Skocz do zawartości


 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

Ankieta: Ocena preparatu - Hydrocortisonum Aflofarm (0 użytkowników głosowało)

Jak oceniasz?

 1. Polecam (0 głosów [0.00%])

  Procent głosów: 0.00%

 2. Nie polecam (0 głosów [0.00%])

  Procent głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#1
Leksykon Leków

Leksykon Leków

  :)

 • Spec
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 9417 postów
 • Płeć:Mężczyzna
Nazwa produktu leczniczego: Hydrocortisonum Aflofarm

Skład: Hydrocortisoni acetas
Postać farmaceutyczna: krem
Dawka: 5 mg/g
Wielkość opakowania: 1 tuba 15 g
Podmiot odpowiedzialny: Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
Wytwórca: Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
Kraj wytwórcy (kod kraju): PL


Działanie
Glikokortykosteroid o słabym miejscowym działaniu przeciwzapalnym. Działa także przeciwświądowo i przeciwalergicznie. Hamuje przepuszczalność naczyń włosowatych, zmniejszając obrzęk. Wywiera działanie immunosupresyjne oraz hamuje zależne od IgE uwalnianie histaminy i leukotrienów. Blokuje syntezę i uwalnianie niektórych cytokin i interleukin.

Wskazania
Miejscowe leczenie atopowego zapalenia skóry, wyprysku alergicznego, pokrzywki, liszaju rumieniowatego, rumienia wielopostaciowego, liszaju płaskiego o nasilonym świądzie, łojotokowego zapalenia skóry, różnych postaci wyprysku (zwłaszcza wyprysk zliszajowaciały), łuszczycy skóry owłosionej, łuszczycy zadawnionej, świerzbiączki. Kontynuacja leczenia silnie działającymi glikokortykosteroidami. Oparzenia I i II stopnia (w tym słoneczne), stany po ukąszeniu przez owady.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Bakteryjne, gruźlicze, wirusowe i grzybicze zakażenia skóry, stany przedrakowe i nowotwory skóry, trądzik zwykły i różowaty, dermatitis perioralis, atrofia skóry. Nie stosować na otwarte rany i uszkodzoną skórę oraz u pacjentów ze współistniejącą grzybicą układową.

Środki ostrożności
Nie należy stosować preparatu na zdrową skórę. Nie stosować długotrwale u pacjentów z cukrzycą. Bardzo ostrożnie stosować na powieki u osób z jaskrą o wąskim i szerokim kącie przesączania lub zaćmą. Maksymalny czas stosowania na skórę twarzy wynosi 3 dni. Ostrożnie (wyłącznie pod kontrolą lekarza) stosować na dużą powierzchnię skóry, u dzieci do 12 rż., u kobiet planujących zajście w ciążę, ciężarnych oraz karmiących piersią. W infekcjach skóry o etiologii bakteryjnej dopuszcza się stosowanie wyłącznie pod osłoną antybiotyku.

Ciąża i laktacja

Bezpieczeństwo stosowania w ciąży: kategoria C (wg US FDA). W ciąży stosować krótkotrwale i jedynie w przypadku, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Dopuszcza się ostrożne i krótkotrwałe stosowanie u kobiet w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane
Stosowanie na duże powierzchnie skóry, długotrwale lub pod opatrunkiem okluzyjnym może prowadzić do wchłaniania przez skórę i układowego działania niepożądanego hydrokortyzonu. Miejscowe stosowanie na niewielką powierzchnię skóry w czasie do 14 dni zazwyczaj nie prowadzi do działań niepożądanych. Dłuższe stosowanie może powodować zanikowe zapalenie skóry, rozstępy skórne, dermatitis perioralis, trądzik steroidowy, teleangiektazje i niewielkie przebarwienia skóry. Może wystąpić podrażnienie skóry (pieczenie, zaczerwienienie, nadmierna suchość).

Dawkowanie

Niewielką ilość kremu nanosi się 2-3 razy dziennie na chorobowo zmienioną skórę (nie dłużej niż przez 14 dni, chyba że lekarz zaleci inaczej).
 • 0

Doradca KFD

Doradca KFD
 • KFD pro

Siemka, sprawdź ofertę specjalną:
Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników


Najważniejsze działy: Kulturystyka | Dieta | Przepisy | Trening | Doping | Fitness | MMA
 Zamknij okienko