Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak stosowac insuline

- - - - - stosowac insuline

 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
Brian

Brian

  Na KFD prawie jak w domu ;)

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPip
 • 1756 postów
 • Wiek: 104
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Lekoland
  • Staż [mies.]: 12 lat
  Insulina

  Spośród wszystkich dostępnych środków dopingujących stosowanych w sporcie używanych w celu zwiększenia masy ciała bezapelacyjnie insulina stawiana jest na pierwszym miejscu pod względem skuteczności i siły działania. W chwlili obecnej nie ma bardziej anabolicznego środka, który przynosiłby tak niesamowite rezultaty. Faktem jest że w ciągu 14 dni stosowania często użytkownik jest w stanie osiągnąć lepsze efekty niż podczas cyklu opartego o estry testosteronu trwającego 10 tygodni. Brzmi to pięknie, jednak insulina jest najbardziej niebezpiecznym ze wszystkich dostępnych środków dopingujących. Ryzyko jest tak wielkie, ze wystarczy jeden drobny błąd, a skutki mogą być katastrofalne. Dla porównania, podczas gdy długotrwałe, wieloletnie stosowanie toksycznych środków doustnych może zniszczyć wątrobę czy nerki, tak złe wyliczenie odpowiedniej ilości węglowodanów, bądź podanie zbyt dużej dawki insuliny może prowadzić bardzo szybko do uszkodzenia mózgu, śpiączki, a nawet do śmierci.
  W polskim internecie nie ma informacji dotyczących praktycznego jej stosowania. Jest to zrozumiałe, ponieważ wśród użytkowników sterydów niewielu jest takich, którzy byliby gotowi podjąć ryzyko jakie wiąże się z nie leczniczym przyjmowaniem insuliny. Co więcej, jest to traktowane jako wiedza tajemna, przeznaczona dla wąskiego grona osób. Podczas lektury tego artykułu o praktycznym zastosowaniu należy cały czas pamiętać o tym, że jeśli ktoś decyduje się na środek tej klasy koniecznie musi przyjmować go pod okiem lekarza specjalisty.

  Krótka charakterystyka
  W przeciwieństwie do większości środków anaboliczno-androgennych stosowanych w sporcie insulina nie jest sterydem. Jej mechanizm działania jest zupełnie inny niż, na przykład, testosteronu. Podczas gdy ten pierwszy donosi do komórki mięśniowej informację o konieczności jej rozrostu, insulina pomaga w transporcie substancji odżywczych do komórek.
  Hormon ten jest produkowany w trzustce. Jest to narząd o dwojakiej funkcji ? egzokrynnej, która polega na wydzielaniu soków trzustkowych, oraz endokrynnej, czyli sekrecji hormonów. Za produkcję i uwalnianie ich do krwiobiegu odpowiedzialne są wyspecjalizowane do tego komórki zwane wyspami Langerhansa. Znane są cztery rodzaje ? wyspy A, B, D i F, przy czym każda wytwarza inny hormon. Komórki typu A wydzielają glukagon, komórki B insulinę i amylinę, D ? somatostatynę, zaś komórki F ? trzustkowy polipeptyd. Pierwsze dwa są głównymi hormonami mającymi wpływ na gospodarkę węglowodanów i metabolizm, trzeci hamuje wydzielanie hormonu wzrostu. Insulina jest zbudowana z białek. Jej cząsteczka składa się z dwóch łańcuchów polipeptydowych złożonych z 21 aminokwasów w pierwszym i 30 aminokwasów w drugim łańcuchu, zaś całość jest połączona dwoma mostkami disiarczkowymi. Jest to istotne z praktycznego punktu widzenia, gdyż mówi o tym że jedyną drogą podania jest iniekcja. Podaż drogą pokarmową będzie nieskuteczna, ponieważ jako białko ulegnie po prostu rozłożeniu w żołądku.

