Skocz do zawartości


 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

Ankieta: Ocena preparatu - Locoid Crelo (0 użytkowników głosowało)

Jak oceniasz?

 1. Polecam (0 głosów [0.00%])

  Procent głosów: 0.00%

 2. Nie polecam (0 głosów [0.00%])

  Procent głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#1
Leksykon Leków

Leksykon Leków

  :)

 • Spec
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 9417 postów
 • Płeć:Mężczyzna
Nazwa produktu leczniczego: Locoid Crelo

Skład: Hydrocortisoni butyras
Postać farmaceutyczna: emulsja
Dawka: 1 mg/g
Wielkość opakowania: 1 butelka 30 g
Podmiot odpowiedzialny: Astellas Pharma Sp. z o.o.
Wytwórca: Astellas Pharma Europe B.V. Temmler Italia s.r.l.
Kraj wytwórcy (kod kraju): NL, IDziałanie

Syntetyczny kortykosteroid o umiarkowanie silnym działaniu miejscowym. Działa przeciwzapalnie i obkurcza naczynia krwionośne. Hamuje reakcje zapalne i łagodzi objawy stanów zapalnych skóry z towarzyszącym świądem skóry, bez leczenia choroby zasadniczej.

Wskazania
Stany zapalne skóry (niewywołane przez drobnoustroje) odpowiadające na leczenie kortykosteroidami w przypadku, gdy leczenie miejscowe słabiej działającymi kortykosteroidami nie przynosi oczekiwanych wyników. Kontynuacja leczenia lub leczenie podtrzymujące zapalnych chorób skóry, uprzednio leczonych silniej działającymi kortykosteroidami do stosowania miejscowego z dobrym efektem leczniczym. Krem stosuje się w zmianach suchych, sucho-sączących oraz sączących; lipokrem - w zmianach suchych i sucho-sączących, roztwór - w zmianach owłosionej skóry głowy, emulsję - w zmianach sączących odkrytej powierzchni skóry i skóry owłosionej.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Zakażenia skóry: bakteryjne, wirusowe, grzybicze i pasożytnicze. Owrzodzenia, uszkodzenia skóry, zapalenie skóry wokół ust, trądzik pospolity i różowaty.

Środki ostrożności
Szczególnie ostrożnie stosować u dzieci oraz u pacjentów z łuszczycą. Długotrwałe leczenie u dzieci może wywołać zahamowanie czynności nadnerczy oraz wydzielania hormonu wzrostu. Chronić oczy i błony śluzowe przed kontaktem z preparatem. Nie stosować na powieki (ryzyko jaskry prostej lub zaćmy podtorebkowej), na skórę twarzy, skórę owłosioną (w przypadku roztworu inną niż skóra głowy) i w okolicach narządów płciowych. Stosowanie preparatu na duże powierzchnie skóry lub pod opatrunkiem okluzyjnym, w fałdach i zgięciach skóry może zwiększyć wchłanianie i spowodować zahamowanie czynności kory nadnerczy.

Ciąża i laktacja
W ciąży stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. W okresie karmienia piersią dopuszcza się krótkotrwałe stosowanie na małą powierzchnie skóry.

Działania niepożądane
Rzadko: zanik skóry (często nieodwracalny) przebiegający ze ścieńczeniem naskórka, rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych, plamica, rozstępy skórne, trądzik krostkowy, zapalenie skóry wokół ust, odbarwienie skóry, zapalenie skóry i wyprysk (w tym kontaktowe zapalenie skóry), "efekt z odbicia" mogący prowadzić do uzależnienia od miejscowego stosowania steroidów. Bardzo rzadko: zahamowanie czynności kory nadnerczy. Ponadto obserwowano występowanie nadwrażliwości. Ze względu na zawartość substancji pomocniczych może wystąpić miejscowa reakcja skórna i reakcje alergiczne po zastosowaniu kremu, lipokremu oraz emusji, a dodatkowo w przypadku emulsji - podrażnienie oczu i błon śluzowych, podrażnienie skóry. Długotrwałe stosowanie preparatu może spowodować układowe działania niepożądane, będące wynikiem zahamowania czynności kory nadnerczy.

Dawkowanie
Na skórę zmienioną chorobowo nanosi się równomiernie cienką warstwę kremu, lipokremu, emulsji lub niewielką ilość roztworu 1-3 razy na dobę. Po uzyskaniu poprawy preparat stosuje się raz na dobę lub 2-3 razy tygodniowo. Nie należy stosować dawki większej niż 30-60 g tygodniowo.
 • 0

Doradca KFD

Doradca KFD
 • KFD pro

Siemka, w tym przypadku, mogę polecić Ci takie produkty (dla ułatwienia przygotowałem boks ze zdjęciami):
Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników


Najważniejsze działy: Kulturystyka | Dieta | Przepisy | Trening | Doping | Fitness | MMA
 Zamknij okienko