Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kofeina

* * * * - 4 głosów

 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#21
Mainevant

Mainevant

  Team KFD

 • Partner KFD
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 26420 postów
 • Wiek: 37
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Piła
  Na mnie bardzo dobrze działa.
  Pobudzenie odczuwalne po 20 minutach od wypicia kawy.

  Według mnie każdy ma inną tolerancję na dane stymulanty.
  Mój kolega pije 3-4 kawy i w ogóle nic nie czuje.
  Ja z kolei po takiej dawce bym fruwał.
  • 0

  #22
  naja

  naja

   NAJA KFD

  • Aktywny user KFD
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5212 postów
 • Wiek: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  Fajnie napisane i madre rzeczy wiec postanowilem umiescici tutaj .

  Generalnie, kofeina nie jest uważana za zdrowy suplement. Jest czymś, czego zwykle się unika, szczególnie w określonych przypadkach.

  To prawda, że kofeiny powinny unikać kobiety będące w ciąży, ponieważ okazało się, że powoduje komplikacje. Na przykład przeprowadzone badania w 2008 roku odkryły, że jedyne dwie filiżanki kawy wypite przez kobietę w ciąży, mogą stanowić wystarczającą ilość do pojawienia się zaburzenia rozwoju serca płodu i upośledzenia funkcji przez resztę jego życia.

  Okazuje się jednak, że czasami kofeina może być korzystna i o tym mówi Ori mówi w przeprowadzonym z nim wywiadzie.

  Klucz to wybór kawy wysokiej jakości

  Ori określa siebie jako wielkiego entuzjastę kawy, ale przyznaje, że ostrzeżenia na jej temat mają podstawy, ponieważ może być bardzo toksyczna. Jednakże, jak w przypadku wielu informacji odnoszących się do naturalnych produktów, kiedy mówimy o pełnowartościowym pożywieniu, (w tym wypadku o ziarnach kawy, a nie wyizolowanej kofeinie), często prawdą jest coś całkowicie przeciwnego.

  Chciałbym wtrącić tutaj, że kawa stanowi obszar szczególnego mojego zainteresowania, ponieważ przeważająca jej część znajdująca się w sprzedaży jest obecnie mocno zanieczyszczona pestycydami. Jest to jedna z najbardziej opryskiwanych upraw. Więc kiedy mówimy tutaj o kawie, to mówimy o tej organicznej, wolnej od pestycydów.

  Kolejną sprawą mającą znaczenie w odniesieniu do zdrowia jest sposób w jaki jest ona suszona i palona.

  Ori wyjaśnia:

  "Jeśli masz dobrej jakości ziarna kawy, nawet palone, otrzymujesz wiele składników odżywczych i antyoksydantów. Możesz wyczuć jakość kawy po zapachu i smaku... (...)nieświeżość można wykryć natychmiast. Kawa o nieładnym aromacie i smaku jest najprawdopodobniej stara i bezwartościowa."

  Kawa sprzedawana w USA jako organiczna musi spełniać standardy określone dla produktów organicznych. Rośliny muszą rosnąć z użyciem przynajmniej 95 procent nawozów organicznych i od przynajmniej trzech lat beż użycia pestycydów. Przepisy określają również stosowanie płodozmianu w celu ochrony gleby przed erozją, a nasiona nie mogą być naświetlane.

  Jeśli masz problemy ze znalezieniem organicznej kawy w pobliskim sklepie, sprawdź online. Jest wiele możliwości zakupu kawy organicznej w sklepach internetowych.

  Kolejnym ważnym warunkiem jest picie kawy bez cukru. Dodaj cukier i na pewno dzięki podniesieniu u siebie poziomu insuliny i wywołaniu insulino-odporności zniszczysz wszystkie korzyści o których będzie mowa w dalszym tekście.

  Najpierw jednak spójrzmy na potencjalne ryzyko i przyjrzyjmy się dlaczego kawa ma tak złą reputację.
  Szkodliwość kofeiny


  Głównym zastrzeżeniem jest to, że większość dostępnej w sklepach kawy jest zjełczała, w opakowaniach znajdują się zmielone ziarna, które nie mogą utrzymać świeżości nawet przez tydzień. Dzieje się tak, ponieważ stopień zjełczenia gwałtownie wzrasta po zmieleniu ziaren. Tak więc większość paczkowanej kawy, którą znajdziesz w sklepach jest już zdegradowanym produktem zawierającym w środku zjełczały olej.

