Skocz do zawartości

Zdjęcie

HRT 100 mg tygodniowo - Pomoc w Warszawie

- - - - -

 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
uzytkownik_523351

uzytkownik_523351

  Nowy na pokładzie

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 21 postów

Cześć Panowie,

Jestem od jakiegoś prawie roku na testosteronie enanthate prolongatum ale w dawce przepisanej przez endokrynologa. To co zalecił enodkrynolog w medicover w Warszawie to 100 mg co dwa tyg i 50 mg clostilbegyt(klomifen) 3x w tyg.

Na takich dawkach ostatnie badania po 7 dniach od iniekcji:

Testosteron 22,2 nmol/l  Norma: 9,9 - 27,9

Testosteron wolny 19,7 pg/ml Norma: 9,1-32,2

LH (s) 1,76 U/l Norma: 1,7 - 8,6

FSH 0,71 U/l Norma: 1,5 - 12,4

Estradiol (jedn.tradyc.) 24,24 pg/ml Norma: 7,63 - 42,6

 

I na papierze można powiedzieć, że nie jest źle, ale niestety samopoczucie to zupełnie inna bajka: wahania nastroju, słabsze widzenie, sporo przytyłem i nie czułem tej energii, która powinna być w związku z podawaniem z zewnątrz testosteronu.Czytałem sporo na ten temat i są to skutki uboczne klomifenu, gdzie na papierze wszystko niby gra, ale w rzeczywistości już nie.

Zmieniłem trochę dawkowanie jeszcze bez konsultacji z lekarzem na 100 mg co tydzień prolongatum i klomifen 3x w tyg 25 mg. Zacząłem się lepiej czuć ale nie wiem czy to jest jeszcze to. Nie czuję się jakbym mógł góry przenosić.

Na siłowni ćwiczę jakieś 10 lat. Przerwa to może 3 razy po 3 miesiące w tym okresie, a tak to trening 3x a nawet zdarzało sie 5x w tyg. NIestety efekty mizerne pomimo przykładania się, nawet liczenia kalorii, dbania o podaż białka, tluszczy węgli w odpowiednich proporcjach mięśnie nie chcą rosnać i cięzko zauwazyc ze cos cwicze pomimo takiego stażu. Moze w związku z tym, ze testosteron miałem ponizej normy zanim zaczałem podawac z zewnątrz. Do tego w nadgarstku 16.5 cm więc predyspocyzje do siłowni marne. Podobno naturalnie przy takim obwodzie maksymalny obwód bicepsa 39 i by się zgadzało, bo na tylu się zatrzymałem. Siłowo też słabo 100 kg na klatkę nigdy nie wypchnąłem i od kilku lat stoję w miejscu przy seriach z ciężarem 70 kg.

Szkoda trochę tych lat, gdzie przy poświęconym czasie i zaangażowaniu efektów nie ma. Chciałbym w zwiazku z tym sprobować testosteronu w wyższej dawce 200 -250 mg na tydzień. I tutaj moja prośba do was, czy znacie jakiegoś lekarza w Warszawie do którego warto się udać żeby nie było znowu historii, że skończę z 100 mg raz na dwa tyg? A druga kwestia to może powiniem zrobić jakieś badania dlaczego mięśnie nie chcą rosnąć. Szczerze powiedziawszy już nie wiem kto może pomóc.

 


 • 1

#2
uzytkownik_523351

uzytkownik_523351

  Nowy na pokładzie

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 21 postów
Zdecydowałem, że zwiększę dawkę. Dla przypomnienia jestem na TRT prolongatum 100mg raz w tyg i klomifen 25 mg x 3 w tyg. Zastanawiam sie jak to teraz rozegrać. Prolongatum jest w ampułkach po 100 mg więc muszę brać wielokrotność.
-Czy dla efektów na siłowni 200 mg na tydzień jest wystarczające, bo chyba to trochę wciąż mało. Myśle więc nad 200 mg co 5 dni. Tylko czy to dalej będzie TRT czy już cykl. Ile wg was można tak jechać.
- Co wtedy z klomifenem czy całkowicie odstawić.
- Gdybym się zdecydował na cykl z prawidziwego zdarzenia powiedzmy 12 tyg jak potem wrócić na TRT. Czy konieczny odblok czy powrót do dawki 100 mg na tydzień plus klomifen. I nawiązując do pierwszego pytania czy 200 mg co 5 dni będzie ok.
Jeszcze trochę zanim zacznę, ale na początek chciałbym zdecydować czy cykl 12 tyg na większej dawce czy TRT na trochę zwiększonej na stałe.

