Skocz do zawartości

Zdjęcie

HCG

- - - - - Wszystko o HCG

 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

#1
kravmaga

kravmaga

  KFD to mój dom ;)

 • Aktywny user KFD
 • PipPipPipPipPipPip
 • 4565 postów
 • Wiek: 36
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:KFD
  • Staż [mies.]: 15 lat

  Z racji ciągle powtarzających się pytań na temat HCG postanowiłem założyć temat zbiorczy, myślę ze wiele osób tutaj na forum jak Hell, Blue, Kabas czy Prezi i pewnie jeszcze kilka innych osób będą mieli wiele dobrego do dodania w tym temacie

   

  Pierwsze i najważniejsze pytanie czy bić HCG podczas cyklu ? odpowiedz jest jednoznaczna - TAK

  Mamy dwa sposoby wbijania podczas cyklu, albo cyklicznie co 6-8 tyg albo stała dawka od początku cyklu, proponuje się skupić nad ta druga opcją

  Drugie pytanie HCG na odblok, czy jest potrzebne ? - TAK jest niezbędne wg, mnie nawet przy mało blokujących cyklach, podstawowa sprawa nie ma sztywnego schematu ile HCG bić na odbloku, decyzje podejmuje sie na podstawie badan

   

  Co to jest HCG nie będę wklejał definicji wystarczy wpisać w google HCG

  Poniżej kilka artykułów o HCG

   

   

  • Ben ostatecznie wyjaśnij o co w tym wszystkim chodzi i czemu tak wazne jest podawanie go w trakcie cyklu
   

  "Dysfunkcje wynikające z braku GNRH, LH i FSH podczas podawania suprafizjologicznych dawek egzogennych AAS
  ... więc co się tak naprawdę pierdoli, kiedy jesteś na grubej bombie i NIE podajesz HCG (lub LH+FSH)

  W poniższym filmiku Maciej - nie z wiem dlaczego (prawdopodobnie nie zna tych faktów, bo inaczej by to było z premedytacja) - nie informuje, co się dzieje poza atrofią jąder i zaprzestania produkcji teścia na cyklu, kiedy nasz hypothalamus nie produkuje GNRH i nasza przysadka nie produkuje LH/FSH i nie zastępujemy co najmniej tego przez ciągłe branie HCG.

  Więc pozwolę sobie uzupełnić tutaj te drobne braki, bo po tym filmiku niestety ludzie myślą, że najważniejszy temat to HCG a jądra, a tak oczywiście nie jest.

  Niestety sprawa nie jest taka prosta, że egzogenny testosteron o tak sobie jakimś elektromagnetycznym impulsem po prostu daje sygnał bezpośrednio do jąder, by te nie produkowały testosteronu. Zamiast tego jest wyłączana produkcja GNRH/LH/FSH, a te hormony są cholernie potrzebne z powodu swojego wpływu na różne funkcje ciała.

  Powiedzmy, że zapodajesz sobie 250mg testosteronu e5d, to po krótkim czasie twój hypothalamus i przysadka odczuwają zbyt dużo estrogenu i androgenów (wiem są inne pathways jak androgeny > -MAO > +melatonina > +GNIH i takie tam) i ciało zmniejsza lub stopuje produkcje GnRH, wiec gonadoliberyny, która by normalnie oddziaływała na przysadkę, która by produkowała LH i FSH, które znowu między innymi mają działanie na komórki sertolli i leydiga, więc każą waszym jadrom produkować spermę i teścia.

  Ciało potrafi się dobrze do różnych sytuacji dostosować, lecz poziom teścia 5000ng to NIE jest normalna sytuacja, która by występowała w naturze i dlatego następują po wyłączeniu GNRH/LH/FSH duże dysfunkcje, bo ciało sobie z tym po prostu nie radzi, bo taki stan z prawie zerowymi właśnie tymi hormonami nie egzystuje poza podczas jakiegoś schorzenia, np. guz na przysadce.

  https://en.wikipedia...oidogenesis.svg

  Zerknijcie sobie na tą grafikę, szczególnie drogę od cholesterolu i całą trasę w kierunek pregnenolon i DHEA oraz ważne też na prawo progesteron. Widzimy, że poniżej teścia jest cala kaskada hormonów, a ta kaskada idzie w cholerę podczas cyklu, bo akurat tak się składa, że dla przemiany z cholesterolu w pregnenolon jest potrzebny LH lub ... HCG - bo akurat LH i CG sobie dzieli jeden receptor (LHCG receptor). Tam macie enzym, który dba o tą przemianę z chol. do preg., P450scc (cholesterol side-chain cleavage enzyme) a on niestety potrzebuje dla aktywacji zgadnijcie ... LH, lub w zamian HCG.