  Wszystko, co możesz z takiego produktu otrzymać to kofeina. Nie otrzymasz z niego dodatkowych zdrowych składników. Tak więc jedną z najważniejszych zasad jest picie kawy ze świeżo zmielonych ziaren, po wcześniejszym upewnieniu się, że pochodzą z hodowli organicznej i nie zawierają pestycydów.

  Ori tłumaczy potencjalne ryzyko, szczególnie to dotyczące syntetycznej kofeiny:

  "Kofeina może inicjować proces w mózgu nazywany blokadą wychwytu zwrotnego glutaminianu, co jest niezbędne w utrzymywaniu w gotowości do działania.

  Jak inne transmitery, glutaminian musi być ściśle kontrolowany. Ciało ma mechanizm, który resorbuje glutaminian z wewnątrzkomórkowej struktury z powrotem do komórki.

  Kofeina hamuje reabsorbcję glutaminianu. A jeśli ilość przyjmowanej kofeiny jest zbyt duża i częsta, może spowodować ekscytotoksyczność (patologiczny proces, w którym neurony są uszkadzane i zabijane przez glutaminian i podobne związki chemiczne)

  Eksytotoksyczność glutaminianu jest również powodowana przez MSG (glutaminian sodu). Jeśli jest spożywany w dużych ilościach, powoduje toksyczność, która dosłownie sprawia, że mitochondria 'wyskakują' na z wnętrza komórek... toksyczność glutaminy gwałtownie przyspiesza śmierć komórek mózgu...

  Ale nie panikujmy. Jest to prawdą jedynie wtedy, kiedy spożycie kawy i glutaminianu sodu jest częste i w dużych ilościach. Jeśli wchłania się często zbyt dużą ilość kofeiny istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że podobnie do glutaminianu sodu, może to wywołać toksyczność glutaminianu i podobne zniszczenia w pewnych obszarach mózgu."
  Kawa zakwasza - to dobrze, czy źle?

  Kolejnym powodem dla którego kawa zyskała złą reputację jest fakt, że jest substancją zakwaszającą. Niektóre kwasotwórcze pożywienie jest jednak niezbędne dla zdrowia. Według Oriego nigdy nie powinno się lekceważyć korzyści jakie przynoszą.

  "Kwasowość jest sporym problemem" przyznaje. "Cokolwiek konsekwentnie zakwasza organizm może spowodować kwasicę metaboliczną, stan, delikatnie mówiąc, katastrofalny.

  Kiedy organizm staje się nadmiernie zakwaszony z powodu diety, zmierzasz ku metabolicznej zapaści. Oprócz zakwaszenia organizmu, utraty masy mięśniowej i zmniejszonej gęstości kości, kiedy poziom kwasowości wzrasta pojawia się przeciążenie komórek wraz z podatnością na choroby degeneracyjne. Zasadniczo, kiedy ciało jest zakwaszone rozpada się...

  Istnieją poważne powodu ku temu, żeby wierzyć, że każda kwasotwórcza żywność powoduje zaburzenia metaboliczne i choroby takie, jak rak. Dwie rzeczy na których rak kwitnie to kwas i cukier. Powinno się unikać zbyt dużej ilości kwasu i już z pewnością cukru. To nam dyktuje logika."

  W rzeczywistości nie każda kwasotwórcza żywność jest zła...

  Niekiedy jedne z najbardziej pożytecznych produktów spożywczych są kwasotwórcze. Między innymi bardzo korzystne dla zdrowia białko, roślinne antyoksydanty takie, jak kwas elagowy, czosnkowy, fulwowy i humusowy.

  Co powinniśmy wobec tego robić?

  "Przede wszystkim zjadać kompletną, nieprzetworzoną żywność" twierdzi Ori "nigdy nie jedz wyizolowanego białka… nie posiadaj mineralnych składników zasadowych, które są potrzebne do zrównoważenia jego kwasowości. Oznacza to, że należy się trzymać z daleka od wszelkiej izolatów białek serwatki, konopi, czy soi. Są szczególnie zakwaszające. Jeśli stosujesz je w dużych ilościach niezrównoważając zasadowym pożywieniem ryzykujesz kwasicę metaboliczną.

