Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak wybrać odpowiedni worek treningowy?

- - - - -

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
jakiworektreningowy

jakiworektreningowy

    Nowy na pokładzie

  • Nowi na forum
  • Pip
  • 1 postów

Jak wybrać odpowiedni worek treningowy?

Dla wielu osób, zaczynających swoją przygodę ze sportami walki, jest to w pewnym momencie kluczowe pytanie. Zastanawiamy się: ile takie worki kosztują, gdzie ich szukać, na co warto wydać trochę więcej, a na czym można zaoszczędzić. Chcemy wiedzieć, jaki worek treningowy będzie dla nas najlepszy.Jak wybrać odpowiedni worek treningowy?

worki-1024x573.jpg

Najczęściej zadawane pytania:

    - Ile kosztuje, w co warto zainwestować, a w co nie?

    - Czy ten worek jest tani?

    - Kupować z wypełnieniem czy bez?

    - Jakie firmy na naszym rynku oferują sprzęt sportowy?

    - Jak wygląda gwarancja od producenta, kiedy jest rozpatrywana a kiedy to tylko mit?

    - Jaki worek jest dla mnie odpowiedni?

    - Gdzie najlepiej kupować takie produkty?

Przed tym wyborem stajemy również wtedy, gdy zaczynamy myśleć o treningu w domu. Utrudnienia w dojazdach, koszty i brak czasu decydują najczęściej o tym, że wybieramy trening domowy rezygnując z podobnego w klubie. Dzięki takiej decyzji możemy wykorzystać czas na ćwiczenia, a nie na dojazdy oraz dostosować trening do naszych indywidualnych potrzeb.

Na co zwrócić uwagę kupując worek treningowy?

Kupując sprzęt sportowy trzeba być czujnym, ponieważ na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów o bardzo niskiej cenie. Ceny rozpinają się już od 70zł do nawet 700zł. Podejrzane? Słusznie! Cena oczywiście odgrywa znaczącą rolę podczas wyboru worka, jednak nie powinna być czynnikiem decydującym. Jest kilka cech, na które trzeba koniecznie zwrócić uwagę.

Najważniejsze cechy worków treningowych:

    Materiał – polecanym materiałem do wykonywania worków jest PLAWIL – jest on wykorzystywany np. do wykonywania plandek, w związku z czym jest bardzo trwały oraz nie wymaga konserwacji. Należy również pamiętać, że na rynku jest dostępnych wiele odmian tego materiału – należy zwrócić uwagę na gramaturę, która powinna wynościć 650g/m2. Droższym wariantem i jednocześnie lepszym jest materiał z wyższej półki – SKÓRA NATURALNA. Natomiast oczywiście nie każdego stać na taki wydatek.

   Nici/szwy – należy zwracać uwagę na to, iż szwy w worku powinny być podwójne. Zapewnia to znacznie większą wytrzymałość łączeń.

    Łańcuchy – powinny być zamontowane na okrętce, co zapobiega skręcaniu się worka podczas użytkowania, oraz powinny być zgrzewane – zwiększa to znacznie ich wytrzymałość.

    Zakończenie łańcuchów – powinno być trójkątne, pozwala to równomiernie rozłożyć ciężar oraz sprawia że taśmy się nie zawijają.

    Pas okalający worek – wzmacnia znacznie mocowanie łańcuchów do worka oraz chroni przed urazami spowodowanymi uderzeniami w miejsca mocowań.

    Wiązanie sznurowe worka – jest to najwytrzymalszy sposób zamknięcia worka.

    Wypełnienie – jeżeli wybierzemy wariant worka już wypełnionego, zdecydowanie najlepszym wypełnieniem są ścinki materiałów.

    Logo / nadruk – unikać trzeba grafik haftowanych, znacząco osłabiaja one wytrzymałośc materiału. Najlepszym rozwiązaniem jest nadruk metodą sitodruku.

    Dolne mocowanie worka - znacznie zwiększa to stabilność worka.

   Gwarancja – to często pomijany aspekt, a jednocześnie bardzo ważny. Należy pamiętać, żeby kupować produkty wiodących polskich producentów, ponieważ znacznie ułatwia to proces reklamacji.

1.jpg

Zapraszam do czytania i komentowania! Jeżeli o czymś istotnym zapomniałem, liczę na Waszą pomoc - z chęcią uzupełnię tą listę o wszystkie niezbędne informacje.


Zmieniony przez - jakiworektreningowy w dniu 2014-09-14 13:38:38


  • 0

Doradca KFD

Doradca KFD
  • KFD pro

Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

 Zamknij okienko