Skocz do zawartości


 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

Ankieta: Ocena preparatu - Mucosolvan inhalacje (0 użytkowników głosowało)

Jak oceniasz?

 1. Polecam (0 głosów [0.00%])

  Procent głosów: 0.00%

 2. Nie polecam (0 głosów [0.00%])

  Procent głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#1
Leksykon Leków

Leksykon Leków

  :)

 • Spec
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 9417 postów
 • Płeć:Mężczyzna
Nazwa produktu leczniczego: Mucosolvan inhalacje

Skład: Ambroxoli hydrochloridum
Postać farmaceutyczna: płyn do inhalacji z nebulizatora
Dawka: 15 mg/2 ml
Wielkość opakowania: 1 butelka 100 ml
Podmiot odpowiedzialny: Boehringer Ingelheim International GmbH
Wytwórca: ISTITUTO DE ANGELI S.R.L
Kraj wytwórcy (kod kraju): IDziałanie
Mukolityk ułatwiający odkrztuszanie. Zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, stymuluje wytwarzanie surfaktantu płucnego i poprawia czynność rzęsek nabłonka układu oddechowego. W efekcie zwiększa się ilość śluzu i poprawia jego transport (klirens śluzowo-rzęskowy), co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel. Wchłanianie jest szybkie i niemal całkowite. Maksymalne stężenie leku w osoczu osiągane jest po 0,5 - 3 h. Ambroksol wiąże się z białkami osocza w ok. 90%. Największe stężenie substancji czynnej stwierdzono w tkance płucnej. Po podaniu doustnym około 30% dawki jest eliminowane w wyniku pierwszego przejścia przez wątrobę. CYP3A4 jest głównym izoenzymem odpowiedzialnym za metabolizm ambroksolu. Poza tym ambroksol jest metabolizowany głównie w wątrobie w mechanizmie sprzęgania. T0,5 wynosi 10 h.

Wskazania
Ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli przebiegające z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności
Pacjent powinien wdychać i wydychać powietrze normalnie w trakcie inhalacji, ponieważ w przypadku zbyt głębokiego zainhalowania roztworu może się pojawić odruch kaszlowy. Bardzo rzadko obserwowano przypadki występowania ciężkich zmian skórnych, takich jak zespół Stevens-Johnsona oraz zespół Lyella. W przypadku wystąpienia nowych zmian w obrębie skóry lub błon śluzowych konieczne jest zapobiegawczo zaprzestanie stosowania ambroksolu. Preparat zawiera środek konserwujący - chlorek benzalkoniowy, w trakcie inhalacji u pacjentów z nadwrażliwością dróg oddechowych może on powodować skurcz oskrzeli.

Ciąża i laktacja
Należy zachować ostrożność podczas stosowania w ciąży. Zwłaszcza w I trymestrze ciąży nie zaleca się stosowania ambroksolu. Ambroksol przenika do mleka kobiecego. Nie zaleca się stosowania ambroksolu u kobiet karmiących piersią.

Działania niepożądane
Często: biegunka. Niezbyt często: nudności, wymioty, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, reakcje nadwrażliwości. Rzadko: zgaga. Częstość nieznana: niestrawność, wysypka, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, reakcja anafilaktyczna (łącznie ze wstrząsem anafilaktycznym).

Interakcje
Jednoczesne podawanie ambroksolu i antybiotyków (amoksycyliny, cefuroksymu, erytromycyny) powoduje zwiększenie stężenia antybiotyków w oskrzelowo-płucnej wydzielinie oraz plwocinie. Nie wykazano istotnych klinicznie niekorzystnych interakcji z innymi lekami.

Dawkowanie
Dorośli i dzieci powyżej 6 lat: 1-2 inhalacje z 2-3 ml płynu na dobę. Dzieci poniżej 6 lat: 1-2 inhalacje z 2 ml płynu ma dobę. Nie mieszać z roztworami zawierającymi sól emską lub kwas kromoglikanowy. Pacjenci z astmą oskrzelową mogą przyjmować płyn do inhalacji po przyjęciu zwykle stosowanych leków w trakcie leczenia skurczów oskrzeli.

Uwagi
Preparat można podawać przy użyciu dowolnego nowoczesnego inhalatora (z wyjątkiem parowego). Płyn do inhalacji można mieszać z solą fizjologiczną w stosunku 1:1, w celu optymalnego nawilżenia powietrza, zwłaszcza podczas stosowania respiratora. Przed rozpoczęciem inhalacji należy podgrzać płyn do inhalacji do temperatury ciała.
 • 0

Doradca KFD

Doradca KFD
 • KFD pro

Siemka, w tym przypadku, mogę polecić Ci takie produkty (dla ułatwienia przygotowałem boks ze zdjęciami):
Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników


Najważniejsze działy: Kulturystyka | Dieta | Przepisy | Trening | Doping | Fitness | MMA
 Zamknij okienko