Skocz do zawartości

Zdjęcie

MOC TRENBOLONU

* * * * * 1 głosów tren

 • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany

#1
uzytkownik_196654

uzytkownik_196654

  Chyba zostanę tu na dłużej

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPip
 • 1121 postów

*
POPULARNY

"Trenbolon jest najsilniejszym i najskuteczniejszym sterydem będącym pochodna testosteronu jaka istnieje obecnie na rynku".

Tak w kilku słowach można opisać ten środek. Jednak Trenbolon zasługuje na znacznie szerszy opis niż jedno zdanie i warto poświęcić trochę czasu by dowiedzieć się dlaczego.

POD MIKROSPKOPEM

Pomijając czynniki wzrostu takie jak hGH, insulina czy somatomedyny, większość środków używanych przez sportowców w celu siły i masy mięśni są niczym innym jak tylko odmiana męskiego hormonu anaboliczno-androgennego jakim jest testosteron. Podczas produkcji naukowcy są w stanie tak modyfikować jego cząsteczkę, by wytworzona substancja miała mniej lub bardziej wyrażone działanie anaboliczne lub androgenne. Jedynym z efektów takiej modyfikacji jest 19-nortestosteron, znany pod nazwa nandrolon. Nandrolon jest substancja aktywną, która znajduje się w popularnym sterydzie jakim jest na przykład deka durabolin. Jednak naukowcy posunęli się o krok dalej i tak zmodyfikowali nandrolon, że powstał środek o wyjątkowo silnym działaniu anabolicznym i androgennym - Trenbolon. Dzięki budowie swojej cząsteczki trenbolon posiada kilka cech, które sprawiają, że bije o głowę klasyczny testosteron: nie ulega aromatyzacji i nie powoduje retencji wody w organizmie, oraz zyskał unikatowa zdolność do bardzo silnego blokowania receptorów kortyzolowych. Jednak przede wszystkim, miligram trenbolonu jest znacznie silniejszy niż miligram testosteronu.

DLACZEGO TRENBOLON?

Trenbolon jest sterydem który posiada wyjątkowe zdolności do budowania mięśni ze względu na silnie wyrażone właściwości anaboliczne i antykataboliczne, co w efekcie daje użytkownikowi szybki wzrost siły i masy. Co więcej, waga uzyskana na trenbolonie to sucha masa mięśniowa, ponieważ środek ten nie aromatyzuje. Aromatyzacja jest to proces wskutek którego cząsteczki androgenu są poddawane działaniu specjalnego enzymu, zwanego aromataza, przez które zostaje on zamieniony w kobiecy hormon - estrogen. Estrogeny przynoszą sportowcowi szereg niepożądanych skutków ubocznych- powodują odkładanie wody w komórkach, co daje w efekcie "zalany" wygląd i słabą jakość mięśnia. Podniesiony ich poziom silnie hamuje wytwarzanie endogennego testosteronu, co skutkuje spadkami masy i siły po skończeniu cyklu. Wysoki poziom estrogenów podnosi ryzyko wystąpienia feminizujących skutków ubocznych takich jak odkładanie tkanki tłuszczowej i ginekomastia. Ponieważ jednak trenbolon nie ma możliwości aromatyzacji do estrogenów, powyższych skutków ubocznych udaje się uniknąć, a uzyskana zostaje bardzo dobra jakościowo masa mięśniowa, której znaczna większość udaje się zachować po skończeniu kuracji


Trenbolon nadaje się również bardzo dobrze do stosowania w celu obniżenia tkanki tłuszczowej, można z powodzeniem używać go podczas etapów redukcji wagi ciała, szczególnie że spalanie tłuszczu występuję nawet bez zastosowania ścisłej diety. Ponieważ na cyklu występuję poprawa definicji, unaczynienia i utwardzenie mięsni, często stosuje sie go przed zawodami. Jak wspominano wcześniej, unikalna cecha trenbolonu jest zdolność do wyłączania receptorów kortyzolowych. Kortyzol jest hormonem sterydowym wytwarzanym i uwalnianym z kory nadrzeczy. Jest on niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania i utrzymywania homeostazy przez organizm. Koryzol jest hormonem katabolicznym, niszczącym tkanki. Jego podstawowe działanie polega na zwiększaniu wytwarzania glukozy z białek i tłuszczów, hamowaniu spalania glukozy oraz nasila jej gromadzenie w postaci glikogenu. Zwiększone wydzielanie kortyzolu występuję fizjologicznie głownie w trzech sytuacjach: podczas głodu, stresu i po intensywnym wysiłku fizycznym. Z punktu widzenia kulturystyki koryzol jest bardzo niekorzystnym hormonem, który zmniejsza lub całkowicie niszczy efekty treningu. Udowodniono w badaniach naukowych ze katabolizm wywołany przez trening powoduje straty rzędu 80% efektu uzyskanego przez przyrost mięsni. Toteż jednym z podstawowych celów w jakich stosuje sie w sporcie sterydy jest efekt w postaci zmniejszenia poziomu kortyzolu. Dzięki temu sportowiec może pobić homeostazę organizmu i znacząco przyspieszyć wzrost mięsni.