 

Edytowany przez lukario, 21 wrzesień 2020 - 21:25 .

 • 0

#3
uzytkownik_961199

uzytkownik_961199

  Nowy na pokładzie

 • Nowi na forum
 • Pip
 • 1 postów

Witam, to jest mój pierwszy post ale temat TRT  jest mi bardzo dobrze znany. 

Odstaw Clom na rzecz arimidexu, a poczujesz natychmiastową różnicę. Przy 100mg 0.25mg  w dzień iniekcji i kolejne 0.25 dwa dni później. 

Generalnie terapeutycznie/anti-ageing ukierunkowany TRT  to dawki teścia 100-200mg na tydzień. Powyżej to już tylko sportowcy ;)


 • 1

#4
uzytkownik_523351

uzytkownik_523351

  Nowy na pokładzie

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 21 postów

Faktycznie Arimidex powinien zadziałać podobnie jak Clomfifen i podbić LH i FSH co było tez powodem dlaczego lekarz przepisał clomifen. Jednak wg tego co czytam to bardzo silny lek i polecają bardziej nolvadex.


 • 0

#5
uzytkownik_107811

uzytkownik_107811

  Się rozkreca

 • Użytkownicy
 • PipPipPip
 • 691 postów
Bedziesz sie tak czul, mimo zmiany na inny IA. Trzeba zmienic caly schemat.
Co do treningu to zle cwiczysz. Dodanie bomby cudu nie sprawi.
 • 0

#6
uzytkownik_368021

uzytkownik_368021

  Nowy na pokładzie

 • Nowi na forum
 • Pip
 • 11 postów

Cześć kolego lukario,

 

Po przeczytaniu Twojego posta jak i odpowiedzi szanownych kolegów z forum poczułem się zobligowany do odpowiedzi Tobie jak i sprostowaniu kilku kwestii.

Pozwól, że opiszę wszystko w podpunktach, dzięki czemu będzie czytelniej i niczego nie przeoczysz:

 

1) Klomifen oraz anastrozol (Arimidex) to ZUPEŁNIE 2 RÓŻNE leki - pisząc "zamień klomifen na anastrozol" to tak jakbym napisał "zamień swoje auto na telewizor a zobaczysz efekty!". Klomifen ma za zadanie pobudzić przysadkę do produkcji LH i FSH z kolei anastrozol to inhibitor aromatazy, który zmniejsza biosyntezę estrogenów w tkankach obwodowych a tym samym obniża jego stężenie w osoczu.

Na chłopski rozum: klomiten powoduje, że twoje jądra produkuja więcej testosteronu oraz plemników, a anastrozol powoduje obniżenie twoich estrogenów (w szczególności estradiolu) we krwi.

2) Nie widzę sensu podawania egzogennego Testosteronu wraz z klomifenem. Nie wiem skąd takie praktyki u Twojego endokrynologa.

3) Jeżeli chcesz osiągnąć lepsze rezultaty na siłowni to musisz przyjmować Testosteron conajmniej w dawce 300mg/tygodniowo - jest to poparte licznymi badaniami. Możesz taki "cykl" ciągnąć praktycznie całe życie o ile będziesz non stop stosował HCG w tle w dawce 250iu co 2 dni lub około 400iu 2x w tygodniu, gdyż to uchroni Twoje jądra przed uszkodzeniem oraz przyczyni się do "zastąpienia" wielu hormonów, które Twój ogranizm przestanie wydzielać podając mu Testosteron z zewnątrz.

4) 16,5cm w nadgarstku świadczy o tym, że masz wąskie kości co na scenie kulturystycznej jest WIELCE POŻĄDANE gdyż optycznie przy tym samym wzroście wadze i docięciu będziesz wyglądał dużo lepiej niż kolega stojący obok mający grube kości. Owszem, do dźwigania wielkich ciężarów się nie nadajesz, ale do uzyskania kulturystycznej sylwetki jesteś wręcz predysponowany.

