Skocz do zawartości


 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć

Ankieta: Ocena preparatu - Flexove tabletki 625 mg (0 użytkowników głosowało)

Jak oceniasz?

 1. Polecam (0 głosów [0.00%])

  Procent głosów: 0.00%

 2. Nie polecam (0 głosów [0.00%])

  Procent głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#1
Leksykon Leków

Leksykon Leków

  :)

 • Spec
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 9417 postów
 • Płeć:Mężczyzna
Nazwa produktu leczniczego: Flexove tabletki 625 mg

Skład: Glucosaminum
Postać farmaceutyczna: tabletki
Dawka: 625 mg
Wielkość opakowania: 60 tabl.
Podmiot odpowiedzialny: Navamedic ASA
Wytwórca: Merck Farma y Quimica S.L. Weifa AS Wulfing Pharma GmbH
Kraj wytwórcy (kod kraju): E, N, DDziałanie
Glukozamina jest substancją endogenną, typowym składnikiem łańcuchów polisacharydowych substancji międzykomórkowej chrząstki i glukozaminoglikanów płynu maziowego. Badania in vitro i in vivo wykazały, że glukozamina pobudza syntezę fizjologicznych glukozaminoglikanów i proteoglikanów przez chondrocyty oraz kwasu hialuronowego przez synowiocyty. Mechanizm działania u ludzi nie jest znany. Nie można ocenić czasu reakcji na leczenie.

Wskazania
Łagodzenie objawów łagodnego i umiarkowanego zapalenia stawu kolanowego.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na glukozaminę lub którykolwiek ze składników pomocniczych. Alergia na skorupiaki (z nich pozyskiwana jest substancja czynna).

Środki ostrożności
Glukozamina nie jest zalecana w przypadku ostrego bólu. U pacjentów z obniżoną tolerancją glukozy przed rozpoczęciem leczenia i okresowo w jego trakcie zalecane jest kontrolowanie poziomów glukozy we krwi i, gdy jest to potrzebne, zapotrzebowania na insulinę. U pacjentów z rozpoznanym czynnikiem ryzyka schorzeń sercowo-naczyniowych zalecane jest kontrolowanie stężenia lipidów we krwi, ponieważ w rzadkich przypadkach u pacjentów leczonych glukozaminą zaobserwowano hipercholesterolemię. Ze względu na ryzyko zaostrzenia objawów astmy po rozpoczęciu leczenia glukozaminą, u pacjentów z astmą należy zachować ostrożność. Brak badań dotyczących stosowania preparatu u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i (lub) wątroby. Stosowanie glukozaminy nie jest zalecane dla dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat z powodu braku danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności.

Ciąża i laktacja
Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży. Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane
Często: ból głowy, zmęczenie, nudności, ból brzucha, niestrawność, biegunka, zaparcia. Niezbyt często: wysypka, świąd, zaczerwienienie skóry. Odnotowane działania niepożądane są zazwyczaj łagodne i krótkotrwałe. Odnotowano sporadyczne, samoistne przypadki hipercholesterolemii, której przyczyn nie ustalono.

Interakcje
Podczas jednoczesnego stosowania z lekami przeciwzakrzepowymi pochodnymi kumaryny (warfaryną i acenokumarolem) odnotowano wzrost wskaźnika INR - pacjentów należy dokładnie obserwować. Jednoczesne leczenie glukozaminą może spowodować zwiększenie absorpcji i stężenia tetracykliny w surowicy, jednakże wyniki badań klinicznych dotyczące tej interakcji są ograniczone.

Dawkowanie
Doustnie. Dorośli: 1250 mg raz na dobę. Złagodzenie objawów (szczególnie bólu) występuje dopiero po kilku tyg. leczenia, a w niektórych przypadkach nawet później. Jeśli po 2-3 mies. nie nastąpi złagodzenie objawów, należy ponownie rozważyć leczenie glukozaminą.
Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłków.

Uwagi
Nie przeprowadzono badań dotyczących zdolności prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi maszyn; w przypadku wystąpienia zawrotów głowy lub senności nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać maszyn.
 • 0

Doradca KFD

Doradca KFD
 • KFD pro

Siemka, w tym przypadku, mogę polecić Ci takie produkty (dla ułatwienia przygotowałem boks ze zdjęciami):
Poniżej kilka linków do tematów podobnych do Twojego:0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników


Najważniejsze działy: Kulturystyka | Dieta | Przepisy | Trening | Doping | Fitness | MMA
 Zamknij okienko