Jump to content

Photo

Lasershow

- - - - -

 • Please log in to reply

#1
luiza

luiza

  Na KFD prawie jak w domu ;)

 • Aktywny user KFD
 • PipPipPipPipPip
 • 1738 posts
 • Wiek: 44
  • Płeć:Kobieta
  • Miasto:WO
  Zapraszam cię na pokaz możliwości laserów, które są prawą ręką dermatologów i chirurgów nie tylko w upiększaniu twojego ciała, również w rozwiązywaniu problemów.

  Zawsze, kiedy oglądam film przygodowy, w którym przepiękny mężczyzna i jeszcze piękniejsza kobieta nagle znajdują się na bezludnej wyspie, gdzie toczy się dłuższa część fi lmu, zaczynam bardzo uważnie śledzić ciało bohaterki. Dokładniej, czy pojawi się na nim choć milimetr odrastających włosków. I już przestaje interesować mnie ciąg dalszy, zaczynam wyobrażać sobie siebie w podobnej sytuacji – bez maszynki do golenia, bez możliwości zrobienia depilacji pastą cukrową w salonie Tais. I obiecuję sobie, że tym razem na pewno rozpocznę depilację laserową, która jest najskuteczniejsza i najtrwalsza, pod warunkiem że ty także jesteś równie wytrwała.
  Depilację, która jest najbardziej popularnym zabiegiem w medycynie estetycznej, jeśli chodzi o działanie lasera. „Dziś jednak laserem można zrobić dużo więcej – mówi dr Hanna Stąsiek z warszawskiej Kliniki MLC. – Można zlikwidować przebarwienia, usunąć tatuaż, spłycić zmarszczki, pozbyć się brodawek, zaskórników, zrobić peeling, nie zostawiając blizn” – dodaje.

  COŚ DLA CIAŁA
  Najlepsze: IPL, rubinowy Q-Switch, aleksandrytowy

  Bye, bye, tatoo
  To, że łatwo „pozbyłaś” się faceta, dla którego zrobiłaś sobie tatuaż, nie oznacza wcale, że równie łatwo pozbędziesz się po nim pamiątki na ramieniu. Jak opowiada dr Joanna Wantuch-Oszczak z warszawskiego Centrum Dermatologii Laserowej, możliwe jest to jedynie laserem, szczególnie Q-Switch. „Nie ukrywam jednak, że jest to proces dość trudny i długi. Im tatuaż jest mniejszy, tym większa jest szansa na jego całkowite pozbycie się. Najgorzej pracuje się z dużymi, bardzo kolorowymi tatuażami, które tak naprawdę odbarwiamy, rozjaśniamy ich kontur i po których często zostają blizny. I nigdy nie jestem w stanie zapewnić pacjenta, ile trzeba będzie wykonać zabiegów. Często w grę może wchodzić nawet 10–15 spotkań” – dodaje.
  Rozstępy – rozmiar mini „Lasery są doskonałe przy zmniejszaniu rozstępów, które z natury są dość złożonym problemem i generalnie są trudne do całkowitego usunięcia, a właściwie jest to niemożliwe. Jednak ze wszystkich znanych mi metod laser daje najlepsze rezultaty – ściąga, scala skórę, dzięki czemu rozstępy, w szczególności te duże, widocznie się zmniejszają. Do tego problemu należy podejść w sposób kompleksowy, zastanowić się z lekarzem nad połączeniem zabiegów laserowych z innymi metodami. Z mojego doświadczenia wynika, że doskonałe rezultaty przynosi laser plus lipoliza (ostrzykiwanie fosfatydylocholiną lub lecytyną), która świetnie obkurcza skórę i dodatkowo sprawia, że widoczność rozstępów jeszcze bardziej maleje”– mówi dr Hanna Stąsiek.

  TWARZ BEZ SKAZY
  Najlepsze lasery: IPL, Co2, YAG, laser barwnikowy, KTP, noedymowy

  Rumieńce popękanych naczynek Zamiast kamuflować je korektorem, możesz rozwiązać ich problem laserem. „Z jego pomocą rewelacyjnie zamyka się naczynka na twarzy. Trochę trudniej jest w przypadku naczynek na nogach ze względu na morfologię, ale efekty i tak są doskonałe – mówi dr Wantuch-Oszczak. – Często słyszę pytania od pacjentów: czy jeden zabieg wystarczy? W przypadku małych, pojedynczych pajączków – tak. Jeśli natomiast ktoś ma genetyczne skłonności do ich powstawania, to trudno zamykać z wyprzedzeniem naczynka, które jeszcze się nie uaktywniły. I trzeba mieć na uwadze, że zabieg ten należy traktować wówczas profi laktycznie i powtarzać go raz na jakiś czas. Tak samo w przypadku osób z trądzikiem różowatym, którego przyczyna tkwi właśnie w teleangiektazjach. Dzięki zabiegom, można zahamować jego przyszły rozwój” – dodaje.
  Laserowy peeling To prawdziwy przełom w kosmetyce dermatologicznej, który polega na zdejmowaniu naskórka światłem lasera, głównie Co2 i erbowym YAG. „Peeling może być tylko powierzchowny w celu dodania skórze blasku. Jeśli ktoś ma widoczne już zmarszczki, światłem lasera można wejść głębiej w skórę, by je wygładzić, choć nigdy tak naprawdę ich nie zkliwidujemy, jak również poprawić jakość i wygląd skóry poprzez głęboką stymulację kolagenu – mówi dr Hanna Stąsiek. – Głęboki peeling to często inwazyjny zabieg, który robimy w znieczuleniu. Przez kilka dni po nim skóra jest silnie zaczerwieniona i opuchnięta (potem objawy te ustępują). Można to porównać do porażenia słonecznego. Tylko że, w przeciwieństwie do promieni słonecznych, promień lasera kontrolujemy, wiemy, do jakich warstw skóry dochodzi i co robi” – dodaje.
  Małe przeszkadzajki Przebarwienia posłoneczne, piegi, kurzajki, zaskórniki czy brodawki to doskonałe preteksty, by umówić się na zabieg laserem. „Wiele osób nawet nie ma świadomości, jak łatwo i szybko można się ich pozbyć. Przy małych zmianach wystarczy czasem jednorazowy zabieg, który nie kosztuje fortuny” – mówi dr Stąsiek.