Powodem tak słabych efektów na pewno jest niski poziom Testosteronu, który przez lata miałeś w swoim organiźmie i może jeszcze zbyt mało intensywny trening, ale niestety choćby skały srały to bez Testosteronu we krwi nie zbudujesz mięśnia.

5) Żaden lekarz nie przepisze Tobie ponadnaturalnych dawej Testosteronu, musisz zacząć kupować środki pozaapteczne - tak samo jak i HCG.

Zapraszam do zadawania pytań, na wszystkie postaram się odpowiedzieć szczegółowo i wyczerpująco.

Pozdrawiam.


 • 1

#7
uzytkownik_523351

uzytkownik_523351

  Nowy na pokładzie

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 21 postów

Na początku chciałbym podziękować za wyczerpującą odpowiedź.
1. Dzięki za wyjaśnienie różnicy. W tej sytuacji nie ma sensu aby brać anastrozol. Zresztą większość zdecydowanie odradza obniżanie estrogenu poprzez inhibitory aromatazy gdyż po nich się można czuć słabo pomimo podawania testosteronu z zewnątrz.

2. Wg endokrynologa branie klimofenu w celu zachowania płodności. Faktycznie podbiło mi trochę LH i FSH bo było blisko 0 na samym testosteronie 1x  tydzień 100mg prolongatum. Słyszałem jednak opinię, że na papierze wygląda to fajnie a w rzeczywistości to z płodnością na klimofenie nie jest wcale lepiej. Jednak w dawce 3x w tyg 50 mg czułem się słabo zmniejszyłem do 3x 25 mg jest lepiej. Nawet libido trochę wróciło a było zerowe.  W sobotę zrobię badania poziomów testosteronu itd i zobaczę jak to wygląda na takiej dawce. Dodatkowo stosuje 100 mg prolongatum raz na 7 dni. Od kolejnego tyg znowu zejdę z klimofenem  do 12, 5 mg 3xtyg i zobaczę jak będzie wtedy samopoczucie.

3. Chyba tak będzie najlepiej 100mg 3x tyg ze względu na rozmiar jednej ampułki 100mg. Chociaż zacznę chyba od 200 mg per week i zobaczę jak to będzie wyglądało.

4. Niestety ani siłowo ani wyglądowo nie jest dobrze. Siłowo pewnie tak jak mówisz wąskie kości a wyglądowo pewnie przez testosteron, który podejrzewam jest zaniżony od dawna. Niestety nie zrobiłem badań jako nastolatek ale myślę, że wtedy też był poniżej normy. I trochę szkoda przez to tych 10 lat ćwiczeń kilka lat liczenia kalorii kurczaka z ryżem kilka razy dziennie, wożenia pojemników ze sobą, nie spożywania alkoholu dla tych marnych efektów.

5. Znalazłem filmy na youtube jakaś lekarz wypowiada sie jako znawca w tej dziedzinie, jest z Warszawy i chciałem do niej pójść, ale jak nie przepisze mi takiej dawki nawet tych 200 mg tyg to nie ma to sensu. Od drugiego lekarza miałbym 100 i jakoś te 300mg  bym wtedy może uzbierał, bo wiadomo najlepsze byłyby apteczne. Jeżeli się nie uda to będę musiał zaryzykować zapewne z środkami pozaaptecznymi chociaż mam pewne obawy.


 • 0

#8
uzytkownik_368021

uzytkownik_368021

  Nowy na pokładzie

 • Nowi na forum
 • Pip
 • 11 postów

Witaj ponownie kolego lukario,

 

Nie chce mi się rozpisywac i tłumaczyć wszystkiego dlatego napiszę wprost i poraz kolejny w podpunktach:

 

1) Odstawc Clomifen całkowicie

2) Zacznij brać 300mg Testosteronu długiego estru tygodniowo

3) Bierz cały czas non stop HCG 250iu co 2 dni (500iu co 4 wersja dla leniwych ale lepiej brać co 2 dni bo ma 48h okres półtrwania!) - to zastąpi Ci LH i FSH zablokowane przez testosteron.

