Skocz do zawartości

Zdjęcie

Między ciałem a umysłem.

- - - - -

 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
Valmont

Valmont

  LEGIO PATRIA NOSTRA

 • Aktywny user KFD
 • PipPipPipPipPipPip
 • 2571 postów
 • Wiek: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:z wojny
  • Staż [mies.]: 6lat
  Biofeedback:

  Nauka polega na kontrolowaniu ciała siłą umysłu i wyobrażni. Podczas zabiegu lekarz podłącza do naszego ciała czujniki, które rejestrują reakcje organizmu. Obserwując na monitorze te zmiany, uczymy się kierować myślami, aby organizm pobudzony przez stres odzyskał równowagę. Biofeedback szeroką skale w zastosowaniu ma w Ameryce gdzie wykorzystuje się go do leczenia wielu chorób m.in migreny, astmy, epilepsji, nadciśnienia. W Polsce ośrodki Biofeedbacku są w każdym większym mieście. Może skorzystać z niego każdy, komu dokucza zmęczenie i stres.


  Medytacja:

  Jeden z najlepszych sposobów na stres który w naszych czasach stał się przekleństwem. Medytacja jest także lekarstwem na lęk, depresje, bezsenność i zbyt wysokie ciśnienie. Podobny wpływ na psychikę mają modlitwy.


  Tai-chi:

  System ćwiczeń nazywany medytacją w ruchu. Figury i ruchy wykonuje się bardzo powoli, dlatego ryzyko kontuzji jest równe zeru. Tai-chi świetnie kształtuje równowagę, co jest ważne szczególnie w przypadkach osób starszych. Znakomicie wpływa na psychikę (uspokaja, zmniejsza stres) i ciało (wzmacnia mięśnie, uelastycznia je, zwiększa wytrzymałość)


  Joga:

  Jej celem jest utrzymanie idealnej równowagi fizycznej i psychicznej. Joga pomaga zredukować stres, obniżyć ciśnienie krwi, wspomaga serce i korzystnie wpływa na pracę mózgu. Badania wykazują, że joga tłumi lęki, przynosi poprawę przy astmie i obniża ciśnienie.

  Hipnoza:

  Hipnoza nie została do końca dokładnie zbadana. Naukowcy podejrzewają ze hipnoza aktywuje ścieżki przewodzące impulsy nerwowe przez co może przyczynić się do redukowania lęku np. przed zabiegami medycznymi. Według naukowców metoda hipnozy sprawdza się w leczeniu chronicznego bólu niezależnie od przyczyny powstawania. Hipnoza jest także dobra metodą w walce z paleniem, bezsennością i różnego rodzaju fobiami.

  Akupunktura:

  Akupunktura została już zaakceptowana przez klasyczną medycynę jak dobra metoda na leczenie bólu oraz wielu innych schorzeń. Naukowcy podejrzewają ze skuteczność akupunktury jest ukryta w nakłuwaniu przy których zwiększa się produkcja endorfin które mają działanie przeciwbólowe, stymulują zakończenie nerwowe, regulując wydzielanie neuroprzekażników, zwiększaja przepływ krwi wokół igieł, przez co organizm lepiej oczyszcza się z toksyn.


  zródło : na podstawie art. z newsweeka
  • 0

  Doradca KFD

  Doradca KFD
  • KFD pro

  Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
  Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:  0 użytkowników czyta ten temat

  0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

   Zamknij okienko