  Przy braku LH oraz NIE zapodawaniu HCG podczas całego cyklu (500 IU e3d wygląda dla mnie teraz najkorzystniej) wpadniecie na bank w problemy, gdzie calą winę zwalicie na bezpośrednie działanie sterydów - co sie tak nie zgadza.

  I teraz w praktyce jak to zawsze mowie już trenerzy i kulturyści dawno temu zauważyli, ze w przypadku problemów psychologicznych jak depresja itp. zapodanie HCG zawsze poprawiało sytuacje, lecz 20 lat temu nikt nie wiedział, dlaczego tak jest.

  Dzisiaj na szczęście już wiemy. Bez HCG jest spore ryzyko, że będzie kulać pregnenolon oraz DHEA i progesteron a preg i dhea są hormonami, które mają na prawdę spore działania neuro.

  Zobaczcie np. DHEA(-S): działa neuroprotekcyjnie, antyoksydatywnie (upregulacja glutationu), przeciwstresowo, polepsza sile, insulinooporność, kości, immunologie komórek, wspomaga produkcje glutamatu oraz dopaminy. Ogólnie tu jest potrzebna równowaga DHEA do kortyzolu oraz DHEA do DHEA-S, nasze ciało jest mega inteligentne, i NIC się nie marnuje, nawet ostatni zasrany metabolit estradiolu ma funkcje, która jest dla ciała w normalnej sytuacji logiczna i ważna.

  A najlepsze co się dzieje np. za pomocą DHEA w tkance tłuszczowej, która jest jednym z największych organów metaboliczno-hormonalnych naszego ciała. Niejeden już, który wszedł pod skrzydła dobrego trenera, zauważył że na mniejszych dawkach traci dużo więcej tłuszczu i forma jest lepsza. DHEA akurat super ciśnie i produkcje i aktywność adipos triglycerid lipazy czy jak to się tam po PL nazywa oraz hormon sensitiv lipazy, to są enzymy potrzebne dla lipolizy, więc bez nich utrata fatu będzie trudniejsza. Do tego DHEA blokuje 11B hydroxysteroiddehydrogenase 1 - która przemienia mniej aktywny kortyzon do kortyzolu. Kobiety z zaburzeniami hormonalno-metabolicznymi wiedzą też doskonale, że DHEA oddzialowuje na adipokiny jak np. leptyne.

  Jeszcze zerknijcie, na co ma wpływ zaburzona równowaga DHEA do kortyzolu:
  http://bodychek.co.u...spectsChart.jpg

  Warto też dodać, ze DHEA jest takim awaryjnym hormonem dla mózgu, kiedy dochodzi do sytuacji, że macie np. za niski estrogen lub inne hormony płciowe, które w dużej liczbie są tez hormonami neuroaktywnymi, to mózg potrafi sobie zbudować je sam z DHEA (niezależnie od tego ile macie hormonów poza mózgiem), byście nie dostali kuku. Np. jak ktoś wpada na głupi pomysł brania 1 symexu dziennie na 4 miesiące LOL ...

  Przed DHEA macie pregnenolon, the BIG MAMA hormonów płciowych i nie tylko. Kolejny hormon, którego robi się mniej, jak nie ma aktywacji P455scc przez LH lub przez mimetik HCG.

  Pregnenolon ma takie szerokie spektrum działań w mózgu, że jest stosowane w psychicznych schorzeniach jak szycofrenia, depresja, stany lekowe, ale nawet przy bipolarze.

  Pregnenolon lub jego metabolity 1 stopnia oddziałują na receptory GABA i NDMA, jest to całkiem dobrze przebadane i krótko mówiąc, brak pregnenolonu będzie u zawodnika dawać objawy jak np. niestabilność psychiczną, skokliwe myśli, depresje, niezadowolenie, stany lekowe, ciągle odczucie stresu itp.