4) Kontroluj morfologię, estradiol, prolaktynę co 4-6tyg na początku, jeżeli estradiol bedzie ponad 150% górnej granicy normy - wdróż 125mg Boldenonu tygodniowo. Powtórz badania za 4-6 tyg jeżeli będzie w okolicach górnej granicy normy to tak ciągnij jak najdłużej. Na Boldenonie morfologie koniecznie rob cyklicznie i patrz czy Hemoglobina i Hematokryt nie wychodzi zbyt wysoko - jeżeli jest ponad normę a estradiol dość nisko to zmniejsz jeszcze dawkę Boldenonu. Jeżeli z kolei Hematokryt i Hemoglobina jest za wysoko oraz Estradiol trochę ponad normę to zamiast zmniejszać dawkę Boldenonu dodaj 50mg kwasu acetylosalicylowego dziennie co delikatnie rozrzedzi krew.

 

Są środki produkowane w jakości aptecznej ale zapewne nie można na forum polecać więc nic nie piszę.

 

Mam nadzieję, że zrozumiałeś wszystko.

 

Pozdrawiam, Trener21.


 • 0

#9
uzytkownik_523351

uzytkownik_523351

  Nowy na pokładzie

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 21 postów

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

1. Clomifen odstawienie - Taki jest mój cel aczkolwiek stopniowo.

2. Tak chciałbym brać 300 mg tyg prolongatum jeżeli się nie uda od lekarza będę szukał alternatyw. Otrzymałem odpowiedź od lekarza w sprawie ceny konsultacji i pierwsza wizyta 500 zł. Nie mam pewności jednak czy mi przepisze to czego potrzebuje więc chyba muszę szukać innych źródeł.

3. HCG też chcę załatwić i z protokołem tak jak wspomniałeś.

4. Ok.

 

Czy jest jakiś sposób do napisania do Ciebie na priv, bo chyba jest ta opcja wyłaczona.


Edytowany przez lukario, 01 październik 2020 - 10:41 .

 • 0

#10
uzytkownik_368021

uzytkownik_368021

  Nowy na pokładzie

 • Nowi na forum
 • Pip
 • 11 postów

Nie ma za co kolego lukario, polecam się.

 

1) Nie ma najmniejszego sensu podawać Clomifen z testosteronem ani odstawiać go "stopniowo"

 

Jestem nowy na forum i za bardzo nie wiem jak ono funkcjonuje. Zapewne jest taka funkcjonalność jak prywatne wiadomości ale być może muszę tu dłużej pobyć, popisać trochę postów i możliwe, że zostanie ta funkcja aktywowana na moim profilu.

Nie miałbym problemu, żeby podzielić się z Tobą moim prywatnym mailem jeżeli potrzebujesz porad, o których nie chcesz pisać otwarcie na forum ale niestety nie wiem czy jest to dozwolone na tym forum. Regulamin jest niejasny i nieprecyzyjny w tym przypadku, gdyż zabrania handlować środkami i podawać miejsca czy linki gdzie można takie środki dostać ale nie zabrania podawania do siebie prywatnego kontaktu. Nie mniej jednak obawiam się, że mógłbym dostać za to bana z jakiś względów więc tego nie zrobię.


 • 1

#11
uzytkownik_523351

uzytkownik_523351

  Nowy na pokładzie

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 21 postów

Jestem po badaniach. Przypomnę aktualnie na 100 mg tyg prolongatum i 25 mg clomifenu.

Krwinki czerwone (RBC)
5,77 T/l
Norma: 4,50 - 5,70
Hemoglobina
17,0 g/dl
Norma: 12,0 - 16,8
Hematokryt
48,3 %
Norma 40,0 - 49,5
PSA całkowite
0,33 ng/ml
Norma <= 4
Estradiol (s)
142 pmol/l
Norma 28 - 156
Estradiol (jedn.tradyc.)
38,77 pg/ml
Norma 7,63 - 42,6
FSH
< 0,3 U/l
Norma 1,5 - 12,4
LH (s)
< 0,3 U/l
Norma 1,7 - 8,6
Norma TSH (s)
2,600 mU/l
0,270 - 4,200
fT4
21,64 pmol/l
Norma 12 - 22
Testosteron
24,9 nmol/l
Norma 9,9 - 27,9
 

