Skocz do zawartości


 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

Ankieta: Ocena preparatu - Lidoposterin (0 użytkowników głosowało)

Jak oceniasz?

 1. Polecam (0 głosów [0.00%])

  Procent głosów: 0.00%

 2. Nie polecam (0 głosów [0.00%])

  Procent głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#1
Leksykon Leków

Leksykon Leków

  :)

 • Aktywny użytkownik
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 9417 postów
 • Płeć:Mężczyzna
Nazwa produktu leczniczego: Lidoposterin

Skład: Lidocaini hydrochloridum
Postać farmaceutyczna: maść doodbytnicza
Dawka: 50 mg/g
Wielkość opakowania: 1 op. 25 g
Podmiot odpowiedzialny: Dr. Kade Pharmazeutische Fabrik GmbH
Wytwórca: Dr. Kade Pharmazeutische Fabrik GmbH
Kraj wytwórcy (kod kraju): DDziałanie
Preparat miejscowo znieczulający z grupy pochodnych amidowych o umiarkowanie silnym działaniu. Lidokaina powoduje odwracalne zahamowanie przewodnictwa impulsów we włóknach nerwowych poprzez blokowanie pompy sodowo-potasowej i zahamowanie przepuszczalności błony neuronu dla jonów sodu. W sposób odwracalny zmniejsza miejscową wrażliwość na ból. Początek działania występuje w ciągu kilku minut. Brak danych o biodostępności i wchłanianiu lidokainy z preparatu Lidoposterin. Badania z zastosowaniem innych preparatów sugerują, że procentowe wchłanianie lidokainy z okolicy odbytu wynosi około 30-60% podanej dawki - lidokaina przenika lepiej przez błonę śluzową i uszkodzoną skórę, niż przez prawidłową strukturę skóry.

Wskazania
Zmniejszenie dolegliwości bólowych okolicy odbytu u pacjentów z guzkami krwawniczymi; wspomagająco w znieczuleniu przed i po badaniu przez odbyt.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na lidokainę lub składniki preparatu.

Środki ostrożności
W przypadku zakażeń grzybiczych konieczne jest jednoczesne stosowanie miejscowo leku przeciwgrzybiczego. Zastosowanie preparatu na uszkodzoną skórę /błonę śluzową może skutkować wchłonięciem większej ilości lidokainy do krwiobiegu i spowodować niepożądane działania układowe.

Ciąża i laktacja
Brak danych dotyczących przenikania lidokainy przez barierę łożyskową i do mleka kobiet karmiących piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią z wyjątkiem bezwzględnych wskazań.

Działania niepożądane
Rzadko - miejscowe reakcje nadwrażliwości (świąd, pieczenie).

Interakcje
Brak znanych interakcji.

Dawkowanie
Wyłącznie do stosowania na skórę i błonę śluzową okolicy odbytu. Pasmo maści wyciśniętej z tuby (ok. 3,5 cm długości, co odpowiada ok. 1,6 g maści) ostrożnie wetrzeć w skórę i błony śluzowe wymagające leczenia. W celu stosowania maści w kanale odbytu należy posługiwać się aplikatorem dołączonym do opakowania. Sposób użycia aplikatora - w załączonej ulotce; podana dawka wynosi ok. 1,6 g maści. Stosować początkowo 2-3, następnie 2 razy na dobę (rano i wieczorem); po wypróżnieniu. Maść nałożoną na okolicę odbytu można przykryć opatrunkiem z gazy. Nie przekraczać jednorazowej dawki 4 g maści (200 mg lidokainy). Nie stosować dłużej niż 6 dni. Można stosować ponownie w przypadku nawrotów choroby. Producent nie podaje informacji o stosowaniu lub ograniczeniach stosowania u dzieci.
 • 0

Doradca KFD

Doradca KFD
 • KFD pro

Siemka, sprawdź ofertę specjalną:0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

 Zamknij okienko