Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak stworzyć dobry biznes plan?

- - - - - stworzyc dobry biznes plan

 • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany

#1
kar1

kar1

  Wczuwa się w forum

 • Użytkownicy
 • PipPip
 • 162 postów
Hej. Chce rozkręcić wlasny biznes. Tylko, że nie mam tak dużo pieniędzy. Mam plan jechać za granicę i jeszcze troche zarobić. Problem polega na tym, że nie umiem pisać biznes planów Żeby stworzyć dobrze działająca firmę trzeba również stworzyć dobry biznes plan. W tym przypadku zgłaszam się do was. Co musze tam umieścic?
 • 0

Doradca KFD

Doradca KFD
 • KFD pro

Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:

#2
szala1992

szala1992

  Wczuwa się w forum

 • Użytkownicy
 • PipPip
 • 135 postów
Żeby stworzyć dobry biznesplan należy się zaoopatrzyć w wiedzę mówiącą, czym jest dokładnie ten biznessplan.
Przede wszystkim dokumentem, który opisuje szczegółowo przedsięwzięcie które dopiero ma powstać. Tworzy go sam przedsiębiorca, doradcy lub specjalistyczne firmy,a w tym wyadku ty sam.
Adresatem biznesplanu są zwłaszcza przedsiębiorstwa finansowe (bank lub inna firma udzielająca pożyczek na potrzeby inwestycyjne), instytucja rządowa lub samorządowa (przede wszystkim urzędy miejskie i gminne) lub osoba fizyczna (inwestor).

Biznesplan to dowód na to, że planowane przedsięwzięcie warte jest inwestycji w postaci kredytu, pożyczki, czy dotacji lub objęcia udziałów w przedsięwzięciu.

Instytucje typy banki chcą mieć pewność że nowopowstająca firma ma dobrą usługa, które nowa firma ma oferować, znajdzie nabywców, a co za tym idzie, będzie dostarczało przychodów nowej spółce.

Nie da się tu pominąć rownież strony kosztów: to znaczy biznesplan ma precyzyjnie określać ile pieniędzy jest potrzebne i na jaki właściwie cel sie je przeznacza.
Jeśli masz dobrze opracowane dane to można dobrze wyliczyć rentowność przedsięwzięcia (czyli ma odpowiedzieć zainteresowanemu inwestycją na pytanie "Ile to będzie zarabiało?").

Biznesplan muci służyć również Tobie . Jest to określony Twój pomysł na działalność po przelaniu go na papier i zobrazowaniu za pomocą liczb staje się bardziej przejrzysty i łatwiej wskazać w nim ewentualne niedociągnięcia. Około połowa nowych przedsięwzięć upada pomimo częstokroci bardzo ciekawych pomysłów na podstawie których były one tworzone.
Dobrze opracowany i skutecznie wdrożony biznesplan jest wlaściwie to, co może uchronić Cie przed bolesnym i kosztownym rozczarowaniem związanym z otwieraniem nowego biznesu.
 • 1
0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

 Zamknij okienko