  Kiedy zaczynasz zwiększać ilość przyjmowanych białek, musisz zrównoważyć to pożywieniem roślinnym. Dosłownie wszystkie rośliny są zasadowe, poza zbożami zawierającymi gluten, orzechami i nasionami… Jeśli wspierasz wysokie spożycie białek dużym spożyciem owoców i warzyw oraz odpowiednim rodzajem orzechów, takimi jak na przykład migdały, zmierzasz w dobrym kierunku."

  Takie same zasady obowiązują w odniesieniu do kawy!

  Jeśli pijesz kawę upewnij się, że spożycie surowych owoców i warzyw jest wystarczająco duże. Dobra dieta, to zbilansowana dieta, zawierająca wszystkie składniki budulcowe - tłuszcze, białka i węglowodany - kwaso i zadadotwórcza żywność musi być zrównoważona!
  Co czyni kawę zdrową?

  Naturalnymi źródłami kofeiny są herbata, kawa i czekolada. W opinii Oriego żywność kompletna, zawierająca kofeinę, jest wysoce korzystna.

  "Za każdym razem kiedy sięgasz po naturalnie występującą kofeinę, czyli obecną w nasionach kakao, kawy czy herbaty, uzyskujesz ją z odżywczej, zdrowej, całkowitej żywności, I zauważ, że kiedy sięgasz po taką samą żywność w formie bezkofeinowej np. bezkofeinowa kawa, czy herbata, przyjmujesz "odżywczo upośledzoną" żywność.

  Herbata bez kofeiny jest bezwartościowa. Podczas przetwarzania traci wszystkie mające właściwości antyoksydacyjne bioflavonoidy. To samo dzieje się z bezkofeinową kawą... nie posiada żadnej wartości odżywczej.

  Badania potwierdziły, że zarówno ziarna kakao jak i kawy mają wspaniałe, chroniące system nerwowy, właściwości. Pojawia się coraz więcej dowodów na to, że społeczeństwa Ameryki Południowej, które piją świeżo zmieloną kawę z całych ziaren posiadają najniższe wskaźniki zachorowań na choroby Alzheimera i Parkinsona."

  Bardziej świeże badania o których Ori pisze w swojej niedługo mającej się ukazać książce, potwierdziły, że kawa może uruchamiać mechanizm wychwytu zwrotnego glutaminianu. Inicjuje również proces zachodzący w mózgu, który polega na uwalnianiu czynnika wzrostu nazywanego czynnikiem wzrostu pochodzenia mózgowego (ang. Brain-Derived Neurotrophic Factor (BDNF).

  BDNF aktywuje pień mózgu do wytworzenia nowych neuronów!

  "BDNF jest dzisiaj istotnym przedmiotem badań naukowych" twierdzi Ori. "zrewolucjonizuje to, jak ludzie wyobrażają sobie określenie 'odmłodzenie'. Stara szkoła nadal zajmuje się spowalnianiem procesu starzenia... i towarzyszącym mu szkodom…

  Ale czy naprawdę możemy zatrzymać proces starzenia?

  … Nowa szkoła uważa, że ciało jest o wiele bardziej sprytne niż wcześniej myślano... i ma zdolność do dosłownego zatrzymania procesu starzenia. Ciało posiada mechanizm, który potrafi zniszczyć uszkodzone, chore lub rakowe komórki oraz słabe i uszkodzone mięśnie. Są one potem trawione i przerabiane z powrotem na tkanki. BDNF włącza mechanizm, który aktywuje komórki pnia, żeby odbudować tkanki..

  Ten mechanizm jest realny. Pozostaje w uśpieniu u większości ludzi… trzeba wiedzieć, jak go aktywować.

  Dobrą wiadomością jest to, że kawa aktywuje mechanizm odmładzania w twoim mózgu. Jeśli postępujesz prawidłowo, poprzez aktywowanie czynników neurologicznych, które regenerują neurony i odbudowują tkanki mózgu, utrzymujesz swój mózg młody."
  Kofeina może również pomóc odmłodzić mięśnie

  Dosyć interesujące, że czynnik neurologiczny (BDNF) oddziałuje również na twoje mięśnie. Robi to przez wspieranie neuromotoryki, która pełni w nich znaczącą rolę. Bez niej twoje mięśnie są jak silnik bez zapłonu. Rozpad neuromotoryki jest częścią procesu, która wyjaśnia zanik mięśni związany z wiekiem.

