Skocz do zawartości


 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

Ankieta: Ocena preparatu - Mycospor Onychoset (0 użytkowników głosowało)

Jak oceniasz?

 1. Polecam (0 głosów [0.00%])

  Procent głosów: 0.00%

 2. Nie polecam (0 głosów [0.00%])

  Procent głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#1
Leksykon Leków

Leksykon Leków

  :)

 • Spec
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 9417 postów
 • Płeć:Mężczyzna
Nazwa produktu leczniczego: Mycospor Onychoset

Skład: Bifonazolum Urea
Postać farmaceutyczna: maść
Dawka: (10 mg 400 mg)/g
Wielkość opakowania: 1 zestaw: 10 g 15 plastrów skrobak do paznokci
Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o.
Wytwórca: Bayer HealthCare AG
Kraj wytwórcy (kod kraju): D


Działanie
Pochodna imidazolu o szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczego. Bifonazol hamuje biosyntezę ergosterolu niezbędnego do budowy ściany komórkowej grzyba oraz prowadzi do strukturalnej i czynnościowej niewydolności błony cytoplazmatycznej. Działa na: dermatofity, pleśnie, drożdżaki i inne grzyby, takie jak np. Malassezia furfur. Wywiera także działanie przeciwbakteryjne, m.in. wobec Corynebacterium minutissimum. Przypadki występowania odmian grzybów pierwotnie opornych na bifonazol są bardzo rzadkie. Dotychczasowe badania nie wykazały rozwoju wtórnej oporności wśród szczepów pierwotnie wrażliwych. Mocznik zawarty w preparacie działa keratolitycznie. Rozmiękcza keratynę zakażonego paznokcia, co umożliwia jego nieinwazyjne i bezbolesne usunięcie. Ponadto zwiększa penetrację bifonazolu w zakażonych paznokciach, przez co wzmaga działanie przeciwgrzybicze preparatu. Bifonazol bardzo dobrze przenika do zakażonej warstwy skóry. Zastosowany miejscowo nieznacznie wchłania się do krwioobiegu. Po zastosowaniu na paznokieć stężenia bifonazolu uzyskane we krwi były zawsze poniżej granicy oznaczalności. Wystąpienie jakichkolwiek działań ogólnoustrojowych po podaniu miejscowym jest mało prawdopodobne.

Wskazania
Leczenie zakażeń grzybiczych paznokci rąk i nóg.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na bifonazol, mocznik lub substancje pomocnicze preparatu.

Środki ostrożności

Ostrożnie stosować u pacjentów z nadwrażliwością na inne pochodne imidazolu (np. ekonazol, klotrimazol, mikonazol). Doświadczenie dotyczące stosowania u dzieci jest ograniczone - zachować ostrożność stosując bifonazol u małych dzieci. Ze względu na zawartość lanoliny, preparat może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Ciąża i laktacja
Na podstawie badań przedklinicznych i farmakokinetycznych nie wykazano szkodliwego działania leku na kobietę ciężarną i płód, brak jest jednak danych klinicznych. W I trymestrze ciąży stosować tylko po ocenie stosunku korzyści do ryzyka. Nie wiadomo czy bifonazol przenika do mleka kobiecego. U kobiet karmiących piersią stosować tylko po ocenie stosunku korzyści do ryzyka.

Działania niepożądane
Mogą wystąpić: kontaktowe zapalenie skóry, maceracja skóry, łuszczenie skóry, zaburzenia w obrębie paznokcia, odbarwienie paznokcia, rumień, podrażnienie, świąd, wysypka. Działania niepożądane ustępowały po zakończeniu leczenia. Bardzo rzadko obserwowano uczulenie na plaster (można wtedy zmienić rodzaj używanego plastra lub zastosować gumową osłonkę na palec).

Dawkowanie
Zewnętrznie. Cienką warstwę maści nanosić raz na dobę na całą powierzchnię zmienionego chorobowo paznokcia, następnie zakleić paznokieć plastrem na 24 h. Opatrunek należy zmieniać codziennie, a kończynę moczyć po zdjęciu plastra przez około 10 min w ciepłej wodzie. Za pomocą skrobaka ostrożnie usunąć rozmiękczoną warstwę zakażonego paznokcia. Następnie paznokieć dokładnie osuszyć, ponownie nanieść warstwę maści i założyć opatrunek. Zabieg powtarza się tak długo, aż wszystkie zakażone warstwy paznokcia zostaną usunięte, a jego powierzchnia wygładzi się. Czas trwania leczenia preparatem Mycospor Onychoset wynosi zazwyczaj około 7-14 dni, następnie zaleca się kontynuację leczenia kremem Mycospor, stosując go raz na dobę przez kolejne 4 tyg.
 • 0

Doradca KFD

Doradca KFD
 • KFD pro

Siemka, w tym przypadku, mogę polecić Ci takie produkty (dla ułatwienia przygotowałem boks ze zdjęciami):
Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników


Najważniejsze działy: Kulturystyka | Dieta | Przepisy | Trening | Doping | Fitness | MMA
 Zamknij okienko