Jak widać po zwiększeniu testosteronu do 100 mg tygodniowo i zmniejszeniu klimofenu z 50mg do 25 mg 3x tyg i tak odcięło lh i fsh stąd też jeżeli klimofen w takiej dawce nie daje rady podbić tych wartości więc go całkowicie odstawiam, bo tylko z tego względu był brany. I decyzja przechodzę na ten moment na 200 mg tyg prolongatum (100 mg w sobotę i 100 mg w środę). Mam ilość, która mi pozwoli na 7 tyg takiego minicyklu czy też  TRT. Nie mogę brać więcej bo by mi nie starczyło a w połowie listopada mam wizytę u lekarza prywatnie więc zobaczymy co dalej. Bez HCG na chwilę obecną bo po prostu nie posiadam. Mam nadzieję, że będzie ok.

 

Jak widać aktualnie krwini czerowne i hemoglobina lekko podwyższone ale mam nadzieję, że nie jest to problemem.

 

Zastanawiam sie co z treningiem na takiej ilość 200 mg tyg. Myślę nad czymś takim. Trening 4x w tyg na zmianę raz A a raz B. Oczywiście przysiady, martwy, podciąganie na drążku w treningu są. Przy poprzednim treningu robiłem 2 x tyle serii i chyba było przetrenowanie, wszystkie serie do upadku mięśniowego.  Zero progresu, a nawet regres np w podciąganiu. Teraz planuję tak przy czym ostatnia seria w każdym ćwiczeniu do upadku mięsniowego:

  Partia 2x w tyg wiec łacznie 4 takie treningi na zmianę:   Trening A: Ilość serii Nogi 10   Klatka  10   Barki 6   Brzuch 4   Total 30     Trening B Ilość serii: Plecy 10   Biceps 6   Triceps 6   Kaptury 4   Brzuch 4   Total 30

 

Co do diety w zeszłym tyg bylo 2600 kcal dziennie i stało w  miejscu więc teraz schodzę na 2450. Dieta redukcyjna. Mam nadzieję, że testosteron pozwoli na zachowanie mięsnia, którego i tak mało.

Prośba o jakieś wskazówki jeżeli widzicie jakieś błędy w tym wszystkim.


Edytowany przez lukario, 04 październik 2020 - 11:02 .

 • 0

#12
uzytkownik_368021

uzytkownik_368021

  Nowy na pokładzie

 • Nowi na forum
 • Pip
 • 11 postów

Witaj ponownie lukario,

 

1) Poraz kolejny powtarzam, że branie Testosteronu oraz Clomidu jest nonsensem

 

2) Kup sobie HCG online i bierz 250iu co 2 dni bo sobie uszkodzisz jądra i zatrzymasz wiele innych procesów

 

3) Trenuj jedną partę RAZ w tygodniu. Nawet ogromni kulturyści na wielkich ilościach środków rzadko kiedy trenują partię 2x w tyg. Bywa tak, że np oporną partię trenują 2x w tyg a pozostałe 1x w tyg.

 

4) Odnośnie Hematokrytu i Hemoglobiny: faktycznie jest dość wysoko jak na ilość środków jakie przyjmujesz. Chyba pijesz bardzo mało wody - naucz się pić conajmniej 2,5-3L wody niegazowanej ŹRÓDLANEJ (nie mineralnej). Kontroluj morfologię cyklicznie zwłaszcza gdy zwiększysz podaż Testosteronu.

 

5) Ciekawostka dla wszystkich: na 100mg Prolongatum Twój wynik testosteronu jest taki sam jak u niektórych moich podopiecznych na 250-300mg Testosteronu "pozaaptecznego"... Zalecam im wtedy zmianę marki używanego środka.


 • -1

#13
uzytkownik_523351

uzytkownik_523351

  Nowy na pokładzie

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 21 postów

Dziękuję po raz kolejny.

 

1. Clomid odstawiam, bo przy zwiększonej dawce testosteronu jak widać LH i FSH już nie ratuje.
2. Spróbuję zatem załatwić receptę na HCG w przyszłym tyg, jak się nie uda to będę szukał innych źródeł.

