Skocz do zawartości


 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

Ankieta: Ocena preparatu - Hydroxyzinum Pliva (0 użytkowników głosowało)

Jak oceniasz?

 1. Polecam (0 głosów [0.00%])

  Procent głosów: 0.00%

 2. Nie polecam (0 głosów [0.00%])

  Procent głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#1
Leksykon Leków

Leksykon Leków

  :)

 • Aktywny użytkownik
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 9417 postów
 • Płeć:Mężczyzna
Nazwa produktu leczniczego: Hydroxyzinum Pliva

Skład: Hydroxyzini hydrochloridum
Postać farmaceutyczna: roztwór do wstrzykiwań
Dawka: 50 mg/ml
Wielkość opakowania: 5 amp. 2 ml
Podmiot odpowiedzialny: PLIVA Kraków Zakłady Farmaceutyczne S.A.
Wytwórca: TEVA Pharmaceutical Works Private Ltd. Company
Kraj wytwórcy (kod kraju): HDziałanie
Lek o działaniu uspokajającym i przeciwlękowym. Mechanizm działania prawdopodobnie polega na zahamowaniu aktywności niektórych podkorowych obszarów o.u.n. Nie wpływa natomiast hamująco na czynność kory mózgowej. Zmniejsza stan napięcia wewnętrznego, uczucie niepokoju, lęku, chwiejność emocjonalną oraz napięcie mięśniowe. Wykazuje także właściwości przeciwhistaminowe, przeciwbólowe oraz przeciwwymiotne. Po podaniu doustnym szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie we krwi po 2-3 h od podania. Działanie rozpoczyna się po 15-30 min. i utrzymuje się 6-8 h. Jest metabolizowany w wątrobie i wydalany z moczem w postaci metabolitów.

Wskazania
Lęk. Leczenie objawowe świądu. Premedykacja przed zabiegami chirurgicznymi.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Porfiria o przewlekłym, zaostrzającym się przebiegu. Nie stosować w leczeniu lęku u dzieci.

Środki ostrożności
Ostrożnie stosować u pacjentów z obniżonym progiem drgawkowym, jaskrą z zamkniętym kątem przesączania, utrudnionym odpływem moczu z pęcherza moczowego, porażenną niedrożnością jelit lub miastenią. Preparat zawiera laktozę, nie powinien być stosowany u pacjentów z dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Ciąża i laktacja
Leku nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane
Może wystąpić: suchość błony śluzowej jamy ustnej, nudności, wymioty, zaparcia, nadmierne pocenie się, senność, ból i zawroty głowy, zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, nadwrażliwość, zatrzymanie moczu, zaburzenia akomodacji, pogorszenie funkcji poznawczych u pacjentów w podeszłym wieku.

Interakcje
Preparat może nasilać działanie leków wpływających depresyjnie na o.u.n. (m.in. narkotyczne i nienarkotyczne leki przeciwbólowe, barbiturany, leki uspokajające, nasenne, alkohol) - wskazane zmniejszenie ich dawki podczas jednoczesnego stosowania z hydroksyzyną. Ze względu na nasilenie działań niepożądanych należy unikać jednoczesnego stosowania z inhibitorami MAO i lekami cholinolitycznymi. Hydroksyzyna osłabia efekt przeciwdrgawkowy fenytoiny oraz zwiększające ciśnienie działanie leków adrenergicznych. W skojarzeniu z teofiliną lub agonistami β2

Dawkowanie
Doustnie. Leczenie lęku: dorośli - 50 mg/dobę w 2-3 dawkach podzielonych, w ciężkich przypadkach do 300 mg/dobę. Objawowe leczenie świądu: dorośli - początkowo 25 mg przed snem, w razie potrzeby 25 mg 3-4 razy na dobę; dzieci powyżej 6 lat - 15-25 mg/dobę, w razie potrzeby 50-100 mg na dobę w dawkach podzielonych; dzieci od 3 do 6 lat - 5-15 mg/dobę, w razie potrzeby 50 mg/dobę w dawkach podzielonych. Premedykacja przed zabiegami chirurgicznymi: dorośli - 50-100 mg jednorazowo; dzieci 0,6 mg/kg mc. jednorazowo. Maksymalna dawka u dorosłych wynosi 100 mg jednorazowo lub 400 mg/dobę. U pacjentów w podeszłym wieku lub z zaburzeniami czynności wątroby zaleca się rozpoczynanie leczenia od połowy zalecanej dawki; przy zaburzeniach czynności wątroby i nerek dawkę należy zmniejszyć także w dalszej terapii.
Preparat przyjmować po posiłkach, nie rozgryzając tabletek i popijając wodą.

Uwagi
Preparat może fałszować wyniki testów alergicznych, należy go odstawić 5 dni przed ich wykonaniem. Preparat może powodować senność, dlatego podczas przyjmowania preparatu nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.
 • 0

Doradca KFD

Doradca KFD
 • KFD pro

Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

 Zamknij okienko