Skocz do zawartości

Zdjęcie

KREATYNY - HI TEC NUTRITION

- - - - -

 • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany

#1
Kamil-Nowakowski

Kamil-Nowakowski

  HI TEC NUTRITION

 • Partner KFD
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 11988 postów
 • Wiek: 38
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Giżycko
  • Staż [mies.]: długo
  KREATYNA - Najważniejszy i jak dotąd najskuteczniejszy dozwolony anabolik

  Kreatyna jest ważnym, bardzo skutecznym i najpopularniejszym suplementem sportowym. Jest ona aminokwasem znajdującym się głównie w mięśniach (95%), w postaci fosfokreatyny i wolnej kreatyny, a także - w małych ilościach – w jądrach i mózgu. W ciągu doby organizm człowieka wydala ok. 2 g kreatyny w postaci kreatyniny wraz z moczem. Spożywając mięso wołowe i mięso ryb można odzyskać mniej więcej połowę utraconej kreatyny. Jest ona także syntetyzowana w organizmie człowieka z aminokwasów: argininy, glicyny, metioniny w wieloetapowym i wielonarządowym procesie obejmującym wątrobę i nerki, jednak proces ten jest mało wydajny w przypadku zużycia się rezerw endogennej kreatyny. Niezbędne jest zatem uzupełnianie zasobów tego ważnego ergogenika przez ciężko trenujących sportowców.

  Jaką rolę pełni kreatyna?
  Kreatyna jest przenośnikiem wysokoenergetycznych grup fosforanowych, potrzebnych do syntezy ATP. Adenozynotrifosforan (ATP) zużywany jest do prawie wszystkich procesów fizjologicznych zachodzących w organizmie m.in. inicjuje skurcz mięśni, biosyntezę białek, glikogenu, kwasów nukleiowych, kwasów tłuszczowych, cholesterolu, hormonów itp. Wytwarzany jest on w naszych „siłowniach” komórkowych – mitochondriach w procesie oddychania komórkowego oraz w beztlenowym procesie glikolizy w cytoplazmie komórkowej, lecz jako cząsteczka nietrwała, musi przekazać swoją energię bardziej stabilnej kreatynie. Powstała fosfokreatyna, wędrując po komórce, zużywana jest do syntezy lokalnego ATP.

  Niezbędna dla sportowców
  Kreatyna znacznie potęguje siłę skurczu mięśnia, ułatwia adaptację organizmu do zwiększonego wysiłku fizycznego oraz nasila procesy anaboliczne w tkance mięśniowej. Jej zdolność do budowy masy mięśniowej wynika zarówno z szybkiej syntezy lokalnego ATP, zużywanego w dużej ilości przez rybosomy podczas biosyntezy białek mięśniowych, jak i również z możliwości gromadzenia w tkance mięśniowej wody, niezbędnej w procesach anabolicznych w komórkach. Ponadto kreatyna posiada działanie antykataboliczne, poprawia równowagę azotową oraz neutralizuje zakwaszenie mięśni. Może być z powodzeniem stosowana w celu zwiększenia siły, wytrzymałości i masy mięśniowej.

  Dlaczego musimy stosować preparaty kreatynowe?
  Pomimo tak ważnych funkcji jakie pełni kreatyna w komórkach mięśniowych organizm sportowca narażony jest na niedobór tej cząsteczki, gdyż synteza nie odbywa się w mięśniach, gdzie zużywana jest w największej ilości. Ponadto kreatyna po „oddaniu” swojej reszty fosforanowej cząsteczce ATP ulega przekształceniu do nieaktywnej kreatyniny, która jest wydalana przez nerki.

  Creatine Powder
  CREATINE POWDER to 100% czysty monohydrat kreatyny w formie łatwo rozpuszczalnego proszku, wzbogacony o witaminy z grupy B, niezbędne w prawidłowym przebiegu procesów metabolicznych przy zwiększonym wysiłku fizycznym.