3. Trenowałem tak przez długi czas i nic nie szło, no ale testosteron miałem pewnie cały czas poniżej normy. Zobaczę jak będzie szło przez kilka tyg i ewentualnie zmienię.

4. To może faktycznie powód woda, bo czasami się lapię, że nie wypijam za dużo. Dzięki za zwrócenie na to uwagi.

5. Obawiam się,  że wynik testosteronu może być efektem łączenia go z Clomidem, ale to sprawdzę przy kolejnych badaniach za miesiąc.


 • -1

#14
uzytkownik_775604

uzytkownik_775604

  Zbanowany

 • Zbanowany
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 12460 postów

Witaj ponownie lukario,

 

1) Poraz kolejny powtarzam, że branie Testosteronu oraz Clomidu jest nonsensem

 

2) Kup sobie HCG online i bierz 250iu co 2 dni bo sobie uszkodzisz jądra i zatrzymasz wiele innych procesów

 

3) Trenuj jedną partę RAZ w tygodniu. Nawet ogromni kulturyści na wielkich ilościach środków rzadko kiedy trenują partię 2x w tyg. Bywa tak, że np oporną partię trenują 2x w tyg a pozostałe 1x w tyg.

 

4) Odnośnie Hematokrytu i Hemoglobiny: faktycznie jest dość wysoko jak na ilość środków jakie przyjmujesz. Chyba pijesz bardzo mało wody - naucz się pić conajmniej 2,5-3L wody niegazowanej ŹRÓDLANEJ (nie mineralnej). Kontroluj morfologię cyklicznie zwłaszcza gdy zwiększysz podaż Testosteronu.

 

5) Ciekawostka dla wszystkich: na 100mg Prolongatum Twój wynik testosteronu jest taki sam jak u niektórych moich podopiecznych na 250-300mg Testosteronu "pozaaptecznego"... Zalecam im wtedy zmianę marki używanego środka.

 

A to niby czego raz w tygodniu?

 

I od kiedy to wynik z krwi jest przyczyną do zmiany labu?


 • 1

#15
uzytkownik_523351

uzytkownik_523351

  Nowy na pokładzie

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 21 postów

Mam już pozostałe badania:

Podsumowując:
Testosteron
24,9 nmol/l
Norma:9,9 - 27,9

Testosteron wolny (s)
18,49 pg/ml
Norma 9,1 - 32,2

SHBG (s)
40,17 nmol/l
Norma 11,4 - 52,3

To na 100 mg enathenate tyg i 3x25 mg clomid. 8 dni dokładnie po ostatniej dawce 100 mg teścia ale jeden dzień po tabletce clomidu badanie było.

Od tego tyg 200 mg enathenate na tydz i 3x12,5 mg clomid. Pytanie czy nie warto tego clomidu zostawić nawet w takiej małej dawce, bo podobno wiąże estrogen. Podobno też ogranicza ryzyko gino. Zastanawiam się jakbym odstawił jednak clomid, to czy SHGB nie obniżyło by się a w efekcie ilość wolnego testosteronu by wzrosła.

Jesteście w stanie coś na spanie polecić bo dramat mam z tym snem ostatnio.


Edytowany przez lukario, 07 październik 2020 - 20:56 .

 • 0

#16
uzytkownik_368021

uzytkownik_368021

  Nowy na pokładzie

 • Nowi na forum
 • Pip
 • 11 postów

Szanowny kolego lukario...

 

Powoli tracę do Ciebie cierpliwość. Pytasz o porady a później wysuwasz swoje hipotezy i teorie.

 

Owszem, klomifen obniża poziom estrogenów ale jest to bardzo zły pomysł by stosować go długotrwale a zwłaszcza w towarzystwie Testosteronu+HCG. Dużo lepszymi środkami do kontroli Estrogenów (Estradiolu) są: Boldenon lub Masteron (nieco droższa opcja lecz mniej zagęszczająca krew).