  Dlaczego glukoza jest tak ważna?
  Insulina jest wydzielana pod wpływem wzrostu poziomu glukozy w krwioobiegu. Jej podstawowa funkcja polega na transporcie węglowodanów (glukozy) do komórek, co przyczynia się do obniżenia ich stężenia we krwi. Glukoza jest cukrem prostym, stanowiącym podstawowe obok tłuszczu źródło energii dla organizmu. W normalnych warunkach, aby cząsteczka węglowodanów złożonych, białek czy nawet tłuszczy mogła zostać wykorzystana do produkcji ATP (adenozynotrójfosforan ? źródło energii dla komórki) musi zostać w toku przemian biochemicznych rozbita do najmniejszych cząstek ? właśnie do glukozy. W tej formie może być transportowana wraz z krwią do odpowiednich tkanek, gdzie w zależności od potrzeby zostanie wykorzystana albo do produkcji energii, albo też zmagazynowana w postaci tkanki tłuszczowej w adipocytach (komórkach tłuszczowych). Właśnie w tym momencie zaczyna się rola insuliny. Kiedy stężenie głukozy we krwi wzrasta, trzustka uwalnia ten hormon, by doprowadzić do normy podwyższony poziom cukru. W warunkach normalnego zapotrzebowania energetycznego bądź wysiłku o małej intensywności, cząsteczka glukozy może zostać przetransportowana do mitochomdrium, gdzie zostaje spalona i konwertowana do ATP; lub do cytoplazmy podstawowej w przypadku treningów anaerobowych (beztlenowych). Drugim wyjściem jest przeniesienie do wątroby gdzie zostanie zawiązana w postaci glikogenu ? jest to postać złożonego cukru który może być przechowywany w mięśniach, wątrobie i niektórych narządach w ilości około 400-500g, stanowiąc pierwszy materiał do produkcji ATP podczas wysiłku. W przypadku gdy będzie występował kompletny zapas glikogenu, wędrująca cząsteczka glukozy może być wyłapana, zmieniona w acetylo-koenzym A i w tej postaci pakowana do komórki tłuszczowej gdzie jest łączona z innymi cząsteczkami i magazynowana jako trójgliceryd. Powyższy opis roli glukozy jest jedynie zarysem fizjologii, gdyż jej funkcja jest tak złożona, że można pisać wielostronicowe opracowania na ten temat, zaś ze względu na objętość i charakter tego artykułu skupiono się na podstawowych informacjach z biochemii.

  Wpływ insuliny na metabolizm
  Po zjedzeniu posiłku i jego strawieniu glukoza przedostaje się do krwioobiegu. Następnie wędruje po organizmie, aż dociera do trzustki. Tam, stykając się ze specjalnymi pęcherzykami tego narządu powoduje uwolnienie zmagazynowanej insuliny. Endogenna insulina staje się aktywna zaraz po przedostaniu się do krwi, zaś okres jej połowiczego rozpadu wynosi 5 minut. Insulina oddziaływuje na niemal wszystkie komórki organizmu, jednak jej największy wpływ można zaobserwować w mięśniach, wątrobie i tkance tłuszczowej. W wątrobie hormon ten zwiększa wchłanianie glukozy jednocześnie zmniejszając jej uwalnianie. Ponadto powoduje modyfikację wytwarzania enzymów zwiększając wydzialenie odpowiedzialnych za syntezę glikogenu, a zmniejszając poziom odpowiedzialnych za jego rozpad. Jednak najistotniejsza rola insuliny w aktywności anabolicznej polega na oddziaływaniu na komórki mięśni. Pod jej wpływem komórki te znacząco zwiększają aktywny transport przez błonę substancji odżywczych ? glukozy i aminokwasów, oraz jonów potasowych i fosforanowych. Co więcej, wewnątrz komórek ma miejsce przyspieszenie przemiany materii ? przyspiesza się metabolizm węglowodanów oraz zwiększa synteza białek i kwasów tłuszczowych. W tym miejscu warto uzmysłowić sobie mało pozytywne oddziaływanie insuliny na poziom tkanki tłuszczowej, mianowicie jej silne działanie lipogenne (synteza kwasów tłuszczowych). Co więcej, powoduje ona hamowanie wytwarzania cAMP, czyli środka który uwalnia z adipocytów wolne kwasy tłuszczowej. Działanie takie sprawia, że insulina może silniej wpłynąć na tworzenie się tkanki tłuszczowej niż byłoby to pożądane, zaś na cyklu zamiast stworzyć kulturystę o gigantycznych gabarytach, może sprawić że powstanie sportowiec o dużych gabarytach, lecz o równie wielkim poziomie tkanki tłuszczowej wokół pasa. Zawsze istnieje podobne ryzyko.