  Tak więc kofeina może również pomóc utrzymać młodymi tkanki twoich mięśni.
  Inne korzyści zdrowotne kawy

  Zgodnie z badaniami Oriego kofeina podnosi twój metabolizm do 20 procent. Ostatnio omawiałem korzyści z ćwiczeń z pustym żołądkiem, które odzwierciedlają wiele wspomnianych tutaj, takich jak zainicjowanie mechanizmu odmładzającego tkanki mięśni.

  Według Oriego kofeina może bardzo korzystnie wpływać, jeśli zostaje spożyta przed ćwiczeniami. Ori eksperymentował stosując ją przed treningiem i twierdzi, że to działa.

  "Kawa przed treningiem daje energię inicjującą ćwiczenia. Dla ludzi ćwiczących rano,wypicie kawy przed treningiem daje dużo korzyści."

  Jednakże musisz być uważny i pić jej umiarkowane ilości. Kawa jest silną substancją i może mieć wpływ na nadnercza. Jeśli masz jakieś problemy z obniżonym funkcjonowaniem nadnerczy pij kawę ostrożnie. Twoje ciało może to wytrzymać, jeśli jest to świeża, organiczna kawa, ponieważ nie uderza to w system tak, jak to się dzieje w wypadku syntetycznej kofeiny. Ale nie należy przesadzać. Zapamiętaj również, że mówimy tu o czarnej kawie bez żadnego dodatku cukru.

  Ori zaleca wypicie jednej filiżanki kawy rano lub przed treningiem i jest to wystarczająca ilość na cały dzień. Jeśli ćwiczysz rano wypij kawę przed ćwiczeniami, nie po.
  Kawa może zredukować zakwasy po ćwiczeniach

  Zgodnie z badaniami opublikowanymi w 2007 roku w marcowym u numerze The Journal of Pain, spożycie ekwiwalentu dwóch filiżanek kawy godzinę przed treningiem może również pomóc zredukować bóle mięśni po ćwiczeniach do 48 procent.

  Dla porównania badania stosujące naproxen (Aleve) osiągnęły jedynie 30 procentowe zmniejszenie występujących po ćwiczeniach bólów mięśni, a aspiryna 25 procent.

  Autorzy badań stwierdzili, że:

  "Większość osób stosuje na bóle mięśni aspirynę lub ibuprofen, ale kofeina zdaje się działać lepiej, przynajmniej wśród kobiet, których dzienne spożycie kawy jest niskie.

  … odkrycia te mogą poprawić jakość życia osób, które doświadczają bólów mięśniowych po nietypowych ćwiczeniach do których nie są przyzwyczajeni."
  Dlaczego odradza się picie kawy po ćwiczeniach fizycznych

  Kiedy kawę stosuje się przed ćwiczeniami daje dobry start. Jednakże oddziałuje ona na mięśnie podobnie do ćwiczeń. Podnosi zużycie energii przez mięśnie podczas blokowania mTOR (mechanizm zwiększający syntezę białek w mięśniach ang. mammalian target of rapamycin; ).

  Oznacza to, że kawa, podobnie jak ćwiczenia, blokuje wrodzony mechanizm budujący mięśnie. (Nie budujesz mięśni podczas ćwiczenia. Mięśnie budują się po zakończeniu ćwiczeń)

  "mTOR nie może być aktywowany kiedy pijesz kawę, wyjaśnia Ori. Kiedy pijesz kawę przed ćwiczeniami mTOR i tak jest blokowany przez ćwiczenia, ale blokada ta nie jest trwała… głodówka, ćwiczenia i kawa blokują mTOR w sposób, który można porównać do sprężyny ściśniętej w zamkniętym pudełku.

  … Jest to trochę skomplikowane, ale ćwiczenia w tym samym czasie blokują i stymulują mTOR. Kiedy ćwiczenia i kawa blokują mTOR, w momencie kiedy kończysz ćwiczenia mTOR oddaje kopniaka z nawiązką. A kiedy spożywasz posiłek po ćwiczeniach, twoje mięśnie biologicznie są najbardziej przygotowane do przyjęcia białek i nabrania masy.

  Dlatego to, kiedy pijemy kawę jest bardzo ważne.

