Jump to content

Photo

Low Carb - początki / pytania początkującego.

- - - - -

 • Please log in to reply

#1
uzytkownik_554352

uzytkownik_554352

  Nowy na pokładzie

 • Nowi na forum
 • Pip
 • 1 posts

Witam,

Chciałbym przejść na dietę Low Carb, o której przeczytałem już trochę artykułów, nasłuchałem się od znajomych wielu pochwał na jej temat, natomiast jest kilka rzeczy o które chciałbym Was zapytać, ponieważ nie mam w tym temacie doświadczenia, a zauważyłem w innych tematach, że chętnie radzicie forumowiczom kiedy występują jakieś problemy.. :)

Do rzeczy. Różne kalkulatory podają różne wartości zalecanego BMR dla mojej wagi. Nie wiem na który wynik postawić, żeby dopasować sobie pod niego odpowiedni jadłospis. Moja waga to 115kg przy wzroście 183kg i wieku 29 lat. Aktywność fizyczna w moim przypadku ogranicza się do aerobów 3-4 razy w tygodniu (głównie jest to pływanie, rower). Podam wartości jakie uzyskałem do tej pory:

1. 3006 kcal

2. 2367 kcal

3. 2532 kcal - obliczane ręcznie według wzoru.

Jeżeli będę miał już swój odpowiedni BMR, to należy wyliczyć ilość spożywanych białek, węgli i tłuszczów. Niektóre źródła zalecają przez pierwsze dni obciąć węgle do 30g dziennie, niektóre podają od razu max 150g dziennie. Jeśli organizm miałbym się przestawić na zużycie energii z tłuszczy to te 30g dziennie wydawałoby się rozsądnym posunięciem na początku, ale chciałbym wiedzieć jakie jest wasze zdanie.

No i najwazniejsza kwestia. Jak to jest z jedzeniem w nocy.. Pytam ponieważ pracuję na noce, a moja praca czasem wymaga wysiłku fizycznego, a czasem poprostu siedzenia. Jak rozpisać dietę w dni kiedy mam dyżur nocny? Bo nie ukrywam, że przez złe odżywianie w nocy przez kilka lat zebrało się trochę tłuszczu do spalenia...

 

Póki co to narazie tyle, później ułożę sobie jakiś jadłospis, ale zanim to zrobię czekam na Wasze opinie i rady.

Dzięki za pomoc, pozdrawiam!


 • 0

Doradca KFD

Doradca KFD
 • KFD pro

Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:

#2
uzytkownik_559799

uzytkownik_559799

 • KFD pro
 • PipPipPip
 • 666 posts

Zacznij lepiej z wyższego pułapu kcal,żeby było z czego później ucinać,a i zastój szybko nie przyjdzie. 

I nie popadaj w paranoje z tymi wzorami. To tylko baza z której orientacyjnie powino się zacząć,a nie wyrocznia,że takie masz zapotrzebowanie. Zapotrzebowanie odkryjesz w praktyce. Mogę Ci postawić drugiego osobnika o Twoich parametrach a będzie miał inne zapotrzebowanie. 

Co do węgli to różne szkoły,jedni radzą tak drudzy tak,choć 30g to już pod ketoze podchodzi,a nie LC. Załącze Ci grafikę do obczajenia jak to rozróżnić. 

A co do nocek,trzeba jeść w nocy w takim przypadku. 

macronutrient-breakdowns-on-various-diet


 • 0