  Kontrola wydzialania insuliny
  Jak każdy hormon, również poziom sekrecji insuliny i jej stężenie we krwi jest kontrolowany na zasadzie sprzężenia zwrotnego. W odróżnieniu do opisanego w ubiegłym miesiącu układu kontrolującego wydzielanie hormonu wzrostu, poziom insuliny nie jest warunkowany nadrzędnymi ośrodkami jak podwzgórze czy przysadka. Regulacja występuje na poziomie samej trzustki, co znacznie przyspiesza i usprawnia sam proces. Glukoza powoduje uwalnianie z trzustki insuliny, ta zaś obniża we krwi stężenie cukrów. Kiedy ich poziom spadnie do normy, cząsteczki węglowodanów nie będzą powodować uwalniania insuliny, co wtórnie zahamuje jej sekrecje i zapobiegnie obniżeniu poniżej normy ilości glukozy we krwi (hipoglikemia). Jak napisano we wstępie, oprócz insuliny w trzustce wydzialny jest również hormon o nazwie glukagon. Ma on działanie antagonistyczne, czyli dokłądnie przeciwstawne do insuliny ? zwiększa stężenie glukozy we krwi i przyspiesza rozpad glikogenu. Fakt ten jest bardzo istotny dlatego że w przypadku podania zbyt dużej jej dawki bądź zbyt małej ilości węglowodanów, zastrzyk z glukagonu może uratować życie. Drugim antagonistycznie działającym hormonem jest amylina, lecz jej działanie jest dużo słabsze od poprzednich.