  P chroni też przed alzheimerem (broni przed beta-amyloidem) i w ogóle fajnie wspiera BDNF, to jest taki faktor w mózgu, który dba o to, by się nam łączyły nowe trasy mózgowe, u dorosłych ważna sprawa. I ogólnie naprawia nam neurony i chroni przed dużo negatywnymi shitami, wpiszcie w google "pregnenolon mózg" to na pewno wam coś wyskoczy.

  Tutaj też dojdzie jeszcze kilka faktów, ale jeszcze nie wiemy dokładnie, faktem jest, że w mózgu znaleźli sporo receptorów LHCG, więc nawet jak nie do końca wiemy jak oddziałuje, to ja to widze tak: są receptory, będzie działanie.

  Wiec kto nadal nie chce brać ciągle HCG podczas nawet krótkich cykli, to temu już nie pomogę.

  P.S. PLEASE jak chcecie coś kręcić na YT to lepiej się poinformować w tym przypadku zaczynając na tytule HCG od Laurence Cole:
  https://www.elsevier...8-0-12-800749-5

  Do tego jest 2018 - gdzie tu dyskutować o tematach z przedwczoraj?!?!

  I do całego tematu nie potrzeba badan, przecież to każdy trener musi zajarzyć jak ogląda wyniki badan podopiecznych bez i Z HCG co sie dzieje np. z progesteronem (nie u każdego)."

   

   

  • tym razem od Korala

   

  Dlaczego powinniśmy stosować HCG Przy Cyklach/Hormonotrapii zastępczej?

  Generalnie temat jest wałkowany non stop od kilku lat, jednak nada z uporem maniaka duża część użytkowników SAA, nie widzi sensu stosowania HCG non stop na "cyklach" oraz HTZ( nadal bardzo dużo osób nie wie co to jest hormonoterapia zastępcza i nie pojmuje tego)

  Mamy mase materiałów, szkoleń( będę wznawiał szkolenia z dopingu od września/pazdz I i II moduł), webinarów oraz live'ów, mimo to nadal spotykam się z niedoinformowanymi osobami. Wstawiam tutaj krótką notkę dlaczego sugeruję stosować HCG non stop.

  1f43d.png🐽Dlaczego potrzebujemy hCG:
  1. Aby produkować Pregnenolon; hCG aktywuje enzym p450 łańcucha bocznego (p450scc), który przekształca cholesterol w pregnenolon !!! 
  2. Aby wyprodukować prekursory dla DHEA, estrogenu, kortyzolu, testosteronu i DHT ... z powrotem wypełniając ścieżki steroi~
  3. Do prawidłowej i prawidłowej czynności mózgu
  4. Dla prawidłowego funkcjonowania jąder
  5. Jeśli ludzie kiedykolwiek chcą mieć dzieci
  6. Jeśli mężczyźni nie chcą fistaszków zamiast jąder
  7. Lista jest długa ...

  W skrócie, hCG utrzymuje jądra w normalnym stanie i wspiera wszystkie trzy szlaki androgenowe. Zapobiega niedoborowi pregnenolonu i wspiera wszystkie inne szlaki CHOL i hormony.

  Większość kulturystów narzeka na kurczenie się jąder i uważają, że nie da się tego naprawić i dlatego trzeba robić 2 miesięczne PCT( które wg nie ma sensu), a następnie wchodzić kolejny raz na CYKL, nie czekając na powrót organizmu do Homeostazy(krotkie pct nie mają sensu!!!!)

  kiedy zaczynają stosowaćhCG (ze względu na wszystkie wymienione powyżej i więcej), wszyscy stwierdzają, lepszesa mopoczycie, ból związany z zanikaniem jąder zmniejsza się oraz ich jądra również czują odzyskują wielkość.

  Czy człowiek potrzebuje hCG na TRT? Nie. Jednak ze wszystkich powyższych powodów należy uświadomić mężczyznom, dlaczego hCG i Pregnenolon są ważne dla ich zdrowia i dobrego samopoczucia podczas hormonoterapii zastępczej.

  Skuteczność hCG zarówno w przypadku hipogonadyzmu pierwotnego, jak i wtórnego została udokumentowana. Dla tych, których lekarz odmawia przepisania HCG w ramach protokołu TRT,

  1f43d.png🐽Jedno z badań popierających moją teze

  1.Cel: Terapia zastępcza testosteronem powoduje zmniejszenie gonadotropin i testosteronu w surowicy oraz osłabia spermatogenezę, prowadząc do azoospermii u 40% pacjentów. Jednak podczas testosteronowej terapii zastępczej można utrzymać wewnątrzkomórkowy testosteron przy jednoczesnym podawaniu niskiej dawki ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej, co może wspierać ciągłą spermatogenezę u pacjentów stosujących zastępczą terapię testosteronem.

