Witam mam 16 lat otóż moim celem jest masa ale chciałbym zrzucić trochę tłuszczu, który mi się zebrał przez lenistwo i złe nawyki odżywcze, następnie wyrzeźbienie sylwetki no i przybranie na masie mięśniowej. Dlatego chciałbym się dowiedzieć co i jak, od czego mam zacząć, jaka dietę zacząć stosować, może jakieś suplementy. Chciał bym dodać że:
Moje proporcje to :
Obwód przedramienia w [cm]: 31
Obwód klatki piersiowej w [cm]: 104
Obwód uda w [cm]: 60
Obwód łydki w [cm]: 41
Waga w [kg]: 85
Wzrost w [cm]: 180
Obwód ramienia w [cm]: 61,5
Obwód w pasie w [cm]:
Biceps [cm] : 36
Jeżeli potrzebne to grupę krwi mam " 0 "
Z postury jestem ani chudy ani gruby jestem taki zbity można powiedzieć. Mój staż na siłowni to około 5 miesięcy systematycznych treningów [ w tym ćwiczyłem jeszcze 2 lata do tylu ale nie systematycznie z przerwami].
Chodzi mi przede wszystkim dobrą rade czy dobrze myślę żeby spalić tłuszcz, ukształtować sylwetkę, no i brać się za mase. I jak to zacząć przede wszystkim od czego. Dziękuje z góry za pomoc. Jeśli trzeba mogę potem wrzucić zdjęcia mojej sylwetki.
#1
Posted 07 December 2011 - 19:36 PM

Doradca KFD
Siemka, sprawdź ofertę specjalną:

Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:
A jak na was działa to ZMA?
,
Jakie białko tanie i dobre?
| Potrzebuje bialka przynajmniej na czas brania kreatyny
,
Hi Tec BLACK DEVIL - jak długo stosować
,
Jaki Gainer?
,
Jak brać Białko Ostrovit WPC, Carbolite KFD, TCM KFD, UNS Beta Alanine
#2
Posted 07 December 2011 - 19:47 PM

No możesz albo przybierać na masie, a potem zrzucić tłuszcz, albo odwrotnie, Twoja wola. Ćwiczyłeś przez 5 mies. także nie za bardzo wiem o co pytasz/czego nie wiesz.
Jeżeli wybierzesz zrzucanie tłuszczu to FBW + aeroby + dieta low carb
Jeżeli masa to FBW + dieta na masę + bieganie raz w tyg.
suplementy sobie daruj na razie, najpierw dieta i ew. dopiero za jakiś czas, jeżeli będzie taka potrzeba
Jeżeli wybierzesz zrzucanie tłuszczu to FBW + aeroby + dieta low carb
Jeżeli masa to FBW + dieta na masę + bieganie raz w tyg.
suplementy sobie daruj na razie, najpierw dieta i ew. dopiero za jakiś czas, jeżeli będzie taka potrzeba
0 user(s) are reading this topic
0 members, 0 guests, 0 anonymous users