Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszt diety (3500-4000 kcal) w Polsce

- - - - -

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
amadeusz1

amadeusz1

    Nowy na pokładzie

  • Nowi na forum
  • Pip
  • 5 postów

Witam,

 

pytam z ciekawosci, bo od kilku lat nie mieszkam w Polsce i chcialbym porownac. Ile kosztuje dieta masowa na okolo 3500 - 4000 kcal w Polsce? Gotowane tylko w domu, w miare oszczednie, ale tez bez kupowania najtanszych i najgorszych jakosciowo produktow (srednia polka, powiedzialbym). Stosunkowo duza ilosc miesa (6-7 kg miesiecznie?), jedna puszka proszku bialkowego miesiecznie, reszta tez w miare standard. 

 

Pozdro!


  • 0

Doradca KFD

Doradca KFD
  • KFD pro

Siemka, sprawdź ofertę specjalną:




Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:
jaka dieta ? | Dobranie dla mnie diety , Dieta do oceny | Układanie diety. , O ile podnieść kaloryczność diety? , Ułożenie diety | Chce ułozyć dietę, liczę na pomoc , Powiązanie diety z węglowodanami

#2
kravmaga

kravmaga

    Chyba zostanę tu na dłużej

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1136 postów
  • Wiek: 33
    • Płeć:Mężczyzna
    • Miasto:KFD
    • Staż [mies.]: 15 lat

    nie da sie jednoznacznie określić, wszystko zależy ok produktów, zbyt duza rozbieżność, popatrz sobie ceny na necie i sobie policz


    • 0

    #3
    Arthass

    Arthass

      Chyba zostanę tu na dłużej

    • Użytkownicy
    • PipPipPipPip
    • 805 postów
    • Płeć:Mężczyzna

    Zależy od wielu czynników.
    6-7kg mięcha miesięcznie to i tak nie jest dużo. Jak chcesz dostarczyć dziennie tych 80-100g białka z mięsa to ~10kg miesięcznie trzeba zjeść. 300-400g mięsa to ~60-100g białka ( zależnie od typu mięsa, ilości tłuszczu ). Pierś z kurczaka to ~17zł/kg, czyli masz 170-200zł za samo mięso ( powiedzmy, że wliczymy w to jeszcze rybę 1 raz w tygodniu ).
    Można jednak korzystać z podrobów, które kupisz już w cenie 5-8zł za kilogram, także różnica jest spora w kosztach, a białko nie odbiega jakościowo.
    Do uzupełnienia większości witamin nie trzeba tak naprawdę żadnych cudów, trochę warzyw i przypraw. Marchew jest tania, ziemniaki też relatywnie, ale mają mniej kcal na 100g niż kasze. Ryż biały kupisz w okolicach 4zł/kg. Biorąc pod uwagę, że 100g ryżu ( surowego ) to ~365kcal, i 400g mięsa dostarcza ~400kcal, a dziennie sugeruje się jeszcze dostarczyć 80g tłuszczu ( ale to tak naprawdę bardzo umowne, i każda dieta ma swoje indywidualne wyznaczniki ) - i tutaj jesteśmy na rozdrożu, bo albo idziesz w high carb, albo high fat, choć koszty za 100kcal są podobne - to... 4000 - 400 - ok. 400 z tłuszczu = ~3200. 3200/365 = 9, czyli ~900g ryżu dziennie... sporo, można więcej tłuszczu w zamian, no ale to są tylko teoretyczne obliczenia.
    Wychodzi ~3,6zł dziennie, czyli ~110zł miesięcznie.
    Węgle + białko masz w bardzo ubogiej wersji ~300-350zł, to tego źródła tłuszczu, przyprawy, koszty energii, odżywki, suple... Na biedę wychodzi 500zł dość mocno oszczędzając. Da się taką dietę zapiąć w ~300zł, ale tutaj trzeba naprawdę na maksa oszczędzać i jest mała różnorodność. Zapewne 700-800zł to taka racjonalna kwota na prostych składnikach przygotowując w domu ( kupujesz produkty "hurtem", porcjujesz, mrozisz ), choć i są osoby, które wydają na dietę 1500-2000zł...


    • 1

    #4
    RasJaras

    RasJaras

      Się rozkreca

    • Użytkownicy
    • PipPipPip
    • 523 postów
  • Wiek: 27
    • Płeć:Mężczyzna
    • Staż [mies.]: 5lat+
    Wejdź w zakupy online i możesz pododawać produkty które używasz i wyjdzie ci koszt.
    • 1

    #5
    Don-Matteo

    Don-Matteo

      Nowy na pokładzie

    • Nowi na forum
    • Pip
    • 5 postów
  • Wiek: 28
    • Płeć:Mężczyzna

    Ile kosztuje dieta masowa na okolo 3500 - 4000 kcal w Polsce? Gotowane tylko w domu, w miare oszczednie, ale tez bez kupowania najtanszych i najgorszych jakosciowo produktow (srednia polka, powiedzialbym). Stosunkowo duza ilosc miesa (6-7 kg miesiecznie?), jedna puszka proszku bialkowego miesiecznie, reszta tez w miare standard. 

     

    Pozdro!

     

     

    Mi jako zupełnie początkującemu wyszło 711 PLN miesięcznie (4 tygodnie), wszystko robione w domu, kaloryczność 3500 w treningowe, 1 posiłek mniej w pozostałe, mięsa wychodzi 10.5 kg na miesiąc/4 tygodnie:

    3.5 kg pierś kurczaka

    2 kg pierś indyka

    1.2 kg kotletów schabowych

    1.8 kg wędzonej makreli

    2 kg tuńczyka w kawałkach z puszki

    oprócz tego ze zwierzęcych miesięcznie 84 jaja i 7 l krowiego mleka

     

    Do tego masz także 5x w tygodniu danie, którego część stanowi 35g WPC (wychodzi jedna paczka 700g na miesiąc), a także suplementy:

    - witaminy i minerały

    - BCAA 6g przed treningiem

    - carbo 50g i 4g glutaminy po treningu

     

    Trening 3x w tygodniu, można dodać cenę wody mineralnej do treningów, wychodzi dodatkowe 24 PLN miesięcznie. Nie uwzględniłem też glukozaminy, wychodzi 7 PLN miesięcznie:

    OstroVit Glucosamine 1000 90 tabletek (1 tabletka 1000mg raz dziennie przed pierwszym posiłkiem).

     

    Link:

    https://www.kfd.pl/m...ie-349774.html/


    • 0




    0 użytkowników czyta ten temat

    0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

     Zamknij okienko