  Insulina w praktyce
  Podczas cyklu z użyciem insuliny, poważne skutki uboczne są realne. Stąd też należy pamiętać o tym że stosowanie tego środka powinno zawsze przebiegać pod ścisłą kontrolą lekarza. Efekty negatywne jakich można się spodziewać są związane z nagłym spadkiem poziomu glukozy we krwi, co objawia się raptownym osłabieniem, bólami głowy, przyspieszeniem akcji serca, dezorientacją, zawrotami głowy, zaburzeniami widzenia i mowy, a także silnym głodem. Jeśli w porę nie zostanie podwyższony poziom cukru, może dojść do śpiączki, uszkodzenia mózgu a nawet do śmierci.
  W sporcie powinno używać się jedynie krótkodziałającej insuliny o nazwie Hummulin-R, której czas półtrwania wynosi około 4 godzin. Pozwala to na maksymalną możliwą kontrolę nad jej działaniem, wraz z możliwością szybkiej interwencji w przypadku błędu. Hummulin-R powinno się przyjmować maksymalnie 2 razy dziennie, szczególnie w porach kiedy występuje okres największego uwrażliwienia na insulinę ? rano po przebudzeniu oraz bezpośrednio po treningu. Nie wolno przyjmować kolejnej iniekcji dopóty, dopóki nie minie czas półtrwania wcześniejszej dawki. W przypadku Hummulin-R okres ten wynosi 4-6 godzin. Dobrym wyjściem byłoby stosowanie pierwszej iniekcji zaraz po przebudzeniu, zaś kolejnej właśnie 4-6 godzin później, zaraz po treningu. Warto również zauważyć iż absolutnie nie wolno iść spać w okresie conajmniej 6 godzin po iniekcji, ze względu na możliwość wystąpienia hipoglikemii podczas snu, wraz z możliwością nie wybudzenia się w porę. Czas trwania cyklu może wynieść maksymalnie 4 tygodnie, po tym okresie znacząco maleją efekty stosowania.
  Dawkowanie insuliny ? powinno być ściśle dostosowane do danego osobnika. Minimalna jednorazowa dawka dająca znakomite rezultaty to 4-5 I.U. I od takiej powinno się zaczynać. Z drugiej strony warto obliczyć maksymalną możliwą do przyjęcia jednorazową dawkę insuliny. Zakłada się że jest to 1 jednostka międzynarodowa (I.U.) na każde 6.75kg masy ciała. Tak więc kulturysta ważący 100kg może jednorazowo przyjąć maksymalnie 14,8 I.U. Przy projektowaniu cyklu założymy że ważący 100kg sportowiec będzie przyjmował 8 I.U. 2 razy dziennie.
  Dawkowanie węglowodanów ? musi być jasno sprecyzowane. Należy pamiętać iż to właśnie ich podaż jest najistotniejszym czynnikiem w cyklu. Według różnych źródeł za bezpieczną należy uznawać dawkę 30g węglowodanów na każde 1 I.U. Hummulin-R. Jest to dużo, ale jednocześnie zmniejsza się możliwość wystąpienia hipoglikemii. Po iniekcji należy dostarczać w równomiernych, godzinowych odstępach czasu ściśle wyliczone dawki węglowodanów. Na przykładzie 100kg sportowca biorącego 8 I.U. Insuliny wyniesie to 240g węglowodanów rozłożonych na 4 równe dawki po 60g. Nie bez znaczenia będzie też rodzaj użytych cukrów ? chociaż bazować należy przede wszystkim na najprostszych cukrach, jak dekstroza, warto połączyć je z maltodekstrynami. Są to polimery glukozy, które w przeciwieństwie do niej, zapewniają równomierny rozkład uwalniania glukozy do krwoobiegu, a co za tym idzie, zmniejszenia wahań stężenia cukrów we krwi. Szczyt stężenia maltodekstryn wynosi około 90 minut po spożyciu.
  Ostatnim faktem jaki należy odnotować jest bardzo mała skuteczność insuliny w budowaniu masy mięśniowej w przypadku braku sterydów, toteż ich dołączenie do cyklu jest niezbędne. Wybór środków powinien być podobny jak przy stosowaniu hormonu wzrostu, co zostało opisane w poprzednim artykule. Dla przypomnienia ? wybieramy szybkodziałające środki zwiększające poziom IGF-1, przy czym najlepszym wyjściem będzie testosteron propionate lub suspension w dawkach 100mg dziennie. Do tego należy dodać również jakiś dłużej działający środek, np. sustanol albo cypionat, stosowane w dawkach 200-250mg co 3-4 dni.
  W pierwszym tygodniu rozpoczynamy dawkowanie od testosteronu propionate i sustanolu/cypionatu, inikcje 8 I.U. 2X dziennie włączany dopiero od 3 dnia, kiedy wystąpi już podwyższony poziom testosteronu we krwi. Propionat i insulinę podaje się przez 10 dni, kolejne 4 tygodnie są oparte jedynie o sustanol/cypionat w celu tzw. ?utwardzenia? masy zdobytej na insulinie; po tym okresie należy dołączyć clomid/ HCG w celu odblokowania funkcji gonad.
  Na zakończenie warto dodać jeszcze, że podczas cyklu z użyciem insuliny należy stosować bardzo duże ilości białka ? około 5g na kilogram masy ciała. Tylko przy takiej podaży efekty będą adekwatne do włożonych nakładów. Należy również zawsze mieć przy sobie jakieś źródło glukozy, jak cukierki czy kostki cukru, choć najlepszym wyjściem będzie noszenie ze sobą mieszanki 60g glukozy i maltodekstryn zmieszanych z 50g serwatki. Koniecznością jest również posiadanie gotową do wstrzyknięcia dawkę glukagonu, co w krytycznej sytuacji może uchronić od bardzo poważnych komplikacji zdrowotnych.
  Zgodnie ze złotą myślą, trzecią rzeczą jaką koniecznie należy nosić ze sobą to telefon komórkowy z szybkim wybieraniem numeru pogotowia ratunkowego, by w razie problemów wezwać na czas wykwalifikowaną pomoc...

  Edytowany przez Brian, 31 marzec 2008 - 18:09 .

  • 0

  Doradca KFD

  Doradca KFD
  • KFD pro

  Siemka, w tym przypadku, mogę polecić Ci takie produkty (dla ułatwienia przygotowałem boks ze zdjęciami):
  Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:

  #2
  Lemoniadowy

  Lemoniadowy

   xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  • Spec
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5856 postów
 • Wiek: 10
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:że znowu
  dzieki uprzejmosci jednego kolegi mam i ja :-)
  nawet nie wiedzialem ze jedna fiolka insy zawiera 100iu :blink:

  fotka robiona na szybkosci ;)
  • 0

  #3
  Brian

  Brian

   Na KFD prawie jak w domu ;)

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1756 postów
 • Wiek: 104
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Lekoland
  • Staż [mies.]: 12 lat
  Ladna fota a raczej to co na niej jest :blink:
  To jest ta szybko dzialajaca i pistolecik.