  Przed ćwiczeniami, kawa pracuje wraz z ćwiczeniami. Naprawdę blokuje mTOR, ale równocześnie stymuluje produkcję energii i spalanie tłuszczu. Czas PO ćwiczeniach nie jest właściwy na picie kawy - to jest czas na posiłek regeneracyjny - dobrej jakości białko.
  Czy kawa może pomóc przezwyciężyć uzależnienie od cukru?

  Być może…

  Powodem dla którego uzależniasz się od jakiegoś pożywienia (i to jakiegokolwiek tak naprawdę), ale szczególnie od cukru jest to, że twój mózg ma receptory opioidalne. Są one częścią pierwotnego systemu nagradzania, który pomaga wykryć, wybrać i zjeść świeże pożywienie zamiast zepsutego.

  Dzisiaj jednak żyjemy w świecie obfitości, otoczeni przez przetworzoną żywność, która zwykle jest naładowana cukrem. Niestety, prowadzi to nasze wpędzające w uzależnienie receptory opioidowe - które pierwotnie pomagały nam wybrać odpowiednie pożywienie - do uzależnienia się od niewłaściwego pożywienia. Co interesujące cukier łączy się z tymi samymi receptorami co kokaina i inne uzależniające substancje.

  Istnieje kilka składników noszących nazwę antagonisty receptorów opioidowych. Oznacza to, że kiedy zajmują receptor, chronią przed uzależnieniem od czegoś innego. I kawa jest takim antagonistą receptorów opioidowych. Kofeina może łączyć się z receptorami opioidowymi i może tłumić uzależniający wpływ innej substancji.

  "Jeśli, na przykład, jesteś uzależniony od cukru i naprawdę chcesz stopniowo pomóc ciału pozbyć się tego uzależnienia, picie kawy byłoby realnym sposobem pomożenia sobie w osiągnięciu tego.

  Trenuj picie czarnej kawy. Pij ją bez cukru na pusty żołądek i wkrótce zobaczysz, jak stopniowo napady łaknienia zaczną znikać..."

  Tak więc okazuje się, że kawa może przynosić korzyści, szczególnie poprawiając wydajność porannych ćwiczeń, ale tylko tak długo, jak długo spożywasz ją w postaci wysokiej jakości organicznego napoju, mielisz ziarno, żeby się upewnić, że jest świeża oraz unikasz dodawania cukru.
  Inne pomocne wskazówki w piciu zdrowej kawy

  Jeśli używasz przepływowego zaparzacza kawy upewnij się, że stosujesz niechlorowane filtry. Te białe, stosowane przez większość osób, są wybielane chlorem i pewna jego ilość uwalnia się z filtra podczas procesu parzenia. Znajduje się w nich również pełno niebezpiecznych produktów ubocznych takich, jak dioksyny.

  Bądź ostrożny odnośnie tego, jakie stosujesz pojemniki. Unikaj plastikowych kubków, ponieważ BPA z plastiku przenikia do krwiobiegu . Unikaj również kubków styropianowych, ponieważ uwalniają się z nich cząsteczki polisterynu. Najlepszym wyborem są szklane i ceramiczne.


  • 2

  #23
  Layt

  Layt

   KFD Silver

  • KFD pro
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2435 postów
 • Wiek: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:wrocław
  • Staż [mies.]: mało
  Dobry art ;) sam stosuję kofę przed treningiem zamiast boosterów.
  • 0

  #24
  kacza17

  kacza17

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
 • Wiek: 35
  • Płeć:Kobieta
  • Miasto:Zabrze
  dobry artykuł :)
  • 0

  #25
  DonBartolomeo

  DonBartolomeo

   Nowy na pokładzie

  • Nowi na forum
  • Pip
  • 21 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: 30

  Ile przyjmujecie mg kofeiny przed treningiem ?


  • 0

  #26
  FastAndFurious

  FastAndFurious

   Się rozkreca

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 690 postów
 • Wiek: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: 154

  Zwykle 200 - 250 mg kofeiny w tabletkach firmy Bayer. Bardzo dobra jakosc. Probowalem kofeiny kilku roznych producentow i mimo teoretycznie tej samej zawartosci kofeiny niektore dzialaja duzo gorzej.