  Sposób użycia: rozpuścić 1 łyżeczkę (ok. 3 g) od herbaty preparatu w 250 ml soku owocowego lub wody z glukozą lub sacharozą (cukier stołowy). Stosować między posiłkami
  Faza nasycenia: przez pierwsze 3 dni stosować 6 porcji dziennie, następnie przez kolejne 2 dni stosować 5 porcje dziennie.
  Faza podtrzymująca: przez kolejne dni, aż do zakończenia cyklu, stosować 2 porcje dziennie, najlepiej przed i po treningu.
  Po 6 tygodniach stosowania preparatu należy zrobić 4 tygodnie przerwy!
  Dostępne opakowania 250g i 500 g

  KTP Creatine
  KTP Creatine to najwyższej jakości monohydrat kreatyny w kapsułkach, umożliwiające precyzyjne dawkowanie substancji czynnej.

  Sposób użycia: kapsułki obficie popijać sokiem owocowym lub wodą z glukozą lub sacharozą (cukier stołowy). Stosować między posiłkami
  Faza nasycenia: przez pierwsze 2 dni stosować 4-6 razy po 5 kapsułek w ciągu dnia, następnie przez kolejne 3 dni stosować 2-3 razy dziennie po 5 kapsułek.
  Faza podtrzymująca: przez kolejne dni, aż do zakończenia cyklu kreatynowego, stosować 2-3 razy dziennie po 3 kapsułki.
  Po 6 tygodniach stosowania preparatu należy zrobić 4 tygodnie przerwy!
  Dostępne opakowania 200 kaps. I 400 kaps.

  Creapure Monohydrate
  Creapure Monohydrate to najwyższej jakości mikronizowany monohydrat kreatyny w proszku. Proces mikronizacji do 170 mesh zapewnił kreatynie lepszą rozpuszczalność, pełniejsze wchłanianie i sprawniejszy transport do tkanek. Creapure Monohydrate to idealny produkt dla sportowców, którzy regularnie przyjmują kreatynę, gdyż mała średnica cząstek kreatyny zmniejsza potencjalne dolegliwości ze strony układu pokarmowego Certyfikat jakości zapewnia minimalne stężenie produktów ubocznych takich jak: kreatynina, heterocykliczne aminy itd., powstałe podczas procesu technologicznego i przechowywania.

  Sposób użycia: rozpuścić 1 łyżeczkę (ok. 3 g) od herbaty preparatu w 250 ml soku owocowego lub wody z glukozą lub sacharozą (cukier stołowy). Stosować między posiłkami
  Faza nasycenia: przez pierwsze 3 dni stosować 5 porcji dziennie, następnie przez kolejne 2 dni stosować 4 porcje dziennie.
  Faza podtrzymująca: przez kolejne dni, aż do zakończenia cyklu kreatynowego, stosować 2 porcje dziennie (jedną przed, drugą po treningu).

  Dostępne opakowania 250g i 500g


  Crea Mass

  Kreatyna to nie wszystko
  Optymalne wykorzystanie kreatyny przez tkankę mięśniowa jest uzależnione od zdolności do maksymalnej absorbcji kreatyny z krwiobiegu. Insulina jest hormonem otwierającym „bramy” w błonie komórkowej komórek mięśniowych przez co umożliwia wejście kreatyny do wnętrza komórek. Wszystkie substancje powodujące wzrost stężenia insuliny we krwi lub naśladujące działanie insuliny są niezbędne podczas stosowania suplementów kreatynowych.
  Kreatyna + transportery+ antykataboliki
  Crea Mass, obok kreatyny, zawiera dekstrozę stymulującą trzustkę do produkcji insuliny taurynę, posiadającą właściwości insulinomimetyczne oraz organiczne związki chromu, usprawniające metaboliczną aktywność insuliny. Tauryna ułatwia wnikanie kreatyny do mięśni a także wielotorowo współdziała z kreatyną m.in.: zwiększa nawodnienie komórek mięśniowych, wykazuje silne działanie antykataboliczne oraz zwiększa stężenie jonów wapnia w komórkach mięśniowych i nerwowych przez co ułatwia mięśniom wykonywanie silnych i długotrwałych skurczów. Anaboliczne działanie kreatyny i antykataboliczne tauryny skutecznie przesuwa metabolizm w kierunku budowania siły i masy mięśniowej.