  Edytowany przez Brian, 30 sierpień 2006 - 21:17 .

  • 0

  #4
  Wojta$

  Wojta$

   KFD to mój dom ;)

  • Aktywny user KFD
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2555 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  Brian fajny art podoba mi sie ..pogrub tylko najwazniejsze elementy aby czytajacy mogl szybko odnalezc potrzebne mu info.
  Irko widze ze grubo bedzie .. jakim schematem bedziesz walil??


  mysle ze warto podwiesic ten topic

  http://www.kfd.pl/in...wtopic=2741&hl=

  to art Krwawego o Slinie ...art Briana jest juz podwieszony ale ten jest nieco inny ..

  Edytowany przez Wojta$, 30 sierpień 2006 - 22:53 .

  • 0

  #5
  Janek.V

  Janek.V

   Się rozkreca

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 368 postów
 • Wiek: 31
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Krosno
  • Staż [mies.]: 7 lat

  dzieki uprzejmosci jednego kolegi mam i ja :lol:
  nawet nie wiedzialem ze jedna fiolka insy zawiera 100iu :w00t:

  fotka robiona na szybkosci %)

  Irko odpowiedz mi na priv ile zapłaciłeś za pen.
  • 0

  #6
  CROCCO

  CROCCO

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 334 postów
 • Wiek: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:3 karton na prawo
  • Staż [mies.]: 14
  może troche nia na temat ale... czy to jest taka insulina co biorą chorzy na cókrzyce???
  • 0

  #7
  SLIN

  SLIN

   bejbik on dzjus

  • Aktywny user KFD
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 24197 postów
 • Wiek: 24
  • Płeć:b/d
  • Miasto:nad jeziorem
  • Staż [mies.]: 3 mies
  nie taka dla sportowcow :w00t: co ty z drzewa spadles wiekszosc lekow jest dla ludzi chorych,insa ,hgh,saa i inne
  • 0

  #8
  -Neal-

  -Neal-

   Się rozkreca

  • Spec
  • PipPipPip
  • 546 postów
 • Wiek: 31
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:ja to wszystko wiem?
  Art już czytałem, autorem jest Dezir. Pisze arty chyba do FA. =D
  • 0

  #9
  Brian

  Brian

   Na KFD prawie jak w domu ;)

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1756 postów
 • Wiek: 104
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Lekoland
  • Staż [mies.]: 12 lat
  Ta dezil to prawdiwy Kozak,zgadza sie pisze arty dla Fitnes Authority czy glownym sponsorem jest LL B-)
  • 0

  #10
  Lemoniadowy

  Lemoniadowy

   xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  • Spec
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5856 postów
 • Wiek: 10
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:że znowu
  Wojtas narazie zbieram informacje i doswiadczenia, nie rusze insy zanim nie bede mial odpowiedzi na wszystkie pytania, na ta chwile towar lezy w lodowce i czeka B-)
  • 0

  #11
  Wojta$

  Wojta$

   KFD to mój dom ;)

  • Aktywny user KFD
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2555 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  Wybór miejsca wstrzykniecia

  Kolejnym etapem jest podjecie decyzji
  o miejscu wstrzykniecia insuliny. Miejsce podania insuliny zalezy
  od czasu dzialania preparatu, który wstrzykujemy.
  Insuline krótkodzialajaca oraz analogi insuliny podajemy w tkanke
  podskórna brzucha, gdyz z tych okolic ulega ona najszybszemu wchlanianiu.
  Mieszanki insulin krótkodzialajacych oraz o przedluzonym dzialaniu, przygotowane
  fabrycznie jak i przygotowane tuz przed wstrzyknieciem, powinny byc równiez
  podawane w tkanke podskórna brzucha.

  Preparaty insuliny o przedluzonym dzialaniu
  lub dlugodzialajace powinny byc podawane w tkanke podskórna uda.
  Wiaze sie to z ich wolnym i równomiernym wchlanianiem z tych okolic.
  Generalnie warto pamietac, ze najszybciej preparaty insuliny wchlaniaja sie z tkanki podskórnej brzucha,
  nastepnie z okolic ramienia oraz kolejno z posladków i ud. W obrebie brzucha omijamy okolice około pepkowa,
  wykonujac iniekcje bocznie oraz ponizej i powyzej linii pepka. Najlepiej polozyc dlon w taki sposób,
  zeby srodek dloni pokrywal sie z pepkiem, na tym obszarze nie powinny byc dokonywane iniekcje.