  1f43d.png🐽Materiał i metody: Dokonano retrospektywnego przeglądu zapisów dotyczących mężczyzn z hipogonadyzmem leczonych terapią zastępczą testosteronem i towarzyszącą jej niską dawką ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (HCG). Zastąpienie testosteronu składało się z codziennego miejscowego żelu lub tygodniowego wstrzyknięcia domięśniowego z domięśniowymhcg (500 jm) co drugi dzień. Surowicę i wolny testosteron, estradiol, parametry nasienia i wskaźniki ciąż oceniano przed i podczas terapii.

  1f43d.png🐽Wyniki: W badaniu wzięło udział łącznie 26 mężczyzn w średnim wieku 35,9 lat. Średni okres obserwacji wynosił 6,2 miesiąca. Spośród mężczyzn 19 podano im wstrzykiwalny testosteron, a 7 traktowano przezskórnym żelem. Średni poziom hormonów w surowicy przed i podczas leczenia :testosteron 207,2 vs 1055.5 ng / dl (p <0,0001), wolny testosteron 8,1 w stosunku do 20,4 pg / ml (p = 0,02) i estradiol 2,2 w porównaniu z 3,7 pg / ml (p = 0,11). Parametry nasienia przed stosowanje
  wynosiły 2,9 ml, gęstość 35,2 miliona na ml, ruchliwość 49,0% i progresja 2,3. Nie zaobserwowano różnic w parametrach nasienia podczas większych dawek.

  Wstrzykiwanie hCG zapobiega wywołanemu lekiem niedoborem pregnenolonu i wspomaga również inne szlaki androgenowe. Kiedy mężczyźni są na protokole TRT bez hCG, a następnie dodają hCG, wielu donosi o znacznej poprawie nastroju, przypisywane przywróceniu poziomu pregnenolonu.

  1f43d.png🐽Pregnenolon - dlaczego go potrzebujesz?

  Pregnenolon jest hormonem, którego wielu lekarzy i mężczyzn nie zna lub nie rozumie, że odgrywa rolę w szlakach CHOL, oraz, że jest to niezwykle ważne dla naszego zdrowia, ponieważ jest "hormonem prekursorowym" dla wszystkich innych hormonów. Przywracanie pregnenolonu do optymalnego poziomu jest ważne, ale wydaje się, że lekarze najmniej zwracają na niego uwagę. Pamiętaj, że jądra są największym producentem pregnenolonu. Pregnenolon jest ważny dla prawidłowego funkcjonowania psychicznego i jest prekursorem wszystkich hormonów steroidowych występujących w trzech szlakach CHOL, takich jak DHEA, testosteron, DHT, estrogen, kortyzol ...

  Jakie są zalety pregnenolonu?

  W naszych ciałach pregnenolon jest wytwarzany przez cholesterol (CHOL). Hormon pełni wiele funkcji w ciele , w tym:
  -Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mózgu i chroni przed demencją i chorobą Alzheimera. Wielu mężczyzn notuje poprawę, gdy zaczynają uzupełniać Pregnenolonu.
  -Może również zapobiegać schorzeniom związanym z wiekiem i wspomagać ośrodkowy układ nerwowy (CNS).
  -Zwiększa odporność i zwiększa produkcję energii.
  -Chroni przed chorobą wieńcową i poprawia zdrowie serca i może obniżać poziom cholesterolu.
  -Poprawia samopoczucie i łagodzi depresję. Wielu mężczyzn twierdzi, że ich nastrój poprawa sięl gdy zaczynają suplementację.
  -Łagodzi ból stawów!
  -Zwalcza skutki zmęczenia i stresu.