  Sposób użycia:
  1 porcję – 20 g (2 łyżki stołowe) rozpuścić w 250 ml wody. Przez pierwsze 2 dni stosować 4 porcje w ciągu dnia, przez następne 3 dni po 3 porcje dziennie, później 2 porcje dziennie. W dni treningowe preparat należy stosować w czasie okołotreningowym tzn. jedną porcję ok. 30 minut przed treningiem, drugą porcję zaraz po treningu (najlepiej z białkiem serwatkowym). Preparat należy stosować pomiędzy posiłkami. Po 6 tygodniach stosowania należy zrobić 4 tygodnie przerwy.

  Dostępne opakowanie 1500 g  HI TEC CREATINE XXS

  Czy można jeszcze udoskonalić działanie kreatyny?
  Hi Tec Creatine XXS Professional to udoskonalony i kompleksowy preparat zapewniający maksymalne wykorzystanie kreatyny przez komórki mięśniowe. Anaboliczne działanie suplementu zostało spotęgowane obecnością saponin steroidowych ektraktu Fenugreek

  Nowość !!!
  Unikalne działanie preparatu uzyskaliśmy dzięki zastosowaniu nowego składnika D-pinitolu, który silnie aktywuje transport glukozy, aminokwasów i kreatyny do komórek mięśniowych oraz stymuluje syntezę glikogenu mięśniowego. Dzięki swoim własciwościom insulinomimetycznym D-pinitol znacznie zwiększa nasycenie komórek mięśniowych kreatyną bez potrzeby stosowania dodatkowych kalorii pochodzących z cukrów prostych i białek. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób stosujących cykle kreatynowe w trakcie kształtowania definicji i rzeźby umięśnienia. D-pinitol nie tylko zwiększa ergogeniczne właściwości kreatyny, ale również jej ekonomiczne wykorzystanie przez organizm.

  Im więcej testosteronu tym bardziej muskularna i odtłuszczona sylwetka
  Saponiny steroidowe stymulują przysadkę mózgową do zwiększonej produkcji hormonu lutenizującego (LH), który, wpływając na gonady, zwiększa syntezę testosteronu. Hormon ten daje sygnał komórkom mięśniowym do budowy nowych białek strukturalnych a komórkom tłuszczowym do uwolnienia energii z zapasów tłuszczu.
  Hi Tec Creatine XXS Professional, dzięki swoim składnikom, nasyca organizm sportowca kreatyną i buduje w krótkim czasie beztłuszczową masę mięśniową

  Sposób użycia:
  stosować 5 kapsułek dziennie, najlepiej w jednej porcji bezpośrednio po treningu lub w dni nietreningowe po przebudzeniu na czczo. Popijać obficie wodą lub sokiem owocowym. Nie popijać mlekiem!

  Dostępne opakowanie 200 kaps


  TRI-CREATINE-MALATE

  TRI-CREATINE-MALATE to najwyższej jakości jabłczan kreatyny, który wielokrotnie potęguje anaboliczne, ergogeniczne i antykataboliczne działanie kreatyny. Połączenie trzech cząsteczek kreatyny z jedną cząsteczką jabłczanu zabezpiecza grupy funkcyjne kreatyny czyniąc ją dużo bardziej stabilną w kwaśnym środowisku soku żołądkowego oraz wewnątrz pracujących komórek mięśniowych. Efektem jest dużo lepsze wykorzystanie kreatyny przez komórki mięśniowe oraz zahamowanie rozpadu kreatyny do nieaktywnej kreatyniny. Ponadto jabłczan kreatyny dużo lepiej rozpuszcza się w wodzie, dzięki czemu może być znacznie szybciej wchłonięty do krwiobiegu i dużo efektywniej transportowany do komórek mięśniowych.

  Sposób użycia:
  Stosować 4-5 kapsułek 2-3 razy dziennie, najlepiej po śniadaniu, po treningu, przed snem.
  Obficie popijać wodą.

  Dostępne opakowanie 200 kaps.
  0
  • 0

  Doradca KFD

  Doradca KFD
  • KFD pro

  Siemka, sprawdź ofertę specjalną:  0 użytkowników czyta ten temat

  0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

   Zamknij okienko