  Na ramionach wstrzykujemy insuline w tylna, górna powierzchnie ramienia (przypomne,
  ze w jezyku medycznym ramie to czesc konczyny górnej pomiedzy stawem barkowym i stawem lokciowym).
  Mozemy równiez wykorzystac górna, zewnetrzna 1/4 posladków oraz przednia i boczna powierzchnie ud.

  Przed wstrzyknieciem nalezy zawsze sprawdzic, czy na obszarze, gdzie chcemy dokonac iniekcji,
  nie ma zmian o charakterze lipoatrofii (zaniki podskórnej tkanki tluszczowej w postaci tzw. dolów)
  lub lipohipertrofii (guzowate miejsca przerostu podskórnej tkanki tluszczowej o nieco twardszej konsystencji
  niz okolica). Podanie insuliny w miejsce lipoatroficzne wiaze sie ze znacznym przyspieszeniem jej wchlaniania,
  a wstrzykniecie w miejsce lipohipertroficzne wiaze sie ze znacznym opóznieniem wchlaniania preparatu.
  Nie powinno sie równiez wykonywac zastrzyków z insuliny w te okolice, w których skóra jest zmieniona chorobowo,
  a takze w blizny.

  Macie male info bo widze ze tego nie bylo...
  dodam aby miejsca po injekcji nie masowac po dokonaniu zastrzyku.
  Humulin walcie tylko w brzuch gdyz ma pewien skutek uboczny a mianowicie spala tluszcz w miejscu injekcji ..a wiec jest to plusem B-)
  Dla ciebie Irko zebys sobie krzywdy nie zrobil...
  • 0

  #12
  -Neal-

  -Neal-

   Się rozkreca

  • Spec
  • PipPipPip
  • 546 postów
 • Wiek: 31
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:ja to wszystko wiem?
  Dzisiaj jak mi czas pozwoli to Ci wrzuce Irek coś nt. sliny. =D
  • 0

  #13
  Lemoniadowy

  Lemoniadowy

   xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  • Spec
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5856 postów
 • Wiek: 10
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:że znowu
  wszystkie informacje mile widziane, super by bylo jakby tez jakis praktykant sie wypowiedzial, jest taki na forum co juz niebawem bedzie bil inse to moze sie podzieli praktycznym info, nie bede mowil kto to jest, jak bedzie chcial to sam napisze B-)
  • 0

  #14
  johnborkow

  johnborkow

   Wczuwa się w forum

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 61 postów
 • Wiek: 31
  • Staż [mies.]: 34
  Jest na 1 miejscu jesli patrzymy pod kątem skuteczności i sily działania.
  Tak w skrocie mozna okreslic ten hormon:) jest on bardzo niebezpieczny

  Dawka maxymalna: obliczamy ja

  Masa ciala
  ___________ = wynik to maxymalna ilosc jaka mozna przyjąć w (i.u)

  6,75

  Jest to tylko obliczenie najwyzszej dawki.Przekroczenie spowodowac moze liczne skutki uboczne.
  Insuline stosujemy rano po przebudzeniu i po treningu (wtedy wystepuje najwyższy okres uwrażliwienia organizmu na ten hormon)
  Dawka min to 4i.u podawana jednorazowo np w brzuch
  Dawke mozna stopniowo zwiekszac.Mozna stosowac tez raz dziennie inse.