  DHEA
  DHEA jest hormonem wydzielanym głównie przez nadnercza. Powoduje on przesunięcie stanu katabolicznego do stanu anabolicznego i nie tylko…

  Zmniejsza ryzyko sercowo-naczyniowe poprzez zwiększenie lipolizy (zmniejszenie trzewnej tkanki tłuszczowej).
  Pobudza układ odpornościowy, przywraca witalność seksualną, poprawia nastrój, obniża poziom cholesterolu i tkanki tłuszczowej.
  Poprawia pamięć, zwiększa energię i ma właściwości przeciwnowotworowe poprzez wzmocnienie układu odpornościowego.
  Jest endokrynnym prekursorem innych hormonów, zapobiega starzeniu się, zaburzeniach osteoporozie, miażdżycy.
  DHEA zmniejsza zapotrzebowanie na insulinę
  Metabolizm anaboliczny a metabolizm kataboliczny
  Przywraca odporność
  Zapobiega osteoporozie, zwiększa gęstość kości
  Zapobiega nowotworom u zwierząt laboratoryjnych
  Zapobiega cukrzycy i chorobom serca
  Zmniejsza tłustą tkankę tłuszczową
  Poprawia samopoczucie i dobre samopoczucie
  Poprawia energię i pamięć
  Powoduje spowolnienie procesu starzenia u zwierząt laboratoryjnych
  Zapobiega peroksydacji lipidów = przeciwutleniacz
  7-keto DHEA nie jest prekursorem = unikaj
  Neuroprzekaźnik (niedawno odkryty)

  Klinicznie uzasadnione zastosowania DHEA obejmują:
  Niskie poziomy DHEA
  Przewlekła choroba
  Leczenie nadnerczy lub leczenie kortykosteroidami
  SLE
  Poprawa gęstości kości
  Poprawa depresji i zaburzeń nastroju
  Wzmocnienie odpowiedzi immunologicznej poprzez aktywację komórek T
  Poprawa samopoczucia
  Zmniejszenie ryzyka sercowo-naczyniowego
  Poprawa zaburzeń erekcji
  Każdy powyżej 40 powinien stosować.

  Dlaczego czy chcemy mieć dzieci czy nie, lub wolimy biegać z fistaszkami między nogami- bijemy HCG!

  Załączone miniaturki
  • post-171182-0-54173700-1530385413.jpg

   

   

   

   

  • Wracając do meritum. HCG powinno się bić przy każdym cyklu od samego początku. Jak już przedmówcy powiedzieli, zapobiega ono atrofii jąder i ich stymulacja przekłada się na łatwiejszy odblok.


  Natomiast kompletnie nikt nie mówi o 3 ważniejszych rzeczach:


  1. LH to nie tylko produkcja testosteronu. Gdy walimy syntetyczny hormon i blokujemy naszą oś, dostarczamy tak naprawdę jedynie jeden z produktów końcowych przemiany cholesterolu.

  Hormon luteinizujący, lub jego mimiker jak HCG jest niezbędny aby doszło do odczepienia łańcucha bocznego cholesterolu i jego konwersji do pregnenolonu, który jest metabolizowany dalej dwoma szlakami. Pierwszy do progesteronu > 17 hydroksyprogesteronu > androstendionu i drugi do 17 hydroksypregnenolonu > DHEA > androstendiolu > dopiero testosteronu. Zobacz teraz ile hormonów pomijamy gdy zablokowana jest nasza oś i dostarczamy jedynie egzogenny testosteron. Wszystkie z tych hormonów maja duże znaczenie dla naszego organizmu, a pregnenolon, mimo jeszcze nie poznanego dokładnego mechanizmu działania, największe na nasz mózg.


  2. Podtrzymanie płodności poprzez ciągłe funkcjonowanie procesu spermatogenezy i produkcji nasienia. HCG nie tylko pobudza do pracy komórki Leydiga, ale pociąga za sobą również komórki Sertolego.

  Dlatego również przy odbloku nie potrzebujemy używać HMG, czyli mimikera FSH aby przywrócić proces spermatogenezy, bo w 99% wystarczy samo HCG. W przypadkach dłuższego cyklu i nie podawania gonadotropiny, poprzez długotrwałe wyłączenie osi, może dojść do oligospermii czyli zmniejszenia produkcji plemników, a nawet azospermii, czyli całkowitego ich zaniku.


  3. Zwiększone libido i lepsze samopoczucie. Nie ma żadnych badań potwierdzających tą tezę, ale wiele osób, rzekłbym nawet w chuj, czuje się po HCG lepiej i częściej chcę im się jebać. Nie znam możliwego mechanizmu działania, ale to fakt, bo zauważyłem nawet po sobie, że przy większych dawkach HCG stoi mi jak cham pod lasem!