Jeżeli chcesz osiągnąć efekty na siłowni to musisz zwiększyć dawkę Testosteronu do conajmniej 300mg na tydzień (Prolongatum z Apteki) natomiast środków undergroundowych brałbym minimum 350-400mg w tygodniu bo różnie to bywa z ich stężeniami.

 

Kopiuj wklej specjalnie dla Ciebie: Bierz cały czas non stop HCG 250iu co 2 dni (500iu co 4 wersja dla leniwych ale lepiej brać co 2 dni bo ma 48h okres półtrwania!) - to zastąpi Ci LH i FSH zablokowane przez testosteron.

 

Będąc na takich dawkach i środkach jak napisałem powyżej powinieneś zrobić badania po około 4 tyg. i dać mi do wglądu bo jeżeli mocno aromatyzujesz to Estradiol mógłby zbyt wysoko wylecieć i trzebaby dorzucić niewielką dawkę Boldenonu by go poskromić a jednocześnie dodać Tobie kolejny delikatny bodziec do budowania dobrej jakości masy mięśniowej.

 

Pozdrawiam, Trener21.


 • 2

#17
uzytkownik_523351

uzytkownik_523351

  Nowy na pokładzie

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 21 postów

Wiesz jak to jest im więcej człowiek czyta tym więcej pytań powstaje.

Niestety do następnej wizyty u lekarza mam środka tylko na tyle aby ciągnąć 200 mg tygodniowo. Więc trochę po prostu jako TRT. Też jestem ciekawy czy jakis efekt będzie na takiej dawce. Oczywiście mam nadzieję, że nie będzie problemu z przepisaniem wysokiej dawki przez lekarza, bo wiąże duże nadzieje z tą wizytą.bo jeżeli się nie uda to będę szukał w podziemiu.

 


 • 0

#18
maciekforest

maciekforest

  Się rozkreca

 • Użytkownicy
 • PipPipPip
 • 289 postów
Mało towaru lata po okolicy? Uczepiłeś się apteki... oczywiście najpewniejsza ale marudzisz że na tylko tyle Ci starczy bo lekarz wypisuje. Podejdź na siłowni do kilku większych chłopów i napewno coś dostaniesz. Na upartego z apteki tez idzie wyrwać i to na receptę. Rusz trochę głową i trochę zapału a nie wszystko kawa na ławę.
 • 0

#19
uzytkownik_523351

uzytkownik_523351

  Nowy na pokładzie

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 21 postów

Panowie zrobiłem badania po 4 tyg prolongatum 100 ml co 3 dni. Na tydzień średnio więc wychodzi jakieś 226 ml. Badania 1 dzień po strzale.
Odstawiony clomid całkowicie, nie biorę również żadnych IA aby zbić estro, nie biorę również HCG. Sam testosteron enathenate.
Testosteron     > 52         nmol/l     9,9 — 27,9
Estradiol     409         pmol/l     28 — 156
Estradiol (jedn.tradyc.)     111,66         pg/ml     7,63 — 42,6
Progesteron     0,492         nmol/l     0,159 — 0,474
Progesteron (jedn.tradyc.)     0,154         ng/ml     0,05 — 0,149
Prolaktyna     451         mU/l     98 — 456
Kortyzol (jedn.SI)     418         nmol/l     godz. 6—10 norma: 172 — 497 nmol/l godz. 16—20 norma: 74,1 — 286 nmol/l
Kortyzol (jedn. tradyc.)     15,15         µg/dl     godz. 6—10 norma: 6,24 — 18 µg/dl godz. 16—20 norma: 2,69 — 10,4 µg/dl
Trijodotyronina wolna FT3     5,28         pmol/l     3,1 — 6,8
Witamina B12     797,5         pg/ml     197 — 771
PSA wolny     0,115         ng/ml     <0,93
Sód     140         mmol/l     136 — 146
Mocznik     31,0         mg/dl     10,0 — 50,0
AST     31,8         U/l     < 38
Fosfataza alkaliczna     69         U/l     40 — 129
Magnez     2,02         mg/dl     1,58 — 2,55

Jak widać wybiło mocno estro. Czy wg was do zbicia symexem, który posiadam. 0.5 tabsa do strzału na początek będzie ok? Czyli co 3 dni.
Progesteron  w górnych widłach, podobnie jak prolaktyna. Czuje się lepiej niż na clomidzie aczkolwiek badania tak średnio jak widać szczególnie ten estradiol.
Wieczorem powinienem mieć resztę badań bo robiłem w II laboratoriach.
Aktualnie redukcja na około 2500 kcal, waga nie leci, ale brzuch wizualnie jakby się delikatnie zmniejszał.
A i wizytę mam 14 listopada. Co powinienem wg was dołożyć przy takich wynikach.