  Po aplikacji dawki nie mozna isc przez 6 h spac gdyż moze nastapic atak hipoglikemii.Zatem odpadaja treningi nocne:)
  Stosowanie insulinki 4tygodniowe daje dosyc dobre efekty.Dłuższe stosowanie nie ma sansu.Spada dzialanie anaboliczne i istnieją wieksze szanse ze mozemy zachorowac pozniej na cukrzyce.Wiec max 4tyg

  Branie insuliny musi byc pod scislym nadzorem lekarza.Wiec to nie wychodzi wcale tak tanio.
  Dobrze jest laczyc insulinke z anabolikami
  np:
  Cykl: 10-14dni na insulinie e.d. +prop(10-14dni) c2d i enethat 5-6 tyg c3-4d.
  Pierwszego dnia wstrzykujemy dawke insulinki. Dawke testosteronu propionat(stezenie zalezy od zaawansowania danego koksa:) )
  Tego tez dnia stosujemy aplikacje z np enethatu(stezenie tak jak wyzej ..dobierami w zaleznosci od zaaw...)
  Po 10-14 dniach odstawiamy prop i insulinke.Stosujac dalej enthat przez dany czas(4tyg)
  Robimy pct(clomid, nolca, hcg)- w zaleznosci od dawki testosteronow

  Weglowodany(najwazniejsza sprawa podczas cyklu z insulinka!!!!!)
  30g wegli/1i.u insuliny
  Gdy ktos bierze 4i.u to potrzebuje 120 g wegli(mieszanka cukrow prostych i jakis dlugoestrowy cukier)
  Nie bierzemy calosci na raz
  W tym przypadku dzielimy dakwe na 2 i bierzemy to w rownych odstepach czasowych.
  Gdy dawka jest wieksza to dzielimy na porcje po 60g na wzor tego wyzej.

  Uwaga- Podczas cyklu na insulinie musimy dostarczac od 4.5 g bialka/kg masy ciala do ponad 5g bialka/kg masy ciala!!!
  Dobrze nosic przy sobie kostki cukru itd na wrazie czego;)


  kiedys znalazłem takie cos
  • 0

  #15
  Wojta$

  Wojta$

   KFD to mój dom ;)

  • Aktywny user KFD
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2555 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  Troche duza ta dawka wegli 30g/1iu ... chyba przed strachem zwykle sie do 3x mniej szamie , no ale to tylko teoria ...
  • 0

  #16
  Brian

  Brian

   Na KFD prawie jak w domu ;)

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1756 postów
 • Wiek: 104
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Lekoland
  • Staż [mies.]: 12 lat
  30 g wegli to jest dawka bezpieczna mozna uzyc mniejszej ale dla pewnosci podana jest w wysokosci 30g
  • 0

  #17
  mariogangsta

  mariogangsta

   Się rozkreca

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 243 postów
 • Wiek: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Kraków
  • Staż [mies.]: ~50
  IRKO!
  Nie wiem czy dobrze zauważyłem ale jak widac na fotce jedna fiolka zawiera 300iu(1ml ma 100iu-a wiec fiolka 3ml,ma ich 300iu)-Chyba dobrze kombinuję?:):):)
  To w końcu szczegól ale nie dawał mi spokoju,pzdr
  • 0

  #18
  who

  who

   Wczuwa się w forum

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 postów
 • Wiek: 35
  • Miasto:tarnobrzeg
  • Staż [mies.]: 19
  .....ja tez zastanawialem sie nad opracowaniem jakiegos cyklu na insie ale ze wzgledu na to ze moja matka jest cukrzykiem boje sie ze moge miec wieksze predyspozycje do uśpienia trzustki... co o tym myslicie?
  • 0

  #19
  gieksiarz

  gieksiarz

   Znawca w dziale doping

  • Spec
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2285 postów
 • Wiek: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Górny SLąSK.
  • Staż [mies.]: 6lat
  Irko na serio rozważasz cykl na insulinie?
  ja bym zachował daleko idącą ostozność...  moze ja cos skrobne z ksiązek.

  INSULINA

  Dawkowanie amatorzy 10-20 jednostek dziennie
  zawodowcy 20-45 jednostekdziennie


  INSULINA jest hormonem polipeptydowym, który przez organizm ludzki gromadzony jest w trzustce,
  INSULINA w pierwszej kolejnosci odpowiada za rozdział substancji odżywczych w organiżmie, jak tylko zostanie
  przyjete pożywienie trzustka wydziela nagromadzona insulinę, która ma za zadanie dostarczyc insulinę do róznych
  miejsc takich jak wątroba tkanka tłuszczowa, mięsnie mózg.
  Powodem dlaczego INSULINA jest stosowana w kulturystyce tkwi prawie wyłącznie w hormonie wzrostu
  INSULINA sama wsobie nie jest hormonem jest aktywującą działanie sterydów anabolicznych IGF-1
  i w szczególnosci hormonu wzrostu.
  Dlatego bardzo popularne przez zawodowców jest łączenie Samotropiny HGH z Insuliną.
  Organizm początkowo reaguje nadawki hormonu wzrostuzwieksząna produkcją insuliny.
  Problem polega na tym ze stałe dawkowanie HGH prowadzi do uszkodzenia komórek BETA
  w wyspach trzustkowych i produkcja insuliny wkrótce ustepuje
  Jesli aplikowanie HGH wówczas ,własna produkcja insuliny może spaśc do bardzo niskiego poiomu.
  Oprucz możliwej cukrzycy spadek ten wpływa negatywnie na wątrobę.