  To by było chyba na tyle.

   

   

   


  • 3

  #2
  Prezi

  Prezi

   KFD Gold

  • KFD pro
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2123 postów
 • Wiek: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: 10lat

  W zasadzie, dobrze, że jest osobny temat o hcg, bo cały czas te same pytania się przewijają. Teraz może ludzie zaczną pytać w 1 miejscu :-)

  Te 2 arty które przykleiłeś są tak wyczerpujące, że ciężko byłoby coś dodać, ale zobaczymy w praniu, jakie ludzie będą mieli pytania.

   

  Od siebie dodam, że w Polsce, w obiegu dostępne są 3 leki:

   

  Apteka:

  Pregnyl 5000jm (hcg pozyskiwane z moczu ciężarnych. Proszek do rozrobienia)

  Ovitrelle 6500jm (rhcg, to hcg uzyskiwane poprzez rekombinacje DNA. 6500jm ovitrelle = 5000jm pregnylu. Ampułko strzykawka, już rozrobione)

   

  Under:

  Ovigil 5000jm (hcg pozyskiwane z moczu ciężarnych. Proszek do rozrobienia. Produkcji Shree z Indii. Łatwo dostępne u dillerów, ale ciężko ocenić ile substancji czynnej zostało zdegradowane, poprzez nieprawidłową formę transportu)

   

  HCG przechowujemy w warunkach chłodniczych. Ponieważ temperatura degraduje substancje czynną


  • 0

  #3
  kabas7

  kabas7

   KFD to mój dom ;)

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2709 postów
 • Wiek: 28
  • Płeć:Mężczyzna

  ovigil daje rade , troche tego wbiłem i działa ale niedługo u większości na czarnym powinien byc już dostępny pregnyl


  Edytowany przez kabas7, 05 lipiec 2018 - 22:03 .

  • 0

  #4
  kravmaga

  kravmaga

   KFD to mój dom ;)

  • Aktywny user KFD
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4565 postów
 • Wiek: 36
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:KFD
  • Staż [mies.]: 15 lat
  Też lecę na ovigilu i jest ok
  • -1

  #5
  Mariano87

  Mariano87

   KFD Silver

  • KFD pro
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2092 postów
 • Wiek: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: XYZ
  Od siebie dodam że jeżeli ktoś ma gdzieś jaja to wbijanie hcg dla samego pregnenolonu jest cholernie ważne i sam się o tym przekonałem jak ważny jest ten hormon.
  • 0

  #6
  fordoniak

  fordoniak

  • KFD pro
  • PipPipPip
  • 772 postów
 • Wiek: 35
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Bydgoszcz
  Zdecydowanie meeega ważny - widzę po sobie...
  Choć jeśli ktoś ma gdzies jajka to może brać sam pregnenolone - ja się na nim np dużo lepiej czuje jak na HCG...no ale jeszcze nie czas na odstawienie...
  • 0

  #7
  kabas7

  kabas7

   KFD to mój dom ;)

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2709 postów
 • Wiek: 28
  • Płeć:Mężczyzna

  Zdecydowanie meeega ważny - widzę po sobie...
  Choć jeśli ktoś ma gdzies jajka to może brać sam pregnenolone - ja się na nim np dużo lepiej czuje jak na HCG...no ale jeszcze nie czas na odstawienie...

   

  chyba sam spróbuje z czasem bo na hcg to strasznie mi e2 rośnie , co prawda AI wszystko załatwia ale moze opcja sam pregnolon bedzie tez spoko ,bo jaja bez hcg  nie kurcza mi sie wgl odziwo


  Edytowany przez kabas7, 08 lipiec 2018 - 10:01 .