Spośród wszystkich dostępnych sterydów anaboliczno-androgennych, trenbolon ma najsilniejszy wpływ na ograniczenie aktywności kortyzolu. Wykazuje silne powinowactwo do jego receptorów, przyczepiając się do nich uniemożliwia mu to przekazanie informacji do komórki. Dzięki temu w czasie trwania cyklu zmniejszony zostaje katabolizm wysiłkowy, a co za tym idzie mniej tkanki mięśniowej zostaje spalone w celu uzupełnienia strat energetycznych powstały w trakcie ćwiczeń. Trenbolon wykazuje jeszcze jedna cechę, bardzo istotna w kulturystyce-potrafi wyłączyć receptory dla kortyzolu nie tylko na czas trwania cyklu, ale również i po jego skończeniu. Dzięki temu znacząco zmniejszone zostają straty mięśni i siły występujące zwykle po zakończeniu kuracji.

MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE

Czytając powyższa charakterystykę można dojść do wniosku o względnej nieszkodliwości tego środka gdyż nie aromatyzuje, nie powoduje ani ginekomastii ani innych efektów feminizujących. Niestety, nic bardziej błędnego. Nadużywanie trenbolonu przynosi wiele negatywnych skutków ubocznych dla organizmu, przy czym szczególnie istotny jest jego toksyczny wpływ na nerki i wątrobę. W czasie cyklu niezbędne jest wypijanie minimum 4,5-5 litrów wody na dobę. Ponieważ wykazuje silne działanie androgenne i mocno przyczepia sie do receptorów występuję ryzyko powiększenia prostaty oraz u osób potencjalnie wrażliwych - łysienie. Ze względu na to cykle nigdy nie powinny być dłuższe niż 4-8tygodni, gdyż po takim czasie może wystąpić zaburzenie funkcji nerek, objawiające sie zaciemnieniem oczu, a nawet krwiomoczem. Ponadto przy stosowaniu bardzo wysokich dawek może dojść do halucynacji.

Pozytywne efekty stosowania Trenbolonu:

* brak aromatyzacji do estrogenów
* niesamowite właściwości anaboliczne
* doskonałe właściwości antykataboliczne
* szybki i trwały przyrost masy ciała i siły
* redukcja tłuszczu
* zwiększona produkcja czerwonych krwinek - pompa + wytrzymałość
* niska lub brak retencji wody
* znakomita twardość mięśni
* znaczny wzrost syntezy glikogenu
* wzrost syntezy fosfokreatyny
* zwiększona aktywność receptorów insulinowych
* działanie anabolicznie nawet przy deficycie kalorycznym
* przyspieszony metabolizm

Nie łączy się Trenbolonu z Nandrolonem, ponieważ grozi to ginekomastią progesteronową.

DWA ESTRY

W chwili obecnej na rynku farmaceutycznym Trenbolon występuje w połączeniu z dwoma estrami, znane pod nazwa:

* Trenbolone Acetate
* Trenbolone Hexahydrobenzylcarbonate

Trenbolone Acetate

Inaczej zwany octanem trenbolonu. Dodanie estra octanu do cząsteczki trenbolonu sprawiło iż środek ten wykazuje czas działania około 2 dni. Oryginalny octan trenbolonu występował pod nazwa FinaJet, jednak ze względu na swoja szkodliwość wycofany został z rynku niemal 20lat temu. Jeszcze do niedawna większość środków które występowały jako Trenbolone Acetate były albo podróbkami które zawierały w składzie wszystko tylko nie octan trenbolonu - estry testosteronu, albo po prostu olej-lub powstały na skutek modyfikacji weterynaryjnej wersji znanej pod nazwa Finaplix-H. Finaplix-H to tabletki przeznaczone do podskórnej iniekcji dla bydła. W czarnorynkowych fabryczkach tabletki te były rozdrabniane, a następnie poddawane obróbce, rozpuszczanie i pakowane do ampułek. W ten sposób powstała forma iniekcyjna. Bardzo popularna metoda stosowana głownie w USA jest wykorzystanie siarczanu dimetylu w celu przetransportowania tabletek finapliksu przez skore. Siarczan dimetylu, inaczej DMSO jest rozpuszczalnikiem który przenosi małe cząsteczki zmieszanej z nim substancji przez skore do organizmu. W ten sposób może przedostać sie 70-90% octanu trenbolonu z tabletki, jednak z nim do organizmu dostaje sie sporo niepotrzebnych toksyn. Ponadto skutkiem ubocznym nakładania na skore DMSO jest nieprzyjemny zapach z ust. Dawkowanie - ze względu na krotki czas działania, octan trenbolonu musi być podawany co 1-2dni. Przeważnie stosuje sie dawki od 30mg-75mg co drugi dzien.