  Badania naukowe wykazały również ze że kombinacja hormonu wzrostu z INSULINA wykazuje
  wyrazne lepsze wartosći niz ma to miejsce przy dawkowaniu osobnym.
  oczywiscie INSULINA działa tagże synergicznie z testosteronem, hormonem tarczycy.

  W celu wykluczenia tworzenia się antyciał kulturysci powinni stosować wyłącznie
  insulinę produkowana genotechnicznie ponatto istnieją preparaty o trzech różnych
  okresach działania

  1 INSULINA o krótkim działaniu maksymalnie 8godz
  2 INSULINA o średnim działaniu maksymalnie 24godziny
  3 INSULINA o długim dzialaniu maksymalnie 36 godzin

  Wybierając np INSULINE o krótkim działaniu ze działanie jej będzie stałe
  od pierwszej do ostatniej minuty
  Kazzdy ze stosujacych Insulinę powinien dokładnie zapoznać sie z perofilem działania
  swojego preparatu.

  1 Czas rozpoczęcia działania.
  2 okres maksymalnego działania
  3 Koniec dzialania.


  Działanie uboczne dzieli się na krótko i długotrwałe
  objawy krótkotrwałe ,niedocukrzenie krwi,, bóle głowy , nadmierny apetyt ,
  silny niepokój,, bezsenośc , drżenie napady potliwości, dusznosci, skurcze,az do utraty przytomnośći
  Jako atidotum należy wziaść podobnie jak u cukrzyków czekoladę lub glukozę często minimalizuje
  niektóre objawy.
  Bardzo często wystepuje znaczne wachania nastroju i energi w ciągu dnia

  Dlugoternminwe działania uboczne.
  sa najczęsciej dzialaniem mieiącami nie rzadko latami podwyższonych wartosci tłuszczu we krwi artioskrerozy
  i zawałowi serca.
  Ponatto nadmiar INSULINY prowadzi do zmian w najmniejszych naczyniach w nerce, co zakłóca
  stopniowo funkcjonowanie nerek, zaburzenia wzroku ,poprzez zmiane w naczyniach siatkówki,
  czasami utrata wzroku,
  utrata funkcji trzustki,co prowaadzi nierzadko do cukrzycy.
  • 0

  #20
  Wolfi

  Wolfi

   Nowy na pokładzie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 11 postów
 • Wiek: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: 12
  Mam rocznikowo 17 lat i czytam ostatnio sporo o insulinie dzialanie itp. moze to zabrzmi banalnie ale czy wpiepszanie cukrow prostych pod koniec treningu nie rozwiazalo by sprawy bo o ile dobrze wyczytalem wtedy sie zwieksza poziom insuliny we krwi wystarczylo by wcinac substancje odzywcze i byl by jakis skutek tez...

  pewnie moje myslenie jest bledne ale prosze wtedy o jakies troche dokladniejsze wyjasnienie bez bulwersow ;)

  a tak na marginesie insulina to full kasy mam kumpla cukrzyka ktorego sie pytalem o rozne tego typo gadzety;P
  pen to wydatek ok 100 zl
  jedna igla to 80gr a takich igiel troche zejdzie ;P
  glukometr
  insulina najtansza to ok.140 zl (chyba ze dacie rade zakombinowac przez kumpla cukrzyka to bedzie za pare zlotych )
  do tego weglowodany itp. to ladnych pare baniek bedzie ;P
  • 0
  1 użytkowników czyta ten temat

  0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkowników


  Najważniejsze działy: Kulturystyka | Dieta | Przepisy | Trening | Doping | Fitness | MMA
   Zamknij okienko