 


Edytowany przez lukario, 31 październik 2020 - 16:00 .

 • 0

#20
uzytkownik_523351

uzytkownik_523351

  Nowy na pokładzie

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 21 postów
I dodatkowe badania:

Bilirubina całkowita (jedn. tradyc.)
0,57 mg/dl
< 1,0

Glukoza (jedn. tradyc.)
83,7 mg/dl
70 - 99
Glukoza (jedn. SI)
4,65 mmol/l
3,89 - 5,49

Kreatynina (jedn. tradyc.)
1,22 mg/dl
0,7 - 1,2
GFR wg MDRD
>60 ml/min/1,73m2
> 60
Kreatynina (jedn. SI)
108 umol/l
62 - 106

Kwas moczowy-surowica
5,1 mg/dl
3,4 - 7

Cholesterol całkowity (jedn. tradyc.)
183,90 mg/dl
< 190,00 Wartości docelowe wg ESC/EAS/EASD 2011
Cholesterol całkowity (jedn. SI)
4,76 mmol/l
< 5,00
Triglicerydy (jedn. tradyc.)
69,9 mg/dl
< 150
Triglicerydy (jedn. SI)
0,79 mmol/l
< 1,7
Cholesterol HDL (jedn. tradyc.)
41,2 mg/dl
> 40

Nie-HDL
143 mg/dl
Wartości docelowe stężeń: < 145 mg/dl (3,8 mmol/l) - dla małego lub umiarkowanego ryzyka sercowo-naczyniowego < 130 mg/dl (3,4 mmol/l) - dla dużego ryzyka sercowo-naczyniowego < 100 mg/dl (2,6 mmol/l) - dla bardzo dużego ryzyka sercowo-naczyniowego
Cholesterol HDL (jedn. SI)
1,07 mmol/l
> 1
Cholesterol LDL (jedn. tradyc.)
129 mg/dl

 

Krwinki białe (WBC)
6,80 G/l
3,50 - 10,00
Krwinki czerwone (RBC)
5,73 T/l
4,50 - 5,70
Hemoglobina
16,5 g/dl
12,0 - 16,8
Hematokryt
49,2 %
40,0 - 49,5
MCV
85,9 fl
83,0 - 103,0
MCH
28,8 pg
28,0 - 34,0
MCHC
33,5 g/dl
32,0 - 36,0
Płytki krwi
202 G/l
125 - 400
RDW-CV
13,0 %
11,5 - 14,5
MPV
12,6 fl
9,0 - 12,6
% neutrocytów
50,6 %
45 - 70
% limfocytów
36,2 %
20 - 45
% Monocytów
10,3 %
4,0 - 12,0
% Eozynocytów
2,2 %
< 5,0
% bazocytów
0,6 %
< 1,0
Liczba neutrocytów
3,44 G/l
1,80 - 7,70
Liczba limfocytów
2,46 G/l
1 - 5
Liczba Monocytów
0,70 G/l
<0,8
Liczba eozynocytów
0,15 G/l
<0,45
Liczba bazocytów
0,04 G/l
<0,2

K - surowica
4,83 mmol/l
3,5 - 5,1

25 (OH) Wit D3
52,6 ng/ml
Deficyt < 20 Stężenie: niskie 20 - 30 optymalne 30 - 50 wysokie 50 - 100 potencjalnie toksyczne 100 - 150 toksyczne > 150

Czyli jak widać kreatynina ponad normę może od kreatyny, aczkolwiek biorę niewiele bo 3-4 razy w tyg po 3,5 gr.
Co ciekawe hematokryt i hemoglobina się poprawiły więc to clomid był problemem zapewne.
 

Edytowany przez lukario, 31 październik 2020 - 16:19 .

 • 0