  • 0

  #27
  kaboomek

  kaboomek

   Wczuwa się w forum

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 50 postów

  mi za bardzo magnez wypłukuje z organizmu


  • 0

  #28
  gregorian1

  gregorian1

   Nowy na pokładzie

  • Nowi na forum
  • Pip
  • 1 postów

  wcale nie zabójstwo dla sercowców. mój ojciec wcina suchą kofeinę. ja sam zawsze piłem dużo kawy, ale jej działanie jest dużo lżejsze od formy sproszkowanej. kofeinę chyba lepiej jako bezwodną rozpuszczać ją w ciepłych napojach (lepiej się wtedy wchłania. daje fajengo kopa przy rozsądnym dawkowaniu. sam kupowałem przez neta ale każdy ma inaczej i inaczej z tolerancją. ja bardzo lubię, lepsze od guarany zdecydowanie. życie bez kawy.. z kawą ;p 


  • 0

  #29
  nousoluna

  nousoluna

   Wczuwa się w forum

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 54 postów
  Jakis czas temu czulam spory przyplyw energii po kawie, teraz nie jestem pewna czy jakkolwiek na mnie dziala. Chyba czas dorzucic 1 lyzeczke wiecej :)
  • 0

  #30
  slawek4129

  slawek4129

   Chyba zostanę tu na dłużej

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
 • Wiek: 32
  • Płeć:Mężczyzna

  Jakis czas temu czulam spory przyplyw energii po kawie, teraz nie jestem pewna czy jakkolwiek na mnie dziala. Chyba czas dorzucic 1 lyzeczke wiecej :)

  Lepiej odstawić na jakiś czas - "odczulić" się - i ponownie do niej wrócić. Ale to w większości pobożne życzenia bo od kofeiny nikt nie chce uciekać, a zwłaszcza po długim okresie :)


  • 0

  #31
  IMADŁO

  IMADŁO

   .

  • Mod Ogólny
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 29092 postów
  • Płeć:Mężczyzna

  Wypadałoby zrobić przerwę od kawy by receptory się wyczyściły lub wspomóc ten proces.

   

  Także są inne zamienniki kawy ,także roślinne ;) 


  • 0

  #32
  Diegoo

  Diegoo

   Zbanowany

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4570 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Paryż
  • Staż [mies.]: 4

  Mnie po kawie mocno suszy i chce się pić wody. ;pp

  Nie wiem skąd taki przypadek.


  • 0

  #33
  IMADŁO

  IMADŁO

   .

  • Mod Ogólny
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 29092 postów
  • Płeć:Mężczyzna

  Kofeina wiążę wodę.Na kubek wypitej kawy warto wypić kubek wody :) 


  • 1

  #34
  Bulb

  Bulb

   Nowy na pokładzie

  • Nowi na forum
  • Pip
  • 2 postów

  Apropo kubków i ilości kawy, to znacie jakieś porządne kubki które trzymają ciepło i nie przeciekają ? Zwariować można przy non stop cieknącym pojemniku, a z ciepłej kawy nie zrezygnuję :D


  • 0

  #35
  Louie

  Louie

   Nowy na pokładzie

  • Nowi na forum
  • Pip
  • 3 postów
  • Płeć:Mężczyzna

  Artykuł bardzo rzetelny. Jest co czytać na pewno.


  • 0

  #36
  kamilos0

  kamilos0

   Wczuwa się w forum

  • Nowi na forum
  • PipPip
  • 110 postów
 • Wiek: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:warszawa
  • Staż [mies.]: 120

  kawa to moje jedyne uzaleznienie:)


  • 0

  #37
  activiteflow

  activiteflow

   Nowy na pokładzie

  • Nowi na forum
  • Pip
  • 7 postów

  Kawa działa prozdrowotnie gdy stosuje się ją regularnie. Przed treningiem spoko opcja, bo pobudza jak należy.


  • 0

  #38
  nesft

  nesft

   Wczuwa się w forum

  • Nowi na forum
  • PipPip
  • 69 postów

  Tak jak wszystkie inne środki, powinno się ją stosować z rozwagą.

  Polecam zajrzeć sobie na stronę

  https://kofeina24.pl...feina-bezwodna/

   

  Opisane jest tutaj dokładne działanie kofeiny. Jak równeż sytuacje w których mozna się nad nią zastanowić. Środek jest polecany dla wielu sportowców zz uwagi na to, ze znacznie przyspiesza metabolizm. NIe powinna być jednak przyjmowana przez osoby, które mają problemy z sercem.

   

  Poza tym jest to środek do stosowania jedynie okazjonalnego. 


  • 0
  0 użytkowników czyta ten temat

  0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

   Zamknij okienko