowie i się niszczyć na własne życzenie.. Sam biorę sterydy ale przepisane od pulmunologa na astmę.. Wiadomo, że to nie to samo, a jednak.
#8
Napisany 15 styczeń 2015 - 15:57

#9
Napisany 15 styczeń 2015 - 17:39

Lekarz określił to mianem sterydów wziewnych.
#10
Napisany 16 styczeń 2015 - 17:28

nawet jesli byloby to uzaleznione od uwarunkowan genetycznych, to i tak ladujac dece kreci sie kolem na loterii. nie wiedomo komu sie trafi glowna nagroda. tymczas ide zakrecic kolem
i o to chodzi kazdy bardziej lub mniej ucierpi w tym przykladzie akurat na ukl. krwionosnym. zaniedlugo bedzie o kolejnym msgicznym eu nsndrolonu. slin ty zawsze robisx metliczek petliczek. przedstawilem suche fakty, tak sie moze stac i tak sie dzieje bo ktos to badal. nandro jest jrdnym z lepirj przebadanych na ludziack saa, tak wyszlo ze tersz wychodzi troche wiecej su niz kilkanascie lat tdmu kiedy deca byla nidomal panaceum.
slin=mistrz edycji :O
#11
Napisany 17 styczeń 2015 - 00:33

jesli rzeczywiscie z badania wynika ze nadrolony wplywaja na uklad krazenia to niestety kazdego to dotknie. Aczkolwiek mysle ze Slin ma troche racji; bo jesli Paweł z Piotrkiem bede ladowac nadro rowno to Pawła moze pozamiatac po 2 latach a Piotka po 20. Ale w gruncie rzeczy to loteria i nie wiadomo kiedy sie odczuje skutki uboczne nadrolonu wedlug mnie.
Swoja droga czekam na badania nad innymi SAA. Moim faworytem jest tutaj tren.
#12
Napisany 17 styczeń 2015 - 10:04

masz jak najbafdziej racje i to jest oczywiste z roznych wzgledow. ale rozmowa odbiegla calkowicie od istoty tematu. fakt jest taki ze nsndro ms bardzo niekozystny wplyw na ukl. krwion. dlatego ze ma taka budowe i dzieki niej uruchamia mechanizmy ktore prowadza do takich problemow.jesli rzeczywiscie z badania wynika ze nadrolony wplywaja na uklad krazenia to niestety kazdego to dotknie. Aczkolwiek mysle ze Slin ma troche racji; bo jesli Paweł z Piotrkiem bede ladowac nadro rowno to Pawła moze pozamiatac po 2 latach a Piotka po 20. Ale w gruncie rzeczy to loteria i nie wiadomo kiedy sie odczuje skutki uboczne nadrolonu wedlug mnie.
Swoja droga czekam na badania nad innymi SAA. Moim faworytem jest tutaj tren.
#13
Napisany 17 styczeń 2015 - 10:31

kurcze chyba bedzie trzeba zrezygnowac z synergi deca + bold i wstawie mete na start te 6/8 tyg :)
#14
Napisany 17 styczeń 2015 - 21:36

Naja masz jakies info jak wypadaja inne SAA ?
#15
Napisany 18 styczeń 2015 - 03:24

to sa z palca wyssane pierdoly, jak mozna z badan na komorkach stymulowanych roznymi mieszankami wysnuc takie rzeczy? w badaniach kture sa podane jest tyle dziur metodologicznych ze glowa mala.
#16
Napisany 18 styczeń 2015 - 11:35

Edytowany przez naja, 18 styczeń 2015 - 11:37 .
#17
Napisany 18 styczeń 2015 - 12:35

to tak samo, jak wyciagnac jakas czesc z samochodu, dajmy na to pompe paliwa, polac ja paliwem i olejem i podpalic, i wyciagac wnioski z efektow odnosnie zmian i uszkodzenia :D. System endo jest za bardzo zlozonym systemem zeby takie wnioski wyciagac, a cialo ludzkie to mozna powiedziec ze miliony wariantow maja wplyw na to co i jak. Wiec... specjalisci w dziedzinie przestrzegaja wlasnie przed takimi badaniami i wysnutymi przez nie teoriami. Zeby jakiekolwiek teorie na szkodliwosc SAA snuc, albo, czegos dowiesc, potrzebne sa wieloletnie badania wlasnie na ludziach. Dlatego ze takie badania sa nie etyczne i nikt nie zatwierdzi takich badan one prawdopodobnie nigdy nie beda mialy miejsca. Ja tez nie bronie ani nie atakuje nikogo, ktos zrobil, wyszly takie wyniki, sami pisza ze potrzebne sa dalsze badania i ze to wyniki tylko tych ich prob z komurkami itd. Wiec, bardziej to mozna nazwac eksperymentem niz badaniami, a co do ich rezultatow to wlasnie, mozna snuc teorie a nie opierac sie na nich. Dlatego napisalem co napisalem. Do tej pory jest kilka papierow o wplywie SAA na cialo, ale to glownie pacjeci z terapi zastepczych, mlodzi z problemami hormonalnymi, no i pacjeci HIV, wielu tez negatywow tam nie znalazlem, bardzo maly procent uczestnikow ma jakiekolwiek negatyne zmiany, czytalem badania nad stanazololem z lat 40stych, na sportowcach, z USA, 6 miesiecy trial, dawki 2mg/day, 10mg/day i placebo, 2mg grupa wzrost suchej masy ciala, brak zmian jakichkolwiek pozatym, 10mg podobnie, wiekszy przyrost masy miesniowej niz 2mg, 2 osoby u 2 osob z trialu zaobserwowano zmiany w wynikach watrobowych. I to jedyny taki trial jaki znalazlem do tej pory, reszta to szczury psy, i jak wczesniej, dzieciaki i starsi , albo osobo zmieniajace plec, ale towtedy tylko case studies. Na jednej osobie.
#18
Napisany 18 styczeń 2015 - 12:53

#19
Napisany 18 styczeń 2015 - 12:58

nadal te same metody ( w latach 30-40 najwiecej przelomowych badan na ludziach, niemcy w obozach eksperymentujacych na ludziach, wojskowe badania nad SAA, i innymi substancjami itd itp mialo miejsce do lat 70 siatych kiedy ich zakazano wiec... ) jedyna roznica i znaczaco to to ze byly na ludziach, wiec... uzywano wazenia pod woda, mierzyli tluszcz kaliperami ( tak jak dzis sie to robi ) badania watroby serca nerek sa do dzis take same, statystyki robili jedynie na papierze nie na komputerze, nie robili usg ale pozatym dokladniejsze dane do tych z dzis czy pozniejszych badan na szczurach itd. Wiec....
Nie ma co sie przepychac teraz.
Edytowany przez antoniusz83, 18 styczeń 2015 - 13:04 .
#20
Napisany 18 styczeń 2015 - 13:19