  POŻEGNANIE Z WŁOSEM
  Najlepsze lasery: aleksandrytowy, diodowy, neodymowy, rubinowy oraz IPL

  Wracając do tematu depilacji... To zabieg nie tylko czysto estetyczny, ale także leczniczy – świetny, jeśli cierpisz z powodu wrastających włosków. Jest tylko jeden jedyny warunek do spełnienia, który decyduje o skuteczności tej metody – nie możesz mieć jasnych włosów – nie ma laserów, które skutecznie je usuną. Światło lasera jest bowiem wychwytywane przez ciemny barwnik włosów i skóry, dlatego też w żadnym wypadku nie można być opalonym. „Najlepsza pacjentka to ta, która ma jasną skórę i ciemne włosy” – mówi dr Wantuch-Oszczak. Decydując się na depilację laserową, pamiętaj też, że nie może to być decyzja z dnia na dzień. Przynajmniej przez miesiąc musisz zapomnieć o istnieniu wosku, pasty cukrowej, depilatora, o wszystkich metodach depilacji, które usuwają włoski wraz z cebulkami. „Wszystkie cebulki muszą być w skórze, jeśli zabieg ma okazać się naprawdę skuteczny, bo laser ma spowodować, by nie wyrósł z nich na nowo włosek” – twierdzi dr Stąsiek. Jak trwała jest depilacja laserem? Wszystko zależy od indywidualnych cech, ale w większości przypadków laserem można usunąć trwale od 80 do 90% włosków, wszędzie. „Nie można liczyć tylko, że trzy zabiegi wystarczą – mówi dr Stąsiek. – To niemożliwe. Zależy to od wrażliwości, od przygotowań, od zmian hormonalnych. Zależy to także od regularności zabiegów i dostosowania się do zaleceń lekarza. Z każdym zabiegiem usuwamy około 20–30%, z każdym stają się coraz cieńsze, jaśniejsze i jest ich coraz mniej” – kontynuuje. A jeśli depilację laserową nagle się przerwie i chce ją wznowić na przykład po dwóch latach – czy trzeba zaczynać od początku? „Jeśli mieszek włosa został uszkodzony w 100%, na pewno się nie odrodzi. Ale na naszym ciele mamy niesamowitą ilość mieszków. Część z nich zostaje uszkodzona podczas zabiegu, część jest w fazie wzrostu, dlatego właśnie depilacja laserowa wymaga, by poświęcić jej tak dużo czasu” – dodaje.

  MUSISZ TO WIEDZIEĆ:
  NIE „Nigdy nie sugeruj się hasłami reklamowymi w stylu: najlepszy, najskuteczniejszy, najszybszy. Postęp w laserach wcale nie jest tak dynamiczny. Nowości ograniczają się tak naprawdę do parametrów i różnych gadżetów, które czynią go bardziej atrakcyjnym. Jeśli ma dobre parametry i faktycznie są one zachowane, a lekarz ma doświadczenie, to data produkcji ma naprawdę drugorzędne znaczenie” – mówi dr Hanna Stąsiek.
  TAK Można łączyć lasery z innymi zabiegami medycyny estetycznej, ale nie wolno ich kumulować w czasie. „Nie zrobię laserem odmładzania skóry lub zamykania naczynek, jeśli tydzień wcześniej pacjentka miała peeling chemiczny, przecież skóra potrzebuje czterech tygodni na odnowienie się” – mówi dr Wantuch-Oszczak.
  NIE ufaj lekarzowi, który namawia cię do usunięcia laserem pieprzyków. „To wciąż dyskusyjna kwestia, ponieważ tak naprawdę nie wiemy, co usuwamy. Pieprzyki i znamiona posłoneczne należy wycinać chirurgicznie i poddawać badaniom” – mówi dr Wantuch-Oszczak.
  TAK Zabiegi laserowe nie należą do najtańszych, ale i na pewno nie do najdroższych. Za zabieg usuwania „damskiego” wąsika zapłacisz od 200 zł, za usunięcie kurzajki od 100 zł, a za zabieg usunięcia włosów w okolicach bikini od 300 zł. Ten ostatni, gdy powtórzysz 6 razy, zapłacisz 1800 zł. Dla porównania na woskowanie bikini wydasz w ciągu roku około 1200 zł, i za rok, i za rok...
  NIE są to „lunchowe zabiegi”. W zależności od tego, jaki zabieg zrobisz, twoja skóra może być podrażniona, zaczerwieniona, opuchnięta, czasem musisz zostać w domu przez kilka dni. Efektów też nie zobaczysz szybko, jak choćby przy usuwaniu przebarwień czy piegów, które zaraz po zabiegu mogą się nasilić, zanim zaczną schodzić.

  Jak działa laser?
  Jego światło podgrzewa wybrane tkanki (piegi, tatuaż, przebarwienia, naczynka) do wysokiej temperatury, która niszczy je całkowicie lub częściowo.

  Karolina Ruda
  www.glamour.kobieta.pl

  • 0

  Doradca KFD

  Doradca KFD
  • KFD pro

  Siemka, sprawdź ofertę specjalną:  0 user(s) are reading this topic

  0 members, 0 guests, 0 anonymous users

   Zamknij okienko