  • 0

  #8
  banzanic

  banzanic

   Się rozkreca

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 539 postów
 • Wiek: 103
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:zadupie
  • Staż [mies.]: 40l
  Nom mi też jaja wogle się nie kurczą. Kurczyć zaczynają mi się na nandrolonach przez prolaktynę jak zbije prolaktynę jaja odrazu same rosna. Te oregnslone na allegro widziałem że jest to te chodzi ?
  • 0

  #9
  kabas7

  kabas7

   KFD to mój dom ;)

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2709 postów
 • Wiek: 28
  • Płeć:Mężczyzna

  tak , ale to też nie jest taka prosta sprawa , ten pregnenolon moze iśc w różne rzeczy , tym sie nie da sterować i może ci byc nawet gorzej 

  spróbuj sobie wrzucić na jakiś czas np 50mg e2d


  • 0

  #10
  Mariano87

  Mariano87

   KFD Silver

  • KFD pro
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2092 postów
 • Wiek: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: XYZ
  Sam brałem prognenelone w dawce 50 mg ed na noc i postawiło na nogi.
  Na tamten czas master mnie podłamał i tak jak było do śmiechu to po jakiś może 2 miech było do dupy.
  • 0

  #11
  banzanic

  banzanic

   Się rozkreca

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 539 postów
 • Wiek: 103
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:zadupie
  • Staż [mies.]: 40l
  No nic kupuje to zaraz na ale drogo zobaczę
  • 0

  #12
  fordoniak

  fordoniak

  • KFD pro
  • PipPipPip
  • 772 postów
 • Wiek: 35
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:Bydgoszcz
  Dokładnie jak Mariano - biorę 50 mg ed już dłuższy czas i wszystko poszło w lepsza stronę - a był problem z cukrami, kortyzolem etc i po 2-3 miesiącach wszystko wróciło do normy! Teraz dodałem hcg i znowu jakaś lipa :P jednak u mnie nie sprawdza się jego stała suplementacja - wole okresowo 5k co 3 miesiące a stałe pregnenolone
  • 0

  #13
  Mariano87

  Mariano87

   KFD Silver

  • KFD pro
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2092 postów
 • Wiek: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: XYZ
  Ja miałem z kortyzolem że nie mogłem się wybudzić i wstać jak człowiek od kopa z łóżka , no wrak jednym słowem :-D
  Hcg daje w miarę sumiennie te 500 iu ew po jakimś tam dniu gdzie był testo wbity.
  Tak czy siak pomogło i teraz morda się śmieje i rano hop i funkcjonuje .
  • 0

  #14
  banzanic

  banzanic

   Się rozkreca

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 539 postów
 • Wiek: 103
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:zadupie
  • Staż [mies.]: 40l
  Kupione zobaczymy
  • 0

  #15
  kabas7

  kabas7

   KFD to mój dom ;)

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2709 postów
 • Wiek: 28
  • Płeć:Mężczyzna

  ja spróbuje teraz 25mg ed pregnenolonu zamiast hcg,dam sobie ze 2 tyg i zobacze czy jest jakakolwiek poprawa , dam znać


  • 0

  #16
  Vaaku

  Vaaku

   KFD Silver

  • KFD pro
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
 • Wiek: 32
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: 7 lat

  O hCG jeszcze wszystkiego nie wiemy. Nie śledzę badań, ale wiem, że było sporo w trakcie, w kwestii powstawania i leczenia nowotworów hormonozależnych, htz u kobiet itd/itp. Jakby ktoś miał namiar na tą książkę w PDFie z chęcią bym zerknął.

   

  Odnośnie pregnenolonu, to ostrzegam przed tanimi suplami, bo hormonu tam możecie nie znaleźć. Tak samo np. DHEA. Bierzcie poprawkę, że wszystko co nie jest regulowane farmaceutycznie, może być wyjebką. Warto dopłacić kilka zł do pewnych marek. SWANSON dla przykładu nie jest pewną marką ; )


  • 1

  #17
  -V-I-T-U-S-

  -V-I-T-U-S-

   KFD Gold

  • KFD pro
  • PipPipPip
  • 563 postów
 • Wiek: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: 10 lat

  A sądzisz o marce Life Extension w kwestii pregnelone ?


  • 0

  #18
  banzanic

  banzanic

   Się rozkreca

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 539 postów
 • Wiek: 103
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:zadupie
  • Staż [mies.]: 40l
  Eh ja kupiłem swanson
  • 0

  #19
  Mariano87

  Mariano87

   KFD Silver

  • KFD pro
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2092 postów
 • Wiek: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [mies.]: XYZ
  Ja właśnie miałem Swanson i odpaliło
  Nie panikuj za wczasu :-)
  • 0

  #20
  banzanic

  banzanic

   Się rozkreca

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 539 postów
 • Wiek: 103
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miasto:zadupie
  • Staż [mies.]: 40l
  Ok :)
  • 0
  0 użytkowników czyta ten temat

  0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

   Zamknij okienko