Trenbolone Hexahydrobenzylcarbonate

Drugi z trenbolonow znany jest po prostu jako parabolan. Zastosowanie dłuższego estra wydłuża czas działania tego środka do 5-7dni. Istotę parabolanu najlepiej oddaje pierwsze zdanie tego artykulu- faktycznie jest sterydem który przynosi znakomite rezultaty zarówno przy budowaniu siły i masy, jak również przy redukcji poziomu tłuszczu lub w celu utwardzenia mięsni przed zawodami. Lek ten obniża poziom tkanki tłuszczowej nawet gdy dieta nie jest na to ukierunkowana, a także gdy jest stosowany podczas redukcji może budować beztłuszczową masę ciała. Skuteczna dawka jest 75mg stosowane 1 do 3 razy w tygodniu. Niestety, środek ten jest toksyczny dla nerek i wątroby, stosowanie go przez okres dłuższy niż 6-8 tygodni lub używanie dużych dawek może spowodować uszkodzenie nerek, przerost prostaty, bole głowy, nadciśnienie tętnicze lub krwawienie z nosa.

PRZYKLADOWE CYKLE

Przed rozpoczęciem planowania kuracji, należy wiedzieć ze trenbolan charakteryzuje bardzo silne wiązanie z receptorami androgennymi. Sprawia to iż w przypadku łączenia z innymi sterydami może wystąpić blokowanie przez trenbolon receptorów, co uniemożliwia przekazanie informacji do komórki. Dlatego warto łączyć go ze środkami które zwiększają poziom IGF-1, czyli metandienon, anapolon, propionat testosteronu, winstrol tabletki. W celu obniżenia poziomu tłuszczu, trenbolon można łączyć ze środkami takimi jak: clenbuterol, salbutamol lub cytomel.

Edytowany przez Fedoro, 18 kwiecień 2012 - 20:46 .

 • 12

#2
uzytkownik_908212

uzytkownik_908212

  Super spamer

 • Aktywny user KFD
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 8142 postów
Brawo Federo plus idzie , za pracę gratuluję czytelnie fajnie przyjemnie się czyta.
 • 0

#3
uzytkownik_926361

uzytkownik_926361

 • KFD pro
 • PipPipPipPipPip
 • 1739 postów
dokladnie masz plusika ;p
 • 0

#4
uzytkownik_920415

uzytkownik_920415

  Się rozkreca

 • Użytkownicy
 • PipPipPip
 • 362 postów
leci plus

Edytowany przez Siemion, 18 kwiecień 2012 - 20:47 .

 • 0

#5
uzytkownik_908212

uzytkownik_908212

  Super spamer

 • Aktywny user KFD
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 8142 postów
Dodam jeszcze z kronikarskiego obowiązku ze jest jeszcze trenbolon enan mało info na necie o jego dokładnym działaniu ,
jedynie schematyczne opisy.
 • 0

#6
uzytkownik_196654

uzytkownik_196654

  Chyba zostanę tu na dłużej

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPip
 • 1121 postów
wlasnie o enanie nie moglem zbyt wiele znalezc. oczywiscie jest opis tak jak GKS wspomniales ale tego niema duzo. poszukam jeszcze na zagranicznych stronach jak cos to dorzuce.

Edytowany przez Fedoro, 18 kwiecień 2012 - 20:59 .

 • 0

#7
uzytkownik_196654

uzytkownik_196654

  Chyba zostanę tu na dłużej

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPip
 • 1121 postów

*
POPULARNY

TRENBOLON ENANTHATE

Struktura chemiczna jest 17β Trenbolone Enanthate-Hydroxyestra-4, 9, 11-trien-3-one.Its inne nazwiska i terminy są Tren, Tren E, Cyclohexylmethylcarbonate Hexahydrobenzylcarbonate i Fina. Trenbolon Enanthate jest wytwarzany w podziemnych laboratoriach w celu zastąpienia Parabolanu i jego niejasnych esterów. Jest to steryd na bazie oleju wykorzystywany jest w zasadzie do celów weterynaryjnych ale kulturyści i trójboiści również go uzywaja. Trenbolon Enanthate jest używany wyłącznie do budowania siły i masy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Trenbolon Enanthate jest sterydem, który posiada silne właściwości androgenne. Pocenie się i obniżenie zdolności układu sercowo-naczyniowego są często szeroko relacjonowane przy Trenbolonie Enanthate w okresie użytkowania. Trenbolon Enanthate nie nadaje się dla kogoś, kto gra każdy rodzaj sportu, który wymaga wydolności układu krążenia. Pocenie odnotowano znacznie wieksze w porze nocnej, przy bezsenności, mogą mieć miejsce nawet dziwne sny.


Używanie

Trenbolon Enanthate (TREN) użytkownicy mogą szeroko oświadczyć skutków ubocznych choć można się spodziewać szybkich zysków w wielkości i siły mięśniowej. Ten steryd jest często stosowany w cyklach ciecia ze względu na jego zdolność do powodowania twardnienie mięśni, i pozytywnie zmienia osoby składu ciała. Trenbolon Enanthate jest również mówi się, że odpowiedzialny za pewien poziom spalania tłuszczu, ale nie powinniśmy polegać na związku do tego świadczenia. Ze względu na wysokie właściwości androgenne, Trenbolon Enanthate nie jest to odpowiedni ze sterydów dla kobiety. Jest on zazwyczaj stosowany przez sportowców i ochroniarzy. Może także poprawić wydajność paszy i wchłanianie minerałów u zwierząt. Osoba sportowe zaleca się wziąć Trenbolone Enanthate na początku sezonu sportowego i stopniowo układać go z innymi sterydami anabolicznymi.

Mechanizm

Trenbolon Enanthate ma tendencję do wiązania się z receptorami androgenów bardzo mocno i to jest przyczyną jego spalania tłuszczu zdolności i umiejętności budowania mięśni. Trenbolon Enanthate użytkowania wytwarza nowe włókna mięśniowe w znacznacznej ilości. Można to zrobić częściowo przez zwiększenie stężenia IGF-1 w tkankach mięśniowych, a następnie zwiększając łączną ilość DNA na mięśniu. Razem ze wzrostem wrażliwości satelity mięśni IGF-1 i niektóre inne czynniki wzrostowe. Trenbolon Enanthate również zwiększa zarówno syntezę białek, a także zatrzymanie azotu w tkance mięśniowej i może wiązać się z (anty-anaboliczne) glikokortykosteroidów receptora (6-7), stąd wspomaga proces budowanie mięśni.

Skutki uboczne

Trenbolon Enanthate silnie oddziałuje na endogennego testosteronu i z tego powodu korzystanie z leku stymulującego jak Nolvadexu / Clomidu i HCG jest wysoce zalecane. Inne mądry, nie może być zachwianie równowagi hormonalnej, np. jądra może nie być w stanie reagować normalnie na wznowionym produkcji endogennych gonadotropin powodu do atrofii państwa.

Niektóre z innych skutków ubocznych typowych dla Trenbolone Enanthate są tłusta skóra, agresywne zachowanie, wypadanie włosów i wysoka retencja wody, nie kontrolowane nocne poty (Aby pomóc zwalczyć ten problem, zaleca się, żeby użytkownicy spróbowali utrzymać stężenie we krwi stabilne jak to możliwe,lecz aby pozostać w rozsądnym zakresie dawkowania). Agresywne zachowanie odnotowano również z większą dawką Trenbolone Enanthate. Wielu sportowców donoszą, że tradzik zwykle pojawiają się na ich przedramieniach, ramieniach, barkach, klatce piersiowej, plecach, a także na twarzy.

Dawki

Trenbolon enathate najczęściej wstrzykuje się dwa razy w tygodniu, aby utrzymać stały poziom we krwi. Użytkownicy często przestrzegają (niedziela-środa lub poniedziałek-czwartek) harmonogramu wstrzyknięcia. Najczęstsze zakresy dawkowania są 300-800mg na tydzień w zależności od doświadczenia i celów cyklu.

zródło net
 • 5

#8
uzytkownik_908212

uzytkownik_908212

  Super spamer

 • Aktywny user KFD
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 8142 postów
Treny enany są często zaniżone przypuśćmy ktoś bije deklarowe 600m g jak jest 300mg to jest dobrze , acetaty podobnie choć mniej deklarowane stężenia są często w granicach deklarowanych 50% hexa natomiast jest bardzo droga w produkcji, rzadko jest w realiach ug to co być powinno.

Temat podweiszam do najciekawszych a tu zamykam wszystko ładnie czytelnie napisane przyda się dobra robota Federo

Edytowany przez ~Gieksiarz, 19 kwiecień 2012 - 20:51 .

 • 0